Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети
#76

(2022-03-14, 13:46:01)100 написа:  Самсунг са сложили удобно за потребителя екстра, която сама да се грижи за решаване на 80% от проблема с деградацията на батерията, най-логичното нещо е просто да се включи и да не се мисли повече, проблемите с темперарура и напрежение са решени автоматично.

Най-логично е за теб, за мен не е, това означава 15% по-малко заряд на всяко ползване и мен не ме устройва. Който иска да си пази батерията за след 5г нека си активира екстрата, аз не искам.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • greenandroid, milss, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-03-14, 16:57:38)Dowper написа:  Най-логично е за теб, за мен не е, това означава 15% по-малко заряд на всяко ползване и мен не ме устройва. Който иска да си пази батерията за след 5г нека си активира екстрата, аз не искам.

E нали и аз това казвам, но си цитирал само част от мнението ми - ако не ти стига заряда да изкараш деня нямаш избор. Другите може да имат избор. Зависи и какво работиш и как си ползваш телефона, ако си до зарядно редовно примерно какъв е проблема? Ако пък си движение по цял ден тогава и за зареждам на макс.
Тези телефони по принцип трябява лесно да изкарват деня като приключваш на 20%, ако не става кофти, аз бих казал че телефон, който няма достатъчно запас откъм батерия не бих го купил изобщо.

Много странно е как може батерия което трябва да прави поне 4-5часа екран как е възможно да не стига за деня? Какво трябва да прави човек, да се взира в екрана половин ден ли? Навигация или какво...?
Цитирай
#78

Най-тъпото е, че си пазиш батерия за да може, като продадеш телефона друг да й се радва Smile
[-] 6 потребители изказват благодарност на SpaceX за това мнение:
  • bobbymarinovv, Dowper, greenandroid, Marto.g, Mishoiliev, OliQueenBG
Цитирай
#79

(2022-03-13, 23:53:33)ole написа:  Не е ли малко тревожно, че от 19ч, 7ч си бил на телефона?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Тревожно ще е не малко, а много, ако беше ежедневно. Вчера - почивен ден, лошо време, липса на интересни мачове, мързел да си взима лаптопа и ето ти 7,3 часа SOT.
Днес не мога да направя час и половина.    
А може би усещам завист, че ти не можеш да направиш повече от 4,5 часа SOT и то основно на WiFi.
   
A като гледам и ти не изоставаш много, но се правиш на интересен.
   

1916 
Цитирай
#80

Не знам защо ми цитираш постове, в които съм говорил за S21 . С бедняшката версия на S22 Ultra съм, с мижавите 8гб рам. Изкарва ми деня, правя 4.5-5ч сот и не се оплаквам. Не знам за какво да завиждам по-точно.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#81

Намека ми беше друг. Търсиш сметка кой колко и за какво си ползва телефона, като в същото време и ти не изоставаш почти с идентичен SOT за денонощие. Просто ме дразнят такава дребнавост и двуличие.

1916 
Цитирай
#82

Въобще никаква сметка не ти търся, ако щеш и 24ч от 24ч стой на телефона, твоя си работа, има разлика между това да ти търся сметка и да кажа че е тревожно нещо, ама явно трябва с нещо да си уплътняваш времето.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#83

(2022-03-14, 18:50:39)ole написа:  Въобще никаква сметка не ти търся, ако щеш и 24ч от 24ч стой на телефона, твоя си работа, ......

Точно така. Моя работа си е, обаче трябваше да се правиш на интересен. Теб някой да те е питал какво си правил 5 часа и половина? Не ми отговаряй, изобщо не ме интересува. 
   
Ей това в кръгчето ми говори достатъчно за теб. Явно всички са под достойнството ти и безполезни.
Извинявам се за офтопика - на другите, не на теб.

1916 
Цитирай
#84

Това е към момента при мен батерията. Държи около 1ден,според зависи колко е ползван. 
Вечер ,когато лягам спирам Моб.данни и всичко.
През деня е постоянно на Моб.данни.

Плавност на движението: адаптивно
Режим на екрана: жив
Разделителна способност: FHD+

Ако оказват значение тези настройки за консумацията на батерия.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#85

https://m.youtube.com/watch?v=kVCSHivymw4

май наистина този път ексиноса не е толкова назад от дракона, дажв напротив!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#86

Батерията за днес. Все още пише, че научава начина ми на ползване.
Тъй като вече не се показва информацията колко време е работело приложението на background:
NewPipe - 1:40 ч.
RadioPlay - 1:25 ч.
Samsung Music - 3:25 ч.
Всичко това е през блутут колонка и слушалките. Тъмен режим, processing speed е на high, защото на optimized приложенията в split-screen работят на 60 херца опресняване... 120 херца опресняване с wqhd резолюция. Смесено ползване на 4Г през деня и wi-fi вечер.

Като цяло съм доволен, има още какво да се желае, ако сравняваме нещата с iPhone, но да се надяваме, че с времето ще оптимизират малко потреблението.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#87

DXOmark вече са качили тестове на батерията за трите модела:
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s...tery-test/
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s...tery-test/
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s...ry-test-2/

Всичко е логично между моделите и има сравнение с S21U и 13PM.

За моята употреба хайлайта е че стриймването на музика ми се струва, че харчи малко повечеко батерия както и камерата. Времето за разговори е впечатляващо добре, а аз говоря и с БТ. Дрейна не превишава 4% нощно време, което е сред добрите андроид устройства.
Общо взето не е като да ти вземе акъла, но ок пърформънс.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#88

Не съм го ползвал много ,но за мен батерията е добре.[Изображение: 7f8738f10a4dd0bc4825854424ad1d92.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#89

Споделете колко % ви е състоянието на батерията според AccuBattery, моето е 91%.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#90

[Изображение: f93f158c82db4ebadc7424f285e48bf5.jpg]

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#91

Ти ли написа 5000mah? По принциип 4850 е прочетения капацитет и моята е 95% някъде. 4600mah е моята. Честно казано малко разочароващо, но миналата година беше почти същото нещо, а и други телефони са ми дори по-зле.
Тук нямам претенции, защото телефоните са ни супер свежи, съвсем скоро са произведени и отделно моя и други които споределиха са им доли ок заредени телефоните над 50%, което не предполага продължително съхранение на батериите в някакви складове.
Цитирай
#92

(2022-04-06, 12:35:10)100 написа:  Ти ли написа 5000mah? По принциип 4850 е прочетения капацитет и моята е 95% някъде. 4600mah е моята. Честно казано малко разочароващо, но миналата година беше почти същото нещо, а и други телефони са ми дори по-зле.
Тук нямам претенции, защото телефоните са ни супер свежи, съвсем скоро са произведени и отделно моя и други които споределиха са им доли ок заредени телефоните над 50%, което не предполага продължително съхранение на батериите в някакви складове.

Аз написах 5000 приложението мисля я прихвана 4855.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#93

На самата батерия също не пише 5000.
Цитирай
#94

(2022-04-06, 14:00:04)100 написа:  На самата батерия също не пише 5000.
По сайтовите я дават 5000.[Изображение: 297c248747c02b4d31653ff50a85fcd0.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#95

https://www.ifixit.com/Store/Android/Gal...58-002?o=1

Нещо такова е. Rated - 4855, typical - 5000. За мен правилното е 4855.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#96

Като гледам ние сме с едни 300mah под минималния капацитет и досега колкото самсунга съм имал са били все така, че и по зле. На Huawei P20 Pro при обявена 4000 AccuBattery ми я измерваше 4200.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#97

Да и моя Huawei беше много по-добре, 3 години и на третата беше като самсунга чисто нов. Xiaomi са също зле обаче, по-зле от Samsung дори.
Дано всичко да е така заради по-голяма затворена част от заряда. Мисля, че мога да го тествам това ако ми се занимава някой ден...
Цитирай
#98

Имам и Asus zenfone 8 при него AccuBatery ми я измерва 76% от обявени 4000 на 3030 но при него батерията работи по коренно различен начин. Колкото повече падат процентите става по издържлива. На 1% гледам Youtube над 1 час. Следователно понеже я зареждам от 20-30% до 90% AccuBattery не може да я измери коректно. При замерване с USB тестер при напълно разредена до изключване на телефона и на изключен телефон я измери 3900mah. При Самсунг е точно обратното колкото падат процентите толкова по не-издържлива става. Ако замеря с USB тестер най вероятно ще покаже още по нисък капацитет. С две думи Самсунг лъжат за капацитета на батериите.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#99

Процентите на батерията вървят супер различно примерно Samsung/Xiaomi. На ниските проценти Samsung e по-добре а на високите индикатора отчита по-точно 100% и съответно веднага започва да пада. Другите телефони са ефективно все едно заредени на 105%, след като стигне 100% заряда продължава с почти същата сила още доста време.

Аccubattery показва 1:1 с хардуерния тестер, 3-4 пъти съм го пробвал и не е задължително да мери само пълно-празно. Но генерално макар да е малко притеснително с какъв капацитет разполагаме от ден първи, батериите на Samsung са доста добре като устойчивост във времето.
Цитирай

Само се филмирате....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Dowper, emzo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)