Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

Привет колеги, от няколко месеца съм изключил да се синхронизират и съхраняват в облака снимки към приложението на гугъл снимки, снимките се съхраняват само на самото устройство имам 512 ГБ памет, предостатъчно свободно място, ето и проблема.

В момента в който се опитам да изтрия нови или стари снимки чрез приложението на  гугъл снимки, автоматично ми се изтриват и от паметта на смартфона, как да изтрия снимки които са в облака, без да се изтриват и от самото устройство?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай
Аксесоари

(2023-07-20, 05:53:20)Павел Василев написа:  Привет колеги, от няколко месеца съм изключил да се синхронизират и съхраняват в облака снимки към приложението на гугъл снимки, снимките се съхраняват само на самото устройство имам 512 ГБ памет, предостатъчно свободно място, ето и проблема.

В момента в който се опитам да изтрия нови или стари снимки чрез приложението на  гугъл снимки, автоматично ми се изтриват и от паметта на смартфона, как да изтрия снимки които са в облака, без да се изтриват и от самото устройство?

Влизаш в акаунта си от компютър и така можеш да изтриеш снимките от облака без да ги изтриваш от устройството.

HTC Touch HD > Galaxy S2 >  Galaxy Note 4 > Galaxy Note 8 > Galaxy Note 10+ > Galaxy S22 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на pab за това мнение:
  • Monipeev, Павел Василев
Цитирай

Стана по начина за който спомена благодаря за съвета Smile, странно защо така са го направили, няма логика като изтривам снимка от гугъл снимки, да се изтрива и от на самсунг галерията, гледах опциите но нищо за това...?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

https://www.imobie.com/phone-tips/delete...-phone.htm Тук също пише.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 3 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • alexkara, Monipeev, Павел Василев
Цитирай

При настройка на дисплей, освен настройката по подразбиране на 120 hz, на каква разделителна способност на дисплея сте го оставили, досега бях на FHD+ 2316 x 1080, сега за първи път го оставих на максимума WQHD 3088 x 1440, забелязах разликата като зумвам снимките че са по "гладки" други плюсове за които да знам?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

https://www.sammobile.com/news/how-to-ge...lus-ultra/ Тук има разни съвети за дисплея.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай

Здравейте! Станаха вече 9-10месеца с телефона s22. Не съм имал никакви проблеми, батерията е малко по-слаба, но всичко друго е много добре.

Обаче от няколко седмици, не знам защо, телефона започна да се загрява много. Примерно след 5-7 мин цъкаме в интернет или фейсбук (дори няма видеа, ирги) телефона започва трудно да се държи... Най-много се загрява до камерите вдясно. Няма приложения, които да въртят на занен фон - всичко е спряно и нищо не дърпа РАМ или да товари процесора.

Четох по чужди форуми, че и други хора се оплакват от това... При вас как е, има ли го този проблем? Да търся ли по гаранция да се прави нещо или просто са си такива и ще трябва да го сменям...

Благодаря предварително,

Поздрави

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай

(2023-09-02, 08:00:23)yasensdd написа:  Здравейте! Станаха вече 9-10месеца с телефона s22. Не съм имал никакви проблеми, батерията е малко по-слаба, но всичко друго е много добре.

Обаче от няколко седмици, не знам защо, телефона започна да се загрява много. Примерно след 5-7 мин цъкаме в интернет или фейсбук (дори няма видеа, ирги) телефона започва трудно да се държи... Най-много се загрява до камерите вдясно. Няма приложения, които да въртят на занен фон - всичко е спряно и нищо не дърпа РАМ или да товари процесора.

Четох по чужди форуми, че и други хора се оплакват от това... При вас как е, има ли го този проблем? Да търся ли по гаранция да се прави нещо или просто са си такива и ще трябва да го сменям...

Благодаря предварително,

Поздрави

Същото е и при мен 2 пъти го пратих за ремонт 1 път по гаранция в Йеттел с думите очаква се ъпдейт който ще подобри и ресетнат и нищо не установиха , 2 ри вече в официалния на Самсунг след ред тестове и диагностика проблеми няма устройството работи в норми и няма проблеми! И пак обновен и ресетнат...

Иначе същата работа батерията пада не държи факт е , загрява в областа на камерата и екрана става муден тогава и не позволява фаст чардж докато не се охлади иначе други неща няма!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Съживявам малко темата.
Ползването е предимно на 4G с малко wi-fi, 60Hz опресняване, WQHD резолюция и постоянно вързан GW4.
Като цяло не съм доволен Big Grin Чакам андроид 14 да видя дали ще подобри нещата малко. По принцип не правя фабрични настройки след голяма актуализация, но сега смятам да направя.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Толкова е. 5 часа с тъмна тема и яркост 10% едва-едва, 3.30 - 4 му е макса. Пускай си 120hz и 5G, аз имам същата батерия с тях, няма какво да се лишаваш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Dowper, krasimiretov
Цитирай

(2023-10-15, 03:54:57)krasimiretov написа:  Съживявам малко темата.
Ползването е предимно на 4G с малко wi-fi, 60Hz опресняване, WQHD резолюция и постоянно вързан GW4.
Като цяло не съм доволен Big Grin Чакам андроид 14 да видя дали ще подобри нещата малко. По принцип не правя фабрични настройки след голяма актуализация, но сега смятам да направя.

(2023-10-15, 20:52:49)Ivanov_1994 написа:  Толкова е. 5 часа с тъмна тема и яркост 10% едва-едва, 3.30 - 4 му е макса. Пускай си 120hz и 5G, аз имам същата батерия с тях, няма какво да се лишаваш.

Оправете си телефоните, откакто ползвам Good Guardians и оптимизирам апликациите през 2-3 седмици, батерията се държи супер. Да, не ползвам 5G, а карам на LTE, но съм лимитиран така или иначе по абонамент на 100 mbps, така че и няма смисъл от 5G при мен. С нормално ползване често си изкарва 2 дни и 7 часа екран, стига да го заредя на 100%. През повечето време е лимитиран на 85% и изкарва поне 5 часа SOT.

[Изображение: Screenshot-20230213-220232-Device-care.jpg]

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Телефона си ми е наред, всичко е оптимизирано. Имам добавени спящи приложения, използвам good guardians, не съм изпуснал да оптимизирам каквото мога без да губя функционалност. Истината е, че просто батерията си е зле. 

А 7 часа екран с нормално ползване навън без wi-fi на този телефон са невъзможни каквото и да ми се говори. Ако сложа екрана на 720p и ползвам само wi-fi с 10% яркост сигурно ще докарам и 10 часа екран, но не се случва това в нормални условия.
Не се заяждам, но просто такива публикации залъгват хората, че батерията на телефона е добра и си заслужава.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 3 потребители изказват благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • android_97, fakoni, Marto.g
Цитирай

(2023-10-18, 07:37:09)krasimiretov написа:  Телефона си ми е наред, всичко е оптимизирано. Имам добавени спящи приложения, използвам good guardians, не съм изпуснал да оптимизирам каквото мога без да губя функционалност. Истината е, че просто батерията си е зле. 

А 7 часа екран с нормално ползване навън без wi-fi на този телефон са невъзможни каквото и да ми се говори. Ако сложа екрана на 720p и ползвам само wi-fi с 10% яркост сигурно ще докарам и 10 часа екран, но не се случва това в нормални условия.
Не се заяждам, но просто такива публикации залъгват хората, че батерията на телефона е добра и си заслужава.

Може ли линк за Good Guardians с S22 съм пак какво може да се промени с него Smile едвам докарва 3 часа и 30 мин Сот на 5g Bluetooth постоянно и всичко на макс..

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

(2023-10-18, 08:09:39)hondarullezz написа:  Може ли линк за Good Guardians с S22 съм пак какво може да се промени с него Smile едвам докарва 3 часа и 30 мин Сот на 5g Bluetooth постоянно и всичко на макс..

Това е нормален СОТ за този телефон на мобилни.
Цитирай

Според мен и да го изтеглиш няма да се подобрят нещата, по-скоро трябва да минеш на 60Hz, ако вече не си. Но ето линк - https://apps.samsung.com/appquery/appDet...utilityapp

От Battery Guardian използвам Auto dim apps, тоест ако съм забравил телефона и екрана е светнат, и не се ползва се затъмнява автоматично.

App Booster - пускам да оптимизира приложенията след всеки ъпдейт, реално какво прави не съм напълно сигурен, може да чисти кеш и някакви излишни неща от приложенията.

Thermal Guardian - Настроил съм прага на температурата с -1 градус от стандартния, защото ако е на -2 ми лагва доста телефона. Реално вече при достигане на по-ниски температури ще започне да намалява производителността на процесора уж с цел да се избегне прегряване, което от своя страна хаби повече батерия.

Реално може и да не вършат това приложенията, но така си ги обяснявам аз.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • hondarullezz
Цитирай

Фактът, че трябва да се правят такива интервенции на телефон, струвал над 2000 лв. като нов, за да се постигне някакъв нормален СОТ е потресаващ.  Big Grin
По тази логика ако сложа някой къстъм ром , с всичко орязано, без google play услугите и ползвам телефона без сим карта сигурно ще направя и 15 часа СОТ.
Сигурно пак ще ме хейтнат много хора, ама... това си е моето мнение.  Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
[-] 3 потребители изказват благодарност на android_97 за това мнение:
  • bam, fakoni, greenandroid
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)