Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари
#76

(2022-02-23, 12:19:04)profile7 написа:  Сериозно се бях насочил към s22+, защото ми липсва малко Андроид, но с този етикет, констатираните негативни мнения и особено след ревюто му в gsmarena по-скоро би ме окуражило да се ориентирам към предходния модел, ако попадна на добра оферта.

Аз пък гледам ревюта на по малко или неизвестни тубъри. Колкото да добия някаква представа. Тези които имат много абонати,тези където всички гледат с години спрях да ги гледам. Те вече са инфлуенсъри Smile

В крайна сметка аз си решавам кой модел да си купя.Примерно всички голямо реване за Sony MX4 слушалките че свирили мега. Ми не свирят толкова добре,колкото се опитват да ги представят.Единиствено активната шумоизолация им е много добра. Така и с телефоните.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 4 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • Bavarche, Dowper, milss, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари
#77

За триене.

 
Цитирай
#78

(2022-03-09, 12:00:10)big_iori написа:  от 04.03.2022 със SAMSUNG Galaxy S22 5G 128GB Black 
В комплект със SAMSUNG Galaxy Buds Pro Black
от Yettel

И аз направих заявка вчера, но никой не ми се обажда до момента. Направих заявка през онлайн формата. Изписа ми накрая, че ще се свържат с мен. След колко време ти звъннаха на теб?
Цитирай
#79

(2022-03-10, 13:44:56)smokie написа:  И аз направих заявка вчера, но никой не ми се обажда до момента. Направих заявка през онлайн формата. Изписа ми накрая, че ще се свържат с мен. След колко време ти звъннаха на теб?

И аз поръчах черен S22 plus 256gb от Yettel миналия петък сутринта. В късния следобед ми се обадиха да потвърдя поръчката. Все още не е дошъл и не са ми се обадили да го взема от магазина.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#80

(2022-03-10, 14:33:38)astankov написа:  И аз поръчах черен S22 plus 256gb от Yettel миналия петък сутринта. В късния следобед ми се обадиха да потвърдя поръчката. Все още не е дошъл и не са ми се обадили да го взема от магазина.

Аз снощи направих заявка, но до момента никой не звъни. Принципно ми изписа, че е приета, да очаквам обаждане. Одеве звънях на телефона, който е за поръчка уж,те не можели да ми кажат....Не можело и да се поръча по тел, щото е преордър. Абе малоумна работа. Поне един мейл, че е регистрирана заявката можеше да измислят да праща. Така нито знам станало ли е, нито нищо. Дали да направя още веднъж процедурата за всеки случай, докато още може?
Цитирай
#81

(2022-03-10, 14:33:38)astankov написа:  И аз поръчах черен S22 plus 256gb от Yettel миналия петък сутринта. В късния следобед ми се обадиха да потвърдя поръчката. Все още не е дошъл и не са ми се обадили да го взема от магазина.

Не чакай да ти се обадят, следи си товарителницата и когато ти изпише, че пратката е в куриера отиди до магазина в който си заявил да го доставят. И при двете ми бройки на S22 Ultra никой от магазина на Yettel не ми се обади, а телефоните си бяха там.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#82

Аз направих втора заявка, за всеки случай. Като се обадят, ще откажа едната и готово Какви са ви впечатленията от батерията на стандартния S22? Чудя се, ще има ли разлика със сегашния ми S10, тъй като са доста близки като капацитет, а честно казано, s10-ката хич не сържи много. При повече цъкане, вече я зареждам и по два пъти в деня....
Цитирай
#83

(2022-03-10, 14:50:10)OliQueenBG написа:  Не чакай да ти се обадят, следи си товарителницата и когато ти изпише, че пратката е в куриера отиди до магазина в който си заявил да го доставят. И при двете ми бройки на S22 Ultra никой от магазина на Yettel не ми се обади, а телефоните си бяха там.

Аз нямам такава информация нито за товаротелница нито за куриерска доставка. Единствено потвърдих доставката по телефона и това беше казаха да очаквам обаждане от съответния магазин които посочих. От къде да я взема тази информация ако е възможно изобщо?

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#84

Моята поръчка беше от онлайн магазина на Yettel и при поръчката получих email с номер на товарителницата и линк към сайта на "Европът" за следене на пратката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#85

(2022-03-10, 16:22:38)OliQueenBG написа:  Моята поръчка беше от онлайн магазина на Yettel и при поръчката получих email с номер на товарителницата и линк към сайта на "Европът" за следене на пратката.
И аз от сайта го направих. Там където си попълваш имената, телефон, мейл, град и си избираш модел и вариант. Никакъв мейл не съм получил след това, само едно съобщение в сайта излезе, че заявката е приета и ще се свържат с мен. Направих го втори път и пак същото. Никой все още не ми е звънял.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#86

Някой има ли информация какво става с доставките на S22 от A1?
Направих предварителна поръчка още на 10 Февруари и до днес включително никаква обратна връзка или промяна в статуса...
Цитирай
#87

В сайта на Yettel влизаш в своя профил и отваряш раздела "Моите поръчки", след това си отваряш поръчката и там е Tracking Number-а.
.jpg Capture.JPG Размер: 23.16 KB  Сваляния: 677

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#88

(2022-03-10, 21:19:20)plamdroid написа:  Някой има ли информация какво става с доставките на S22 от A1?
Направих предварителна поръчка още на 10 Февруари и до днес включително никаква обратна връзка или промяна в статуса...

И аз имам същия проблем през ден-два им пиша и винаги казват че нямат информация
Цитирай
#89

(2022-03-10, 22:02:48)OliQueenBG написа:  В сайта на Yettel влизаш в своя профил и отваряш раздела "Моите поръчки", след това си отваряш поръчката и там е Tracking Number-а.

Нямам такъв раздел или поне аз не го намирам 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️
Явно са променили нещо сайта преди имаше такъв раздел но след смяната на името сега го няма. А аз поръчах след смяната.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#90

Започват продажбите на Samsung Galaxy S22 и S22+. Освен при операторите, те вече се предлагат и от други официални партньори на Samsung като Технополис, Техномаркет, Зора и Samsung Experience Store.

https://mobilebulgaria.com/news/zapochva...-s22-i-s22

 
Цитирай
#91

(2022-03-10, 22:42:33)crazy_wolf_92 написа:  И аз имам същия проблем през ден-два им пиша и винаги казват че нямат информация

Мина над месец и от моята поръчка и вчера ми казаха същото от онлайн магазина. Даже се подразбираше, че едва ли не говорим за края на месеца. Аз затова питам какъв е смисъла от тези предварителни поръчки изобщо? Слушалките най-вероятно пак ще си ги има и после.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#92

Слушалки + зарядно беше смисъла , но кой да предположи, че ще чакаме повече от месец  Angry
S22 онлайн магазина на А1 го показва, че е изчерпан. До вчера имаше всички, без черен цвят, какъвто съм поръчал. И си мислех, че поне тези с другите цветове ще го получат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamdroid за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#93

Питах и аз какво се случва с преордера.От А1 ми отговориха че срока за доставка е до 60 календарни дни от деня на официалните продажби.Каква е тази схема идея си нямам.Взех да се чудя дали да не си откажа поръчката.Бях го поръчал подарък за жена ми,но докато го взема,може да излезе S23.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на 007 за това мнение:
  • kreize, OliQueenBG, plamdroid
Цитирай
#94

Току що получих S22 в сив онлайн ексклузив цвят. Поръчах го в деня на премиерата, даже забравих кога точно беше това.
Прекрасен, компактен, много ми напомня за моят любимец s10e. За разлика от черния, на този рамката е матова, което също много ми харесва. За качествата ще споделям веднага когато нещо ме впечатли или разочарова.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#95

Батерията е важна след 1-2 седмична употреба как се държи.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#96

S22+ след около 30 мин стрийминг на Nova play към ТВ Самсунг през SmartThings прегря и се рестартира.
Звук през слушалките.
WiFi връзката не е много стабилна, една серия прекъсваше поне 15 пъти.
Рестарта стана със сложен Spigen Liquid Crystal.
След това пуснах още една серия без протектора, отново загря веднага, но поне не се рестартира.
Цитирай
#97

И от моята поръчка мина месец от Yettel ни вест ни кост. Някой да е получил предварително поръчана плюс версия вече от тях? Вчера им изпратих запитване чрез онлайн формата за контакт в сайта им но днес отговор не получих.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#98

Онлайн формулярат им никой не го чете. Когато имах проблеми с първата бройка им писах 3 пъти и не получих отговор. Звънни на 123.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#99

На мен пък и на жена ми се обадиха на следващия ден след писане във формуляра.
Телефонът пък пристигна в рамките на 10 дни.
Цитирай

Пристигнала е и моята поръчка.Направо на адрес,никой не писа или да се обади предварително. Поръчан беше на 22/02. Зелен S22 256gb плюс слушалките Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)