Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

Е къде да го пише, дори във форума в темата за Ultra се говори за лаг особено в 128GB версията, а чукнеш ли "S22 lagging" в Google първите теми изкарват директно оплаквания в техните форуми и от трите версии.

Май ще подмина тази година S22. Ще стои на джама, разбира се, къде да стои като шофирам? И от това ли има тротълинг?

Последните две години вкл. И Snapdragon-а излишно мощни и прегряващи едновременно. Правим мощен SoC, после се чудим как да ограничим тая мощ, че да не се изпече. И за какво плащаш тогава . ..

Почвам да си мисля за Motorola Edge 20 Pro със SD870, който е достатъчно мощен но и хладен за разлика от новите Exynos, 888 и Gen 1 (демек всичко дето произвеждат Samsung).
Цитирай
Аксесоари

(2022-05-20, 19:41:32)RosenYordanov97 написа:  Е къде да го пише, дори във форума в темата за Ultra се говори за лаг особено в 128GB версията, а чукнеш ли "S22 lagging" в Google първите теми изкарват директно оплаквания в техните форуми и от трите версии.

Май ще подмина тази година S22. Ще стои на джама, разбира се, къде да стои като шофирам? И от това ли има тротълинг?

Последните две години вкл. И Snapdragon-а излишно мощни и прегряващи едновременно. Правим мощен SoC, после се чудим как да ограничим тая мощ, че да не се изпече.  И за какво плащаш тогава . ..

Почвам да си мисля за Motorola Edge 20 Pro със SD870, който е достатъчно мощен но и хладен за разлика от новите Exynos, 888 и Gen 1 (демек всичко дето произвеждат Samsung).
E такова е положението, аз и друг път съм го казвал - 870 е перфектния баланс. Държи повече на таблото, всичко върви супер, всичко е оптимизирано вече за него, с 4500ма батерия кара колкото модерните ни процесори с 5000ма.

Иначе на таблото такова е положението, загрее ли над 41-42 градуса и анимациите стават отчайващо зле. При едни 30 градуса лятото в купето е 40++ почти навсякъде, телефона прави поне минималното още отгоре дори в стейдбай и когато и да го вземеш да правиш нещо е резнал процесора на 70% поне.
Старите телефони пак го правят това, но не чак в такива мащаби като модерните много мощни ама за 2мин процесори...

128гб не е препоръчително определено, риска е по-голям, а и чисто физически просто 128гб сторидж са прекалено малко за такъв клас телефон. Единици са потребителите за които би имало някакъв смисъл. Да не говори и за остатъчна стойност или колко ще струва в олх след някакво време, аз като се окажа с 5 телефона както обикновено става и тези неща започват да стават важни...
Цитирай

Не мога да намеря чисто нов S20U...иначе olx никакъв фактор не ми е, аз не продавам - подарявам на роднини с по-стари телефони.
Много доволен си бях с S20U, S21U беше тотална гавра камерата...
Цитирай

Чета ви мненията и се чудя вие някога има ли сте въобще S21U и S22U.......Най-добре си вземете 3310 никога няма да ви загрее и ще имате батерия по 1 седмица . S21U бил тотална гавра с камерата лелеле...
[-] 6 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • Bavarche, bobbymarinovv, Dowper, milss, OliQueenBG, stugutka
Цитирай

S22U не съм имал, чета из техните форуми на Samsung и относно лага и батерията реването е масово. При S20 поне се ревеше само от батерия, изкараха Exynos 990 за най-големия боклук тогава, но точно S20U нито ми лагна, нито имах някакви проблеми дори и с камерата. Е, че отблизо не фокусираше добре и маже по краищата - да, но сега гледам поне по прочетените мнения , че тритълинг има за щяло и нещяло, вкарали някакво GOS... Че това е по-голяма трагедия от 990 бе ...

S21U иначе не ми е греел , екрана е брутален на 120hz WQHD но камерата, да ме извинявате. ...
Аз по-големи ядове с фокусирането не съм имал, особено на видео или вечер. Размазана картина ди безобразие, без фокус, мека и компресирана до степен на масата ръба не се вижда, че е ръб. 60fps 4K пък вече е дъното, на тъмно е абсолютна трагедия. Дори апарат за 300 лв снима по-добро 4K...
Разфокусирано до безобразие, компресирано все едно гледаш 360p на 8К екран...
Снимките - половин час се мъча да снимам един пръстен отблизо на ръката ми...
Тамън пусне подобрителя на фокус и пак спре. И тоя подобрител реално беше ултра-широката, дето се води и макро. Тамън тя кьорава, малко да е тъмно и вади един шум на ниво 5MP от някой боклук за 60 долара от wish...
Накрая го снимах в 108MP, кропнах и се стреснах от ниската детайлност и омазаните краища.
Апарата е сменян веднъж по гаранция, приятел има такъв (само друг цвят) и явно той така си снима...
Срешу улични лампи и светлини вечер е пълна издънка - такива отражения от светлината, че направо е неизпозлваема камерата. Тя като цяло си е неизползваема де. Не знам с новото стъкло, дето уж намаляло отраженията как ще е, но това не бяха просто отражения, а цели изкривявания на светлината, някакви ленти, чудо....
Единственото хубаво е ,че при пълен мрак "вижда" повече от конкуренти, но само ако не го мърдаш, на нощен режим и само на снимка. Даже добавя един куп звезди, дето ги няма изобщо.

С S20 Ultra подобни проблеми просто нямах.

Та какво викате за S22+, дайте мнения от относно камера , има ли сериозен тротълинг при ежедневно ползване (игри не играя, ясно е там така или иначе) , как се държи, батерия и т.н.?
Нощните сними и най-вече видео как са, предвид GN сензора, който поне в моите очи е класи над HM боклуците.
Цитирай

Тези дни бе представена специална версия на S22 - Galaxy S22 Diablo Immortal Edition. Засега ще се предлага само в Южна Корея и само в размер на 100 броя. Комплектът освен устройството включва тематични аксесоари - подложка за мишка, калъф за смартфон, безжично зареждане, карта Diablo Immortal и ваучер за подарък Blizzard.
[Изображение: Samsung-Galaxy-S22-Diablo-Immortal-Editi...0x675.webp]
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Здравей как снима S22 4:3 50MP ИЛИ 4:3 САМО КАКВА Е РАЗЛИКАТА НА КОЕ ИМА ПО ХУБАВО КАЧЕСТВО на снимките
Цитирай

Има ли някой, който ползва Direct call панела от Edge panels?
След инсталацията на Юнския секюрити пач на S21 се счупи и вместо да набере контакт при избирането му, стартира Viber.
Сега на S22+ с Юлския, а преди това и с Юнски пач, положението е идентично.
Писах тикет до съпорта през Samsung Members от където върнаха, че информацията е предадена към технически отдел, но не възлагам големи надежди да се случи нещо.

Дали случайно някой се е сблъскал с този проблем и е намерил решение?

iPhone 14 Pro
Цитирай

Всъщност сега след коментара ти го сложих и съответно реагира по същия начин.
До момента не съм стигнал до него, защото използвам приоритетно панела People\ Хора, който ми върши чудесна работа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да, този работи, но лично на мен ми е по-неудобен.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Днес забелязах нещо много странно. На сив фон се вижда сякаш е прегорял "always on-а" и се вижда днешната дата.. рестарт не помогна, спиране на always on също. Сякаш е прегорял дисплея и се вижда днешната дата.. което ми се струва странно да стане. Самият always on се движи с по няколко пиксела и няма как така бързо да прегори и то толкова видимо на днешната дата.. телефона е закупен в началото на Април.
Цитирай

Моя на S21 миналата година изгоря за 3 седмици AOD на минимална яркост. Символите, които изгарят са батерията и пръстовия отпечатък, но само мога да предположа, че ако се използва екран с много елементи ще има и на други места прегоряло.

На видео определено се вижда как прогорените елементи се движат, но явно това не е достатъчно за да спре петното което оставят.

След моята случка пуснах някакви апликации, които замазаха положението, но за късмет бях ползвал минимална яркост и го хванах сравнително рано. Не разбирам как за този проблем не се говори? За сравнение на други марки AOD е организиран така, че да е възможно истинско движение на елементите по екрана, а не 1-2мм както е при Самсунг.
Цитирай

Точно това е, че при мен датата "сб, 16.07.2022г." се вижда прекалено ясно и ми е странно как точно така изведнъж ще прегори..тоест този образ не е бил статичен с месеци, а само днес. На с10е за 3 години не съм видял да има такива проблеми.
Цитирай

Това с горенето е някакъв късмет май, не съм имал подобен проблем от S2 насам... а имах S20 Plus, Ultra, S21 Ultra и сега S22+.

Та, да се похваля с един S22+ Black 8/256GB. Уникален е не, особено без излишните извивки. Камерата е брутална , за пръв път мога да кажа, че 8К наистина може да се ползва свястно - стабилизира страхотно дори в този режим. Имам 8K QLED вкъщи и имам къде да гледам 8K, ако някой пита.
4K 60fps снима брутално - няма ленти срещу LED лампи и телевизор, чисто и плавно изображение за разлика от подигравката S21 Ultra (смартфон, който оглавява класацията ми за най-лоши камери ever).

Екрана е страшен, брутален.... изобщо...

За лагове - нямам. Работи страхотно. Очарован съм. Общо взето се случи както с S20 серията - четох най-лошото а бях най-доволен от тях.
Цитирай

За 8к - аз не го използвам, защото доста зуумва изображението и губиш голямо поле на видимост. Относно AOD-а - мести си се не само с 1-2 пиксела, понякога даже часа отива в най-горния край, аз съм избрал да работи само при ново известие. Естествено батерията и отпечатъка сигурно ще прогорят първи. Недостатък, който виждам е, че при закриване на екрана не изгасва и ако е в джоба също си свети, при стария LG G6 при закриване си изгасва.
Цитирай

(2022-07-19, 10:49:34)Dowper написа:  За 8к - аз не го използвам, защото доста зуумва изображението и губиш голямо поле на видимост. Относно AOD-а - мести си се не само с 1-2 пиксела, понякога даже часа отива в най-горния край, аз съм избрал да работи само при ново известие. Естествено батерията и отпечатъка сигурно ще прогорят първи.

Часа има как и действително се мести много повече, аз избирам и стил, който да не предполага постоянно припокриващи се пиксели. Когато ми изгоряха отпечатъка и индикатора за батерията под него, нямах абсолютно никакви проблеми нагоре с часа и нотификациите.
Според мен проблема не е дали ще изгорят в буквалния смисъл пикселите, а че изображения, които стоят приблизително на едно и също място правят петно. Както субтитрите на ако се гледат много филми или примерно статичен образ от новинарските емисии, не е нужно да са индивидуални пиксели. И отпечатъка очевидно не може да се мести с цялата си държина, защото се губи смисъл да го има изобщо.

Относно 8к, зоом-а значи, че кропваш от матрицата, което не е никак добре ако светлината е леко ограничена и отделно  при 8к има едно неприятно насичане, както и влошаване на качеството при повече движение. Общо взето леко безсмисленоно е, освен ако не снимаш по-статичен материал на добра светлина и после да гледаш на 8к телевизор и/или евентуално да кропнеш нещо за обработка от видео материала.
Цитирай

Някой с по-конкретни мнения за S22 има ли? Батерията държи ли около 4-5 часа SOT ? Някакви други драми с камери, лагове, прегрявания и т.н има ли?  Visslar Търси се гладка работа на приложенията с не толкова силна батерия. Чудя се S22 отговаря ли на това? И голяма ли е разликата в работата на телефона ако е 128ГБ или 256ГБ ?

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай

(2022-07-25, 09:12:59)bobbymarinovv написа:  Някой с по-конкретни мнения за S22 има ли? Батерията държи ли около 4-5 часа SOT ? Някакви други драми с камери, лагове, прегрявания и т.н има ли?  Visslar Търси се гладка работа на приложенията с не толкова силна батерия. Чудя се S22 отговаря ли на това? И голяма ли е разликата в работата на телефона ако е 128ГБ или 256ГБ ?

Телефона е страхотен. Държи 5 часа SOT и лагове няма. Тука четох как прегряват ултрите и нарочно го оставих на слънце в колата с включена навигация и телефона си работеше нормално както се очаква. Аз съм с 256 но и 128 да вземеш няма да има разлика... това все пак е място за съхранение а не рам Wink
Общо взето на всички негативи които аз прочетох и се чудих дали да го взимам изобщо се оказа че телефона е железен а камерата е топ .
[-] 1 потребител изказва благодарност на Rand за това мнение:
  • bobbymarinovv
Цитирай

(2022-07-25, 11:53:14)Rand написа:  Телефона е страхотен. Държи 5 часа SOT и лагове няма. Тука четох как прегряват ултрите и нарочно го оставих на слънце в колата с включена навигация и телефона си работеше нормално както се очаква. Аз съм с 256 но и 128 да вземеш няма да има разлика... това все пак е място за съхранение а не рам Wink
Общо взето на всички негативи които аз прочетох и се чудих дали да го взимам изобщо се оказа че телефона е железен а камерата е топ .

За жалост голяма част от хората се оплакват от дрейн на батерията и много греене. Или е някакъв масов производствен дефект или толкова си може телефончето. Бая години бях в света на Apple и до сега такъв хейт към Самсунг не бях чел във всяко едно отношение. Имам някак усещането, че е станало на мода това да се хейтва този модел и това е. В XDA положението е почти същото, 10 човека твърдят, че S22 е голямо разочарование, един казва, че телефона е перфектен. Горе-долу положението тук е същото. Преди да взема Ултра-та беше същото, но за Ултра-та има тук-там и положителни коментари, та добре че не послужах негативите защото телефона е наистина страхотен и различен от това, което съм свикнал да изпозлвам до сега. 
Та да се върнем на S22 - благодаря ти за мнението. Все пак бих искал да чуя и други гледни точки защото жената нещо иска да сменява телефона и това гледаме в момента. Ще се цъка по фейсбук и разни други такива програмки които се предполага, че не затормозяват толкова много телефона.

iPhone 15 Pro Max White Titanium / Apple Watch Ultra 2
Цитирай

22+
Зависи от изискванията, които се поставят пред телефона. Идвам от Huawei p30 pro. Камерата на Самсунга определено е по-добра. Батерията изкарва по-малко, въпреки че Хубавея беше на 3 години. Зарежда малко по-бавно. Повече от 41 градуса не ми е вдигал, въпреки че е на непроветриво място и ползва bluetooth и навигация в колата. Лицевото разпознаване работи по-слабо. Като цяло е едно много добро телефонче.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Nik4o за това мнение:
  • bobbymarinovv, Sponsora33
Цитирай

Да чукна на дърво, S22 ultra 12/512GB е най-добрия смартфон който съм имал, само като си помисля че именно заради тоновете негативни мнения които четох за него, няколко пъти съм се отказвал да го купувам, добре че се престраших и вече съм мноооого доволен, горещо го препоръчвам с две ръце! Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 5 потребители изказват благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • bobbymarinovv, ickopicko, milss, mitko1907, OliQueenBG
Цитирай

(2022-07-25, 19:04:33)Павел Василев написа:  Да чукна на дърво, S22 ultra 12/512GB е най-добрия смартфон който съм имал, само като си помисля че именно заради тоновете негативни мнения които четох за него, няколко пъти съм се отказвал да го купувам, добре че се престраших и вече съм мноооого доволен, горещо го препоръчвам с две ръце! Smile

Аз си вземах 256GB S22+ и споделям същите впечатления - абсолютно никакви проблеми. Обаче ми направи впечатление, че в техно веригата, в която ги гледах преди това (аз от оператора си го вземах последствие) Ultra 128GB изложен като демо бройка лагваше. Както си върви демо клипа, ако излезеш от него те вкарва в lock screen-а с мазен лаг, дърпаш нагоре да отключиш и виждаш още един мазен лаг. Дърпам лентата отгоре и тя се плъзга със същото - лаг. След което успя да забие за няколко секунди и стана unresponsive. Заключих го и отключих пак - същия долен лаг в закл. екран. Пробвах за switch-на между 2-3 приложения - не е микро лаг, лаг си е. А си беше на адаптивна честота. Изобщо смартфон с поведение не отговарящо на името "Ultra". 

Нямаше 256/512 бройка до него да сравня , но имаше 256 S22+ който още там - в техно веригата и го погледнах. Никакви подобни проблеми , никакви лагове никъде в демо бройката както при този, който после си вземах от оператора (имаха само бял в техно веригата, а аз поръчах черен от оператора си и чаках десетина дни, че знаете как е с тези бройки). 

Та не знам до колко е ОК сравнението, но видно 128-цата е или с по-бавна памет, или имаше някакъв друг фактор на момента. Не претендирам това е да е професионално сравнение най-малкото защото не бяха две ултри, но и двата са Exynos 2200. Споделям обаче какво видях с очите си - лагваше си 128-цата и това е. 

А и да не беше лага, то 40GB са окупирани вътре от софтуера, не ми е ясно защо изобщо ще си купи човек в днешно време 128, от които половината заети от Android-а и Оne UI , после като ъпдейтнеш целия цирк се заемат още и накрая като си свалиш твоите приложения и евентуално някоя игра ако играеш... какво изобщо ще ти остане за мултимедия? Да не говорим, че някои приложения като facebook/messenger/viber правят кешове с гигабайти.

256GB при такива модели би следвало да е минимума. Софтуера видимо е по-обемист от S20 Ultra 128GB , където в началото имаше повече свободно пространство, а и имаше слот за карта. Но всеки си преценя де.
Цитирай

Демо бройките са с pre-release софтуер (естествено може да са с различни версии на този pre-release или дори да са пристигнали с първата final версия) и определено не е добра идея човек да съди за качествата на телефона по тях Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • divna
Цитирай

В момента имам в ръцете си S22 Ultra 1Tb 12 Ram. Имам също и малкия S22 8/256 и Fold3. Малкия работи най стабилно, предполагам заради по малкото пиксели който има да насища. Темата ЛАГ и греене (който са свързани)е основна при Самсунг и е факт и при Екс. и при Снап. процесорите. Но се забелязва само ако си ползвал Айфон или Пиксел. В смисъл не е толкова често и натрапчиво, както беше да речем S20. А греенето идва единствено и само от НАЧИНА НА ПОЛЗВАНЕ. Разберете го това. Едно приложение, седящо или често активиращо се във фонов режим омазва картинката. При мен са няколко такива. На Гармин, на OONO(за трафик камери). Гармин беше изял 40% от батерията за 8 часа без да го ползвам. Просто някъв процес не се затваря и опитва и опитва да се завърши цял ден това грее и яде ресурс. Същото беше станало и на Експериа 1.3. При Андроид е така, трябва да се следи кое какво прави и да се вземат мерки. Ако искате да ви е спокойно и сигурно, ама поорязанко - ползвайте Айфон!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

За съжаление вече не са само Айфон и Пиксел по-добрите, даже Пиксел-а като плавнов ок, но като греене...
Другите марки обаче с аналогични чипове са по-добре повечето.На мен ултрата и отваря по-бързо всичко, но едно супер евтино поко се държи по-добре като плавност, анимации и микролагове.

Проблема вероятно е в скина, който е ъпдейтван 1000 пъти и вече вероятно е наспасяем, сега обещават голямо подобрение с OneUI 5.0 и ако го няма до няколко месеца няма да има и Самсунг догодина за мен. Отделно, че интерфейса ми се струва, че дърпа доста ресурс откъм батерия, защото всяка анимация е тежка и иска 100% процесор за да се случва гладко, затова и доста хора се учудват, че само развъкват телефона, а той грее.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)