Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S20FE и Jabra хендсфри проблем
#1

Пичове, след като 6 години ползвах Plantronics M50 от която бях много доволен, се наложи да си купя нова слушалка. Оказа се, че в Технополис има само Jabra от по-марковите и след кратко проучване си купих Jabra talk 25. Слушалката работи коректно 2 месеца и напоследък започна да губи връзка с телефона - Samsung s20fe. Тъкмо се канех да я рекламирам и установих, че всъщност връзка с телефона има, но при изходящ разговор трябва ръчно да превключа източника (имам свързан и смарт часовник Huawei), тоест това не става автоматично, въпреки че и двете устройства са свързани с телефона. Да обобщя ако е неясно: и двете устройства са в режим свързани, набирам номер и разговора не се прехвърля през слушалката ако от менюто на телефона ръчно не избера като устройство слушалката. Гледах в менюто на телефона, но не намирам някакви други възможности за настройки на приоритетно устройство примерно, пък и първите 2 месеца всичко работеше коректно при същите условия. Някакви съвети?
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз писах многократно за този "проблем" къде ли не и ръчках къде ли не, но оправия няма. амсунг така са го направили. Вдигаш от диспея на колата или от бутона на слушалката друго решение няма. Явно за Самсунг е нормално да си провеждаш разговори през часовника ако в същото време си вързан в автомобила или слушалки.

SM-G780G/DS
Цитирай
#3

Тоест проблема е в телефона, така ли? Плантроникса го ползвах с Xiaomi Mi8  и отново с часовник и всичко работеше коректно. Дори имам спомен, че първите няколко месеца Jabra-та роби добре и със Самсунга, но нещо се случи, ъпдейт ли, какво ли .... и решение не намирам!
Цитирай
#4

Проблема е в самсунг, да.

Евентуално може да пробваш с друг dialer.
Защото или e на ниво фирмуер или е на ниво dialer.

При мен проблема го има с Xioami часовник и Галаксу Бъдс слушалки.
И още по-дразнещо, е когато вече говоря и някой звънне в това време, решава че трябва да изключи слушалките и да пусне говорителя на телефона.

п.с. пробвах и с друг dialer и е същата работа.
Цитирай
#5

(2022-02-08, 16:47:53)emzo написа:  Проблема е в самсунг, да.

Евентуално може да пробваш с друг dialer.
Защото или e на ниво фирмуер или е на ниво dialer.

При мен проблема го има с Xioami часовник и Галаксу Бъдс слушалки.
И още по-дразнещо, е когато вече говоря и някой звънне в това време, решава че трябва да изключи слушалките и да пусне говорителя на телефона.

п.с. пробвах и с друг dialer  и е същата работа.

това е идея. ама аз ползвам самсунг дайлър заради нейтив кол рекордера.

SM-G780G/DS
Цитирай
#6

А защо не направите това?
Аз съм така и нямам проблем нито в колата, нито на слушалки с моят S20 Fe ..[Изображение: 836027d9ae8c482f344c70d5ada30ceb.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#7

Защото чат пат говоря от часовника.
Цитирай
#8

Ами часовника при мен е изключен за обаждания, но подозирам че телефона го включва автоматично ... Дори на диалера като набирам номер стои активна слушалката и в момента в който натисна бутона за набиране виждам как превключва към часовника ... и трябва ръчно да избера слушалката че аудиото да се прехвърли пак в слушалката. Все едно часовника е зададен като приоритетно устройство ... И, да, чат-пат ползвам и часовника за разговор при нужда.
Цитирай
#9

При мен не се включва сам - седи си изключен за разговори. Аз го спрях, защото като изляза от колата и говоря ми прехвърляше разговора на часовника, а не в слушалката на телефона. Ако джабрата е работила 2 месеца на същият телефон е доста странно, освен ако е минал ъпдейта при теб към А12 да се е променило нещо в подсистемата. При мен и на А11 си прехвърляше първо на часовника...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

Да, и аз мисля че причината е в ъпдейт на телефона, но не съм обърнал внимание. Първоначално мислех, че проблема е в слушалката, но пробвах и с друга - същата работа.
Цитирай
#11

И при мен седи изключен и при опит да го включа не става, обаче като звъни някой мога да вдигна от часовника и да говоря. Като сляза от колата по време на разговор си ме прехвърля към телефона но май имам спомен, че при А11 ме прехвърляше към часовника.

Сега реших да пробвам нещо. Звъннах си от друг телефон и докато звъни без да вдигам влязох в блутут менюто. Опцията за разговори през часовника беше включена сега и я изключих. Звъннах си пак и си остана изключена. Обаче съм в офиса и ни слушалки имам нито кола. Ако някой иска да пробва ако не аз довечера. Ако стане обаче няма да може да се вдига през часовника обаче със сигурност или ще е сложно.

SM-G780G/DS
Цитирай
#12

Дори да е изключена опцията за разговори през часовника, пак може да се вдига от него - просто се говори през телефонната слушалка или хендсфрий.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#13

(2022-02-09, 14:29:57)stenlius написа:  Дори да е изключена опцията за разговори през часовника, пак може да се вдига от него - просто се говори през телефонната слушалка или хендсфрий.

при мен не става. аз съм с huawei gt2 pro. ако се изключи часовника не реагира. всички аксесоари са ми huawei. до скоро и телефона беше и нямах такива проблеми но сега уви.

SM-G780G/DS
Цитирай
#14

Aз пък друго забелязвам тия дни, понеже ползвам amazfit часовник, като ми звънне някой първо се опитва да насочи разговора на часовника и след това минава на говорител или хендсфри (ако ползвам в момента). Леко е дразнещо, изчаквам 2 секудни преди да кажа ало.
Цитирай
#15

Откакто инсталирах SmartThings (заради новия ми телевизор) забелязах, че в колата вече всички разговори минават през уредбата. Със слушалките не е така но уикенда ще разцъкам по настройките. Мисля, че има шанс там да е ключа от палатката.

SM-G780G/DS
Цитирай
#16

(2022-02-28, 10:57:13)emzo написа:  Aз пък друго забелязвам тия дни, понеже ползвам amazfit часовник, като ми звънне някой първо се опитва да насочи разговора на часовника и след това минава на говорител или хендсфри (ако ползвам в момента). Леко е дразнещо, изчаквам 2 секудни преди да кажа ало.

Проблема си реших с биксби рутина.

If incoming call, during call, app opened - Phone
Than - disconnect from bluetooth device (Amazfit gtr3)

Ако вдигна от часовника разговора е пренасочен вече и не се изпълнява рутината, противно на всякаква логика.
Ако вдигна от телефона, веднага дисконектва часовника, след края на разговора забраната изчезва и часовника почти мигновено се кънектва.
Цитирай
#17

(2022-03-29, 14:44:41)emzo написа:  Проблема си реших с биксби рутина.

If incoming call, during call, app opened - Phone
Than - disconnect from bluetooth device (Amazfit gtr3)

Ако вдигна от часовника разговора е пренасочен вече и не се изпълнява рутината, противно на всякаква логика.
Ако вдигна от телефона, веднага дисконектва часовника, след края на разговора забраната изчезва и часовника почти мигновено се кънектва.е това е 
е това е мегасложно. съмнявам се това да е решението.

SM-G780G/DS
Цитирай
#18

Това е странично решение на проблема и отнема минута да направиш рутината.
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • osssinator
Цитирай
#19

При мен проблем се оправи от самосебе си. Не знам как. От ъпдейта до А13 или след фактори ресета, който направих. Но вече като вдихам в колата или със слушалки от телефона директо си ме свързва от където трябва.

SM-G780G/DS
Цитирай
#20

И при мен се оправи, май с ъпдейта са го фикснали този проблем.
Цитирай
#21

Нищо не се е оправило при мен, рутината един път сработи, 20 пъти - не.

Ползвах няколко дни шаоми телефон и се оказва, че проблема не е в самсунг дайлъра.
Когато са 2 устройства - часовник и хендсфри (samsung buds+), при приемане на входящо повикване винаги пренасочва към часовника и след 3 секунди връща към телефон (хендсфри). И през това време и двете страни сме казали побе по 2 пъти ало.

На шаомито е същото, значи проблема е в самсунгските слушалки.
Като стенлиус реших проблема - изключих разговорите през часовника, мога само да затварям.
Цитирай
#22

(2023-02-04, 08:55:35)emzo написа:  Нищо не се е оправило при мен, рутината един път сработи, 20 пъти - не.

Ползвах няколко дни шаоми телефон и се оказва, че проблема не е в самсунг дайлъра.
Когато са 2 устройства - часовник и хендсфри (samsung buds+), при приемане на входящо повикване винаги пренасочва към часовника и след 3 секунди връща към телефон (хендсфри). И през това време и двете страни сме казали побе по 2 пъти ало.

На шаомито е същото, значи проблема е в самсунгските слушалки.
Като стенлиус реших проблема - изключих разговорите през часовника, мога само да затварям.

никакви рутини не съм задавал никога. явно там си омазал нещо. при мен сега работи всеки път от където трябва.

SM-G780G/DS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)