Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

(2022-09-16, 08:51:13)Ivanov_1994 написа:  Честито! След няколко дни ще имаш по-добра батерия, просто го използвай и той ще научи навиците ти, от S20 насам всички са така - първите дни имат скандално нисък SOT, после се оправя и си изкарва деня (в зависимост какво правиш де) без проблем. Консумацията при ползване на камера при този модел за разлика от предни години е направо никаква - спокойно мога да кажа , че държи на часове видеозапис. Дори 8K не го събаря лесно.

https://www.sammobile.com/news/the-best-...-malaysia/

При нас добре, че А1 дават поне зарядно. Ние кога ще видим промо комплекти не знам... никога.

Наистина след няколко дни виждам подобрения но не са това което ми се иска да бъде!
Зхождам от там че с тия темпове батерията след година ще я няма, трябва да ходя с външна батерия в мен постоянно а след още една година няма да мога да го изкарам от зарядното. Идвам от redmi note 8 pro и там нещата с батерията първата година и половина бяха уникални да знам че са друг клас телефони ама точно това е че самсунга трябва да го превъзхожда във всичко!
В дългосрочен план не виждам как този телефон ще изкара повече от 3-4 часа в джоба без да го ползвам! 
Днес ми направиха добра оферта и се замислям да се разделя с него докато е време!
Цитирай
Аксесоари

Здравейте

Отскоро съм със S22+ и се чудя на този рам плюс...
Реално не трябва ли като съм го задал на 8 да виждам общо 16 със стандартните.
Или аз го разбирам по грешен начин?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel OT 512/ Nokia 7250i/ Nokia 5300/ Nokia E66/ Nokia 5800/ Nokia X6 8GB/ Google Nexus S/ Samsung Galaxy Note II/ Samsung Galaxy S7 Edge/ Samsung Galaxy S22+ 256 GB
Цитирай

Не, и аз съм задал 8, така си се вижда.
Цитирай

Е то така показано, все едно излиза, че телефона няма собствена РАМ памет, а ползва РАМ Плюс от хард диска на телефона

Alcatel OT 512/ Nokia 7250i/ Nokia 5300/ Nokia E66/ Nokia 5800/ Nokia X6 8GB/ Google Nexus S/ Samsung Galaxy Note II/ Samsung Galaxy S7 Edge/ Samsung Galaxy S22+ 256 GB
Цитирай

Имайте в предвид, че доста източници твърдят, че "фалшивия" рам забавя телефона реално. От 2 седмици съм го направил на минимума (при OneUI 5.0) има опция да се изключи изцяло) и нещата са или същите или по-добре. С 8гб РАМ евентуално може и да има някаква разлика, но основния проблем с андроидите винаги е бил управлението на рам-а, а не количеството като абсолютна стойност.
Цитирай

Имате ли проблем с автофокуса на камерата? Наложи ми се да снимам лист хартия А4 с текст на него и по краищата губи фокус на текста и го размазва, в центъра естествено си е перфектен, но в краищата губи фокуса, дори и да снимам листа от по-високо пак е същата работа.

ЕДИТ: Зачетох се и разбрах, че било проблем (т.е. не-проблем) заради големината на сензора, защото имал много малък depth of field, тъпа работа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Някой пазарувал ли е от новият сайт за устройства, втора употреба реновирани? Мисля че не мога да го напиша, за да не му правя реклама, поправете ме ако греша(Имаше реклами по някоя от медиите) ? Tongue

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
Цитирай

По-добре да зададеш въпроса си тук

 
Цитирай

Здравейте!

От няколко дни съм в голяма дилема - чудя се дали да премина към s22 (нормалния). От 3 години имам S10 и Iphone11. Между двата не мога да кажа кое ми харесва повече, но реших, че е време да сменя S10ката. Тъй като харесвам само Apple или Samsung, съм твърдо решен, че смяната трябва да е на тези марки.

Исках да попитам дали някой от вас е преминал от S10 на S22. Ходих да го видя, харесва ми как стои в ръката. Чудя се дали си струва промяната от S10-ката. Гледах много различни ревюта, някои казват, че няма особена разлика, а други казват, че задължително си струва тази промяна. Игри пускам много рядко, основно правя снимки и използвам телефона за бизнес приложения (office, мейли, други платформи, банкиране) + social apps. На моменти при някой APPove усещам леки крашове при S10ката ми, както и имам пукнато стъкло на камерата, което при някои снимки леко оказва влиание. Oсвен тези малки забележки, съм страшно доволен и до днес. Преди винаги сменях телефоните на не повече от година и половина, а сега с S10 съм 3-та и продължавам да се чудя дали да го сменя.

Какъв е вашия съвет? Струва ли си смяната от S10 към S22? Четох за батерията, че е слаба - при мен S10 вече е с намалял капацитет, но си ми стига, което би трябвало да значи, че и с S22 няма да имам проблем.
Поздрави и благодаря предварително!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

Аз идвам от S10e. Ако не ми се беше счупил дисплея и не бързах за нов телефон изобщо нямаше да си купя S22. Освен ако не си супер фен на Самсунг и не си свикнал с тяхната еко система ти препоръчвам Asus Zenfone 9. Моето впечатление от S22 е - загрява, има си лагове, забавяния и т.н., батерията както и да я ползваш стига едвам за един ден, сензорът за пръстов отпечатък е капризен и не винаги хваща, камерата си има бъгове, които са описани и в тази тема, и могат да се видят в темата за снимки.
Цитирай

Ние различни телефони ли ползваме? S22 или плюса е твоя?

Ако си с по-малкия може би е друго, аз съм с плюса и нямам такива проблеми. Гледах няколко теста преди време в Youtube на трите модела и плюса се справи най-добре с батерията и температурата - батерията на S22 е наистина малка и съм склонен да вярвам, че не издържа, вече за температурата... евентуално да не би плюса като е по-голям и има по-голяма площ за охлаждане и физически за отделяне на топлината, все пак са с един и същи процесор, греещ по един и същи начин но охлаждането в по-големия мисля е по-ефективно. Вече защо Ultra-та дето е най-голяма грее най-много от всички е сложен въпрос.
Цитирай

Здравейте! След много чудене - отидохме с жената вчера и взехме един s22 за мен и iphone за нея.

Като първи впечатления - беше зареден на 42 %, след прехвърляне на всичко, настроиване на всичките ми мрежи, настройки и т.н. падна до 5, но след като успях да свърша всичко.

За сега ми напомня като падане на S10ката като беше нова. Виждам, че в момента се "адапртира" към моето ползване, ще видим как ще се държи. Като първи впечатления виждам разлика от s10ката. Не е много същесствена, но 120hz и по-бързата работа се усеща. Аз лично не съм запален по игри, но оценявам, когато телефона работи бързо и действително усещам тази разлика между двата. Много по-приятен ми е за соц. мрежи, WEB броузъра и съответно камерата ми се струва по-добре. Разбира се, това са ми най-първите впечатления за по-малко от 12 часа. Ще ъпдейтна мнение, ако има някой друг с чуденка като моята след седмица-две.

Благодаря на адекватните отговори!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
[-] 1 потребител изказва благодарност на yasensdd за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

С малкия S22 ли си?

Първата седмица батерията няма да ти допадне, после ще държи доста повече. Аз съм с плюса и си изкарвам деня доволно, без да се лишавам от каквото и да било. Чудесна е батерията. Надявам се и при малкия да е така - по-малка е, ама и по-малък екран има за захранване.

Честито телефонче! Лятото си правих даже в басейн подводни снимки, никакви ядове с водоустойчивостта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • yasensdd
Цитирай

Здравейте,и аз съм пред дилема.Тези дни доста се зачитам дали да взема s22 ultra или да чакам S23ultra.
Ако наистина 23 излезе края на годината, защото не ми се чака до март. Цената на 22 в момента намирам около 2150 за 256, което ме устройва... Предполагам че 23-ката ще е поне 2800... Какво ще ме посъветвате?
Цитирай

(2022-10-15, 08:16:51)mkoev написа:  Аз идвам от S10e. Ако не ми се беше счупил дисплея и не бързах за нов телефон изобщо нямаше да си купя S22. Освен ако не си супер фен на Самсунг и не си свикнал с тяхната еко система ти препоръчвам Asus Zenfone 9. Моето впечатление от S22 е - загрява, има си лагове, забавяния и т.н., батерията както и да я ползваш стига едвам за един ден, сензорът за пръстов отпечатък е капризен и не винаги хваща, камерата си има бъгове, които са описани и в тази тема, и могат да се видят в темата за снимки.

Ако наистина имаш всички тези проблеми, бих ти препоръчал да се обърнеш към сервиз, тъй като нито 1 от изброените неща при мен просто не съществува.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • ickopicko
Цитирай

(2022-10-15, 16:54:47)nowhere написа:  Ако наистина имаш всички тези проблеми, бих ти препоръчал да се обърнеш към сервиз, тъй като нито 1 от изброените неща при мен просто не съществува.

Благодаря за съвета, но ще продам телефона. Просто има прекалено много минуси от моя гледна точка.
Цитирай

' написа:Първата седмица батерията няма да ти допадне, после ще държи доста повече. Аз съм с плюса и си изкарвам деня доволно, без да се лишавам от каквото и да било. Чудесна е батерията. Надявам се и при малкия да е така - по-малка е, ама и по-малък екран има за захранване.

Честито телефонче! Лятото си правих даже в басейн подводни снимки, никакви ядове с водоустойчивостта.

Да, малкия взех, защото не ми допадат по-големите телефони. За сега всичко е много добре, само батерията е наистина трагична. Имам само 2 зареждания, уж спазвам някакви оказания, които видях в нета, но предвид технологията май няма особено значение как я зареждам. Надявам се, че след като се "адаптира" към нуждите ми, ще се подобри малко. Нямам огромни претенции и не очаквам, че ще държи цял ден да играя игри (което така или иначе не правя) или да гледам клипчета, но дано ми изкарва за моето ползване. Вчера успя цял ден, като към 22 часа вечерта беше на 18%. S22 + е със значително по-добра батерия и със сигурност "малкия" няма да дава толкова добри показатели. Ще споделя пак след седмица как е положението SmileIvanov_1994' pid="1720417" dateline="1665823461"]
С малкия S22 ли си?

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

(2022-10-16, 09:29:26)mkoev написа:  Благодаря за съвета, но ще продам телефона. Просто има прекалено много минуси от моя гледна точка.

Exynos-a явно има доста лоши бройки, аз до този извод стигнах. Самите Qualcomm имаха голям процент брак при Gen 1 , който се прави от Samsung и от там се досетих , че вероятно и Exynos-а е на това положение. Тук някой беше разказал как след смяна на платката на Ultra-та телефона започнал да се държи нормално, а преди смяната гаранционно е прегрявал и забивал, рестартирал и т.н. Някои бройки явно са по-горещи от другите, аз съм със (смело го казвам) студена бройка. Никакви лагове и проблеми, снимам и в 8K и просто нямам проблеми, флагман като флагман.  По-скоро ти е от бройката. Ако ти е пресен поискай смяна.

S21 Ultra си го бях взел то техно верига , попаднах на дефектни камери и на сутринта бях при тях. Заявих, че на нещо купено снощи за 2650 лв. неща ремонт, искам директно смяна с друга запечатана кутия - не ме интересува. Викам на управителя "и полиция няма да ме изкара от тука, сменяй!". След 1 час спорене извадиха бройката и ми го смениха. Работата заспа. Е, камерите на Ultra-та и принципно са куци, ама тези изобщо не работиха - нито една zoom камера не работеше (черен екран), нито ultrawide, а основния 108MP трептеше като ненормален, фокуса блокираше (без да си в камерата трябва да се чува едно тракане отзад от лещата - ми спря да се чува). Смениха го. 

Ама бъди настоятелен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • yasensdd
Цитирай

(2022-10-16, 11:41:43)Ivanov_1994 написа:  Exynos-a явно има доста лоши бройки, аз до този извод стигнах. Самите Qualcomm имаха голям процент брак при Gen 1 , който се прави от Samsung и от там се досетих , че вероятно и Exynos-а е на това положение. Тук някой беше разказал как след смяна на платката на Ultra-та телефона започнал да се държи нормално, а преди смяната гаранционно е прегрявал и забивал, рестартирал и т.н. Някои бройки явно са по-горещи от другите, аз съм със (смело го казвам) студена бройка. Никакви лагове и проблеми, снимам и в 8K и просто нямам проблеми, флагман като флагман.  По-скоро ти е от бройката. Ако ти е пресен поискай смяна.

S21 Ultra си го бях взел то техно верига , попаднах на дефектни камери и на сутринта бях при тях. Заявих, че на нещо купено снощи за 2650 лв. неща ремонт, искам директно смяна с друга запечатана кутия - не ме интересува. Викам на управителя "и полиция няма да ме изкара от тука, сменяй!". След 1 час спорене извадиха бройката и ми го смениха. Работата заспа. Е, камерите на Ultra-та и принципно са куци, ама тези изобщо не работиха - нито една zoom камера не работеше (черен екран), нито ultrawide, а основния 108MP трептеше като ненормален, фокуса блокираше (без да си в камерата трябва да се чува едно тракане отзад от лещата - ми спря да се чува). Смениха го. 

Ама бъди настоятелен.

Честно да ти кажа по бих склонен да сравня с друг S22, за който собственика твърди, че е студен. Аз ако отида във Виваком и им кажа, че след 6-7 минс тела почва да грее неприятно при гледане на youtube или twitch просто ще ми се изсмеят като им кажа сменете го.
Цитирай

С плюса съм, ти с него ли си, или Ultra-та? Ако е втория, той е с по-лошо охлаждане от видяното до момента, но все пак...

Студен е моя, със сигурност, аз подобно изживяване имах и с 990 и S20+. Някакъв късмет са ми тия Exynos-и и не ме бъркат, а дрейна в standby е някакви 3-4%, които извинявайте, ама на бащата 11T с Dimensity губи по 7-8% на вечер. Не е болка за умиране. Само 11T Pro с 888 го намирах сутринта на процентите на които го оставях (или с 1% разлика), но 2-3% мисля, че са несъществени. Не е като да станеш и да е на минимум.
Цитирай

Това телефона да загрява след 7мин. ютюб е направо скандално, не знам дори какво има да сравняваш.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Nik4o
Цитирай

А, не , категоричен съм, че не загрява след никакъв Youtube. Цели конференции свързани с работата си в частен канал на фирмата гледам по 2-3 часа и няма такова нещо - абсолютно категоричен съм! Не продавам Samsung-и, че да съм пристрастен - обективен съм. Дефектни са ви бройките, Exynos 2200 ако не е дефектен е чудесен, въпроса е да набараш студена бройка както аз (късмет е това). Абсолютно категоричен съм, че няма подобни изцепки. Точно Youtube доста често ми се налага, също и видео извън него (видео подкасти през браузера пак в частна фирмена страница).
Цитирай

(2022-10-16, 17:52:56)Ivanov_1994 написа:  С плюса съм, ти с него ли си, или Ultra-та? Ако е втория, той е с по-лошо охлаждане от видяното до момента, но все пак...

Студен е моя, със сигурност, аз подобно изживяване имах и с 990 и S20+. Някакъв късмет са ми тия Exynos-и и не ме бъркат, а дрейна в standby е някакви 3-4%, които извинявайте, ама на бащата 11T с Dimensity губи по 7-8% на вечер. Не е болка за умиране. Само 11T Pro с 888 го намирах сутринта на процентите на които го оставях (или с 1% разлика), но 2-3% мисля, че са несъществени. Не е като да станеш и да е на минимум.

обикновения S22
Цитирай

Здравейте от 1 седмица го ползвам вече S22 SM-S901B 256gb Green... Та телефона не грее хри мен и справя се чудесно с камера производителност и прочие. Батерията в началото (първите 2 3 дни не беше в най силната си форма) но след няколко цикъла се оправи Smile телефона стига сот 4/30 4/50 ч екран , ползвам предимно (Обаждания социални мрежи , вайбър , ютуб , и често камерата) като цяло Smile съм много доволен от 13 14 г ползвам самсунг и аз и цялото семейство и за нищо не бихме я сменили Smile новото поколение се справя добре!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

И аз това обяснявам - не грее. Не е нормално да грее след няколко минути просто гледане на Youtube, така няма да загрее и стар смартфон с 10-годишна батерия, просто гледането на видео не е някакъв значителен ресурс.

Както казах Gen 1 е имал много брак и затова Qualcomm изместиха производството при TSMC. Качествения контрол обаче при Samsung явно е занижен и повечето бройки явно са дефектни. Това не прави самия Exynos 2200 лош SoC, а прави Samsung некадърни и неспособни да произведат една линия недефектни чипове без половината да са за кофата. При това проблема е доста преди Exynos 990, просто той имаше късмета да има над 20% разлика спрямо отличния му конкурент SD 865.

Те и батериите им са такива - никой друг производител не е в скандалите с гърмящи батерии - сега пак проблеми със "отлежали" смартфони , които не са ползвани във времето (https://www.youtube.com/watch?v=OfM0GqsIB6c) , които никой друг не е имал така масово.

Ония стари приказки как основателя изгорял цели партиди...телевизори ли, какво бяха щото били дефектни и не отговаряли на стандартите за качество отминаха. Нито батериите им, нито процесорите им.

Да позволиш да продаваш и флагман с ключова характеристика - камера, която едва си намира фокуса (S20 Ultra) и това да ти е качествения контрол...

И пак казвам Exynos 2200 е на ниво почти с Gen 1, който се прави от същите идиоти - просто 70% ако не и повече са дефектни чипове. Няма как единия да гори в ръцете ти, а другия да записва 8K по два часа и едва се затопли (моя). Подобни впечатления имам и от Exynos 990. Просто налучквам добрите бройки, явно, но пък и трите ми флагмана - S20+, S21 Ultra и S22+ са купувани във втората половина на годината и предполагам това е времето в което би трябвало всички дефекти да са отстранени.

Уви, тази година явно не е така. 2200 е чудесен и не правя разлика от някой друг смартфон или друг SoC - работи перфектно, никакъв, повтарям (нито ги продавам , нито нищо - дори ги критикувам , както виждате) лаг, никакви издънки с нищо, нито се рестартира като ми звъннат (често срещан според форума проблем) , нито нищо. Абсолютно перфектен флагман така както трябва да е - без помен от греене, забиване и каквото да е там. Батерията държи прекрасно, ако ми е по-зает работния ден мога да направя и 2 дни без ядове.

Просто е късмет на какво ще попаднете - на читава бройка Exynos или на печка. Точно затова Qualcomm изместиха производството и го дадоха на TSMC.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)