Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zepp/Mi Fit Проблеми с известия
#1

Здравейте, пускам тази тема, защото се опитвам да открия определена последователност.
А не защото не знам как да си подкарам известията.

Засега мога да кажа за два проблема.
И двата телефона са с Xiaomi.eu.
Единия не праща никакви известия към часовника от mi Home, a другия не праща никакви известия от Gmail.

Та ми стана интересно дали имате проблем с известията от определено приложение към часовника или гривна и как/дали сте го решили.

За справка същото приложение(mi home + zepp) изпращаше известия до Amazfit Stratos 3, но не иска да праща към GTR 3 pro и Т-Rex Pro

А при gmail не стигат известия до Bip нито от zepp, нито от MI fit
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен с mi band 5 и mi fit също се наблюдават определени проблеми с някои нотификации. Когато си реши (не откривам закономерност за момента) mi fit решава да спре нотификацията за sms и то само нея (т.е. не праща sms-ите към гривната). И това при положение, че останалите нотификации (Viber, мейли и т.н.) си вървят без видим проблем към гривната. Когато отида в съответното меню (на mi fit) за нотификация за sms се вижда, че сякаш не съм дал съответното разрешение (а то не е така, защото е дадено). Трябва първо забраня разрешението за четене на sms-и и да го дам отново, за да заработи както трябва и така до следващия път. Този проблем го нямах при комбинацията mi fit и mi band 4.
Друго нещо, което се появи след някой ъпдейт на mi fit (или гривната) е доста дразнещ бъг с Viber. Получавам известия на гривната за ново съобщение от Viber, но не и за входящо повикване през Viber. За сметка на това ме известява след това, че съм пропуснал повикването (за което не е известило секунди преди това). Ако пък телефона е около мен и взема, че вдигна навреме, до края на разговора започва едно изключително дразнещо вибриране на гривната на всеки 1-2 сек. и така до приключване на разговора.
Чистене на кеш, преинсталация и т.н. на mi fit не дават резултат.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Никакви проблеми, никога.
Каквото съм настроил си идва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Тъпото е, че точно MI homе ми трябва най-много, и баш от него не идват
Цитирай
#5

Направих си едно проучване.
С Pixel Expirience работят известията.
С China Stable MIUI - също работят
С EEA, xiaomi.eu - не работят.
Пуснал съм репорти до Zepp, Mi home и във вградения фийдбек
Ако някой има решение за Mi Home - Да свирка.
Опитал съм буквално всичко. Просто нито едно приложение не прихваща известия от Mi home
Цитирай
#6

Аз нямам драма, защото не го ползвам Mi Home.
Сега сериозно - би ли дал примери с какви устройства си комуникира или дори какво ти е най-важното на теб?
Аз да си кажа честно или не я виждам ползата, или не мога да схвана идеята. Ако сметнеш, че не е за тук, може да посочиш тема където да прочета повече инфо или да преминем там. По принцип нямам ключове и цветни лампички, от екосистемата на Xiaomi имаме Poco F1&F3, Mi11 lite 5g NE, mi router 3, Mi body composition scale 2, Roborock S5max.

Като цяло имам чувството, че пропускам нещо по отношение на Mi Home.
Цитирай
#7

По принцип най-важното е ми е една камера, която се активира от движение на всеки 30 минути и ми е важно да знам, че е дошло известие, за да видя какво се случва.
Иначе имам управляем контакт, крушки и няколко сензора за влага и температура.
Нищо голямо.
Камерата, за съжаление не работи без Mi home. Единственото решение, на този етап, е да я сменя с друга марка, която да си праща известията нормално, но това си е бъг на MIUI рома, явно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай
#8

След последния ъпдейт на mi home 7.12.700 тръгнаха известията към zepp и съответно към gtr 4.
Не съм тествал с други устройства
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)