Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

От край време на мобилни данни са зле. Аз само с LG на мобилни данни съм имал стабилна батерия.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

А, не, модема на Exynos от край време си иска енергия и си точи стабилно, това още от едно време в A сериите, през S и до ден днешен. С обхвата никога не съм имал проблем но на мобилни , еле пък сега с 5G си хаби стабилно добре батерията и при по-интензивно ползване си грее ако ще и да не е на hotspot, особено ако и обхвата не е много добър. Не му е дефектен , Exynos си точи на мобилни данни стабилно. Факт.
Цитирай

Snap-a в 23у е същата работа.
Грееща печка, но с осесаемо по-малка консумация
Цитирай

(2023-04-23, 00:12:44)krasimiretov написа:  Не знам. Странна работа, уж съм приспал приложенията които използвам. Нямам някои излишни, които да точат батерия, но реално го ползвам на wqhd, 120hz, 4G и светла тема. Сутринта към 09:00 го извадих от зарядното на 100%, а към 14:40 е на 50% с минимално ползване. Това е изключително зле каквото и да си говорим за телефон от такъв клас.
Реално, ако съм вкъщи на яркост 30%, тъмна тема, wi-fi постоянно ще изкарам и 8 часа екран, но ако го ползвам навън и ми е необходим просто не може да се разчита на телефона...
Това е моят опит с батерията все пак, при всеки е различно.

Е на светла тема очаквано, при 100% яркост колко да изкара батерията, дисплея е голям консуматор. Смени на тъмна тема и ще има подобрение.
Цитирай

(2023-04-24, 06:37:56)emzo написа:  Snap-a в  23у е същата работа.
Грееща печка, но с осесаемо по-малка консумация

Няма шанс , същото греене ,но по-малка консумация.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай

Всички SoC от там насетне ще греят много. Имат AI ядро, което прави изключително много изчисления и "мислене", и отговаря за все повече неща (още една от причините за греене при камерите - там AI играе голяма роля, най-голяма дори може би) и подобренията откъм AI (измерват ги в TOPs) са все по-брутални всяка година. Имаме мощно видео, имаме силни процесорни ядра и накрая отново същия корпус с ограничено място и всичко натъпкано. Не vapor chamber ами и каквото да навреш пасивното охлаждане вече си стигна лимита. Изключително мощни , правещи много, работещи с все по-комплексни приложения и задачи, multitasking, 5G връзка и т.н. и в крайна сметка събрани във същото тяло в което няма перка да охлади. Какво очаквате?

Свърши ерата на студените чипсети.
Цитирай

Здравейте, от няколко дни съм с телефона (S22 Ultra). Нормално ли е толкова много да пада батерията в стендбай? За 3 часа падна с 15 процента на мобилен нет, при положение че за цялото време съм го ползвал не повече от 10 минути. На wi-fi е ок. Пробвах и да го оставя на 4G, но като че ли е същата работа.
Също така забелязвам, че като е заключен, веднага при отключването е на 4G, след няколко секунди става на 5G?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2023-05-01, 17:21:54)android_97 написа:  Здравейте, от няколко дни съм с телефона (S22 Ultra). Нормално ли е толкова много да пада батерията в стендбай? За 3 часа падна с 15 процента на мобилен нет, при положение че за цялото време съм го ползвал не повече от 10 минути. На wi-fi е ок. Пробвах и да го оставя на 4G, но като че ли е същата работа.
Също така забелязвам, че като е заключен, веднага при отключването е на 4G, след няколко секунди става на 5G?

Ами моят S22U за 8 часа стендбай престой нощем губи 3% батерия с включени мобилни данни. Сам си прецени дали е нормално за 3 часа да изгуби 15% батерия... Погледни си в менюто за батерията какво ти точи батерията - нещо работи във фонов режим просто Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Остави си го на 5G, няма чак пък такава огромна разлика между 5G/4G. Да си купиш флагман за да го караш на 4G...купи си Huawei, там и без това 5G няма. Скоростите особено при А1 на места са над 1gbps при безлимитен план и в сравнение с 4G тегленето на 10GB файл е огромна разлика, гигантска. Едното е около 200-300mbps, другото ми стига до 1.2/1.3gbps и буквално тегля за цигара време гигабайтови файлове когато имам нужда.

И не само скоростта, капацитета у/ва във антена при 5G и разпределението на скоростта също е много по-добро. Минавай си на 5G.

Телефона ти ако е на няколко дни ще е така още няколко, Samsung са кофти в първите дни и не държат изобщо, S21 Ultra не ми караше до обяд и това до първата седмица, после е чук и бях много доволен. Текущия S22 Ultra също след десетина дни държеше доста повече а сега след априлския ъпдейт е още по-добре. Нощния дрейн при мен е 4-5% което е в рамките на нормалното. Виж дали и някое приложение не точи и не прави мизерии.

Ъпдейтни и до последно.
Цитирай

Виж си на какъв план си за Интернет. Има планове на неограничен нет но с ограничена скорост до 2/10/100 Mbs. Ta ако си на 100 MBs ограничен по скорост 5G мрежата е изцяло ненужна. 4G мрежата ти осигурява скорости без проблем до 400 Mbs.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай

На мен това ми е ясно, просто питах дали е нормално да сменя така към 4Г, когато е заключен? Иначе днес батерията е една идея по-добре.
Друго което ми направи впечатление е, че като вляза някъде, където обхвата е лош (1 черта), интернета става много бавен (зависват ми съобщенията, снимки не зареждат и т.н.), а до мен друг човек няма проблем с интернета. Със стария ми телефон на 3.5 години това никога не ми се е случвало. С две сим карти съм, и на двете го забелязах.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Samsung никога не са се славили със силен обхват. Да нормално е като си в зона със слаб обхват да ти се бави нета. Дори в такива зони може да се стигне до преминаване на мрежа 3G.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Кофти тръпка, телефон от такъв клас с по-лош обхват от телефон среден клас на 3.5 години... Smile

Все пак някой може ли да сподели дали е имал подобни наблюдения? Току що тествах с един айфон 12 про един до друг вкъщи, където обхвата е слаб - при мен през 15 сек направо се усеща като спрял нета и не мога да пратя едно съобщение по вайбър, докато при айфона такива проблеми нямаше...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2023-05-02, 01:27:15)Sky_Walker написа:  Ами моят S22U за 8 часа стендбай престой нощем губи 3% батерия с включени мобилни данни. Сам си прецени дали е нормално за 3 часа да изгуби 15% батерия... Погледни си в менюто за батерията какво ти точи батерията - нещо работи във фонов режим просто Wink
S22U посмъртно не може да губи само 3%, особено пък на 5G. А иначе при колегата тези 15% за 3часа може и да са напълно нормално явление като разковничето е в тези "10мин ползване", които могат да са на слънце навън, може да включват камера или игра, може и да не са точно 10мин, може и да са близо до 0 или 100% на индикатора и да не са реални. Телефона наистина е слаб на 5G навън лятото. Ако другия дрейн е ок, това може лесно да бъде нормално...
Цитирай

(2023-05-02, 19:11:46)100 написа:  S22U посмъртно не може да губи само 3%, особено пък на 5G. А иначе при колегата тези 15% за 3часа може и да са напълно нормално явление като разковничето е в тези "10мин ползване", които могат да са на слънце навън, може да включват камера или игра, може и да не са точно 10мин, може и да са близо до 0 или 100% на индикатора и да не са реални. Телефона наистина е слаб на 5G навън лятото. Ако другия дрейн е ок, това може лесно да бъде нормално...

А кой е казал, че е на 5G? Моят е на LTE, тъй като мобилните ми данни по абонамент са ограничени на 100 мбит/с. и няма никакъв смисъл от 5G в моя случай. Иначе си губи 3 или понякога 4 процента за през нощта, просто не държа Bluetooth или GPS включени. Аз съм много доволен от батерията, особено след априлския ъпдейт. По-скоро е ненормално да губи 15% за през нощта, но никога не ми е правил такива номера

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Априлския ъпдейт съм казвал не веднъж, че наистина подобри батерията и като цяло 5.1 е това, което му трябваше на S22 Ultra за да литне. При мен локация, Bluetooth, връзка с часовник и т.н. са винаги включени, не съм на тъмен режим, NFC, WiFi, 5G... абе нищо не изключвам, никога. Дрейна нощния е до 5-6% а през деня до 5 часа SOT ако изобщо аз самия ще използвам толкова телефона, често е бил включен за не повече от час и половина общо - все пак и работя, някак си не мога да си представя как от 8 часов работен ден човек прави 6-7 часа SOT, той работил ли е нещо изобщо, освен ако не работи на телефона си (и то на личния)?!

Ако го ограничиш до 4G и нямаш локация и др. не знам, от години не съм го пробвал това.

А за обхвата - при мен няма проблеми, избирам Exynos винаги заради силната антена. iPhone е това, което и през 2023 много често е на 3G. Скоро с колежка в обекта - аз съм на 2 черти 4G (което при нас са видими антени а не обхват, т.е. чертите не са мерило), нейния 14 Pro Max - на 3G.

Да видя телефон за близо 3700 лв. през 2023 г. на 3G... ами той и Sony Ericsson-а ми от 2007 г. имаше 3G, че и HSPA...айде по-сериозно. Последно докато имах за кратко време iPhone 12 също често е преминавал на 3G. Връща ме в началото на века, ай сиктир...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

(2023-05-02, 17:43:32)android_97 написа:  Кофти тръпка, телефон от такъв клас с по-лош обхват от телефон среден клас на 3.5 години... Smile

Все пак някой може ли да сподели дали е имал подобни наблюдения? Току що тествах с един айфон 12 про един до друг вкъщи, където обхвата е слаб - при мен през 15 сек направо се усеща като спрял нета и не мога да пратя едно съобщение по вайбър, докато при айфона такива проблеми нямаше...
Аз писах преди време ,че идвам от п30про
И сега със самсунга обхвата е мега зле спрямо както се каза телефон на 3 4 години
При с21ултра е същата драма...не знам какви части ползват ,но п30ката ги удря в земята и там където преди съм имал обхват и нет...сега хем е по-зле ,хем остане ли 1 чертичка забрави за телефона...просто е голяма драма с това

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bam за това мнение:
  • android_97
Цитирай

То няма смисъл изобщо да се сравнява по обхват самсунг с хуауей самсунгите са много по-зле такива са ми наблюденията от 2017 2018, когато последно имах хуауей. Изглежда обаче нещата не са се променили особено. С P9 и mate 10 pro почти на всякъде имах пълен сигнал и много добър интернет, на самсунга ми играеше постоянно.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е то не е до сравнение, ама е шокиращо
Взимаш нещо ново и то се окаже проблем
То като нямаш обхват като хората и батерия..се тая колко е бръз и какви снимки прави..нелогично е за телефон 1 торба пари.
А още по кофри е,че сигурно го знаят ,но след като 21 и 22 са зле и ако и 23 е същия...кво правим баси

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

Проблема е, че то дори тези им проблеми не са от сега. Още от S7 съм имал тези проблеми, слаба батерия и по-кофти обхват.
Цитирай

Аз пък ползвам Самсунг от S2+ насам. Сменил съм общо 4 телефона от S-серията и никога не съм имал проблеми с обхвата, нито у нас, нито в чужбина. Ползвам и служебен iPhone11 и не намирам особена разлика. За батерията съм донякъде съгласен. Самсунг никога не са се славели с дълготрайна батерия, но с обхват, поне аз проблеми не съм имал.
Цитирай

iPhone може да те върне в 3G ерата много лесно, влизаш в някоя сграда и докато Samsung/Xiaomi държат поне 4G то ябълките падат на 3G все е едно сме 2006-та. Те , че са със всичко са назад добре, ама с това 3G през 2023 год. вече е смешно. Видиш ли за батерия било...

Samsung-ите нямат ядове с обхвата, аз не съм имал никога.
Цитирай

Стига глупости човек... Явно си хейтър на айфоните. S22 Ultra категорично е по-зле с обхвата от iPhone 12 Pro, в момента имам възможност да ги ползвам и двата - и двата с карти на виваком. Като чертички е едно и също, но просто самсунга супер често при 1-2 чертички или нищо не зарежда или е много бавно. При айфона това не е така. Не знам моят телефон ли е дефектен или нещо друго?? Но както виждаш по-горе други хора също споделиха, че обхвата просто е такъв на този телефон.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Далеч не съм му хейтър, тук всички имат проблеми със всичко, което не е Snapdragon. iPhone-а си обича да сме 2006-та и да седи на 3G, все пак базовия и Plus модели (за по 2 и 2400 лв.) все още са на 60hz, до 2035 очаквам да открият 120-те hz.

Брутално е през 2023 за 2 бона да получиш 60hz екран и като влезеш в някоя сграда да минеш на 3G. Още малко ще се превърне в някое PocketPC, че даже и това не може - ония имаха бая клавиатура и вършиха работа, това и това няма да свърши... Windows Mobile и Symbian бяха легенди.

Истината си е такава.
Цитирай

Отново има отклонение от темата, а моля, придържайте се към нея.....

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)