Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Батерия, проблеми, съвети

Нямам приложерния, които да точат прекомерно батерията или поне така ми показва диагностиката, а и не съм качил кой знае какво. Частично реших проблема, като включвам режим за пестене на батерия за през нощта. Това сваля консумацията до около 0,7-0,8 %/час. Някоя нощ ще пробвам да го оставя на самолетен режим за да видя колко ще изхарчи с напълно изключено радио. Прави ми впечатление, че клетъчният сигнал в спалнята е по-слаб, отколкото в другата част на апартамента. Вероятно и това допринася за по-голяма консумация.
При всички положения, след повече от месец ползване, не мога да кажа, че съм във възторг от батерията на S22. Не виждам никакво развитие в това отношение в сравнение с предишния ми телефон (S9).
[-] 1 потребител изказва благодарност на NiOOH за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

Някой имал ли е възможността да сравни battery life-a на S22 и S22 plus?
Има ли съществена разлика? Предпочитам компактният размер на S22, но коментарите за слабия performance на батерията ме отказват на този етап.
Цитирай

Топ си е батерията. Да не говорим, че нея винаги можеш да я заредиш, но С22+ по-малък няма как да стане.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

За мое голямо съжаление си закупих телефон samsung s22,без да прочета едно ревю за телефона(понеже един приятел си го купи и си мислих щом е с серия значи е хубав)уви голяма грешка...Батерията е просто трагична,как може да направят такъв телефон с такава скапана батерия,която да пада толкова бързо.. Телефона е на 8 дена и се чудя как да се отърва от него!!! Имам следното запитване възможно ли е телефона да е дефектен.. закупен от Виваком или просто толкова му държи  батерията?Има ли смисъл да го пращам на сервиз или направо да се мъча да го продам?

(2022-04-07, 14:05:01)a_mitev написа:  Здравейте, скоро си купих S22. "Подхлъзнах" се от компактният размер.
Бързо забелязах, че батерията е потресаващо зле... Без да го използвам особено, батерията се изхабява изключително бързо. Направих следният тест:

23:20 - зареден на 100%, без SIM карта, само на wi fi.
7:00 другият ден - без да съм докоснал телефона (бях го оставил в хола), батерият беше загубила точно 20%. Това е за по-малко от 8 часа. Продължих теста - до 14 часа беше загубил 40%, и имаше 60% заряд. Без mobile network, без никакво ползване!
За същия период през ноща, iPhone 13 про - другият ми телефон - беше загубил... 0% батерия с включена мобилна услуга.

Да, андроид ми харесва повече като дизайн на операционната система, обаче всички тези проблеми го прави неизползваем за мен.

Спокойно и моя телефон е така...Ехх едно време работих във Виваком... от едно време Samsung са с кофти батерия за сметка на дисплей и качество на снимките.. Уви нищо не се е променило,за хора които са постоянно на телефона,не е добър избор Самсунг!
Цитирай

Това е батерията на S22+, който ползвам за терминал - нет и видео, без СИМ карта в момента. Ако при вас на S22 пада нощем по 10-20% в стендбай - не е нормално. Или е дрейн от приложения или е дефектен телефон.
Батерията на S22 е слаба - това е факт, повече от ден няма как със СИМ карта и употреба.[Изображение: 73564a645135269e21da2a8ac1571110.jpg]

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2023-01-08, 12:52:27)stenlius написа:  Това е батерията на S22+, който ползвам за терминал - нет и видео, без СИМ карта в момента. Ако при вас на S22 пада нощем по 10-20% в стендбай - не е нормално. Или е дрейн от приложения или е дефектен телефон.
Батерията на S22 е слаба - това е факт, повече от ден няма как със СИМ карта и употреба.[Изображение: 73564a645135269e21da2a8ac1571110.jpg]

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

Не пада с 10 20% но си пада с 2-3%...и виждам разликата с предния ми телефон на 2 години...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Denitsa9106 за това мнение:
  • stugutka
Цитирай

2-3% е перфектно
Цитирай

Само на мен ли ми се струва, че след последния ъпдейт на S22 от завчера батерията се държи осезаемо по-добре от преди?
При пълен заряд снощи около 22 ч. след няколко кратки разговора, малко Viber чат и около час ВТ стрийминг през мобилен 5G интернет, в момента съм на 84 %. Това е много добре.
Цитирай

(2023-01-18, 18:02:38)NiOOH написа:  Само на мен ли ми се струва, че след последния ъпдейт на S22 от завчера батерията се държи осезаемо по-добре от преди?
При пълен заряд снощи около 22 ч. след няколко кратки разговора, малко Viber чат и около час ВТ стрийминг през мобилен  5G интернет, в момента съм на 84 %. Това е много добре.

И на мен така ми се струва. Снощи преди да легна го заредих на 85% и сутринта като станах беше на 84%. Преди, нощем заминаваха 2-3% при същите условия Wink п.п.: Аз съм с Ultra Smile

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

И аз съм с Ултра и забелязвам значимо подобрение на батерията.
Цитирай

Здравейте, някой с модела SGS22 + има ли опит при смяна на долен говорител /високоговорящото/? Взе да ми гъгне и оращи при слушане на музика и при разговор на високоговорител , но го прави в 30% от използването, не винаги. Моля който има опит да сподели, телефона е в гаранция! Благодаря ви предварително.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

(2023-01-22, 17:41:31)kaktus_78 написа:  Здравейте, някой с модела SGS22 + има ли опит при смяна на долен говорител /високоговорящото/? Взе да ми гъгне и оращи при слушане на музика и при разговор на високоговорител , но го прави в 30% от използването, не винаги. Моля който има опит да сподели, телефона е в гаранция! Благодаря ви предварително.

P. S. Оказа се, че проблемът е софтуерен. Бях си инсталирал една програма и се доказа че е от нея! След деинсталиране се оправи, но за по-сигурно и ресетнах.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на kaktus_78 за това мнение:
  • stugutka
Цитирай

(2023-02-05, 10:05:44)kaktus_78 написа:  P. S. Оказа се, че проблемът е софтуерен. Бях си инсталирал една програма и се доказа че е от нея! След деинсталиране се оправи, но за по-сигурно и ресетнах.

Ако не е неудобен въпроса - може ли информация коя е тази програма, за да си имаме едно на ум?
Цитирай

Някой Sound booster ще да е. Те правят такива мизерии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NiOOH за това мнение:
  • Mendeleev
Цитирай

(2023-02-05, 11:23:55)Mendeleev написа:  Ако не е неудобен въпроса - може ли информация коя е тази програма, за да си имаме едно на ум?

Едва ли някой я ползва. С нея стрелям - артилерист съм.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на kaktus_78 за това мнение:
  • Mendeleev, sapiora
Цитирай

Здравейте,от известно време имам проблеми със зареждането. Историята е следната,преди седмица в работата ,на телефона излезна съобщение,"има влага в порта за зареждане" и не помня още какво пишеше. От тогава до сега ,телефона се зарежда адски бавно и изчезна супер бързо зареждане,без значение какво зарядно ползвам. На една колежка нейното зарядно става до една степен ,там пише бързо зареждане,но не и супер бързо. Със всяко друго зарядно,дори и моето оригинално за самсунга 25w се зарежда по 2 часа. Какво пробвах в последствие,контактен спрей за премахване на влага,не сработи,спирт също пробвах ,връщах фабрични настройки,чистих кеша на usb настройките,резултат нулев. Какво ще ме посъветвате,сервиз или да пробвам с още някой кабел или някой друг метод ,ще съм благодарен .

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвай в настройки на батерията, с оригиналното зарядно, да промениш начините на зареждане.
[Изображение: Gb3v-CV6-PSCEIC80nz-B8fn-Gdvwvdk-Zxk4-HJTkam-MPVf4.webp]

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай

(2023-02-12, 16:06:04)hazART написа:  Пробвай в настройки на батерията, с оригиналното зарядно, да промениш начините на зареждане.
[Изображение: Gb3v-CV6-PSCEIC80nz-B8fn-Gdvwvdk-Zxk4-HJTkam-MPVf4.webp]
Включени са всички опций и нищо не се случва ,даже сега взех от шаоми едно 40w зареждащо и пак не иска да включи супер бързо зареждане.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

https://www.samsung.com/uk/support/mobil...estarting/
Виж тука, какво пише, пробвай да си изчистиш порта за зареждане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2023-02-12, 16:57:58)hazART написа:  https://www.samsung.com/uk/support/mobil...estarting/
Виж тука, какво пише, пробвай да си изчистиш порта за зареждане.
Да видях,в случая лошото е,че след съобщението за влага в порта ,след което подсуших и изчезна съобщението ,вечерта го сложих на зарядно и от тогава не иска.Чистих порта при един приятел дето има сервиз за компютри със спрей за премахване на влага и някви такива. Дори и спирт не помагаше в случая. Иначе благодаря за помоща. Не знам ,има ли и връзка също с това ,че телефона от както го имам си лагва постоянно . Просто споделям,купих си го лагав още от кутията.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може да погледнеш тази статия.

https://seektogeek.com/fix-moisture-dete...-s22-plus/

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • nikiberk89
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)