Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

Exynos има много стабилно радио, никога не съм имал проблеми и съм мрежа и на места на които други у-ва нямат. Не си мислите, че като е Snapragon и ще хване 7G от Хавай.

Иначе не знам какво брои горе - клетки или какво но не е обхват със сигурност - на 1/2 чертички правя по 800mbps download на закрито при А1 с тая една черта.
Цитирай
Аксесоари

(2023-02-01, 19:25:33)gipso написа:  Защо не ползваш Vanced,докато ти разгледат случая?!

Защото имам записани любими плейлисти които са запазени и харесвани от мен, години наред, мисълта да почна от нулата, то по-добре нов гугъл акаунт, наистина ли няма алтернативен начин да плащам абонамент за YouТube Premium?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

С мобилен оператор - има опция и при трите като отидеш на управлението на плащанията има "добавяне на таксуване от А1" например. Сумата ще се отрази в следващата ти фактура без допълнителни такси.
Цитирай

(2023-02-01, 19:53:43)Ivanov_1994 написа:  С мобилен оператор - има опция и при трите като отидеш на управлението на плащанията има "добавяне на таксуване от А1" например. Сумата ще се отрази в следващата ти фактура без допълнителни такси.

Писах че не става през оператор, защото целия ми акаунт към GPay е спрян докато разследват, а плащане през оператор минава през моя профил и не ми позволява и плащане през оператор, докато не ми отблокират плащанията през GPay.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

(2023-02-01, 19:50:35)Павел Василев написа:  Защото имам записани любими плейлисти които са запазени и харесвани от мен, години наред, мисълта да почна от нулата, то по-добре нов гугъл акаунт, наистина ли няма алтернативен начин да плащам абонамент за YouТube Premium?

  Нещо не те разбирам! С Vanced си влизаш в акаунта и всичко си ти е там,каквото си си запазвал. Нали не мислиш, че всеки плаща и започва от нулата!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2023-02-01, 20:17:36)gipso написа:    Нещо не те разбирам! С Vanced си влизаш в акаунта и всичко си ти е там,каквото си си запазвал. Нали не мислиш, че всеки плаща и започва от нулата!

Vanced не е ли друга платформа, ще тръгне ли и на часовника ми както е с YouTube, от часовника си пускам основно песните, не съм ползвал Vanced и затова не знам нищо за тази платформа?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

За часовника не съм се интересувал, до твоя въпрос. Но сега потърсих,има го. Иначе Vanced си е YouTube,но без рекламите,както ти си си платил за Премиум!

Ако ти е интересно:
https://www.galaxywf.ru/apps/swpro-youtube-vanced.html

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на gipso за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай

(2023-02-01, 16:56:12)Nikito82 написа:  Ами следя си с приложението сесиите и всичко за батерията.
Или е безсмислено?
Аз когато ресетсам телефон, никога не връщам бакъп, но всичко на чисто искам да е.

Абсолютно безсмислено. Какво да им следиш на сесиите ?
Така или иначе след ресет, стоковата статистика има 3 дневно обучение.

Поздравления за последното, малко такива останахме Big Grin

(2023-02-01, 19:50:32)Ivanov_1994 написа:  Exynos има много стабилно радио, никога не съм имал проблеми и съм мрежа и на места на които други у-ва нямат. Не си мислите, че като е Snapragon и ще хване 7G от Хавай.

Вица на годината, а къде е още тя....
Вземи хвани снапска 22у и друга песен ще запееш, въпреки че снапеца е самсунгско изчадие е осезаемо по-добре от ексито.
Цитирай

(2023-02-02, 16:29:36)emzo написа:  Абсолютно 

Поздравления за последното, малко такива останахме Big Grin
Моите разбирания са, след като е нужна преинсталация на софтуера, какъв е смисъла да върна бакъп, които пак най-вероятно ще ома е системата. 

Колкото до Ексинос, не навлизам толкова на вътре аз. Досега всички ми самсунг апарати са били с Ексинос, проблеми нямам. То като цяло не знам другите ми телефони с какви процесори са били и дали съм имал даже Снапдрагон е ръцете си.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

То проблеми може да нямаш, но след като ползваш телефон със Снапдрагон веднага ще видиш разликата в радиата.
Цитирай

За съжаление обххвата не че е зле като да е голям проблем, но със сигурност е по-слаб от на по-стари модели на същата марка тествано в реално време на един и същи оператор. Т.е. дори не е само ексинос-снап въпроса.
Цитирай

Включвам се с наблюдения за обхвата. Мъжът ми е с s10+ има обхват където понякога аз нямам (s22ultra). И двамата сме на А1. 
Сложих втора карта на Vivacom - е, с нея навсякъде имам обхват. И батерията пада по-бавно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mobile_fan за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

(2023-01-28, 17:54:42)felipe написа:  Добре де, някой има ли обяснение на факта, че на 3G батерията издържа 9 часа екран, а на 4G 4 часа и половина. Сега, вярно, че на 4G е по слаб обхвата, но защо харчи толкова много батерия?
Днес го тествах от 85%, на толкова зареждам, до 35% близо над 4ч екран и 6ч и половина ползване на 4Г

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-28, 17:54:42)felipe написа:  Добре де, някой има ли обяснение на факта, че на 3G батерията издържа 9 часа екран, а на 4G 4 часа и половина. Сега, вярно, че на 4G е по слаб обхвата, но защо харчи толкова много батерия?

It's called exynos, а ти точно като бивш ползвател на kirin е странно, че задаваш този въпрос Wink
3G е предостатъчно за нормалнo ползване, но губиш Volte, но пък ако си на вива и си в wifi покритие - имаш vowifi.


Чакаме чужди отзиви за самсунгския 8 gen2 и ако е ок се мятаме на него (s23u). Ако е същата боза - skip.
A чужди, защото бай Ганя вечно си хвали своето, то му е в ДНК-то програмирано
Цитирай

(2023-02-04, 08:46:38)emzo написа:  Чакаме чужди отзиви за самсунгския 8 gen2 и ако е ок се мятаме на него (s23u). Ако е същата боза - skip.
A чужди,  защото бай Ганя вечно си хвали своето, то му е в ДНК-то програмирано
Като потребител, който НЕ си хвали своето ще кажа, че всичкото необходимо инфо за самсунговия Gen 2 вече е налично.
Батерията вероятно ще е с 25-30% по-добра, пиковия пърформънс е супер, продължителния е доста зле. В интерес на истинат амалко по-ниска стабилност от сегашния ексинос, който всичики плюят от ден първи. Преди доста време вече покрай лаговете на 2200 бях писал, че Самсунг си е Самсунг и на Ексинос-а всъщност нищо му няма, с друг чип проблемите са от същия сериал, следващ епизод.  
Твърдо подобрение тази година, дори доста значимо, просто факта, че консуренцията прави повече със същия чип остава леко лош вкус.

Как ви се движи нощния дрейн на последните 1-2 месеца? Някой да е обърнал внимание? При мен е скочил на 7-8%, но имам безброй приложения и колкото и да не излизат виновници в статистиката...
Цитирай

(2023-01-30, 11:31:28)100 написа:  Обхвата май не е "обхват" според замсунговия индикатор, а брой клетки, които вижда/използва. Съответно силата не зависи от броя чертички. Имал съм случаи да правя супер скорости на 1 чертичка обхват, както и да е доста зле на 3.
Ако клетката(сайта) ти е близо , ще ти е пълен обхвата (чертички) . Но ако преноса е кофти , ме само няма да имаш нет , но и телефония .
С 2 думи : чертичките не са задължително пряко свързани със скоростта .

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай

@100 къде гледаш за нощния дрейн или просто забелязваш, че го оставяш на 80%, а на сутринта е на 72%?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ами да, и аз забелязах че има някакво необяснимо хабене на батерия в stand by  , примерно знам, че съм го оставил на 60% и на сутринта когато го отключа е вече на 55% Явно нещо от "услугите на Google" ще да е, винаги са горе  в челните места при "консумация" А и няма значение дали ще го оставя на 3G или ще е в LTE с активиран VoLTE, все пилее проценти.

Always looking forward
[-] 1 потребител изказва благодарност на BeyondHorizont за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

(2023-02-04, 19:08:39)Nikito82 написа:  @100 къде гледаш за нощния дрейн или просто забелязваш, че го  оставяш на 80%, а на сутринта е на 72%?

Общо взето да. В самолетен режим е 2% за 10часа. А инче всички неща които уж са проблем като някакви google услуги в статистиката ги пише примерно 0,3%....какво правим?
На практика излиза, че е почти невъзможно да се открие откъде е дрейна с наличните инструменти. А в началото за нощта губеше по 3-4% само. 
Дразнещото е че на всяко зареждане на батерията имаш едни 20% които заминавав за стендбай, а ако искаш да изкараш 2 дена....
Цитирай

(2023-02-04, 20:45:02)BeyondHorizont написа:  Ами да, и аз забелязах че има някакво необяснимо хабене на батерия в stand by  , примерно знам, че съм го оставил на 60% и на сутринта когато го отключа е вече на 55%

Всеки трезво мислещ човек няма да задава такъв въпрос. Нали тази електроника иска захранване, дори и в стендбай режим. 

Изключи си синхронизацията за през нощта и на сутринта ще си с под 5% дрейн.
Друг е въпроса, че повечето хора си го зареждат цяла вечер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

Здравейте, използвате ши на 22у адаптивно пестене на енергията? На с9+ ми беше включена, но не мога да кажа дали е имало полза. Сега видях че и тук я има тази функция и се чудя добре ли е да се ползва?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Из интернет се пише, че ако е изключена функцията батерията издържала повече. Тествал съм и двата варианта - разлика при мен нямаше или ако е имало е била мининална и не съм забелязал.

Това е от вчера само на 4G, WQHD, но на 60 херца... Ако бях пуснал 120 щеше да е поне един час по-малко. Ще се минава на С23У май... Човек не може да разчита на този телефон, ако ми трябва да свърша работа, тоест ако ползвам gps за един час и проведа 2-3 видеоразговора до обяд е приключил...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

След всички ъпдейти, които получи S22U в последната половин година, вече смело мога да кажа, че в моя случай, животът на батерията е просто супер! С нормално ползване от моя страна, вече издържа със сигурност 2 дни и зареждам през 1 вечер, а ако го заредя до 100%, както беше последния път, спокойно изкарах 2 дена и половина със 7 часа екран и 50/50 ползване на WiFi и мобилни данни - прилагам снимка от снощи преди да го заредя. Аз лично съм супер доволен от телефона! Днес минавам към One UI 5.1, да видим дали ще окаже ефект върху батерията Wink

[Изображение: Screenshot-20230213-220232-Device-care.jpg]

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • dragodraganov, Mishoiliev, Nikito82
Цитирай

(2023-02-12, 12:23:38)krasimiretov написа:  Из интернет се пише, че ако е изключена функцията батерията издържала повече. Тествал съм и двата варианта - разлика при мен нямаше или ако е имало е била мининална и не съм забелязал.

Това е от вчера само на 4G, WQHD, но на 60 херца... Ако бях пуснал 120 щеше да е поне един час по-малко. Ще се минава на С23У май... Човек не може да разчита на този телефон, ако ми трябва да свърша работа, тоест ако ползвам gps за един час и проведа 2-3 видеоразговора до обяд е приключил...
И тук е като при ябълките! Така ги правят нещата, за да си купиш следващия модел, не че ще има разлика!?

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

При мен след последния ъпдейт 5.1, телефонът консумира една идея повече рам, но батерията е по-издръжлива и дрейна през нощта е по-малък с поне 5-6%. Може да е плацебо ефект, но така или иначе аз съм си доволен телефона.
S23 Ultra чак на Черен петък може да взема, тъкмо да имат време да го оптимизират.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)