Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Батерия, проблеми, съвети
#76

Нещо определено не е наред.
Изчисти кеша и данните на приложението телефон и пробвай отново.
Иначе си запази важните неща, връщане към фабрични и няколко дни тест. Продължи ли, решението е сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-07-11, 14:02:29)Nasio написа:  Здравейте,
Имам следния проблем и вече почвам сериозно да се напрягам:
Доста често ми се случва, при получаване на входящо повикване, телефона ми да замръзва и да се рестартира.
Става въпрос за S22 плюс. Продължава да се получава след всякакви ъпдейти.

със S22 ultra съм и при мен е същото. Ресети не помагат, ъпдейти също. Остава само сервиз..
Цитирай
#78

С този сервиз, много небъдна ми изглежда. За съжаление това се получава вече всеки ден и почвам да се вбесявам.
В крайна сметка, телефона ми е необходим за разговори.
Цитирай
#79

(2022-07-12, 13:59:04)Nasio написа:  С този сервиз, много небъдна ми изглежда. За съжаление това се получава вече всеки ден и почвам да се вбесявам.
В крайна сметка, телефона ми е необходим за разговори.

от последния ресет който му направих, номера ми го прави 1 2 пъти в седммицата. В сервиза нищо няма да му наравят.
Цитирай
#80

Дали има подобрение в батерията на S22, че съм се замислил за него, но като чета каква е мизерия се отчайвам. Sad Понеже ще се ползва и с часовник, т.е. локация и блутуут ще са постоянно включени.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#81

(2022-08-06, 09:45:07)nowhere написа:  Дали има подобрение в батерията на S22, че съм се замислил за него, но като чета каква е мизерия се отчайвам. Sad Понеже ще се ползва и с часовник, т.е. локация и блутуут ще са постоянно включени.

Аз съм с s22 plus и да ти кажа ситуацията е същата какти и с s22 и не не виждам промяна към по-добро поне на този етап!
[-] 1 потребител изказва благодарност на stugutka за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#82

Аз пък от вчера съм със С22 и при първи разряд-заряд на батерията съм доста доволен. 120 херца и смесено ползване 60% уайфай 40% 4Г (5г не ползвам) и ми изкара 20 часа, от които 5:30ч СОТ. Т.е. предполагам че за в бъдеще под 5 часа СОТ няма как да падна, което мен ме устройва.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Ivo. Petkov, stugutka
Цитирай
#83

Здравейте! От 2 дни съм с S22 (малкия). За сега съм супер впечатлен от телефончето Smile Единствено, което беше и очаквано от мен на база всички коментари и мнения из нета - батерията към този етап е достааа слабичка. Разбирам, че в началото има "адаптация" и би трябвало малко да се подобри, като искрено се надявам, тъй като аз съм доста лек USER (без игри, дълги часове на видеа или снимане). Основно се ползва за четене на Web, мейли, банкинг и тук-таме соц. мрежи. Та, ще видим дали след 4-5 зареждане ще има подобрение. 

Исках да ви попитам - какви chargerи ползвате и как го зареждате? Аз до сега имах S10 и имам неговото зарядно, както и си купих и 25 W. Кое препоръчвате да ползвам? Има ли някой от вас, който да използва powerbank? Бихте ли ме насочили към нещо удобно за носене с добър output мощност. 
Стига да се "нагодим" с батерията на телефона и не реша да го сменя - ще трябва със сигурност да му взема powerbank.

Благодаря предварително!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
[-] 1 потребител изказва благодарност на yasensdd за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#84

Виж продуктите на ttec в A1 - на добри цени имат доста добри power banks, аз имам една големичка с wireless charging 20W (телефона е до 15W).

Телефона ще почне да ти изкарва много повече - ползвай го активно за да ти опознае навиците. Първите 3 дни при мен нямаше и 3 часа SOT, буквално за единия клип от десетина минути и половин час писане във messenger търсих зарядно. След седмица нямаше и помен от това. Всичките Galaxy са така, особено S21 Ultra - в първите му дни от 100% едва изкарваше до обяд а не правих почти нищо на него. После стана бетон, имал случаи на буквално два дни.

Няма да ти трябва power bank , но все пак ако искаш да се подсигуриш както казах на сносни цени ги има в А1.
Цитирай
#85

Здравейте, аз от пет дни съм с 22+ идвам от Huawei P30 Pro и iPhone 11. Samsung са ми познати и нищо не ме изненада в телефона. Не е много различен от всички S до сега. Някак си не съм толкова впечатлена, колкото ми се искаше. Батерията се държи като тази на Huawei-а, който е на 3 години! Дано наистина се адаптира след време. Камерата... не съм имала много време да я разуча тези дни, но и тя не е чудо невиждано. Изобщо, май очаквах повече. Ще видим.

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#86

Сравнение с P30pro би трябвало да е малко по- слаба от това, което е било в началото. Аз съм от 10 дни със с22 малкия, до 6-7ден батерията беше доста зле, сега малко се оправи (държи с поне 1час на екран отгоре). Със сигурност не е много силна батерията, но ми изкарва цял ден на моето ползване без проблем. Примерно днес имам вързан часовник, взех го в 7 и30, разговори, цъкаме, малко снимаме и имам около 2ч и нещо SOT и съм на 41%. 5Г и блутута не са спирани. Часът е 20:30, мога да го заредя и утре сутрин. Камерата е много добре, не знам с какво сравняваш, но вкъщи имаме Айфон 13про, а вчера ги сравнявах с 14про. Бих казал, че в някои аспекти с22ката прави по-добри снимки! Ти казваш, че си минала от 2 телефона на 1, с 2 сим ли го ползваш? Може и това доста да дърпа ток. Стискам палци и при теб да има малко подобрение, като цяло не очаквай чудеса, но ако си average user, би трябвало да ти изкарва цял де. Дано съм помогнал, поздрави!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#87

Не, не го ползвам с две карти, едната си остана в iPhone. Вчера получих ъпдейта, надявам се и той, и адаптирането на батерията, или както се казва това, което се очаква от нея, да я стабилизира. Телефонът ми е постоянно в ръцете и много време го ползвам с вкючен екран, и интернет. Тези дни съм вкъщи и понеже под ръка ми е и P30 Pro, и лаптоп, много не върви батерията на S22+, но от четвъртък съм на работа и ще го видя колко часа ще издържи на моя ритъм на ползване.
До сега не съм разгледала подробно камерата. Снимките на обектите из вкъщи, които снимам паралелно с трите телефона, нищо невероятно не са с 22+ или аз съм много капризна... Изобщо, май имам по-високи очаквания от реалните. Ми от S7 Edge, през S20, та до S22+ не намирам някаква огромна разлика в качеството на снимките... На открито с всичките тези модели, са идеални.
Благодаря!

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#88

Лично аз имах Samsung s10. Когато снимаш еднакви неща, дори и вкъщи, се вижда огромна разлика между двата. Според мен, ако хванеш, който и друг телефон - Iphone, Huawei, Xiomi и т.н. и сравниш камерите ще видиш, че действително в много аспекти S22 е по-добре. Безспорен факт е че старите S-ки съшо правиха много добри снимки.
Пожелавам ти да се "наместите" с телефончето и да започне да ти е приятно за използване Smile
Ще се радвам и ти да споделиш дали си доволна от ъпдейта.

Поздрави!

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
[-] 1 потребител изказва благодарност на yasensdd за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#89

Сравнявайте снимките на компютър по качество, защото дисплейте на телефоните лъжат, за качеството на снимките.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#90

Да, снимките ги гледах от компютър

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#91

Не знам защо, но вчера и днес нещо и при мен батерията стана тотал щета. Не съм правил ъпдейти или да съм променял използването на телефона  Bu


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#92

И при мене има подобен проблем с батерията. Има дни, в които батерията към 4-5 вече ми е на 30% , а телефона почти не е бил ползван активно. След ъпдейта го забелязвам вече 2 дни подред да е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mkoev за това мнение:
  • stugutka
Цитирай
#93

При мен без ъпдейта нещо взе да дърпа повече ток. Снощи след като пуснах снимката го заредих и реших да пробвам с powersafemode. Не го бях пускал до сега. От вчера до сега вече имам над 2ч и 30м SOT, и батерията е на 60%, което е добре. За жалост обаче в powersafe моде телефона е малко по-муден, но ако човек няма да има достъп до зарядно и ще цъка много е добър вариант...

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#94

При мен като че ли след ъпдейта взе да пада по-рязко!
Тия дни почивам ще видим какво ще става!
Цитирай
#95

При мен, S22 се държи прилично откъм батерия при ползване на телефона. Дразнещото е, че точи много през нощта. С изключени 5G, локации и AOD, за 8 часа батерията пада с 10-11 %. И предишните ми Самсунг телефони дърпаха много ток през нощта, но този е с една идея по-зле. Явно не заспиват много дълбоко. За сравнение, iPhone 11 губи по 2-3 % за 8 часа през нощта и това е на 3-годишна батерия.
Цитирай
#96

(2022-11-24, 15:31:36)NiOOH написа:  При мен, S22 се държи прилично откъм батерия при ползване на телефона. Дразнещото е, че точи много през нощта. С изключени 5G, локации и AOD, за 8 часа батерията пада с 10-11 %. И предишните ми Самсунг телефони дърпаха много ток през нощта, но този е с една идея по-зле. Явно не заспиват много дълбоко. За сравнение, iPhone 11 губи по 2-3 % за 8 часа през нощта и това е на 3-годишна батерия.

Най-добре опитай някоя вечер да го заредиш на 100% и го изключи от зарядното точно преди да си легнеш. На сутринта ако си загубил 10% виж в менюто за батерията кой процес/приложение е ползвало батерията през нощта. Има вероятност нещо да работи активно във фонов режим. Все си мисля, че 10% е множко заряд за 8 часа стендбай. При мен, на S22U (Android 13, с ноемрвийския пач) разходът е 3% на нощ с включено LTE и изключена локация, блутуут и AOD...

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#97

И при мен е 10% на ултрата при всичко спряно, явно е нормално.
Цитирай
#98

При мен на S22 точи 3% през нощта, което са около 8 часа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#99

При мен беше 3-4% преди да инсталирам безброй неща, сега е най-често 7%.
От 100% не се тества тъй като индикатора е насроен да пада бързо.
Цитирай

Имате неща дето ви точат батериита значи, проверете си ги. При мен си е 3%, някой път даже 2% а имам доста инсталирани приложения.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)