Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Батерия, проблеми, съвети
#51

Няма как да сравняваш 13 про макс с s22+ по отношение батерия за съжаление.
Цитирай
Аксесоари
#52

Все тая, носете си зарядни. Аз съм с S22 и съм доволен - проверявам Мейли, таблици, 5G, WI-Fi са ми включени нон стоп и от 8:00 до 20:00 съм на 30-40%. Чопля и във Facebook, Инстаграм, тик ток и т.н. Демек не се лишавам от нищо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на stanimir1 за това мнение:
  • Rand, stugutka
Цитирай
#53

(2022-02-16, 20:44:55)100 написа:  На същия тест в който 13 pro max прави 10ч, S21 Ultra прави примерно 8,5ч. В реалния живот тази разлика не се знае каква ще е, но може като нищо да е едни 30мин.
Проблема е че тези телефони които правят 8часа в реалния живот правят с 1000 зора 4часа. Ако някой телефон направи 4часа се усеща стабилен, какво ще правиш цял ден, че да ти е цел 8часа COT? Ще работиш, ще си живееш живота или ще се взираш в 6инча екранче без почивка цял ден?

Друг интересен въпроса е дали бихме сменили модела заради 10-15% повече COТ на другаде? Всички есктри и възможностите за къстомизация струват усложнение на софтуера и загуба на ефективност, аз обаче бих предпочел повече възможности пред малко повече батерия.
Миналата година S21+ помня че първите няколко дни грееше повечко, после се нормализира и стана нормален телефон с много приемлива батерия. Досега само на едно място съм попадал на инфо, че тазгодишните S22 и S22+ можело да са една идея по-зле от миналата година. Но също така може и да не са, не е задължително да правим съспоставка с ултрата.


Следя, темата от известно време и виждам ,че повечето хора се заблуждават ,както аз го правех до скоро относно , телефоните на Samsung , не само за батерийте , който не могат да изкарат един ден .Първо аз съм човек , който е фен на Samsung, може би ,от както я има марката и не говоря , само за телефони разбира се . 
Имал съм почти всички флагмани на марката и , честно казано не знам марка телефони, която да е била по-добра и то почти деситилетие на ред.
Но можеби , от 4,5 години Samsung не е това което беше . Преди имаше градация на всеки следващ модел , и то доста голяма ,особено при топ серията им Note . Много хора няма да са съгласни ,че Ноте серията винаги е била по добра от С серияа , но това в друга тема . Ще бъда кратък , понеже много мога да говоря , по тема  БАТЕРИЯ И Samsung!!! Истината е че от Ноте 10 Батериите им са леш , и от С 10 нататък . Никаква оптимизация не правят , батрийте им да няма толкова дрейн от приложенията , които не ползваш . Много мога изброявам .последният ми телефон , беше Note 20 ultra , смених го преди дни с iPhone 13 pro и мога да кажа , че с почти 25.% по-малък капацитети на батеията на iPhone и прави с 50% повече screen time on от него . Когато беше нова батерията на норе правеше едвам 4:30 Мин . Сега след ъпдейта на андроид 12 едвам 3:30 , реших ще е от  батерията , и смених . И какво стана според вас , същата максимум 3: 40 Мин . Това разбира се без да спирам нищо , и да орязвам опресняването на екрана да спирам каквото и да е . iPhone прави 7:30-8:30 и съм стигал до 9 когато съм си бил цял ден в къщи на Wi-Fi. Така , че относно батерия , така седят нещата . При S 22 + , ultra всичките им разновидности няма да е по-добре . Ако искаш телефон ,който да му изкарва батирията , и да прави най-доброто видео , си купуваш iPhone .За всичко друго според мен Samsung e По-добре . Но вече , има само деградация на марката , взимат ви едни пари за нищо .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



[-] 1 потребител изказва благодарност на M@KaVeLi90 за това мнение:
  • emilkolev85
Цитирай
#54

Много се колебаех дали да си взема S22 заради лошите отзиви на батерията но накрая се реших и също съм доволен от батерията както казва и Станимир по горе. Вярно игри не играя телефона се ползва за разговори месиждър снимки браузване и слушане на музика и изкарвам по ден и половина с един заряд като единственно  съм спртял 5g защото го намирам за напълно безполезна функция на този етап.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Rand за това мнение:
  • Ivo. Petkov, mehmedrz
Цитирай
#55

(2022-06-01, 17:15:23)Rand написа:  Много се колебаех дали да си взема S22 заради лошите отзиви на батерията но накрая се реших и също съм доволен от батерията както казва и Станимир по горе. Вярно игри не играя телефона се ползва за разговори месиждър снимки браузване и слушане на музика и изкарвам по ден и половина с един заряд като единственно  съм спртял 5g защото го намирам за напълно безполезна функция на този етап.

Според теб камерата как е по добра ли е от Iphone 13 в момента ползвам Huawei P20
Цитирай
#56

(2022-06-01, 23:08:20)mehmedrz написа:  Според теб камерата как е по добра ли е от Iphone 13 в момента ползвам Huawei P20

Камерата е страхотна. Там изобщо не би трябвало да имате колебания. Не мога да ви го сравня с Iphone защото не съм използвал такъв никога но е по добра от Huawei p30 който имам за сравнение. И все пак при всички телефони с хубави камери най важен е фотографа Wink
Цитирай
#57

(2022-06-02, 05:59:26)Rand написа:  Камерата е страхотна. Там изобщо не би трябвало да имате колебания. Не мога да ви го сравня с Iphone защото не съм използвал такъв никога но е по добра от Huawei p30 който имам за сравнение. И все пак при всички телефони с хубави камери най важен е фотографа Wink

Може ли да качиш няколко снимки?
Цитирай
#58

Камерата , със сигурност не е по-добра , но не и по-лоша , от към снимки . Но за видео е пълна трагедия , IPhone 13 pro , 13 pro max са на светлинни години . Всяка година едно и също , маже , разфокусира доста често .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#59

Аз изобщо не съм доволен от батерия на Samsung S22 пълна трагедия.... Sad help


Прикачени файлове Миниатюри
               

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
[-] 1 потребител изказва благодарност на amadeus3 за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай
#60

(2022-06-02, 06:28:47)mehmedrz написа:  Може ли да качиш няколко снимки?

Качих в другата тема за снимки направени с s22 Wink
Цитирай
#61

Батерията , хич не е малка , но няма добра оптимизация , както съм казвал. При всичките им телефони е така за жалост . Взимайте по еднин IPhone и ще се родите . Аз съм голям фен на Samsung , но просто вече ми писна с тези ужасни батерий, където не могат да изкарат един ден. Ако някой има итерес , мога да кача скриин шот на батерията . Само мога да кажа , че с note 20 ultra на работа , не мога да изкарам и половината ден , ако цъкам ,2,3 часа , понеже нямам и обхват и постоянно търси мрежа и интернета в най-добрият случай е 3G с една черта обхват . С 13 pro цъкам цял ден прави горе долу 5 часа и малко и остават 19,20 процента . А като съм някъде., където има обхват към 7 часа и малко и остават към 30 % . И най важното , не спираш никакви функции , или да намаляш резулюцията на екрана , не че и може де . Имам предвид не се лишаваш от нищо .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#62

Който ползва активно фейсбук и Месинджър да не се чуди що му е зле батерията.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#63

Не съм съгласен , понеже аз не ползвам Facebook и messenger почти имам  ги и двете , като проложения , но повече от 1час 1и 30 мин., на седмица не правя. 
 Това не бих казал , че ползване даже . И батерията пак беше леш . Мога да ти пратя скрийн шот от преди 2 дни на старията ми note 20 ultra , без да го ползвам имаше само 13 Мин. на екран , 2 дена седеше без да е ползвам и беше останал на 10 процента за 48 часа. А батерия е чисто нова бях, я сменил , понеже си мислих че за 1 година и нещо е заминала . И установих , че  10 % е загубила реално от кпацитета си . Така че за мен , умишлено ти прецакват , оптимизацията на батерията ,че след 2 години да си купиш следващият флагман .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#64

Мисля, че с лайт версиите на някои от приложенията проблемът с батерията няма да е толкова значителен.

 
Цитирай
#65

В теленор на добра цена стрували си според вас как е камерата батерията не е важни всеки телефон се зарежде


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#66

Ето и моят резултат, който е среден! Имал съм и по-лош, както и по-добър! Ноо.... съм доволен!


Прикачени файлове Миниатюри
               

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#67

(2022-06-03, 06:37:56)M@KaVeLi90 написа:  Батерията , хич не е малка , но няма добра оптимизация , както съм казвал. При всичките им телефони е така за жалост . Взимайте по еднин IPhone и ще се родите . Аз съм голям фен на Samsung  , но просто вече ми писна с тези ужасни батерий, където не могат да изкарат един ден. Ако някой има итерес , мога да кача скриин шот на батерията . Само мога да кажа , че с note 20 ultra на работа , не мога да изкарам и половината ден , ако цъкам ,2,3 часа , понеже нямам и обхват  и постоянно търси мрежа и интернета в най-добрият случай е 3G с една черта обхват . С 13 pro цъкам цял ден прави горе долу 5 часа и малко и остават 19,20 процента . А като съм някъде., където има обхват към 7 часа и  малко и остават към 30 % . И най важното , не спираш никакви функции , или да намаляш резулюцията на екрана , не че и може де . Имам предвид не се лишаваш от нищо .

Точно on-point си човек. Абсолютно същите проблеми с който и Android да е. Първия месец държи 5-6 часа екран и после пада на 4 часа, после на 3 часа и накрая просто ми се налага да го зареждам по 4 пъти на ден както беше с S9+, Z Flip 3, Mi9 SЕ и да не изреждам всички защото са много.

През месец правих фабрични за да се съживи малко батерията, докато накрая просто не ми писна и си взех 13 Mini където беше доста по добре със 5-6 часа екран стабилно без да орязвам нищо, обаче iOS ми се видя много чужда и за месец не я свикнах. Всеки ми викаше истината е 13 Pro и 13 Pro Max.
След минито смених на Flip - а където просто няма да говоря за какво зареждане ставаше на въпрос (беше по 6 часа на ден вързан в стената за да изкарвам) и просто един ден ми дойде импулсивното решение да отида и да си взема 13 Pro Max каквото ще и да ми коства (Финанси, ресурси и нерви по свикване с iOS)
Накрая просто му свикнах след още 1 месец и вече приключиха всякакви мъки с батерии, камери, крашове и неконсистенция.

Не знам дали ще се върна на Android просто, всяка година претоплят манждата както Apple, поне да я претопляха качествено.

Но според мен тук не му е мястото да се коментира това, защото все пак е тема за S22/+ и е хубаво да се коментира само за S22/+. Просто исках да си изразя мнението.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#68

(2022-06-18, 15:27:59)BGDropche написа:  Но според мен тук не му е мястото да се коментира това, защото все пак е тема за S22/+ и е хубаво да се коментира само за S22/+. Просто исках да си изразя мнението.

Благодаря ви за мнението .. и Вие сте установили че е нямало нужда от него.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Rand за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#69

(2022-06-18, 15:27:59)BGDropche написа:  Точно on-point си човек. Абсолютно същите проблеми с който и Android да е. Първия месец държи 5-6 часа екран и после пада на 4 часа, после на 3 часа и накрая просто ми се налага да го зареждам по 4 пъти на ден както беше с S9+, Z Flip 3, Mi9 SЕ и да не изреждам всички защото са много.

През месец правих фабрични за да се съживи малко батерията, докато накрая просто не ми писна и си взех 13 Mini където беше доста по добре със 5-6 часа екран стабилно без да орязвам нищо, обаче iOS ми се видя много чужда и за месец не я свикнах. Всеки ми викаше истината е 13 Pro и 13 Pro Max.
След минито смених на Flip - а където просто няма да говоря за какво зареждане ставаше на въпрос (беше по 6 часа на ден вързан в стената за да изкарвам) и просто един ден ми дойде импулсивното решение да отида и да си взема 13 Pro Max каквото ще и да ми коства (Финанси, ресурси и нерви по свикване с iOS)
Накрая просто му свикнах след още 1 месец и вече приключиха всякакви мъки с батерии, камери, крашове и неконсистенция.

Не знам дали ще се върна на Android просто, всяка година претоплят манждата както Apple, поне да я претопляха качествено.

Но според мен тук не му е мястото да се коментира това, защото все пак е тема за S22/+ и е хубаво да се коментира само за S22/+. Просто исках да си изразя мнението.
Не съм съгласен , че тук не е мястото .
Все пак е съвети !!! и проблеми с батетията на S22+/S22 Ultra.
В случаят им даваме алтернатива на хората , които не са го купили още, и на тези които са го направили. Понеже е много гадно да си вземеш телефон за близо 3к и батерията да не става за нищо .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



[-] 1 потребител изказва благодарност на M@KaVeLi90 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#70

В момента в Йетел ми го предлагат на 850 лв Samsung S22 128 GB
Цитирай
#71

Привет колеги, относно супер бързото зареждане с оригинално на Samsung 45W зарядно, на самото устройство съм го настроил от супер зареждане на нормално зареждане, идеята ми е само когато ми се налага да го заредя бързо, например съм забравил да го заредя вечерта и преди да изляза от работа, докато си изпия кафето и прегледам сутрешните новини, тогава да превключвам от настройките му при зареждане на батерията на супер бързо зареждане, мисля че по този начин щадя батерията, без нужда да я "пържа" излишно всеки път, как процедирате вие които имате бързо 45W зарядно?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#72

Честно казано трябва да провериш колко точно бързо зарежда, защото двете настройки бърз/бавен заряд имат различен ефект според зарядното. Аз нямам 45w, но имам 25w и 18w и 25w зарежда с 10w само когато е спряно бързото зареждане. Няма как да се направи нещо по средата, освен да се използва 18W, което и правя.
А 25w зарядното всъщност зарежда с почти 30W, което е тройно повече от 10W ако не си активирал бързия заряд, не разбирам защо е трябвало да има такава дразтична разлика между двата режима...
Цитирай
#73

(2022-06-25, 07:39:49)100 написа:  Честно казано трябва да провериш колко точно бързо зарежда, защото двете настройки бърз/бавен заряд имат различен ефект според зарядното. Аз нямам 45w, но имам 25w и 18w и 25w зарежда с 10w само когато е спряно бързото зареждане. Няма как да се направи нещо по средата, освен да се използва 18W, което и правя.
А 25w зарядното всъщност зарежда с почти 30W, което е тройно повече от 10W ако не си активирал бързия заряд, не разбирам защо е трябвало да има такава дразтична разлика между двата режима...

Сега проверих, с моето 45W зарядно, при настроено на нормално зареждане и при 50% заредена батерия, при зареждане ми изписва 1 час до напълно зареждане, което значи че при 5% оставащ заряд ще ми се зареди за 2 часа, при супер бързото зареждане от 5% ще се зареди за 45 минути, напълно ме устройва, с една дума ще зареждам на "супер бързо зареждане" само при нужда за да щадя батерията.

p.s. Има ли някакъв проблем за зарядното да е нон-стоп включен в контакта, като ще го включвам към тела само при зареждане, доколкото ми известно, зарядното се активира автоматично чак когато включа да се зарежда към тела, за да не се разправям всеки път да го вадя от контакта, да го прибирам и обратно?

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#74

(2022-06-25, 09:17:54)Павел Василев написа:  p.s. Има ли някакъв проблем за зарядното да е нон-стоп включен в контакта, като ще го включвам към тела само при зареждане, доколкото ми известно, зарядното се активира автоматично чак когато включа да се зарежда към тела, за да не се разправям всеки път да го вадя от контакта, да го прибирам и обратно?

Няма никакъв проблем. Моето се вади от контакта само когато пътувам
[-] 1 потребител изказва благодарност на Rand за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#75

Здравейте,
Имам следния проблем и вече почвам сериозно да се напрягам:
Доста често ми се случва, при получаване на входящо повикване, телефона ми да замръзва и да се рестартира.
Става въпрос за S22 плюс. Продължава да се получава след всякакви ъпдейти.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)