Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Батерия, проблеми, съвети
#1

[Изображение: 95bat.jpg]
Всичко за вашата батерия на Samsung Galaxy S22/S22+

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Около 5 часа работа, толкова се оказа автономността на Galaxy S22, която се оказа значително по-малка от тази на предшественика си.
[Изображение: 70b07788b56a.jpg] [Изображение: 412e31458abb.jpg]
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#3

Много ми е интересно как си мислехте че много по малката батерия ще бъде компенсирана от по икономичен процесор и дисплей с андроид , това може да стане само при apple и тяхната платформа.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#4

За мене първите няколко зареждания попринцип са зле . През това време телефона научава навиците на потребителя и тогава се оправя ...

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#5

(2022-02-16, 10:57:39)NoMaD написа:  Около 5 часа работа, толкова се оказа автономността на Galaxy S22, която се оказа значително по-малко от тази на предшественика си.
[Изображение: 70b07788b56a.jpg] [Изображение: 412e31458abb.jpg]
Източник
От кой предшественик? Аз съм със S21 и повече от 4.5ч СОТ почти не съм виждал, и това като съм през повечето време на wifi.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#6

(2022-02-16, 19:55:50)ole написа:  От кой предшественик? Аз съм със S21 и повече от 4.5ч СОТ почти не съм виждал, и това като съм през повечето време на wifi.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Жалко , че малките модели имат кофти батерия . За мене лично винаги ми е било интересно как iPhone 12 с 2900mah кара повече отколкото андроид с 3700/4000 . Каква магия правят не знам ама резултата е покъртителен ... Всичко под 6 часа е смешна работа за мене . Дано плюс варианта който съм си набелязал да изкара поне 6-7 часа . Иначе го пропускам веднага !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#7

Просто android е кофти ОС и каквото и да го правят си е локум от към батерия и ресурси. 13 pro max прави 10ч СОТ.... Аз съм фен на този размер 6-6.2 инча но за жалост нямат батерии...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#8

(2022-02-16, 14:38:02)foxhd написа:  Много ми е интересно как си мислехте че много по малката батерия ще бъде компенсирана от по икономичен процесор и дисплей с андроид , това може да стане само при apple и тяхната платформа.
Разбира се, че може, оптимизацията е важна като цяло, а не apple и тяхната платформа.

 
Цитирай
#9

(2022-02-16, 20:05:35)ole написа:  Просто android е кофти ОС и каквото и да го правят си е локум от към батерия и ресурси. 13 pro max прави 10ч СОТ.... Аз съм фен на този размер 6-6.2 инча но за жалост нямат батерии...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Същият съм и аз . Тези 6.2-6.3 са ми доста добре . Макар , че за плюс варианта мога да направя 0.3 инча изключение . Ултрата вече е като таблет . Жалко , че откъм батерия малките модели са зле . Може би 13 мини и 13-ката са доста добре . При андроидите е зле . Може и самият OneUI да е зле откъм батерия . Попринцип самсунг са зле откъм батерия (не всички модели , но повечето са ) .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#10

(2022-02-16, 20:05:35)ole написа:  Просто android е кофти ОС и каквото и да го правят си е локум от към батерия и ресурси. 13 pro max прави 10ч СОТ.... Аз съм фен на този размер 6-6.2 инча но за жалост нямат батерии...

На същия тест в който 13 pro max прави 10ч, S21 Ultra прави примерно 8,5ч. В реалния живот тази разлика не се знае каква ще е, но може като нищо да е едни 30мин.
Проблема е че тези телефони които правят 8часа в реалния живот правят с 1000 зора 4часа. Ако някой телефон направи 4часа се усеща стабилен, какво ще правиш цял ден, че да ти е цел 8часа COT? Ще работиш, ще си живееш живота или ще се взираш в 6инча екранче без почивка цял ден?

Друг интересен въпроса е дали бихме сменили модела заради 10-15% повече COТ на другаде? Всички есктри и възможностите за къстомизация струват усложнение на софтуера и загуба на ефективност, аз обаче бих предпочел повече възможности пред малко повече батерия.
Миналата година S21+ помня че първите няколко дни грееше повечко, после се нормализира и стана нормален телефон с много приемлива батерия. Досега само на едно място съм попадал на инфо, че тазгодишните S22 и S22+ можело да са една идея по-зле от миналата година. Но също така може и да не са, не е задължително да правим съспоставка с ултрата.
Цитирай
#11

(2022-02-16, 20:44:55)100 написа:  На същия тест в който 13 pro max прави 10ч, S21 Ultra прави примерно 8,5ч. В реалния живот тази разлика не се знае каква ще е, но може като нищо да е едни 30мин.
Проблема е че тези телефони които правят 8часа в реалния живот правят с 1000 зора 4часа. Ако някой телефон направи 4часа се усеща стабилен, какво ще правиш цял ден, че да ти е цел 8часа COT? Ще работиш, ще си живееш живота или ще се взираш в 6инча екранче без почивка цял ден?

Друг интересен въпроса е дали бихме сменили модела заради 10-15% повече COТ на другаде? Всички есктри и възможностите за къстомизация струват усложнение на софтуера и загуба на ефективност, аз обаче бих предпочел повече възможности пред малко повече батерия.
Миналата година S21+ помня че първите няколко дни грееше повечко, после се нормализира и стана нормален телефон с много приемлива батерия. Досега само на едно място съм попадал на инфо, че тазгодишните S22 и S22+ можело да са една идея по-зле от миналата година. Но също така може и да не са, не е задължително да правим съспоставка с ултрата.
Еми да ти кажа всеки различно ползва телефона си . Аз примерно понякога го ползвам по 2-3 часа на ден ама има дни в които като се заиграя в някоя игра отиват към 6-8 часа (зависи колко зарибителна е и колко съм свободен ) . Иначе всеки си преценя де . Важното е всичко да върви гладко и плавно . Иначе откъм стендбай също ще има разлика което също е фактор .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#12

Нека първия собственик на модела информира за притежание и желание да отворим темата с публикуването на мнение и наблюдение върху казуса батерия и "има ли тя почва у нас",  защото до момента се разискват всякакви други косвени възможности на батерии на устройства, но не и реално на моделите упоменати в заглавието на темата.
Която временно за заключва.

П.п. До момента мненията в темата за S22/s22+ са спам, смисъл касаят съревнования между други марки и модели.
След отварянето на темата такива мнения ще бъдат "таксувани" като нарушения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • milss, OliQueenBG
Цитирай
#13

Някой нещо за батерията да каже? Гледам някой от колегите се похвалиха с S22 и няма отзиви за батерията! Като чета отзиви и ревюта не е розово положението: Samsung Galaxy S22: Exynos 2200 model fails miserably in battery tests
[-] 1 потребител изказва благодарност на madGraF за това мнение:
  • Vishnarov
Цитирай
#14

Батерията е малка , няма как да е добре колкото и да представят че новият процесор е по икономичен и оптимизиран .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#15

(2022-02-16, 20:05:35)ole написа:  Просто android е кофти ОС и каквото и да го правят си е локум от към батерия и ресурси. 13 pro max прави 10ч СОТ.... Аз съм фен на този размер 6-6.2 инча но за жалост нямат батерии...

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Големи драми с тия батерии.Цял ден няма ли един контакт до вас?Все пак има бързо зареждане.В краен случай един паурбанк и няма грижи.С всеки нов модел големи размисли и страсти с батерии, процесори,камери.Какво толкова ги правите тези телефони.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#16

(2022-03-30, 17:49:51)007 написа:  Големи драми с тия батерии.Цял ден няма ли един контакт до вас?Все пак има бързо зареждане.В краен случай един паурбанк и няма грижи.С всеки нов модел големи размисли и страсти с батерии, процесори,камери.Какво толкова ги правите тези телефони.

Ами примерно съм на планина и ползвам Orux навигация която ако падне мъгла е единственият начин да ме ориентира. А когато ходиш с 17кг раница последното нещо което искаш да мъкнеш е пауърбанк.... и да очаквам като дам 1700 лв за телефон да не се чудя ще ме изкара ли половината ден или не !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Rand за това мнение:
  • greenandroid, icodd, tynata2
Цитирай
#17

@007
Не го приемай за драма.
Аз например за себе си се учудвам на ежегодно лансираните нови и нови процесори, кой от кой направени по не знам си каква нанотехнология с цел бързина и икономичност, автономност и т.н, а всеки път се вижда нагледно, че живота, независимо от новите технологии за батериите не са това, което трябва да са според очакванията и информацията за икономия.
Стандартно зарядно всеки има поне едно, безжични дори вече също много потребители започнаха да използват, което е донякъде удобство, но не това е идеята на тези, които недоволстват от към автономност на устройството си.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • 100
Цитирай
#18

Това е защото новите прецесори изобщо не са по-ефективни, всичката бързина е с ценат ана мощност. Вскеи тест за прозиводителност всяка следваща година дърпа повече проценти от батерията и мощността става все по-висока, сигурно е +1w на година за последните 2-3 години.
Рекламираха ни какво правели новите процесори с камерата също...да правят, обаче сега С22 точи 30% повече батерия като снимаш от С21.
Гейминга същото нещо, чакаш да се оптимизират игрите за новия и модерен процесор, а през това време последния симулира акумулираща печка с 1 реотан или с други думи +20% повече мощност за същия пърформънс....или по-зле.
По никакъв начин не могат да се покажат тези 4нм процес в реални живот, по-топло, по-малко батерия, същото или по-ниско пърформънс/ват.
Цитирай
#19

Наистина ли тия самсунги правят 4-5 часа максимално на екран?
Аз преди бях решил да пробвам айфоните и си закупих XS, който правеше около 4 часа зорлем, естествено го продадох на 3-тия месец.
С Xperia 5ii в началото правеше по 8 часа, след една година и половина, и 2 ъпдейта на андроида прави макс 7 часа на екран.
Цитирай
#20

(2022-03-30, 20:31:38)Diido0 написа:  Наистина ли тия самсунги правят 4-5 часа максимално на екран?
Аз преди бях решил да пробвам айфоните и си закупих XS, който правеше около 4 часа зорлем, естествено го продадох на 3-тия месец.
С Xperia 5ii в началото правеше  по 8 часа, след една година и половина, и 2 ъпдейта на андроида прави макс 7 часа на екран.
Както при всеки модел и тук консумацията е пряко свързана с начина на ползване на всеки потребител. При тотално насилване на телефона може и 2 часа СОТ да ти изкара.
А при други потребители, които ползват по-умерено настроен екран и главно браузват, гледат клипчета и не мъчат телефона с разни игри СОТ може да подмине и 10 часа.
Няколко приложения доказано точат много ток. Например камерата, която си е цял енергиен вампир. При познат след яко тестване на снимки и клипове за 3.5 часа телефона се разпищя, че трябва зареждане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#21

(2022-03-30, 21:52:59)hollyshit написа:  Както при всеки модел и тук консумацията е пряко свързана с начина на ползване на всеки потребител. При тотално насилване на телефона може и 2 часа СОТ да ти изкара.
А при други потребители, които ползват по-умерено настроен екран и главно браузват, гледат клипчета и не мъчат телефона с разни игри СОТ може да подмине и 10 часа.
Няколко приложения доказано точат много ток. Например камерата, която си е цял енергиен вампир. При познат след яко тестване на снимки и клипове за 3.5 часа телефона се разпищя, че трябва зареждане.

Така де, но айфона и Xperia ги използвах по един и същ начин, а разликата беше двойна в полза на Xperia.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Diido0 за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#22

(2022-03-31, 15:11:03)Diido0 написа:  Така де, но айфона и Xperia ги използвах по един и същ начин, а разликата беше двойна в полза на Xperia.
Възможно е, но знаеш от апарат до апарат има куп разлики. То за пример последните Самсунги, само едните херци честота на опресняване на екрана, както и леко плъзгане на плъзгача за увеличаване осветлението на дисплея и ето ти едни много проценти надолу батерията.
А такива примери има много, не е само екрана.
То затова има куп производители на телефони. Проучваме даден модел, от първо лице най-добре и чак тогава купуваме. Така се избягват куп неприятни изненади в последствие.
Цитирай
#23

Реших да експериментирам с опцията за максимално зареждане до 85% с цел да запазя живота на батерията в дългосрочен план. Ползвах го няколко дни без тази опция и видях, че с моето ползване не мога да израходя батерията за един ден, освен ако не стоя 6 часа на телефона, което няма как да стане. Сега като зареждам до 85% пак не мога да я израходя за един ден и като цяло съм доволен от батерията, мисля че се оптимизира сравнение с началото като го взех.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#24

Аз от много време си зареждам телефоните до 80-90%. На note 10 откакто я пуснаха тази опция я ползвам, телефон на 2г. 90% здраве на батерията. Дори и до 100% не ми изкарваше деня и се налагаше да го дозареждам, постоянно имам зарядно под ръка, предполагам повечето хора са така. Като си купя нов телефон стария отива при жената или децата те естественно не го зареждат така. Сега S22 ultra го зареждам до 85% и изкарва деня.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#25

(2022-04-02, 06:12:23)marti написа:  Аз от много време си зареждам телефоните до 80-90%. На note 10 откакто я пуснаха тази опция я ползвам, телефон на 2г. 90% здраве на батерията.

За такова ползване 90% не е особено добре между другото, аз не съм падал под 95% на нито един телефон. А иначе разреждането до много под 15% е другата крайност, която също не е полезна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)