Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети
#76

Хм, странно тогава, защо наистина ги нямам.
Дисплея на Айфона, не е ли на Самсунг? Много се надявам да оправят нещата и то по-скоро. Още пазя P30 Pro и се чудя кой от двата да оставя, но дисплея на Самсунг за сега ме спечелва, наистина е много добър, но гадната батерия не струва, особено на мобилни данни. На WiFi що годе бива. Днес съм на мобилни цял ден, 2.44ч екран с оставаща батерия 48%, трагедия. Аз по-скоро се замислям за S10+, но е срамота най-новия им флагман да е в пъти по-зле от стария им модел. За това имам надежди, че ще оправят нещата по-скоро.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз съм с чистия iPhone 11, на който дисплея не само че е LCD, ами също така е 720p. Тоест все едно Самсунга да го сложиш на най-ниската разделителна способност. И черното не е наистина черно при LCD дисплея. Абе разликата като го сложа до Самсунга е огромна. За сметка на това обаче софтуера на айфона е чук, няма равен на оптимизация. В крайна сметка ще взема да ги разкарам и двата, да си взема един 11 Pro, и да си реша всички проблеми.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#78

(2020-04-04, 16:53:28)any9 написа:  Хм, странно тогава, защо наистина ги нямам.
Дисплея на Айфона, не е ли на Самсунг? Много се надявам да оправят нещата и то по-скоро. Още пазя P30 Pro и се чудя кой от двата да оставя, но дисплея на Самсунг за сега ме спечелва, наистина е много добър, но гадната батерия не струва, особено на мобилни данни. На WiFi що годе бива. Днес съм на мобилни цял ден, 2.44ч екран с оставаща батерия 48%, трагедия. Аз по-скоро се замислям за S10+, но е срамота най-новия им флагман да е в пъти по-зле от стария им модел. За това имам надежди, че ще оправят нещата по-скоро.
Смених с10 плюс за п30 про и не съм се чувствал по-добре. Заради хубавия екран да се ядосвам по цял ден на бъгове и батерия, не мерси. П30 ме впечатли много и съм доволен от смяната. Все се надявах с20ките поне да са добре, но щом и те го имат. Несериозно е наистина. А са красиви телефони, перфектни екрани, но кога трябва постоянно да мислиш за батерията...

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#79

Какво да ти кажа и P30 Pro има недостатъци и проблеми. Аз не можах да му изтърпя дисплея и камерата ме нервира с тия цветове понякога, да не говорим за проблема с пропуснати повиквания. Няма перфектен телефон. За мен най-добрия ще е смесица между Самсунг, Хуауей и Айфон. Аз ще изчакам още малко и ще дам шанс на Самсунг да си оправят бакиите, пък ако не го направят ще го мисля.
[-] 5 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • djkitactk, milss, NaniG, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#80

(2020-04-04, 16:03:16)ivan_vylka написа:  Иначе това си е още от първата версия на софтуера все така. Последните 2-3 години съм имал няколко Самсунга, S20 обаче е първия с такова постоянно точене на батерията във фонов режим, което не подлежи на ограничение с нищо.

Веднага забелязах същото... Просто когато да пипна телефона винаги е с 2-3 процента надолу от предното събуждане... Много сериозно е омазан телефонът на ниво кернел както казва колегата а това ако питате мен си идва пак от... Айде да не казвам, че ме намразиха в този форум Big Grin  Иначе понеже коментирате в каква посока да бягате веднага ще ви кажа. Отговорът все още е лесен и се казва УанПлюс... Избягах от 6т защото избързаха да пуснат десятката много рано и дойде с много бъгове, но аз си бях виновен до някъде защото флашвах някакви релийзи уж официални и стабилни, но които така и не стигнаха до ОТА в последствие. Така или иначе проблемите ми с тях бяха в реда на нещата, но аз исках най-доброто и се наших на самсунг... Big Grin До 2 седмици излиза ОП8 Про, който отдавна не е евтин, я е 50 евро по евтин от С20+ я не, но може да сте сигурни, че това ще е телефонът на годината... И друга опция ще ви дам, точно това ще правя аз Smile Понеже не съм фен на много кривите дисплей (s20ката си беше перфектна) ще изчакам на есен да им видя Т моделите и евентуално пиксел 5 за който не храня огромни надежди, но все пак. Понеже се пристрастих към 90 и 120 херца между временно ще взема 7Т. Не много притенциозен телефон с брутални възможности и 90 Херца дисплей. Вече е намален в амазон от 560 на 470 паунда или нещо такова, а след 2 седмици с пускането на 8ма серия ще падне още. Smile Та така... S20+ е брутално красив и добре направен телефон (като изработка), ако всичко беше наред не бих казал дори, че е надценен, но с тоя процесор и ядовете с батерията просто не си струва Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на numak за това мнение:
  • da3, oxuboxu
Цитирай
#81

Ето и един резултат от мен. Общото време на включен екран е 6ч36м, като основното е на гледане на видео през стрйм приложения с включени блутуут слушалки работещи на LDAC(който е по-лакум за енергия но за сметка на това качеството е друго Wink ). Няма блокирани приложения или услуги на Гугъл(всичко си е под дефолт), екрана е на 120Hz, използва се светлата тема на менюто, Wi-Fi, позициониране и Bluetooth(свързан постоянно с 2-3 устройства) не се спират никога.
 Като цяло батерията не е никак зле при това ползване. Сигурен съм, че за тези които не ползват Bluetooth постоянно, резултатите ще са още по-добри


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#82

Препоръчайте някой app за добра статистика за батерията, понеже тази вградената е много зле. Ползвах accubateru но нещо странно ми отчита
[Изображение: 2221b6b379861aa184243868fbfc0b54.jpg]
Буквално се губи част от статистиката. Приложението не е в групата със спящите такива.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#83

(2020-04-04, 16:53:28)any9 написа:  Хм, странно тогава, защо наистина ги нямам.
Дисплея на Айфона, не е ли на Самсунг? Много се надявам да оправят нещата и то по-скоро. Още пазя P30 Pro и се чудя кой от двата да оставя, но дисплея на Самсунг за сега ме спечелва, наистина е много добър, но гадната батерия не струва, особено на мобилни данни. На WiFi що годе бива. Днес съм на мобилни цял ден, 2.44ч екран с оставаща батерия 48%, трагедия. Аз по-скоро се замислям за S10+, но е срамота най-новия им флагман да е в пъти по-зле от стария им модел. За това имам надежди, че ще оправят нещата по-скоро.
Аз си мислех че със s9 удрям дъното Big Grin
За толкова пари е доста кофти това. Аз се бях засилил но като четох мненията се отказах. Друго решение за мен поне се казва lg V60 чук е последния дракон и пак 5000 батерия.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • DoryanY, oxuboxu
Цитирай
#84

(2020-04-08, 16:42:43)ole написа:  Препоръчайте някой app за добра статистика за батерията, понеже тази вградената е много зле. Ползвах accubateru но нещо странно ми отчита
[Изображение: 2221b6b379861aa184243868fbfc0b54.jpg]
Буквално се губи част от статистиката. Приложението не е в групата със спящите такива.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Gsam Battery Monitor.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#85

Гледам тук се заформя груличка на Алтернативата P30 pro. Щото и аз съм в другия джоб с него. И дааа, батерията е точно 2 пъти по добра. Но пък на мен ми е грозноват - и физически и от към интерфейс. Но е много стабилен. Ако трябва да тръгна на път, това е телефона на който бих се доверил.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#86

На нито един китайски телефон не ме кефи скина.. Всичките са едни шарени претруфени и някакси не ме кефят. Бях фен на абсолютно чистия андроид, но от One UI Самсунг ме спечелиха. Преди това бяха леш.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Bavarche, OliQueenBG
Цитирай
#87

Миналата година реших да пробвам нещо различно от Самсунг. Взех си П 30 про, отначало бях доволен, после почна да ми липсва софта на Самсунг. Тази година с кеф се оттървах от Хуавеят - просто не ми хареса софта им, както и липсата на стереото

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • milss, OliQueenBG
Цитирай
#88

Да, точно като излезе UI 2 и мен ме грабна много. Приближи се точно до визията на чистия Андроид. Семпли форми, някак геометрично и графично много изчистени. Аз затова и минах от Пиксел 3 на S10e.
Сега конкретно за батерията на S20. Имам го от няколко дни, но днес беше особенно зле - в 8 вечерта го сложих на зарядното. И това при положение, че ползвах паралелно и P30 pro. Даже вечерта като се прибирах, ползвах 30 мин навигация с Хуавея, щото Самсунга щеше да умре по пътя. Не помня от кога не съм имал телефон, който да не ми изкара деня. S8 и S9 бяха аха, аха, ама все пак се справяха. Да, S20 е на 120 Hz и без никакви рестрикции, но резултата му е много, много слаб.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#89

Една екранна снимка от статистиката на батерията след актуализацията.


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_20200415-071515_Device care.jpg Размер: 39.12 KB  Сваляния: 362
[-] 1 потребител изказва благодарност на Velev636 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#90

(2020-04-08, 19:44:21)Marto.g написа:  Аз си мислех че със s9 удрям дъното Big Grin
За толкова пари е доста кофти това. Аз се бях засилил но като четох мненията се отказах. Друго решение за мен поне се казва lg V60 чук е последния дракон и пак 5000 батерия.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Щом с V50 хората спокойно правят SOT над 10 часа при използване над две денонощия, смятай че V60 със сигурност надминава тези резултати.
Освен това UI на Samsung и UX на LG са на светлинни години в удобство на употреба за разлика от китайчоците.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 4 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY, ganchev, Marto.g, OliQueenBG
Цитирай
#91

Здравейте! 
Иска ми са да бях видяла темата преди да си купя galaxy s20 plus....  Bu Доста съм разочарована от батерията, камерата, пръстовия отпечатък. Досега бях с Huawei p20 pro, но след като се счупи реших да мина отново на samsung и galaxy серията. Четох доста добри отзиви от уж спецове, но при пристигането на телефона очакванията ми не се оправдава изобщо. Давам си време да свикна, но веднага прави впечатление доста бързия спад в батерията и то само на Wi-Fi и без сим карта. Също и бавното отключване с пръстовия отпечатък, а и камерата не е най-добра, особено предната. Телефона е с много добър дисплей, дизайн и е бърз, но реално трябва да се спестява от всякакви неща и най-вече екстрите, с които уж го хвалят толкова. Все пак дори след спестяване на енергия от какво ли не не мисля, че ще може да изкара цял ден. Счупения ми телефон, които е на повече от 2 години е с по-издръжлива батерия... Просто за толкова пари очаквах доста повече. Сериозно се замислям дали да не го върна... Виждам, че никой тук не е писал скоро. Някой има ли подобрение с батерията? Huh Може би моя ще се подобри, защото все пак е на 2 дена. Може и аз да съм прекалено критична и да прибързвам с лошите отзиви.  Undecided
[-] 6 потребители изказват благодарност на mihaelamancheva за това мнение:
  • dessexc, DoryanY, ganchev, OGIER, oxuboxu, verbatin
Цитирай
#92

(2020-06-08, 23:07:07)mihaelamancheva написа:  Някой има ли подобрение с батерията?

Докато ползвате телефони с Exynos процесори ще е така,ето как е положението при Snapdragon:


https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=29516

::Google Pixel 3a White::
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай
#93

Ами в Европа другите трудно се намират. А от Америка си е риск.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#94

Ако сравняваш с Huawei-a, ще си недоволен, спор няма. Колко екран правиш? И аз дойдох от Huawei и определено липсва добрата батерия, но компенсира с други неща. Аз изкарвам деня без проблем, явно зависи от ползването.... И аз като теб мислех, че камерата на P30 Pro е по-добра, но направих сравнение и определено на S20+ е доста по-добра, като изключим макро режима на Huawei-a Smile Има си проблемите телефона, най-вече заради ексиноса. Връщах фабричните няколко пъти, заради бъгове, включително и заради камерата. Даже след последното връщане 1 седмица батерията беше супер, после пак започна да пада по-бързо. Явно си трябва ровене и нагласяне. Но Самсунг се славят с проблемните си батерия. И все пак деня трябва да ти изкара. Има си и нужда от разработване, за 2 дни няма как да я усетиш. Общо взето, ако имаш нерви да се бориш с този телефон си заслужава. Въпреки всичко аз съм доволна. Е, ако беше със Снапдрагон щях да съм още по-доволно, но това е положението.

-----‐-----------------------

(2020-06-08, 23:26:54)ivo777 написа:  Докато ползвате телефони с Exynos процесори ще е така,ето как е положението при Snapdragon:


https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=29516

И какво ни показваш? Че имаш S20 със Снапдрагон ли? Уреди ни и нас де
[-] 2 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER, oxuboxu
Цитирай
#95

Няма Samsung Galaxy S20, има Samsung Galaxy Note 9, но и да е със Snapragon телефона си остарява и повече нов Android няма да има, нито камерата ще се промени. Все пак е Note и телефона, макар и с Exynos, който ползвах си е супер, но един чип не променя всичко. Който иска драстична промяна и нещо ново, си купува по-новото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#96

Тогава сравнението е излишно. Логично помислих, че има S20 със Снапдрагон, за да сравнява тук батериите. Все пак темата е за батетията на S20... Да, прецакани сме, но не можем да направим нищо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#97

(2020-06-08, 23:07:07)mihaelamancheva написа:  Здравейте! 
Иска ми са да бях видяла темата преди да си купя galaxy s20 plus....  Bu Доста съм разочарована от батерията, камерата, пръстовия отпечатък. Досега бях с Huawei p20 pro, но след като се счупи реших да мина отново на samsung и galaxy серията. Четох доста добри отзиви от уж спецове, но при пристигането на телефона очакванията ми не се оправдава изобщо. Давам си време да свикна, но веднага прави впечатление доста бързия спад в батерията и то само на Wi-Fi и без сим карта. Също и бавното отключване с пръстовия отпечатък, а и камерата не е най-добра, особено предната. Телефона е с много добър дисплей, дизайн и е бърз, но реално трябва да се спестява от всякакви неща и най-вече екстрите, с които уж го хвалят толкова. Все пак дори след спестяване на енергия от какво ли не не мисля, че ще може да изкара цял ден. Счупения ми телефон, които е на повече от 2 години е с по-издръжлива батерия... Просто за толкова пари очаквах доста повече. Сериозно се замислям дали да не го върна... Виждам, че никой тук не е писал скоро. Някой има ли подобрение с батерията? Huh Може би моя ще се подобри, защото все пак е на 2 дена. Може и аз да съм прекалено критична и да прибързвам с лошите отзиви.  Undecided


Няма да има подобрение в батерията с ексиноса, така че ако имате възможност да върнете телефона, това е най-добрата ви опция Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#98

Чак пък да е зле батерията... айде стига глупости. Точно пък на WiFi на 120 херца телефона без никакви проблеми си подминава 6ч. СОТ с остатъчна батерия около 15%. За 90% от потребителите това е предостатъчно. Не забравяйте, че има и друг живот, различен от този, в който се взирате в телефоните по 9ч. на ден...
Телефона си е супер от към всичко и поне за мен с тези 120 херца се доближава до перфектния телефон!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на djkitactk за това мнение:
  • Belqta, martoo, milss, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#99

(2020-06-09, 15:15:11)djkitactk написа:  Чак пък да е зле батерията... айде стига глупости. Точно пък на WiFi на 120 херца телефона без никакви проблеми си подминава 6ч. СОТ с остатъчна батерия около 15%. За 90% от потребителите това е предостатъчно. Не забравяйте, че има и друг живот, различен от този, в който се взирате в телефоните по 9ч. на ден...
Телефона си е супер от към всичко и поне за мен с тези 120 херца се доближава до перфектния телефон!

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Правилно колега, добре го каза: "Не забравяйте, че има и друг живот, различен от този, в който се взирате в телефоните по 9ч. на ден..."
[Изображение: 1d0fe1c6d578dc1876c78c908a3b0270.jpg]

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • Belqta, NaniG, OliQueenBG
Цитирай

(2020-06-09, 00:41:48)any9 написа:  Ако сравняваш с Huawei-a, ще си недоволен, спор няма. Колко екран правиш? И аз дойдох от Huawei и определено липсва добрата батерия, но компенсира с други неща. Аз изкарвам деня без проблем, явно зависи от ползването.... И аз като теб мислех, че камерата на P30 Pro е по-добра, но направих сравнение и определено на S20+ е доста по-добра, като изключим макро режима на Huawei-a Smile Има си проблемите телефона, най-вече заради ексиноса. Връщах фабричните няколко пъти, заради бъгове, включително и заради камерата. Даже след последното връщане 1 седмица батерията беше супер, после пак започна да пада по-бързо. Явно си трябва ровене и нагласяне. Но Самсунг се славят с проблемните си батерия. И все пак деня трябва да ти изкара. Има си и нужда от разработване, за 2 дни няма как да я усетиш. Общо взето, ако имаш нерви да се бориш с този телефон си заслужава. Въпреки всичко аз съм доволна. Е, ако беше със Снапдрагон щях да съм още по-доволно, но това е положението.

-----‐-----------------------


И какво ни показваш? Че имаш S20 със Снапдрагон ли? Уреди ни и нас де
Риска не си заслужава, особено щом вече си си го взела. Варианта който аз тази година избрах е за известно време да взема друга марка телефон чакайки по-добри времена за самсунг процесорите. А доста се бях навил за s20, но не посмях. Батерията вече би трябвало да е стигнала стабилно средно представяне с ъпдейтите и толкова. Може и в следващия android да се подобри още макар че ако тел си прави по 6-7 ч е добре стига във фона да не е зле.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)