Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Актуализации и ъпдейти
#51

Андроид 13 когИ, питам аз?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-09-30, 18:28:48)nowhere написа:  Андроид 13 когИ, питам аз?
За Galaxy S22/S22+ - до края на годината.

 
Цитирай
#53

Това го знам, ама ми е много общо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#54

В момента тече БЕТА програмата и стабилна версия можем да очакваме ноември или декември. Според Sammobile s21 и s22 ще получат Андроид 13 преди 2023г.
Цитирай
#55

(2022-09-30, 19:52:35)nowhere написа:  Това го знам, ама ми е много общо.
Samsung Galaxy S22 най-после ще се сдобият с най-новата версия на Android. В края на месеца компанията ще започне разпространението на стабилната версия на One UI 5, който е базиран на Android 13.

https://www.androidauthority.com/galaxy-...e-3219822/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • rijiq
Цитирай
#56

А13 UI5 вече наличен


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 14 Pro
Цитирай
#57

S22 ONE UI 5 (Andorid 13)    
Цитирай
#58

И при мен пристигна 13-ката

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#59

Ъпдейтнах по-рано днес и засега нямам някакви проблеми, но не съм ползвал телефона много.
Виждам, че има промяна във визуализацията на нотификациите и ми харесва. Направи ми обаче впечатление, че като направя swipe на нотификация, която е в статус бара и той си остава смъкнат вместо да се прибере. Сякаш не беше така на 12ката.

Редакция един ден след ъпдейта:
- определено интерфейсът се държи "по-мазно";
- батерията още не мога кажа дали е по-добре, но определено няма дрейн поне при мен;
- не ми харесва тая ситуация, в която като изичстя нотификацията и паното не се прибира нагоре. Ако натисна clear notifications се прибира, но има видимо забавяне. Бял кахър, но забележим, набиващ се в очите с моето ползване на устройството;
- забелязвам проблем с гласовата интеграция с Google. На телефонът му е много по трудно "да ме чуе" и да ме разбере какво му говоря. Сравнявам със ситуацията преди ъпдейта ...едва ли за 2 дни съм си развалил английския или съм си променил маниера на говорене. Подавам същите команди, а не нещо различно.
Цитирай
#60

Моля за отзиви - туко що и на мен ми излезе ъпдейта. Как се държи - бързината, батерията? По-добре, по-зле? Още от с10-ката, която имах, някак взе имам страх да правя ъпдейти, защото през годините от някой в началото съм си патил. Очаквам отзиви Smile

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#61

Колеги, какво мислите по въпроса с деактивирането на RAM Plus, която софтуерно по дефолт е активирана с капацитет 4 Gb. При тези телефони с по 12Gb RAM мисля, че ползването на тази функция е безсмислена, дори забавя телефона.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#62

След последния ъпдейт от вчера, на заключен екран под пръстовия отпечатък, ми изписва телефонния номер. От къде се маха това?

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#63

Потърси в настройки lockscreen и като влезеш в настройките за заключен екран трябва да има някъде contact information. оттам трябва да можеш да го махнеш.

Samsung S23 256 GB Forest Green

Samsung S22 256 GB 
Цитирай
#64

(2022-10-25, 09:12:23)ivanov_km написа:  Колеги, какво мислите по въпроса с деактивирането на RAM Plus, която софтуерно по дефолт е активирана с капацитет 4 Gb. При тези телефони с по 12Gb RAM мисля, че ползването на тази функция е безсмислена, дори забавя телефона.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Не знам дали пречи функцията RAM+, но специално за S 22 Ultra с 12 RAM няма смисъл.

1916 
Цитирай
#65

(2022-10-25, 12:39:13)yasensdd написа:  Потърси в настройки  lockscreen и като влезеш в настройките за заключен екран трябва да има някъде contact information. оттам трябва да можеш да го махнеш.

То телефона за контакт е хубаво да го има, всичко се случва. Примерно ако загубиш телефона да има къде да се обадят.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#66

(2022-10-25, 09:12:23)ivanov_km написа:  Колеги, какво мислите по въпроса с деактивирането на RAM Plus, която софтуерно по дефолт е активирана с капацитет 4 Gb. При тези телефони с по 12Gb RAM мисля, че ползването на тази функция е безсмислена, дори забавя телефона.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Аз съм с 8ГБ и съм активирал максималния РАМ Плюс. Не съм пробвал без, за да сравнявам. Но ако бях с 12ГБ нямаше да го ползвам.
Цитирай
#67

(2022-10-25, 12:39:13)yasensdd написа:  Потърси в настройки  lockscreen и като влезеш в настройките за заключен екран трябва да има някъде contact information. оттам трябва да можеш да го махнеш.

Не намерих такава опция... Може да се махне пръстовия отпечатък от заключения екран и тогава ще се махне и телефонния номер сигурно.
felipe, така е, ама пък всеки може да го види.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#68

(2022-10-25, 11:35:14)Бижу написа:  След последния ъпдейт от вчера, на заключен екран под пръстовия отпечатък, ми изписва телефонния номер. От къде се маха това?

Настройки > Заключен екран > (РЕДАКТ.) бутонче върху четвъртата опция (лявата над "Заключен екран) > минусчето вдясно на надписа долу.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • ganchev, ivanov_km, Бижу
Цитирай
#69

Инфо за батерията 3 ползване след ъпдейта.

Първоначално след един ден ползване не видях разлика в батерията, но след 3 дни вече виждам. Вече задължително трябва да го заредя още веднъж през деня иначе няма да изтрае до вечерта. Това е със същото ползване и същите апове , които съм имал и преди ъпдейта. Ще му направя един factory reset за всеки случай. Предполагам, че след няколко ъпдейта ще позакрепят нещата и ще ги поизчистят.
Цитирай
#70

(2022-10-25, 14:37:13)Dowper написа:  Аз съм с 8ГБ и съм активирал максималния РАМ Плюс. Не съм пробвал без, за да сравнявам. Но ако бях с 12ГБ нямаше да го ползвам.

А как влияе това на батерията? Как ще е по добре за батерията с повече или по малко рам?

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#71

(2022-10-28, 06:53:48)Renx_02 написа:  А как влияе това на батерията? Как ще е по добре за батерията с повече или по малко рам?

Не мисля, че това има отношение към батерията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • Renx_02
Цитирай
#72

(2022-10-28, 06:53:48)Renx_02 написа:  А как влияе това на батерията? Как ще е по добре за батерията с повече или по малко рам?

Няма абсолютно никакво значение за батерията.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#73

Това, което предполагам би имало значение, е че ако телефона държи повече активни приложения в рамта това ще окаже влияние на батерията. Но това ми е само теория.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#74

И без това тази виртуална RAM реално не е никаква RAM. По-скоро залъгалка ако нямаш пари за 256/12 да си вземеш 128/8 и да не те губят примерно като клиент, а ти си мисли , че 8+4 виртуални = 12. По-скоро би забавило телефона отколкото да го ускори а и Android-а отдавна контролира много добре приложенията (разбира се зависи и от производителя, при някои е по-агресивно затварянето) , това не е 2.2 Froyo с 256MB RAM и да теглиш мениджъри на паметта и да чистиш RAM.
Цитирай
#75

Днес ми излезе ОТА ъпдейт до 13 на S22 (Yettel). За сега всичко върви нормално, не забелязвам никакви проблеми. Не съм правил hard reset. За сега, единственото, което ми прави впечатление е, че лицевото разпознаване работи по-бързо. Спокойно мога да кажа, че вече е на ниво iPhone.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)