Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети
#51

(2020-03-26, 14:02:04)any9 написа:  А защо ползвате програми? Дълбоко спящия режим, не върши ли същата работа?
И аз оставам с такова впечетлине че прави съсщото само че неможе през него да се "disable" всички сървиси на Bixby

Samsung Galaxy s7 Edge
Samsung Galaxy S9+
Samsung galaxy s20 ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivangs1 за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#52

Според мен, една такава програма ще хаби повече батерия. Но не мога да кажа със сигурност, защото не съм ползвала такива програми.
Цитирай
#53

Точно. Някой сървиси не се появяват там и не могата да се деактивират. Също с програмата може да триеш приложения, който от тела не можеш.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 2 потребители изказват благодарност на trendata за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай
#54

След промените които направих по телефона, а имено: премахнах анимирания wallpaper-a от заключения екран, деактивирах фейсбук приложението, двукратното докосване за събуждане и намалих опресняване на дисплея на 60Hz. Резултата е следния, вчера сутринта съм го изклютил от зарядно телефона към 10ч. в момента е на 50% батерията с около 2ч SOT. Почти през цялото време телефона ми е бил на wi-fi.

Galaxy S20
[-] 1 потребител изказва благодарност на BRSlavchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#55

(2020-03-27, 11:11:58)BRSlavchev написа:  След промените които направих по телефона, а имено: премахнах анимирания wallpaper-a от заключения екран, деактивирах фейсбук приложението, двукратното докосване за събуждане и намалих опресняване на дисплея на 60Hz. Резултата е следния, вчера сутринта съм го изклютил от зарядно телефона към 10ч. в момента е на 50% батерията с около 2ч SOT. Почти през цялото време телефона ми е бил на wi-fi.
Мога да кажа, че положението е ТРАГИЧНО.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev, master89q
Цитирай
#56

Не е проблема в насройките и т. н., а в чипа, не се мъчете няма да стане с насройки на приложение, тапети и т. н. Дано с някой ъпдейт нещо пооправят, че такъв сот е смешен!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#57

(2020-03-27, 13:13:19)juventusarl написа:  Не е проблема в насройките и т. н., а в чипа, не се мъчете няма да стане с настройки на приложение, тапети и т. н. Дано с някой ъпдейт нещо пооправят, че такъв сот е смешен!
А наистина може да бъде подобрен софтуерно.
Но да седнат и да пооправят нещата. А не да се успокояват, че са взели на хората парите и да я карат през пръсти.
Защото телефонът е хубав, флагман. Внедрени са не само най-новите технологии, но и най-качествените компоненти.
И да го пуснеш с недоработен фърмуер, направо си е грехота.
И това май не е за сефте. И други такива недоизпипвания има в някои предишни модели.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#58

Според мен причината не е в чипа и ви препоръчвам да използвате режим пестене на енергия + поставяне на приложенията в спящ режим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#59

Погледнато под капака. 
Но защо слагат лещи от пластмаса ми е чудно? Няма ли от стъкло?
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#60

(2020-03-27, 14:21:32)1124 написа:  Но защо слагат лещи от пластмаса ми е чудно? Няма ли от стъкло?
По-евтинко им е.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#61

Момчета (и момичета ако има), време е да си признаем че по брутално нямаше как да се прецакаме... Big Grin С ексинос говорим за съвсем друг телефон(в пъти по лош). Отвратителен чип. Телефон за 2500лв да се чудим какъв уолпейпър да му сложим че да изкара от сутринта до вечерта... не е сериозно просто. Лично аз съм на много добър план и изобщо не усещам телефона, на работа (когато работя) съм все до контакт и не ми трябва някаква автономност кой знае каква и все пак се замислям дали да не го върна, защото имам и такава възможност... Да, 120те херца са благодат, интерфейсът е красив, но един разговор на дуо за половин час и апаратът е готов да пламне, а за батерията да не говоря какво се случва... Няколко поста по нагоре препоръка да се използва режим пестене на батерия и да сложим приложенията да спят... Ами направо да си вземем и една нокия с фенерче да ни върши работа и галаксито само за талисман да го носим... Но просто ситуацията на пазара е трагична, не съм си мислел че ще доживея бюджетът ми за телефон да е неограничен и да няма какво да си купя... Идеята ми е, че тряббва да приемем действителността и да спрем да се залъгваме че 4 часа дисплей едва едва е ок за телефон за 2500лв. Wink Хубава вечер на всички във форума!
[-] 5 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • Bavarche, da3, master89q, oxuboxu, stenlius
Цитирай
#62

(2020-03-27, 22:27:39)numak написа:  Момчета (и момичета ако има), време е да си признаем че по брутално нямаше как да се прецакаме... Big Grin С ексинос говорим за съвсем друг телефон(в пъти по лош). Отвратителен чип...
Ако искаш гласът ти да бъде чут, гласувай в тази тема - Искат от Samsung да спре с дискриминация да продава смартфони втора класа извън САЩ

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#63

Има и момичета Съгласна съм с теб колега, но аз лично вярвам, че батерията с времето ще я пооправят малко. Сега и да се вайкаме, че не сме със снапдрагона, файда няма. Това е положението. Дано напред в годините да имаме право на избор. Аз, като изключим батерията съм доволна от телефона. Иска ми се още една идея по-добра камера, но тук също мога да се надявам, че софтуерно ще оправят малко нещата. Иначе за момента съм на 3ч СОТ с оставащ заряд 50%, средно ползване WiFi и мобилни данни с включен блуту, на 60хц. Горе - долу бива. Е, признавам игри не смея да включа, че ме е страх какъв ще е резултата Но вярвам, че ще се подобрят малко софтуерно. Така или иначе Самсунг, никога не е бил известен с добрата си батерия, даже напротив, в моето съзнание е с най-лошата батерия. От ревютата на S10+ се бях обнадеждила малко и вярвам, че ще има някакъв резултат.... или ми се иска да вярвам Времето ще покаже Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#64

(2020-03-27, 22:31:19)NoMaD написа:  Ако искаш гласът ти да бъде чут, гласувай в тази тема - Искат от Samsung да спре с дискриминация да продава смартфони втора класа извън САЩ

Гласувал съм Wink

(2020-03-27, 23:15:30)any9 написа:  Има и момичета Съгласна съм с теб колега, но аз лично вярвам, че батерията с времето ще я пооправят малко. Сега и да се вайкаме, че не сме със снапдрагона, файда няма. Това е положението. Дано напред в годините да имаме право на избор. Аз, като изключим батерията съм доволна от телефона. Иска ми се още една идея по-добра камера, но тук също мога да се надявам, че софтуерно ще оправят малко нещата. Иначе за момента съм на 3ч СОТ с оставащ заряд 50%, средно ползване WiFi и мобилни данни с включен блуту, на 60хц. Горе - долу бива. Е, признавам игри не смея да включа, че ме е страх какъв ще е резултата Но вярвам, че ще се подобрят малко софтуерно. Така или иначе Самсунг, никога не е бил известен с добрата си батерия, даже напротив, в моето съзнание е с най-лошата батерия. От ревютата на S10+ се бях обнадеждила малко и вярвам, че ще има някакъв резултат.... или ми се иска да вярвам Времето ще покаже Smile

Е да и аз се надявам лекичко да оправят батерията. С години бях върл фен на уан плюс и най-големия хейтър на самсунг, обаче китайсицте като омазаха прекрасно работещ телефон с ъпдейт и после 4 месеца не можаха да го оправят реших да мина на нещо по надеждно, а тя каква стана... Big Grin Иначе така се запалих, че го взех от сайта на самсунг с опция за ъпгред като излезе следващия, ама ако пак е с ексинос ще кажа " не благодаря". Иначе моят съвет е да пускаш 1200те херца. Ако не са те старият ми телефон вършеше същата работа, че от към батерия и по добра Big Grin
Цитирай
#65

Да ти кажа и аз съм като теб. Това ми е първия Самсунг след S6 насам, много ги бях намразила. И съм доволна много от телефон, с малките изключения по-горе. Ще ги пусна 120-те херца на 200%, просто искам да направя съпоставка с батерията, за това задържам за сега. Страх ме е, че ще ми хареса, ама ще пада бързо батерията и ще си скубя косата после
Цитирай
#66

(2020-03-28, 01:14:25)any9 написа:  Да ти кажа и аз съм като теб. Това ми е първия Самсунг след S6 насам, много ги бях намразила. И съм доволна много от телефон, с малките изключения по-горе. Ще ги пусна 120-те херца на 200%, просто искам да направя съпоставка с батерията, за това задържам за сега. Страх ме е, че ще ми хареса, ама ще пада бързо батерията и ще си скубя косата после
Пускай смело, ще си запазиш косата ( разликата в батерията не е така усезаемо голяма ) Ще чакаме да споделите как е при Вашият начин на ползване

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9, OliQueenBG
Цитирай
#67

При телефони със снапдракона може и да има осезаема разлика, аз такава не намерих. На 60/120хз едно и също време ми изкара.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • any9, OGIER
Цитирай
#68

Първи ден на 120Hz. Не само, че не намирам разлика в батерията, от 60Hz, а даже ми се струва по-добре Предимно на WiFi, блутут включен, без игри. Ще видим на мобилни данни как ще е, там ме притеснява мен, защото разликата е доста голяма, сравнена с WiFi
[Изображение: 30fb9264b5613ece2a3692b8b4cd7dba.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • NaniG, OGIER, trendata
Цитирай
#69

(2020-03-18, 20:06:58)ivan_vylka написа:  При мен положението е доста по-добро, като се има в предвид, че през цялото време има свързан часовник към него, даже от няколко часа, понеже вече изкуквам вкъщи, съм свързал и двата ми смарт часовника едновременно  Big Grin
Хубавото е, че тези дни се чака актуализация, която да подобри батерията и още други бъгове. Все до края на извънредното положение ще дойде и ще сме готови за нормалния начин на живот да можем да разчитаме на батерията и когато сме навън  Smile
[Изображение: 29918037.jpg]
Добър резултат!

(2020-03-18, 19:40:32)BRSlavchev написа:  Батерията е под всякаква критика !!! Цял ден съм на Wi Fi.
Нещо не е наред! неможе да имаш такъв рузултат.
Цитирай
#70

Малко статистика с използване на 120хц и 96хц в сравнително идентични условия, на WiFi. Ще пробвам и на 60хц, но чак в неделя ще имам подобни условия.
Първите 2 снимки са на 120хц, вторите 2 на 96хц.

[Изображение: 76b5599ca6b7ee265ff419cd23800487.jpg][Изображение: 3ed9fbf5223969c7d9630cb6bd2390e1.jpg][Изображение: ecf567b3a01fd4e34f0e723c8816a861.jpg][Изображение: 51d2b0fb616fe3654ade57045feb08f0.jpg]
Цитирай
#71

Ами батерията с новия ъпдейт не е нещо по-особено. В смисъл добре е на базата на положението от когато го взех телефона с тогавашния софтуер, но ме притеснява Awake-а при неактивност. На графиката от Gsam battery съм оградил как се вижда времето, когато екрана е светил и от долу активността на телефона. Той почти не спи никога. Постоянно нещо копае през цялото време. Прегледах активните процеси, потърсих информация за тях в нета и всичко води към кернела. Там се корени цялата мъка на телефона. Не добре управлявани процеси на ниво ядрото на андроида. Мъка, мъкаааа. Иначе се вижда, че имам над 1ч30м дисплей и оставаща батерия над 80%, но това не е реалната ситуация, защото е на база 4ч активност след пълно зареждане на телефона, понеже исках да го дозаредя следобед телефона до 100% и да гледам как ще тръгне. А за цял ден активност нещата няма да са толкова розови с такъв Awake time.
[Изображение: 30093602.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#72

Това е проблем от новия ъпдейт или като цяло? И как да си изкарам и аз графа Active? При мен са това:[Изображение: b611c3dd41a7c93e4ea0ee71da12d0ee.jpg]
Цитирай
#73

Трябва с ADB команда да си активираш подробните статистики. В менюто “More” в приложението има инструкции. 
Иначе това си е още от първата версия на софтуера все така. Последните 2-3 години съм имал няколко Самсунга, S20 обаче е първия с такова постоянно точене на батерията във фонов режим, което не подлежи на ограничение с нищо.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • any9
Цитирай
#74

Да се надяваме, че и от Самсунг ще го видят и ще го оправят с някой ъпдейт.
С АБД команд активирах статистика за батетията на отделните приложения - app usage, подробните статистики са с отделна команда, така ли?
Цитирай
#75

Една единствена е командата, не знам защо тогава не ти излиза на графиката. 
Аз днес си ползвам айфона и за момента съм забравил за мъките с батерия, процеси, дрейнове и т.н. Вече почвам да се чудя заслужават ли си нервите със Самсунг само заради единия дисплей. Защото само това ми харесва в него - дисплея.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • master89q, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)