Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Батерия, проблеми, съвети
#26

(2022-04-01, 22:48:00)krasimiretov написа:  Реших да експериментирам с опцията за максимално зареждане до 85% ......

(2022-04-02, 06:12:23)marti написа:  ....... Сега S22 ultra го зареждам до 85% и изкарва деня.

(2022-04-02, 07:29:12)100 написа:  За такова ползване 90% не е особено добре ......

И тримата сте с S22 Ultra. Пишете в темата за съотвения модел, а не за S22 и S22+.

1916 
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-04-02, 08:02:16)milss написа:  И тримата сте с S22 Ultra. Пишете в темата за съотвения модел, а не за S22 и S22+.

Това какво значение има? Smile Батерията си е батерия и отношението към нея не се променя от модел до модел. На мен идеята ми беше да вметна за хората, които са решили да ползват 85% опцията, че не е добре това да води до постоянни пълни резреждания само заради това, че не стига заряда.
Цитирай
#28

Щом така си решил, добре.
Но значение има. Пишеш за модел с капацитет на батерията 5000mAh в тема за модели с батерии 3700mAh и 4500mAh. Също така има разлика в най-големия консуматор (миже би) - дисплея, 6.1"1080x2340 pixels и 6.6"1080x2340 pixels срещу 6.8"1440x3088 pixels на ултрата.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • StacK, tynata2
Цитирай
#29

Пиша принципно за батерията на телефона без значени какъв е и как аз го ползвам, зареждам до 85% и дозареждам ако се наложи гледам да не падам под 15-20%. И така наистина се удължава живота на батерията.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#30

Здравейте, скоро си купих S22. "Подхлъзнах" се от компактният размер.
Бързо забелязах, че батерията е потресаващо зле... Без да го използвам особено, батерията се изхабява изключително бързо. Направих следният тест:

23:20 - зареден на 100%, без SIM карта, само на wi fi.
7:00 другият ден - без да съм докоснал телефона (бях го оставил в хола), батерият беше загубила точно 20%. Това е за по-малко от 8 часа. Продължих теста - до 14 часа беше загубил 40%, и имаше 60% заряд. Без mobile network, без никакво ползване!
За същия период през ноща, iPhone 13 про - другият ми телефон - беше загубил... 0% батерия с включена мобилна услуга.

Да, андроид ми харесва повече като дизайн на операционната система, обаче всички тези проблеми го прави неизползваем за мен.
Цитирай
#31

Аз бих актуализирал до последната версия на софтуера (в моя случай беше Март, вече е Април), след това фабрични настройки. Накрая бих оставил няколко дни да адаптира батерията, но не очаквай чудеса. Дори при ултрата положението не е розово според мен, а пък за батерията с най-малък капацитет от серията нямам надежди. За съжаление iphone 13 е зверски напред, приятелката ми не го зарежда по 2 дни като е само на мобилни и винаги има минимум 6 часа екран... Няма какво да се коментира повече  Big Grin

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#32

(2022-04-07, 14:05:01)a_mitev написа:  Здравейте, скоро си купих S22. "Подхлъзнах" се от компактният размер.
Бързо забелязах, че батерията е потресаващо зле... Без да го използвам особено, батерията се изхабява изключително бързо. Направих следният тест:

23:20 - зареден на 100%, без SIM карта, само на wi fi.
7:00 другият ден - без да съм докоснал телефона (бях го оставил в хола), батерият беше загубила точно 20%. Това е за по-малко от 8 часа. Продължих теста - до 14 часа беше загубил 40%, и имаше 60% заряд. Без mobile network, без никакво ползване!
За същия период през ноща, iPhone 13 про - другият ми телефон - беше загубил... 0% батерия с включена мобилна услуга.

Да, андроид ми харесва повече като дизайн на операционната система, обаче всички тези проблеми го прави неизползваем за мен.

S22 няма да е шампион по оношение на батерията, но избобщо не е за отчайване положението поне съдейки от описанието. Първо Ексинос-а не е нормално да дърпа повече от 4-5% през нощна дори взимайки в предвид по-малката батерия. Провери какво точи в стандбай режим.
Заради този дрейн, който продължава и през деня очевидно имаш половината на батерия, която не е голяма по принцип. Също ако го има този необясним дрейн и останала част от комсумацията не е ясно дали се случва нормално.

Айфона не се гледа какво губи от 100%, защото 100% не са са 100% реално и като загубата е 2% реално няма да мръдне индикатора. Самсунгите са направени да нямат никакъв буфер на 100% и отделно като е повече дрейна разликата изглежда космическа. Е не е, защото айфона дърпа 2%, а ексинос-а примерно 4%, пак е по-зле, но далеч не това, което изглежда.

Та с две думи преди преинсталации и триене на кешове по-добре просто да се провери къде отиват тези 20%, толкова са много че задачата трбява да е супер лесна.
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • milss, OliQueenBG
Цитирай
#33

Както те посъветваха ъпдейт до последна версия ако не е, ресет и ако не се оправи го връщай и вземи нов.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#34

Благодаря за отговорите.  Имал съм много андроид телефони и много айфони. Galaxy S7, S8, S9, Note 9, S10+, S20+, S21+, S21 Ultra, S22 (сегашният), OnePlus 8t, Pixel 2, Pixel 3, Pixel 4 XL, Pixel 5. Никога, никой от тях не е губил заряд за 7-8 часа толквоа, колкото S22.
Ъпдейтнат е до априлския пач, очаквах да се оправи, но нищо. Не искам да го ресетвам - това е адски много време и разправия Sad

Ето един скрийншот. Телефонът е бил без сим карта през цялото време, 5-6 часа беше изключен в чекмеджето. Времето, в което го ползвах гледах 1-2 клипчета в Youtube и прегледах малко emails в Outlook. 39 min. SOT, 50% батерия. Има ли някой с S22 базовият, който да сподели впечатления. 

   
Цитирай
#35

За да стесним кръка кликни конкретно на интервал в който има само стендбай. Т.е. да видим едни 8ч безз да пипаш телефона какво казват.
По принцип има бройки, които имат необясним дрейн, но докато е не е потвърдено това.... При мен еидн ден се увеличи дрейна уж от нищото, а в последствие се оказа, че е от антуту.
Gоlden Reviewer, който следим повечето също има бройка с 10% дрейн, но нормалното е 2% на самолетен режим и 3-4% с всичко пуснато. Това е за ултрата, но с по-малката батерия едва ли е нормално да варират нещата с повече от 1%, също доста хора с плюс цитират същите цифри.
Цитирай
#36

Здравейте, бях ангажиран последните дни и нямах възможност да следя батерията. Последните 2 дена положението е същото - нито една апликация не излиза с "необичайна консумация", но в същото време телефонът продължава да губи по около 20% за 7 часа. Имам колега със същият - при него положението е същото, даже по-зле, но "Google Services" излизат като главната причина за това. Той губи по 10-на процента на час, или подобно. Като цяло мисля да се откажа да се занимавам повече с този телефон. Има прекалено много други грижи като деца, жилище, работа и т.н., а времето е ресурс.
Цитирай
#37

Само на WiFi първи и втори път на зареждане , за сега не съм доволен ,на 5G не ми се мисли какво ще е .


Прикачени файлове Миниатюри
       

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#38

Някой знае ли как стоят нещата с Yettel и тяхното 5G? От седмица имам S22+ но съм само на 4g. На абонаментен план съм с неограничени мегабайти и според сайта им в моя град имат 5g покритие. Търсих на техния сайт и в приложението им дали не трябва нещо да се активира допълнително но нищо не открих. Ако някой да знае нещо повече по въпроса ще съм благодарен да го сподели.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#39

(2022-05-07, 07:00:18)astankov написа:  Някой знае ли как стоят нещата с Yettel и тяхното 5G? От седмица имам S22+ но съм само на 4g. На абонаментен план съм с неограничени мегабайти и според сайта им в моя град имат 5g покритие. Търсих на техния сайт и в приложението им дали не трябва нещо да се активира допълнително но нищо не открих. Ако някой да знае нещо повече по въпроса ще съм благодарен да го сподели.

Здравей, аз също съм на Yettel, по принцип трябва автоматично да се свърже при налична мрежа, нищо не съм настройвал допълнително. След като преподписах и взех телефона ми подариха три месеца неограничени мегабайти, но на лимитирана скорост 50Mb/s, като съответно даже съм спрял 5G мрежата, няма смисъл да точи допълнително батерията при тази скорост. Погледни първо в меню Връзки -> Мобилни мрежи -> Мрежов режим дали случайно не си още на LTE.
Цитирай
#40

Здравейте колеги.

Имам един въпрос,понеже знам,че сензора за близост е "виртуален" ли там както се нарича,а не е физически поради Х причини,искам да попитам има ли начин при който като си сложа ръката отгоре по цялата широчина над предната камера екрана да изгасва? Имах за 1 месец Realme GT ,там също доколкото знам е такъв,но изгасва,и аз лично когато си лягам го обръщам наобратно съответно да пести батерия и да не ми показва часа. С S20 съм и мисля да си взема S22,но четейки за слабата батерия силно се замислям дали това да е моя избор. Все още имам и по стари телефони работещи безотказно и при тях е така с сензора но при мен не е така. Може да Ви се стори странен въпроса но за мен лично е важен,защото вечер като си легна и на другия ден,батерията ми пада с по 15%,а когато е с екрана надолу пести много повече. Благодаря за отделеното време.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#41

(2022-05-07, 08:05:06)niksata91_09 написа:  Здравей, аз също съм на Yettel, по принцип трябва автоматично да се свърже при налична мрежа, нищо не съм настройвал допълнително. След като преподписах и взех телефона ми подариха три месеца неограничени мегабайти, но на лимитирана скорост 50Mb/s, като съответно даже съм спрял 5G мрежата, няма смисъл да точи допълнително батерията при тази скорост. Погледни първо в меню Връзки -> Мобилни мрежи -> Мрежов режим дали случайно не си още на LTE.

Ами проверил съм и съм на автоматичен режим но 5g няма явно нашите телефони все още не са допуснати до 5g. Едно време така беше и с volte появи се една сутрин от самосебе си 🤪🤪🤪

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#42

Моя S22 се закача към 5G на Yettel.
Плана ми е много стар (не съм го предподписвал от 3,4 години).
Цитирай
#43

(2022-05-07, 15:48:24)simeonivanov22 написа:  Моя S22 се закача към 5G на Yettel.
Плана ми е много стар (не съм го предподписвал от 3,4 години).

Еми остава картата на покритието им да не е вярна защото показва че в Перник има 5g покритие. Друга идея нямам какво може да се случва 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#44

Здравейте, от три дни съм с S22 и при мен батерията яко пада в стенд бай режим. Идвам от S10 и не виждам разлика с неговата батерия, която на стенд бай обаче не хабеше повече от 3-4% за 7-8 часа. Тука нещата са 15-20% за 7-8 часа, докато спя. Прехвърлил съм си всичко от s10 - апликации, настройки, приспал съм същите приложения като на него, обаче там такъв дрейн няма. Възможно ли е щото още се обучава да е така. Първия ден изкара доста, вчера 2,32 sot. Нереално ми се вижда....
Цитирай
#45

Провери устройството си за евентуален дрейн на батерията с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#46

(2022-05-08, 14:37:58)NoMaD написа:  Провери устройството си за евентуален дрейн на батерията с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

Нито една от двете програмки не я намирам в стор-а. Може ли линк?
Цитирай
#47

Може, ето:
Wakelock Detector
BetterBatteryStats

 
Цитирай
#48

(2022-05-08, 15:56:59)NoMaD написа:  Може, ето:
Wakelock Detector
BetterBatteryStats
Мерси много, ще го изчакам няколко дни, докато изучи потреблението и показва вече всичко за батерията и ако пак е така, ще го гледам с някоя от тези.

Поспрях още някои неща и в момента 2 часа sot на wifi, батерията е на 75%. Имам чувството, че му пада повече като е с изключен екран. Винаги като го оставя и отключа е паднал 1%.
Цитирай
#49

Някой би ли пробвал дали грее при Screen mirror през Smart things?
Започва почти веднага след свързване към TV Samsung.
На мен ми се налага да махам кейса, защото с него прегрява и се изключва.
S22+.
Ако го ползвам като точка за достъп за интернет, няма греене.
С S10+ изобщо няма греене при Screen mirror.
Цитирай
#50

Здравейте ,отскоро съм собственик на с22 плюс /идвам от п30/ но никак не съм очарован от батерията ,а се двуомях за 13про макс точно защото исках дълъг живот на батерията.Какви са вашите впечатления от вашите телефони и техните батерии.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)