Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети
#51

Много съм доволен от батерията ! [Изображение: 771a3e9b19aaaa274f3d5b7b5c61caf4.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[Изображение: 8a692dc01ed4f5b97353caf982361424.jpg]

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
[-] 3 потребители изказват благодарност на kokolaicho за това мнение:
  • Dowper, milss, stugutka
Цитирай
Аксесоари
#52

Да питам, някой от вас ограничил ли е зареждането до 85% ? Според Самсунг така се запазвала батерията по дълго. За мен е непонятно , но знае ли човек!

Samsung Galaxy S22 Ultra Black 12/512
Iphone 14ProMax 256
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай
#53

Опцията непълен заряд за запазването живота на батерията се препоръчва за всички устройства, не само за Самсунг. За повече инфо по въпроса в/ж темата: Правилно ли зареждаме батерията на смартфона си?

 
Цитирай
#54

ако искаш да ползваш по дълго телфона най правилното зареждане о между 20 и 80-85 процента и да не стои през нощта на зарядно
Цитирай
#55

Колеги колко време отне за телефоните ви за пристигнат от пре ордера до доставката?
Цитирай
#56

(2022-03-13, 03:09:45)crazy_wolf_92 написа:  Колеги колко време отне за телефоните ви за пристигнат от пре ордера до доставката?

Моят дойде на 13.02,  за 4 дена от Теленор, но го платих кеш( не знам дали има значение)

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#57

(2022-03-12, 20:50:58)bobisimeonov написа:  Да питам, някой от вас ограничил ли е зареждането до 85% ? Според Самсунг така се запазвала батерията по дълго. За мен е непонятно , но знае ли човек!

Убеден съм че толкова време няма да ползваш телефона,че да разбереш дали батерията ще е заминала

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • emzo, OliQueenBG
Цитирай
#58

(2022-03-13, 03:09:45)crazy_wolf_92 написа:  Колеги колко време отне за телефоните ви за пристигнат от пре ордера до доставката?

На 9.02. го поръчах, а на 11.02. беше при мен от А1, кеш, черен S22 Ultra 256 Gb

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#59

(2022-03-13, 09:01:37)Sokolchev написа:  Убеден съм че толкова време няма да ползваш телефона,че да разбереш дали батерията ще е заминала

Да ти кажа , на Note10plus  се усети. Ползвах го година и половина горе долу и се усети. Цял ден на тубата премиум, гпс-а работи с навигацията и това на зарядно нон стоп  и вечер след 5 като се прибера докато разръчкам фейса и месинджъра и то хоп почна да се усеща как батерията почва да държи по малко. Честно казано за това смених със 22-ката. Доста се двуомях заради липсата на мемори слот , но пък офертата ми бе да направя трейд ин (т.е да върна 10тката на оператора и да ми дадат 22ката на същата такса за още 2години) . Най вече го направих заради чисто новия апарат и същите пари за такса. Всъщност с 2паунда повече от предишната ми такса. И въпреки всичко ноут-а се усещаше с една идея по тънък от 22ката. Здраве да е. Така че зависи как го ползваш, но се усеща като започне да държи по малко заряд Wink

Samsung Galaxy S22 Ultra Black 12/512
Iphone 14ProMax 256
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай
#60

Само на WiFi, включен GPS, адаптивна яркост - на автоматичен режим, дисплей WQHD на 120 херца.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#61

bobisimeonov ако е на зарядно и го ползваш, нормално е да му се отрази.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#62

Не е ли малко тревожно, че от 19ч, 7ч си бил на телефона?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 4 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, Smaug, stugutka
Цитирай
#63

(2022-03-12, 20:50:58)bobisimeonov написа:  Да питам, някой от вас ограничил ли е зареждането до 85% ? Според Самсунг така се запазвала батерията по дълго. За мен е непонятно , но знае ли човек!

Пълни глупости.

Първо, докато е в гаранция, ще ти сменят батерията.
Второ даваш 2000+лв за телефон и при нужда след 2 години няма да ти се дадат 50-60-70-80лв за батерия ли ?

Грубо на 1вата година батерията си е за смяна.
Цитирай
#64

Не са глупости, аз работя в сферата и гарантирам, че заряда между 15 и 85% пази батерията. Ако се ползва така изкарва 2-3години практически без загуба на капацитет.
Второ батерията е в гаранция 6месеца ако не се лъжа, поне толкова беше преди 2-3 години.
И трето не искам да отварям телефон за 2к ако не е супер наложително, за да се стигне до батерията се отлепят доста неща, които в бг сервиз нямам доверие, че ще бъдат залепени отново по същия начин.
Цитирай
#65

То много хубаво, ама аз на моя едва карам деня, а до 85 не знам какво ще е.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper, emzo
Цитирай
#66

На предния ми телефон S9+ докато беше гаранционен зареждах батерията до 85-90 процента само на бавно зареждане и след 18месеца се прецака батерията - под 30 процента се изключваше сам. Смених я в неоторизиран сервиз след гаранацията за 50лв...

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#67

Изключението не е правило, прецеденти винаги са възможни. Понеже някой пушач е доживял до 90 не значи, че пишенето е полезно.
Да не се зарежда лития до високи напрежения е основно правило. Каквото е и да не се прегрява батерията редовно.
Ако някой е взел модел, който едвам изкарва деня от 100% батерия.....кофти, ще става само по-зле и няма как да се задържи този първормънс за 2 години или повече.
Цитирай
#68

(2022-03-14, 10:10:47)100 написа:  И трето не искам да отварям телефон за 2к ако не е супер наложително, за да се стигне до батерията се отлепят доста неща, които в бг сервиз нямам доверие, че ще бъдат залепени отново по същия начин.

Официалния сервиз са си повече от кадърни. Представям си ако си купиш чисто нова кола и се наложи след 6 месеца да ремонтират двигателя Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • OliQueenBG, stugutka
Цитирай
#69

(2022-03-14, 11:32:13)emzo написа:  Официалния сервиз са си повече от кадърни. Представям си ако си купиш чисто нова кола и се наложи след 6 месеца да ремонтират двигателя Big Grin

По една случайност поради професионален ангажимент съм запознат и там как се случват нещата....да го кажем така, има си причини да не искам нищо да ми се човърка по бг сервизи.
В случая с телефона - всичко което е отлепено да се стигне до батерията или друг компонент мислиш ли че ще бъде залепено отново както е било фабрично? С ново лепило и т.н.? Мислиш ли че от гледната точка на нормален потребител като си вземеш телефона от сервиз и условно казнао работи е същия вътре?
Ако някой ти отлепи охлаждащата лента как ли ще я върне обратно? Smile  Тя си залепва сама после нали?

Не е кой знае колко трудна задача да се направи необходимото да не се стига насила до сервиз - гледаш да не чупиш стъкла и пазиш батерията. Нося си телефона в джоба без протектор от 10 години и нямам нито един счупен телефон, колко да е трудно?
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Mishoiliev
Цитирай
#70

Да, мисля.
Имам приятели в сервиза. Ако се случи да купя ползван апарат, директно го пращам на тях за нова батерия. И да, лепят ги, както трябва.
Цитирай
#71

Батериите да, защото няма как, другото... Ако клиента има технически познания вижда проблемите, иначе всичко е перфектно Smile
Цитирай
#72

Аз батерията я зареждам до 100%, за да ме изкара целия ден. Нямам файда да ми издържи повече години работа, като ще я зареждам по 2 пъти на ден, което съответно пак ще скъси живота и.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#73

(2022-03-14, 12:21:03)Dowper написа:  Аз батерията я зареждам до 100%, за да ме изкара целия ден. Нямам файда да ми издържи повече години работа, като ще я зареждам по 2 пъти на ден, което съответно пак ще скъси живота и.
Не можеш ли да си ползваш телефона по предназначение нищо друго няма значение, ползваш докато може и тес устройва и след това смяняш с модел с по-добра батерия.
Иначе ако зареждаш 2 пъти на ден няма да скъсиш живота на батерията, едно зареждане до 100% я амортизира 4-5 пъти повече от едно до 85%. А частичните зареждания са още по-малка амортизация. Общо взето модеш да си правиш частични заряди поне 3 години и батерията да е в топ форма.

Когато се зарежда до 100%, обикновено и с бързо зарядно, имаме ситуация в която волтажа е прекалено висок и в същото време батерията е прескочила 40градуса. Тези неща я убиват точно.
Цитирай
#74

Не им ли обръщате твърде много внимание на тази батерия. 
1. Много пъти е повтаряно, че това, че пише 100 процента, не означава, че наистина е така, именно за да не прегрява.
2. Задължително ли е да се зарежда батерията под разни часове и да се гледа кое приложение се ползва и колко?
3. Батерията и цяла нощ да се зарежда, вече има функция за оптимизирано ползване, тя знае кога да вкарва заряд, не я зарежда до 100 процента за 2 часа и през останалото време да прегрява, това беше в миналото.
То колкото и стриктно да се зарежда, все ще и се намали капацитета, дали за 1, 2, 3 години, ако ще я мислим тази батерия толкова прецизно, то не сме за този телефон, щомто няма да ни върши работа, а ще се чудим как да го опазим.
Ако хората се грижеха така за здравето си, нямаше да има болни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 5 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • DoryanY, Dowper, milss, Nikito82, OliQueenBG
Цитирай
#75

(2022-03-14, 13:14:46)hazART написа:   това, че пише 100 процента, не означава, че наистина е така, именно за да не прегрява.
Всички други точни ясно са така, но горното не е вярно всъщност. Реално извода е друг - батериите имат определен капацитет спрямо размера си и маркетинга изисква дълъг живот на батерията, няма как да има ограничаване. Батериите са оставени да се използват до физически безопасния максимум за да може юзъра да получи каквото очаква, но проблема е че производителя не се интересува какво ще стане дългосрочно, знае се че батерията ще изкрета 2 години и макар да е по-слаба към края средностатистическия потребител няма да го отчете или ще го отдаде на софтуера.

Никога не е имало толкова много свободно и коректно инфо за батериите, общо взето който иска да му издържи повече батерията знае какво да прави, който му е все тая или сменя на 2 години максимум предполагам може да есклоатира както му е удобно и ще е прав за себе си. Самсунг са сложили удобно за потребителя екстра, която сама да се грижи за решаване на 80% от проблема с деградацията на батерията, най-логичното нещо е просто да се включи и да не се мисли повече, проблемите с темперарура и напрежение са решени автоматично.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • bobisimeonov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)