Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети
#1

Всичко за вашата батерия на Samsung Galaxy S22 Ultra

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Galaxy S22 Ultra - Тест батерия.

 
Цитирай
#3

Няма много голяма полза от 45 ватовото зарядно

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#4

https://www.youtube.com/watch?v=Zvp7oAHuNDI

Никой не очаква да е по-добре от 21ултра, но поне да държи същото положение.

И все пак да видим реални отзиви от потребителите.
Цитирай
#5

Вече има предположения, че по слабия живот на батерията, включително и по отношение на SOT може да се дължи освен на нуждата от оправяне на работата на процесора и от функцията extra bright в настройките на дисплея, която е възможно да точни много повече батерията когато е включена!
Цитирай
#6

Според поне 2-3 от новите ревюта S22+ всъщност е по-добре откъм батерия. Миналата година беше обратното.
Цитирай
#7

(2022-02-18, 19:41:36)100 написа:  Според поне 2-3 от новите ревюта S22+ всъщност е по-добре откъм батерия. Миналата година беше обратното.

А според мен са предположения. Само времето ще покаже. 
На нов апарат Самсунг му е нужна поне една седмица за оптимизация на батерията.
Ти май си решил, че искаш S22+. То не бяха батерия, заоблен дисплей, color shift и отражения по ъглите, ....... . Поръчвай S22+ и не му мисли "недостатъците" на Ultra-та.
[-] 6 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, gazibarev, martoo, OliQueenBG, scorceni, stugutka
Цитирай
#8

(2022-02-18, 19:52:59)milss написа:  А според мен са предположения. Само времето ще покаже. 
На нов апарат Самсунг му е нужна поне една седмица за оптимизация на батерията.
Ти май си решил, че искаш S22+. То не бяха батерия, заоблен дисплей, color shift и отражения по ъглите, ....... . Поръчвай S22+ и не му мисли "недостатъците" на Ultra-та.
Реални тестове от обичайните канали, не вижда повод за съмнения. Че не са оптимизирани не са, но и двата телефона не са нали? Ако беше само едно ревю да го приемем за нормално, но на 2-3 места поне едно и също?

Поръчал съм Ultra отдавна, но просто не съм сляп за проблемите. Ако не бяха писалката и зоом камерата на момента минавам на S22+, страшно ми хареса как изглежда екрана, както и формата, теглото и дебелината на устройството като цяло. Като го вземеш в ръце е многократно по-удобен и нез затапваш спикъра. Между другото, не че ни интересува, но много ревюта също казват, че S22+ е по-добър за гейминг, още нещо странно спрямо ситуацията от миналата година.
Цитирай
#9

Такива тестове за сравнения на батериите на двата модела никъде не съм видял.
Даже и да има, както казваш, 2-3 теста в полза на S22+, то поне 5-6 ще са за S22 Ultra.

1916 
Цитирай
#10

Аз гледах тестове на S22 Ultra vs iPhone 13 Pro Max vs Galaxy S22 Plus y iPhone 13.Ултрата изкара малко повече от S+ https://www.youtube.com/watch?v=KqG-CqSHaxY&t=434s и едно сравнение на 3 те модела S22 с iPhone 13 Pro max Vs 12 Pro ,S22 ги би всичките,не знам дали е възможно това.
https://www.youtube.com/watch?v=5WsmCkZ80i4&t=59s

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milss
Цитирай
#11

Как изглежда положението с батерията след две зареждания. Разговорите са около час и половина. Яркостта е на авто. Резолюция FHD+
   

S22 ULTRA 12/256 GREEN
HTC Desire HD, Iphone 5, LG Nexus 5, Iphone 6, Samsung S7 Edge, Huawei P9 lite, Samsung Note 8
Цитирай
#12

По мое мнение ще трябва да сме със за зарядно наблизо, за да сме спокойни до края на деня.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Не изглежда фатално зле, но в никой случай не е впечатляващо това представяне. Youtube 4% за 20мин? В един от тестовете наистина го изкараха, че на видео най-бързо се топи батерията.
Цитирай
#14

(2022-02-19, 00:16:40)Sevreth написа:  Как изглежда положението с батерията след две зареждания. Разговорите са около час и половина. Яркостта е на авто. Резолюция FHD+

Този резултат е много разочароващ, но поне според мен има дрейн. Имаш почти 11 часа и 30 минути време на изключен екран, но през цялото време графиката върви надолу.
От вчера имам телефона и довечера ще видя как е като за първи ден, но за сега е много добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#15

а някои пробва ли дали има разлика в зависимост с функцията extra bright в настройките на дисплея, защото един в тубата топно на това обърня внимание, че новата серия е с много по ярки екрани, съответно хабят повече батерия
Цитирай
#16

(2022-02-19, 10:57:37)juventusarl написа:  а някои пробва ли дали има разлика в зависимост с функцията extra bright в настройките на дисплея, защото един в тубата топно на това обърня внимание, че новата серия е с много по ярки екрани, съответно хабят повече батерия

По подразбиране тази функция (допълнителна яркост - на български) е изключена.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • juventusarl
Цитирай
#17

Типично пак за новият ексинос е, че дори в спящ режим пак пада бързо батерията

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#18

И няма в статистиката за батерията нищо, което да насочва за консуматора?



(2022-02-19, 11:36:50)TNTKZ написа:  Типично пак за новият ексинос е, че дори в спящ режим пак пада бързо батерията

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

Е, часовникът и услуги за гугъл плей - което си е нормално

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#20

Като ползвател на марката им до момента, вероятно си прав да е нормално, но за мен не е много нормално.
Часовника никога не ми е влизал в статистиката при предходно мое устройство на друга марка, а услуги за гугъл плей е на около 1% и половина в момента, за около 12 часа на батерия.
Определено има какво да се оптимизира в софтуера на Ултрата по този въпрос.
Интересно е колко процента пада за нощ в спящ режим?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

(2022-02-19, 12:39:21)Monipeev написа:  Като ползвател на марката им до момента, вероятно си прав да е нормално, но за мен не е много нормално.
Часовника никога не ми е влизал в статистиката при предходно мое устройство на друга марка, а услуги за гугъл плей е на около 1% и половина в момента, за около 12 часа на батерия.
Определено има какво да се оптимизира в софтуера на Ултрата по този въпрос.
Интересно е колко процента пада за нощ в спящ режим?

Около процент на час в спящ режим с 4 г включен и часовникът следи съня и пулса

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#22

Ако се спре 4г-то ще е вероятно наполовина. Миналата година 2100 най-често беше около 4 до 5% спад нощно време.
Айфона очевидно е в друга категория, но пък xiaomi са по-зле, примерно вместо 4-5% там средно виждам 6-7%. Компромиси...
Цитирай
#23

Това е ден първи. След седмица би трябвало да се представи по добре. Около 1час и 30 мин. на 5G, останалото време на Wi-Fi.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 8 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, martoo, Monipeev, NaniG, OliQueenBG, stenlius, stugutka, Victormihov
Цитирай
#24

едно интересно видео

https://m.youtube.com/watch?v=mf-BI1y9bbk&t=1648s
Цитирай
#25

Излезе тестът на gsmarena
Резултатът е съпоставим с този на S21 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)