Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхвата s21 ultra
#1

Здравейте, от няколко месеца имам въпросния Samsung S21 Ultra и забелязах огромна разлика с обхвата спрямо стария ми Xiaomi F2 Pro. На места, където съм имал 4G на 3-4 чертички, сега едвам H+ на 1-2 закарва... Като проверя в системните настройки какъв сигнал хваща резултатите са с около 30% по-зле от телефоните на мои приятели, които са доста по-нисък клас... Не е от настройките, ОС или СИМ картата, пробвал съм всичко, което се сетих или намерих в нета. Реално телефона е почти неизползваем извън градска среда, където обхвата пада... Трябва да си нося стария телефон и да си пускам hotspot от него... На едно и също място Xiaomi прави 75 mbps 4G, S21 ultra прави 2-3 на H+ на един и същи оператор...
Цитирай
Аксесоари
#2

Samsung не се славят с голям обхват и по-точно с цел по-малката вреда от излъчванията е станала тяхна политика радио модула да работи с понижена мощност. Въпреки всички нещата, които описвате могат да се дължат на хардуерен проблем. Вариант е да имате познат с такъв телефон и просто да сравните обхвата.
Цитирай
#3

Самия телефон си е сапунерка,същото е и при мен,без значение дали в България или в Европа и без значение дали съм с бг сим или Е-сим както и с чужди карти които ползвам.Обхвата е пълна нула,трагедия на н-та степен,сменям и операторите с които поддържа сим картата,нищо.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#4

Никога не съм имал проблеми с т.нар. обхват
Цитирай
#5

По-зле е обхвата на ексиноса, но чак толкова- не.
Пращай в сервиз.
Цитирай
#6

Да най-вероятно имате хардуерен проблем. Обхвата на телефона не е толкова лош, колкото го описвате.
Цитирай
#7

Аз имам 2 телефона ultra и горе долу са идентични проблемите и на двата и това се получи след като стартираха 5G,уж го спирам сега но пак има зацикляне и като спре нета,докато не рестартирам телефона не се оправя,показва че има връзка,а в същото време ми изписва нямате връзка с интернет

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#8

Обхвата е зле, и при мен е така.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#9

Нали не си представяш , че флагмана на марката (допреди няколко дни) има такъв проблем
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • emzo, gazibarev
Цитирай
#10

Аз нямам никакъв проблем с обхвата. В бг или в чужбина с каквато карта да съм всичко си е нормално. И в момента НЕ съм в населено място.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

(2022-02-13, 21:37:24)Sev написа:  Нали не си представяш , че флагмана на марката (допреди няколко дни) има такъв проблем

Ако въпроса е към мен, о да представям си, при мен не е постоянно, но много често се получава, и не говоря за места забравени и забутани някъде.
п.с. все още апарата си е флагман и то от най-добрите.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

Аз пък мога да ви кажа да се радвате на обхвата на ултрата. Аз от седмица замених ноута с ултра и вече имам обхват навсякъде. С ноута никога нямах обвах и батерията се изпаряваше по тази причина.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#13

Добре, на ексиноса е по-зле обхвата, но нормално ли е да е по-зле от на телефон със SD 636? ще сменя сим картата с нова и ако не стане в сервиз...
Цитирай
#14

София ж.к. Илинден    

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#15

Не се хващайте за брой чертички и барчета. Различните производители си ги определят по собствено усмотрение. Истинското нямане на обхват е, когато разговорите накъсват и прекъсват изведнъж, спира разговора. Търсят ви и им дава съобщение, че сте извън мрежа.
А Ultra-та в сравнение с няколко други Samsung-а се справя повече от добре на критични точки. Забелязвам по-стабилен обхват на телефония, както и по-добър Wi-Fi обхват. Разликата не е голяма, но я има и то в положителна посока. Поне това са моите наблюдения.
Цитирай
#16

След смяна на сим картата с по-нова нещата се подобриха доста. Но пък се появи една дрезгавина в говорителите сега зимата... При топло време го нямах този проблем. Леко браждят известно време и после се оправят.
Цитирай
#17

Влез на тоя сайт има иконка с капки вода, натисния ще се чуе един гаден звук, изчакай 10тина сек и го спри    

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)