Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

Батерията беше почнала да държи много малко, оказа се от приложението Алиекспрес. Ползвах го всеки ден последните дни и батерията беше трагична, даже през нощта без да го зареждам ми падаше батерията с 20%. Откакто го стопирах, защото очевидно дърпа на заден план, батерията си стана пак нормална. Сега ако го ползвам приложението, веднага след това го стопирам ръчно. Вие имате ли такива наблюдения с това приложение?
Цитирай
Аксесоари

Не, нямам подобно наблюдение. Опитай с преинсталиране на въпросното приложение.

 
Цитирай

И при мен никакъв проблем, а го ползвам и аз доста често.
Цитирай

Аз Алиекспрес приложението не го и записвам вече. Преди ми пълнеше браузъра с реклами, дори не знам как го правеше. Телефонът ми стана Bloat-нат целия заради него. Сигурно е точил и батерия.

Ползвам си сайта и това е.
Цитирай

Позлвам приложението буквално всеки ден и до момента не съм имал проблеми с него.
Друг е въпросът, че е в спъска ми с приложения за дълбок сън и въобще не го мисля.
Използвам го, плъзвам нагоре към хоум скрийна и така до следващия път, когато трябва да го отворя.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • emzo, milss
Цитирай

(2022-05-23, 14:43:01)Monipeev написа:  Друг е въпросът,  че е в спъска ми с приложения за дълбок сън и въобще не го мисля.
Туй то ис дъ кий за палатката Wink
Цитирай

Реално всички сте прави - преди 2 дена нещо стана и Play Store-a ми запали телефона, не знам как и не е ставало преди. Спрях го принудително и отново няма проблеми. Просто от време на време стават неща с модерните андроиди. На същия принцип някой телефони имат дрейн както 3% така и 8% при уж едни и същи условия.
Цитирай

Аз за първи път нямам проблеми с дрейна със Самсунг телефон Smile. Оставям го вечер с абсолютно всичко пуснато и на сутринта е паднал с 3 %. През деня когато съм много натоварен и не съм го ползвал почти не пада и с 1%. Преди с S20U и S21U ползвам не ползвам батерията се топеше.....
Цитирай

(2022-05-24, 08:16:39)martoo написа:  Аз за първи път нямам проблеми с дрейна със Самсунг телефон Smile. Оставям го вечер с абсолютно всичко пуснато и на сутринта е паднал с 3 %. През деня когато съм много натоварен и не съм го ползвал почти не пада  и с 1%. Преди с S20U и S21U ползвам не ползвам батерията се топеше.....
Моя дрейн е най-честно 3%, но някои вечери не знам от какво става 4%. За сравненение на другите ми телефони много по-често варира и там е 3% супер рядко и диапазона е 3-7%.

Иначе през деня няма как да нямаш дрейна, който е през нощта е и 3% за 8часа. Реално имаш около 10% дрейн за деннонощието ако не ползваш телефона. И тук е моя проблем, че в последно време не съм потребител който се взира по 5часа на ден в екрана и имайки 1-1,5ч COT на ден батерията кара по 2 дена дори в здравословния диапазон 20-85%. Съотвено дрейна само от стейндбай е поне 20%. Ако някой зарежда 0-100% и си ползва телефона по същия начин стейндбая ще му коства дори 35%! 
Добрия стендбай е много важен параметър, даже по-важен от максималния СОТ от тестовете. Аз още не разбирам как има хора, които правят по 6-7ч COT в рамките на деня ако това не им е работа и не е някакъв специален ден??
Цитирай

6-7ч Екран на максимално ползване, тоест 120хц и WQHD+ не мисля, че е възможен. С тези показатели едни 5ч е добре, според мен. Иначе аз примерно рядко ползвам компютър, каквото ми трябва в нета го гледам от телефона. Не ползвам 120хц, заради другия ми телефон, че на него ако ги пусна е заминала батерията за часове. Слвдователно и Ултрата съм я оставила на 60хц, абсолютно не ми пречи. И ето моя SOT, резултата е без игри и 80 на 20 WiFi/4G. Аз определено съм доволна. Донякъде са оптимизирали нещата и определено батерията пада по-малко в стендбай
[Изображение: dff526c44714300638fa94d7739ce254.jpg]
Цитирай

Ако махнеш и тая фейс гнус ще се родиш.

Изпратено от моят SM-T875 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • shmatka88
Цитирай

Малко проблемче се появи при мен - нощния дрейн скочи двойно от 3% на 6-7%. И вярно имам нови приложения, но нищо притеснително не се вижда в анализа:
[Изображение: Screenshot-20220619-103536-Battery-Tracker.jpg]

Някой да има проблем с някое от тези приложения макар да не се показва? По метода на изсключването веряотно ще открия проблема, но честно казано не се ми се занимава толкова време и определено не ми се връщат фабрични настройки...
Цитирай

Ако ми се получи голям дрейн, рестартирам телефона. При мен това помага, но като цяло почти винаги го зареждам нощем и не мога да следя колко пада в престой.
Цитирай

Ще пусна един автоматичен рестарт аз през няколко дни, защото наскоро го рестартирах на случаен принцип и открих, че анимациите станаха в пъти по-добре. Явно трябва поне веднъж седмично.

А относно дрейна с неизвестен произход миналата вечер пуснах самолетния режим за да проверя дали телефона си е ок и резултата беше нормалните 2%. Т.е. дрейна е от нещо ползващо БТ може би, но във всеки случай нещо, което не се отразява в анализа на батерията.

С модерния андроид вече няма приложение, което да изследва дрейна по-добре предполагам?
Цитирай

А на някой да му е правило впечатление твърде резкия спад след преминаване под 25% линия?
С други думи, оставям телефона вечерта на около 25%, всичко изключено като блутут, WIFI, мобилни, само телефонията си стои и на другия ден след ставане 0%.
За около 11 часа ги губи. Това са по над 2.5% на час, които иначе не ги губи.
Телефона ако го зареждам, се изключва от зареждане в смарт контакт в 3:00 часа през нощт, до времето когато ставам в почивен ден, а то е малко по-късно, са паднали само 2-3%.
Казуса при мен е при под около 25%-вия праг, когато не му е възможно да изкара нощта с тях и дори го намирам изключен.
В статуса не индикира нищо нередно, което да ме насочи.
Това е казус и преди последната актуализация, което я отхвърля като причина.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А колко % губи ако е над 25%?

С две думи обаче това не е нормално, поне при мен го няма въпреки, че нещо точи сега. Но понеже захванахме темата е добре да се знае, че индикатора за батерията при Самсунг следва доста точно истинската крива на разреждане на литиева батерия. Това в случая значи, че бързото падане от 100% до 80% и 15% до 0% е нормалната ситуация. Другите призводители явно са приложили алгоритъм за спокойствие на потребителя и/или за да постигнат повече лилейност на скалата.

Единственото дразнещо в цялата ситуация е, или трябва да е, факта, че под 15% пада бързичко батерията, а около 7-8% вече изобщо не може да се разчита. След няколко калибриращи цикъла при мен се подобри доста, но все още последните проценти е доста слабичко.
Това комбинация със сериозните съмнения около капацитета на самсунговите устройства.... Имам в момента два Хуавея където няма нищо общо, и капацитета си е там и процентите вървят много точно.
Цитирай

Положението е трагично... Едвам 3 часа ще направя, а не съм го ползвал толкова активно дори...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2022-07-11, 18:46:52)krasimiretov написа:  Положението е трагично... Едвам 3 часа ще направя, а не съм го ползвал толкова активно дори...
Знаеш ли случайно колко ти е нощния дрейн? Би трбявало дрейн на заден фон да е причината толкова бързо да се топи батерията с тези приложения.

Аз това си поиграх да направя тези дни, по едно време се влоши много при мен, но ето от вчера примерно когато все още беше зле:

По изключение имах много свободно време, по приницип не правя повече от час и половина COT в рамките на деня. Но в случая 26% за 2:30ч екран и виж 19% при изключен екран. Ето това е проблема, вярно говорил съм доста през BT по време на изключения екран, но едни 15% са се стопили без да правя нищо. И тези 15% идват от това, че нощния дрейн беше скочил на 6%, което прави дневния 12-15%. Общия резултат дрейн + употреба е 85% до 38% - 2:30ч екран, 1:30ч разговори, всичко включено wifi, data, location, sync. С две думи идеята ми е че е най-важно да се оправи дрейна, телефона сигурно ще направи 7-8ч екран сутрин до вечер, но с дрейн в рамките на 2 дена може да падне на 3часа екран само.
[Изображение: Screenshot-20220711-220507-Accu-Battery.jpg]
Цитирай

Здравейте имам С22 ултр 256/12. Всичко беше супер, докато един ден телефонът не започна да загрява повечко и батерията вечер да свършва. СОТ 2.5-3часа макс до 0%. Направих хард резет и нещата се стабилизираха за едно денонощие, след което още щом пусна камерата, телефонът се рестартираше. Направих нов хард резет и влязох в бутлуп и в момента е в сервиз на самсунг........Имайте го предвид, че проблема с дрейна може и да не е софтуерен. При мен телефонът започна да загрява, дори по време на телефонен разговор. 10мин фейсбук или каквото и да е друго приложение и вече пареше.
Цитирай

(2022-08-03, 09:53:31)vescobg написа:  Здравейте имам С22 ултр 256/12. Всичко беше супер, докато един ден телефонът не започна да загрява повечко и батерията вечер да свършва. СОТ 2.5-3часа макс до 0%. Направих хард резет и нещата се стабилизираха за едно денонощие, след което още щом пусна камерата, телефонът се рестартираше. Направих нов хард резет и влязох в бутлуп и в момента е в сервиз на самсунг........Имайте го предвид, че проблема с дрейна може и да не е софтуерен. При мен телефонът започна да загрява, дори по време на телефонен разговор. 10мин фейсбук или каквото и да е друго приложение и вече пареше.
Неприятно, ще следя да видя какво ще ти кажат от сервиза, и в какво ще се състои ремонта.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Колко време след покупката се случва това?
Цитирай

(2022-08-03, 10:51:38)100 написа:  Колко време след покупката се случва това?

Ами Март месец го взех телефона....та около 4-5месеца.
Цитирай

(2022-08-03, 11:49:31)vescobg написа:  Ами Март месец го взех телефона....та около 4-5месеца.

Бърз ъпдейт, сега се обадих на сервиза. Ще сменят, дънна платка, захранване и лентов кабел.......странно защо не смениха целият телефон, но в крайна сметка дано да работи като си го взема.
Цитирай

(2022-08-05, 09:10:46)vescobg написа:  Бърз ъпдейт, сега се обадих на сервиза. Ще сменят, дънна платка, захранване и лентов кабел.......странно защо не смениха целият телефон, но в крайна сметка дано да работи като си го взема.
Няма да го сменят, защото е по-евтино така. От ерата на LG-тата смяняха дъна на всички вместо цял телефон. На мен ми сменяха и дисплея 2-3 пъти на една бройка без да сменят телефона. Реално се очаква да нямаш повече проблеми, дано само пипат добре, но щом платката е нова няма как да претупат нещо по охлаждането или лепило. Ще е супер после да споделиш и дали има следи от работата по задния панел или нещо друго.
Цитирай

Това е резултата от днес. Ползван е на 4G, WQHD, 120Hz + постоянно включен екран на 10HZ.

Аз лично не съм доволен изобщо от батерията. Дори и да се върне на Full HD разлика няма. Решението за по-добра батерия е да се лимитира до 60Hz екрана, но пък тогава става нетърпимо лагав.

Телефона загря супер много от нормални операции като четене на неща в интернет, 1-2 снимки и слушане през блутут слушалки. С калъф съм и не желаех да го прибирам в джоба заради топлоната и го държах в една раничка... 

Реших, че ако съм на плажа този телефон няма да издържи и до обяд, особено ако реша да направя и някоя друга снимка. Просто трагично.

Извинявам се за повторното мнение, но е добър пример. Бях заспал с включен youtube цяла нощ и резултата е добър, но не отговаря на реалното ползване на телефона.
Има почти 8 часа екран с оставащи 40%, но навън през деня и попринцип повече от 4 не мога да направя...
Това е подобно на тестовете на батерията от гоУемите ютИУбери - пълен фалш.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)