Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети

(2021-03-16, 21:37:15)milss написа:  Отново пишеш глупости. Хрома от доста време не е ламята която беше. 1,5-2 часа на ден си ползвам Хрома и пак си правя 9 часа SOT на S21+. Рекламите навсякъде се спират с промяна на DNS.
Спирането на ненужните процеси е с нулев резултат.
Защо да са глупости? Когато ползвах S20+ точно минаването на браузъра на Самсунг и спирането на ненужните процеси ми вдигна батерията с +1ч. Не казвам, че проблема е бил Хрома, а че съвкупността от тези неща, плюс още няколко по акаунта на Google ми повиши SOT-a. Самсунг винаги са били със слаба батерия и гимнастиките са били задължителни. Добрата новина е, че с S21 нещата отиват към по-добро.
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • emzo, OGIER
Цитирай
Аксесоари

(2021-03-16, 22:24:22)milss написа:  Кое ползваш? Хром, частен DNS или Хуавей?

Хром на S20 винаги и само него!
Цитирай

(2021-03-16, 23:02:09)any9 написа:  Защо да са глупости? Когато ползвах S20+ точно минаването на браузъра на Самсунг и спирането на ненужните процеси ми вдигна батерията с +1ч. Не казвам, че проблема е бил Хрома, а че съвкупността от тези неща, плюс още няколко по акаунта на Google ми повиши SOT-a. Самсунг винаги са били със слаба батерия и гимнастиките са били задължителни. Добрата новина е, че с S21 нещата отиват към по-добро.

Имах Note10, а сега съм със S21+ и никога не съм ограничавал нищо.  Правя си по 8 часа SOT. Ползвам телефона според моите нужди, а не според неговоте за да спестя някой mAh. В много от случаите ограниченията са с обратен ефект. Тук може да видиш сравнение на два еднакви модела и всеки да си прецени дали си струва.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101219
Ето как е при мен без нищо спряно и ограничено.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай

(2021-03-17, 07:15:36)milss написа:  Имах Note10, а сега съм със S21+ и никога не съм ограничавал нищо.  Правя си по 8 часа SOT. Ползвам телефона според моите нужди, а не според неговоте за да спестя някой mAh. В много от случаите ограниченията са с обратен ефект. Тук може да видиш сравнение на два еднакви модела и всеки да си прецени дали си струва.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=101219
Ето как е при мен без нищо спряно и ограничено.

А на какви Херцеговина е дисплея ! При този сот трябва да си на 60херца иначе е невъзможно да се постигне този ризултат
Цитирай

120 херца. Това беше единствената причина да сменя Note 10.

1916 
Цитирай

(2021-03-17, 07:59:51)milss написа:  120 херца. Това беше единствената причина да сменя Note 10.

Т.е адаптивна опция    ползваш за опресняване ,доколкото си спомням се казва така ,не както е при S20 постоянно на 120херца. И аз се замислям за покупка на S21 , но базовия защото плюса ми е голям, но мисля че и при него ще е по добре от сегашната ми 20ка.
Цитирай

При мен разликата хром vs самсунг интернет е 15% в полза на втория.
Всеки сам да си решава, как да си настрои апарата и на кого да вярва.

От потребител до потребител и от потребление до потребление - разлики много.

"Колегата" по-горе е и с 1 сим карта, ако някой си мисли, че не оказва влияние.

Не че му отричам stоck постижението, но му е много крайно изказването.
Цитирай

Преди 2 дена в по-горен пост в темата се споменаваше за спиране на Volte опцията  пробвах и аз ,защото не го ползвам ,по дифлот беше включено и го изключих и като чели батерията е по OK някакси.
Цитирай

Миналата година ползвах за малко С20+ и батерията беше отчайваща.
Сега отново го ползвам и направо не мога да го позная. Smile Перфектно е оптимизирана с последните обновявания.

Каква е разликата между включено и изключено бързо зареждане? Не намирам такава. Супер бързото е ясно.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Абе, някой да не ти е гепил профила?

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай

При мен значително подобрение на живота на батерията се получи след като изпълних "wipe cache" опцията след последният ъпдейт на андроида Smile
Цитирай

Здравейте, някой ползва ли S20+ с 5G? И ако да, има ли проблеми с живота на батерията? Също така телефона загрява ли повече?

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай

Хора на вас телефоните ви запопвач ли да греят след като започнеш да работиш с него, било то да чатиш, да гледаш соц мрежи и т.н.? При мен направо започва да пари след като се натовари малко, не знам какво е охлаждането на тея процесори, обаче много грее.

(2021-04-21, 13:29:42)C2K написа:  Здравейте, някой ползва ли S20+ с 5G? И ако да, има ли проблеми с живота на батерията? Също така телефона загрява ли повече?
 
Не е от това че в 5G моя не е и пак грее супер много и аз се чудя от какво е!
Цитирай

От телефона е Нормално е това, обсъждано е отдавна. Такъв е прекрасния Ексинос процесор

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-07-19, 17:00:37)any9 написа:  От телефона е Нормално е това, обсъждано е отдавна. Такъв е прекрасния Ексинос процесор

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk

То направо ще ми изгори ръцете, баси скапания процесор, как могат да монтират SnapDragon на други телефони в много по-долен клас телефони, а там не искат !
Цитирай

Политика на Самсунг, даже и подписка имаше, ама... Сега особено в жегите е страшно. Да не ти се налага да пускаш GPS-а, там е още по-весело, яйце можеш да изпържиш. S21 даже май изписваше, че телефона е много топъл или нещо такова беше. И Снапа грее, но определено много, много по-малко. Аз за това си стискам моя Снапчо и много ще си помисля дали S22 ще успее да го замени, но да видим новите процесори. (S21 го подминах като пътен знак с тоя Ексинос). Никога повече няма да се излъжа с такова недоразумение, като Ексиноса. Айде зимата се ядва що годе, но лятото в тия жеги....
P.S Към колегата по-горе - Нормално е на 5G да пада по-бързо батерията
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-07-19, 21:24:05)any9 написа:  Политика на Самсунг, даже и подписка имаше, ама... Сега особено в жегите е страшно. Да не ти се налага да пускаш GPS-а, там е още по-весело, яйце можеш да изпържиш. S21 даже май изписваше, че телефона е много топъл или нещо такова беше. И Снапа грее, но определено много, много по-малко. Аз за това си стискам моя Снапчо и много ще си помисля дали S22 ще успее да го замени, но да видим новите процесори. (S21 го подминах като пътен знак с тоя Ексинос). Никога повече няма да се излъжа с такова недоразумение, като Ексиноса. Айде зимата се ядва що годе, но лятото в тия жеги....
P.S Към колегата по-горе - Нормално е на 5G да пада по-бързо батерията
При мен НЕ бих казал че е непоносимо или така успезаемо загряването
Говоря при нормално ползване, гпс много рядко ми се налага и го ползвам за малко

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Нещо пак бута масло галаксито. Няма нищо ат описаното. Сигурно е прегрял в жегата.

[Изображение: Screenshot-20210801-112053-One-UI-Home.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Този порт на самсунга се държи много странно. Уж удобството на С типа е точно в това, да не се съобразяваш със страни и посоки, обаче при мен на S20 зарежда с различна скорост ако обърна едната или другата страна. Ползвам само оригиналния кабел и в редки случаи преносима батерия с друг кабел. И в двата случая дава разлика като го обръщам. Още по - странното е, че на жена ми S10 прави същите ефекти с нейните си кабели, различни от моите.

S22+
S21 FE
Galaxy S20
Mate 20 pro
P 20 lite 
P 10 lite
All Nokia
Цитирай

(2021-08-01, 10:59:30)airbus написа:  Нещо пак бута масло галаксито. Няма нищо ат описаното. Сигурно е прегрял в жегата.

[Изображение: Screenshot-20210801-112053-One-UI-Home.jpg]

Порта ти е замърсен. Не е от софтуера нито от телефона.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Същото бе и нa S7. Явно са им слабо място. Продухах го, пък да видим. Все пак 25в е доста бавно зареждане на флагман. Интересно е това с посоките. Ще го пробвам.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Пиновете от двете страни са еднакви. Просто някой пин не контактува правилно и затова времето за зареждане се увеличава или не пуска бързото зареждане. Въпроса е къде е замърсяването. В кабела или в телефона

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • airbus
Цитирай

С каква програма мога да прехвърля снимки от телефона на лаптора през wi-fi? Използвам Аirdroid, но постоянно дава грешка в мрежата при опит да сваля снимки на лаптопа. Разпознават се, файловете са вижда и дотам.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Почти всички файлови мениджъри под андроид имат възможност за ftp сървър. После на компа, свързваш се с някой фтп клиент и си претачаш нещата насам или натам. Аз принципно си ползвам Total commander, той има фтп клиент, но има какви ли не други програми

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2021-08-14, 13:16:26)airbus написа:  С каква програма мога да прехвърля снимки от телефона на лаптора през wi-fi? Използвам Аirdroid, но постоянно дава грешка  в мрежата при опит да сваля снимки на лаптопа. Разпознават се, файловете са вижда и дотам.
Тествай тогава Pushbullet или AirMore, дано свършат работа. Успех!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)