Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети
#26

Сравнение между двата процесора при батерията, горе - долу сходни резултати

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари
#27

Дано оправят този дрейн, тогава наистина ще са сходни резултатите
Цитирай
#28

Сега е 22 часа, телефона ми е на 50% 3:40 дисплей, по принцип не обръщам внимание колко часа сот правят телефоните ми, важно ми е с моето ползване да ми изкарва деня, все пак не прекарвам цял ден на негоSmile

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#29

А кога е свален от зарядното?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

8:30-9:00

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#31

Доволен съм от батериятаSmile

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[Изображение: 852f82117923064bc092e77eeb06db11.jpg]

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
[-] 2 потребители изказват благодарност на kokolaicho за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#32

Само на мобилни данни. Включени GPS, свързан часовник, AoD-изключен, автоматична яркост.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 100, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#33

Честно казано изглежда супер, доста браузинг, но с данни поне. В gsm arena е 108часа рейдтинга, което на практика го нарежда до по-добрите откъм батерия телефони. И в същото време батерията я броят като минус по някаква неясна причина.
Как е нощния дрейн?
Цитирай
#34

Аз също изкарвам сходни резултати на батерия и общо взето съм доволен. Много зависи какви приложения се ползват. Понякога, когато не го цъкам толкова, за две денонощия правя 5 часа екран, а за едно денонощие 7-8 часа. Нощния дрейн ми е около 2-3 %.
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksata91_09 за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#35

(2022-03-02, 23:27:36)milss написа:  Само на монилни данни. Включени GPS, свързан часовник, AoD-изключен, автоматична яркост.

Само да попитам,на телефона има ли активни приложения на социални мрежи и месинджъри?На всичките ми телефони до сега приложения като фейс,месинджър,вайбър и т.н. са били в челото по консумация.Та ще е много впечатляващо ако Самсунг са успели да ограничат лакомията им без да нарушат нотификациите.
Цитирай
#36

(2022-03-03, 09:11:11)100 написа:  ........
Как е нощния дрейн?
 
3-4% за 10 часа. От 100% до 98% батерията пада много бързо. Например за 10 мин. браузване и вече е от 100% на 98%, но под тези проценти си пада бавно. Така е и при Note10.

(2022-03-03, 09:41:21)bajchoni написа:  Само да попитам,на телефона има ли активни приложения на социални мрежи и месинджъри?На всичките ми телефони до сега приложения като фейс,месинджър,вайбър и т.н. са били в челото по консумация.Та ще е много впечатляващо ако Самсунг са успели да ограничат лакомията им без да нарушат нотификациите.

Фейсбук и месинджър не ползвам. Много рядко вайбър и активно Телеграм.

1916 
Цитирай
#37

На мен ми беше любопитно колко батерия ще похарчи за 1 час гугъл навигация . Мисля че е добре Smile[Изображение: 0e35189d8f6c1f9f123c3f925fbef170.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
[-] 4 потребители изказват благодарност на kokolaicho за това мнение:
  • Dowper, milss, OliQueenBG, Victormihov
Цитирай
#38

(2022-03-03, 09:11:11)100 написа:  Честно казано изглежда супер, доста браузинг, но с данни поне. В gsm arena е 108часа рейдтинга, което на практика го нарежда до по-добрите откъм батерия телефони. И в същото време батерията я броят като минус по някаква неясна причина.
Как е нощния дрейн?

Добрите отзиви идват от хора, които не ползват социални мрежи, или са сведени до минимум. Сложи 1 час фб и 1 час Месинджър и картинката става друга.
[-] 2 потребители изказват благодарност на profile7 за това мнение:
  • eksoldier, stugutka
Цитирай
#39

(2022-03-03, 12:01:55)profile7 написа:  Добрите отзиви идват от хора, които не ползват социални мрежи, или са сведени до минимум. Сложи 1 час фб и 1 час Месинджър и картинката става друга.

Ок, тогава има още един аспект - синхронизация с часовници и други устройства. Също всеки телефон има определени приложения, който точат на произволен принцип и трудно може да се хване логиката кога и защо. За сравнение на друг мой телефон повечето нощи губя по 4-5%, но понякога се случва да е 15% без да привидно да правя нищо различно. Тази голяма разлика значи, че и през деня стендбая би бил повлиян от нещо, но какво е трудно да се установи повечето пъти.
А ако си в движение тогава вече стане нараво тото как ще се държи батерията...

Все пак след като всички телефони имат проблеми от този сорт, стандартизиран тест с определени основни приложения би трябвало да е достатъчен за да се ориентираш какъв е потенциала. А вече проблемите с дрейна ще варират от ден на ден, аз в един момент се отказах да се боря с това вече, като падне зареждам и така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#40

(2022-03-03, 11:02:58)milss написа:   
3-4% за 10 часа. От 100% до 98% батерията пада много бързо. Например за 10 мин. браузване и вече е от 100% на 98%, но под тези проценти си пада бавно. Така е и при Note10.


Фейсбук и месинджър не ползвам. Много рядко вайбър и активно Телеграм.

Е ти ако не ползваш и телефона изобщо,то батерията ще е все пълна Smile такива сравнения на батерия без да ползваш телефон са меко казано скандални,аз ако не заредя в деня поне 3 пъти батерията,значи преди обяд ще съм без телефон,но аз от 100% на телефона ползвам 200% от капацитета му

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#41

(2022-03-03, 14:28:24)Sokolchev написа:  Е ти ако не ползваш и телефона изобщо,то батерията ще е все пълна Smile такива сравнения на батерия без да ползваш телефон са меко казано скандални,аз ако не заредя в деня поне 3 пъти батерията,значи преди обяд ще съм без телефон,но аз от 100% на телефона ползвам 200% от капацитета му

Е, щом за теб използването на 200% от възможностите на телефона е фейсбук, си достоен за съжаление. Предпочитам реални, а не виртуални контакти. По добре да отделя свободното си време за децата, а не на помийната яма сураттефтер. 
И кое му е скандалното на ползването? Всеки си има предпочитания, интереси, ....... . Предпочитам да го ползвам както ми е добре на мен, а не както ми нареди Sokolchev. 3 зареждания на ден? Ти имаш ли живот извън фейсбук?

1916 
[-] 6 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, eksoldier, luchko15, martoo, oberon75, Smaug
Цитирай
#42

(2022-03-03, 15:11:43)milss написа:  Е, щом за теб използването на 200% от възможностите на телефона е фейсбук, си достоен за съжаление. Предпочитам реални, а не виртуални контакти. По добре да отделя свободното си време за децата, а не на помийната яма сураттефтер. 
И кое му е скандалното на ползването? Всеки си има предпочитания, интереси, ....... . Предпочитам да го ползвам както ми е добре на мен, а не както ми нареди Sokolchev. 3 зареждания на ден? Ти имаш ли живот извън фейсбук?
Явно за теб е живота в фейса Smile телефона се ползва за 1000 неща,като навигация,радио,телевизия,,нон стоп мобилни и wifi,видео разговори,обикновени разговори,някоя друга игра,снимки,видео,местоположение и куп други неща и чак на последно място някъде са и фейсбук и вайбар и мединджер,ако теойте контакти са само комшийте покрай теб,то аз имам контакти в Европа и извън нея

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#43

(2022-03-03, 15:51:20)Sokolchev написа:  Явно за теб е живота в фейса Smile телефона се ползва за 1000 неща,като навигация,радио,телевизия,,нон стоп мобилни и wifi,видео разговори,обикновени разговори,някоя друга игра,снимки,видео,местоположение и куп други неща и чак на последно място някъде са и фейсбук и вайбар и мединджер,ако теойте контакти са само комшийте покрай теб,то аз имам контакти в Европа и извън нея

Защо да гледам телевизия на телефона, като си имам 4 телевозора? Случва се да гледам, но рядко. Ако беше погледнал скрийншота щеше да видиш, че съм гледал HBO GO. Навигации си имам и в двете коли, трябва да наредя и телефона ли до тях.
Сега се сещам, че някъде беше писал, че си шофьор на камион. Да обаче аз не съм и не си ползвам телефона като такъв. Явно не си се прибирал отдавна и си вкиснат нещо, като гледам как обикаляш по темите и се заяждаш само.

1916 
Цитирай
#44

Стена да беше, щеше да разбере, че всеки си има различен начин на ползване. Ти ако искаш и орехи чупи с него, обаче не можеш да ми казваш как да си ползвам телефона и как да си е.а жената.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • Smaug
Цитирай
#45

(2022-03-03, 21:33:12)milss написа:  Стена да беше, щеше да разбере, че всеки си има различен начин на ползване. Ти ако искаш и орехи чупи с него, обаче не можеш да ми казваш как да си ползвам телефона и как да си е.а жената.

Точно така,затова като показваш батерията,дай описание че с твоето НЕ ползване държи 2 дни,иначе най много ден и то в светлата част от денонощието в зимните месеци  Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#46

Мдаа. С един и същ начин на ползване, еднакви програми, че дори и бекграунди, стария опърпан ноут 10+ ми изкарваше около 28-30 часа. Уви С22У около 15 часа на същия ден в който е махнат от зарядно в 5.30 сутринта, трябва да хапне ток, за да изкара до вечерта. Трябваше, беше по правилното време (SOLD!)
Цитирай
#47

(2022-03-04, 07:54:01)vladdark написа:  Мдаа. С един и същ начин на ползване, еднакви програми, че дори и бекграунди, стария опърпан ноут 10+ ми изкарваше около 28-30 часа. Уви С22У около 15 часа на същия ден в който е махнат от зарядно в 5.30 сутринта, трябва да хапне ток, за да изкара до вечерта. Трябваше, беше по правилното време (SOLD!)

Продаде ли го?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • milss, Victormihov
Цитирай
#48

Аз и миналата година в началото имах доста от същите проблеми и 21 Ултра, но постепенно всичко се нормализира, според мен колегата е прибързал с продажбата, но това си е мое мнение.

Galaxy S23 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#49

Аз съм доволен от батерията, първия ден направих 8ч екран, на втория 6:30. В момента съм на 2:52 и батерията е на 69%. Да поясня, че основно се е ползвал на закрито, а там ползвам яркостта на минимум, и изцяло на Wi-Fi първия ден. За моето ползване батерията ме устройва напълно, тепърва като почна да снимам видеа и снимки ще я стапям бая по-бързо, но както казах устройва ме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#50

Темата е почистена.
Не разбирам какво се случва тук, а и не само тук.

Влизам да видя коментари със снимки към мнения на потребители за резулатати около батерия, било то ограничения на приложения, било то деактивирането им, кои от настройките, кои през ADB и т.н., а се хвърляме в четене на фермани с "мерене".....
Някои дори нямат устройството все още, за това съвета е да се разчита на меродавното мнение на имащите го.
Това форум за мобилни устройства и софтуер ли е или място, където да избиваме комплекси. Уж всеки се има за умен, интелигентен, а гледам "скъсвате" се да се "въздържате" от коментари едни към други. Къде остана - По-умния отстъпва.......?
Преобладават доклади към екипа за всяка активна тема, вместо полезни мнения на потребители в тях, което води до излишното им заключване.

Моля, яземете мерки за страстите си, които не касаят казуса около темите, защото това ще е поредната съсипана тема.

Благодаря Ви.
Спокоен ден.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 8 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dowper, ganchev, ivanov_km, luchko15, martoo, milss, Mishoiliev, OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)