Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/20+ - Батерия, проблеми, съвети

И аз съм разочарован от батерията на с20+. Държи по-малко от с10+ дори на 60хз, не го очаквах.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-10, 08:10:12)Friz написа:  И аз съм разочарован от батерията на с20+. Държи по-малко от с10+ дори на 60хз, не го очаквах.
Аз не зная колко искате да изкарва, но при мен спокойно държи целият ден на 120 херца и мобилни данни ( така, че всичко зависи от настройки и начин на ползване ) Cool

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • airbus, OliQueenBG
Цитирай

Но твоя ако е ultra в с 5000 нормално да кара повече.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-10, 11:11:24)Marto.g написа:  Но твоя ако е ultra в с 5000 нормално да кара повече.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Не, аз за Плюса пиша ( вече гледам темите, защото имам и двата модела ) 
Макар, че като отворихме дума, и ултрата кара привидно толко ( разбира се не мога да преценя на 100 % , защото не ги ползвам и двата аз ) НО и ултра ми изкарва около 12-14 часа ( не зависимо дали правя 6 часа дисплей или три - разликата е малка в оставащата батерия  )   Big Grin Visslar

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9, Marto.g
Цитирай

Обмислям преминаване от S7 на S20. Как ще се държи батерията с 4000mah?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2020-06-10, 18:31:23)airbus написа:  Обмислям преминаване от S7 на S20. Как ще се държи батерията с 4000mah?
По зле от сегашният ти 100%
Цитирай

Имал съм всичките галаксита досега и мога смело да кажа, че S8 е първия, който имаше прилична батерия. Всичките до тогава, включително S7 бяха много зле от към батерия. Сегашното време на включен екран беше мечта преди 5-6г. Батерията на S20 и S7 няма нищо общо. S20 е светлинни години напред, колкото и да мрънкате и да пишете глупости.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на djkitactk за това мнение:
  • any9, OGIER, OliQueenBG
Цитирай

Всеки преценява за себе си. За мен си заслужава Smile След последните нагаждания почти съм доволна Трябва да пипна малко Google Survice, че ми вдига процента на използване на батерията на около 7-10%, но определено батерията се подобри. 4ч на 3g, а бях на 2ч. На WiFi 6ч правя спокойно. Да, зор видях голям, но всичко останало за мен е перфектно на този телефон и зора и мъките си заслужаваха. Е, да вметна, че резултатите са на 60Хц.Разбира се това е моето лично мнение, дори и малко мазохистично
Цитирай

@any9 деактивирай си Гугъл асистента. И така и така си "опитно мишле", влез в настройки>приложения>някъде в разширените настройки намери "достъп до използването" и го забрани на всички приложения които ти излезнат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • any9
Цитирай

Ама ми отива да съм опитно мишле
Ще пробвам.... Мислех първо да излезна от акаунта и пак да влезна, че само тази стъпка не направих от онзи клип.... А този гугъл асистент за какво служи? Да не спре нещо да работи, което ми трябва?
P. S Излезнаха доста приложения... Ако говорим за "достъп до данни за използване", това намерих набързо Smile
Цитирай

@any9 Няма смисъл да излизаш и да влизаш от профила - поне аз не виждам такъв.
Асистента така и така не се поддържа на Български така че...
Не съм сигурен дали знаеш как да го спреш, затова направо ще го обясня набързо - настройки>Гугъл>наи долу"услуги на профила>търсене. Асистенt и Voice>Google Асистент>Asisstant>най долу "Телефон">и го спираш с най горното тикче.
Сега не знам как е на Андроид 10, но долу със софт бутоните нали като натиснеш "кръгчето и го задържиш се отваря Асистента или Гугъл с новините - ако не го ползваш може и него да спреш - настройки>приложения>някъде в разширените настройки търсиш ""приложения по подразбиране" и горното "помощ и гласово въвеждане го спираш"
Аз скоро ги направих тези и неща и ми се струва, че телефона "спи по добре". Пробвай пък ако не стане, после ще си ги върнеш както са си били. Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • any9
Цитирай

Ми до колкото разбрах идеята е, ако нещо не се е логнало както трябва.... Защото преди да върна фабричните, заради камерата останалите неща, които правех от клипчето вършеха работа. Но сега не стана...
Да, да намерих го снощи Асистента и го изключих, малко порових, докато се ориентирам къде е, но успях Smile
Гугъл новините съм ги изллючила. Иначе не ползвам софт бутоните, тоест не съм с бутони за навигация, а съм с жестове и общо взето не знам за какво ми говориш Но влезнах в "приложения по подразбиране" и спрях "помощното приложение", което беше Google, да видим какво ще стане. Само да не забравя къде е , тъй като от време на врвме ползвам гласовото въвеждане с Google, ако евентуално повлияе и на него.
Благодаря много, отново Smile Лека полека ще я наместя батерията, въпреки че и сега не е зле и съм почти доволна от нея Smile Но OGIER е много прав, няма особено значение колко използваш телефона през деня, дали ще направиш 6ч екран или 2ч, вечерта батерията е една и съща Проблема му е точно това как "спи" телефона, когато не се ползва....
Цитирай

(2020-06-10, 09:33:21)OGIER написа:  Аз не зная колко искате да изкарва, но при мен спокойно държи целият ден на 120 херца и мобилни данни ( така, че всичко зависи от настройки и начин на ползване ) Cool
Аз зная колко искам да изкарва. За това съм писал при аналогично ползване с10+ кара повече. Не го очаквах, но е факт.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2020-06-11, 06:21:31)any9 написа:  няма особено значение колко използваш телефона през деня, дали ще направиш 6ч екран или 2ч, вечерта батерията е една и съща Проблема му е точно това как "спи" телефона, когато не се ползва....
Понеже черпя информация от извора се чувствам длъжен да я споделя с Вас.
Проблема със Standby drain при телефоните на Samsung се проявява само и единствено във версиите със Exynos,в смисъл този процесор няма никакви оптимизации,с изключение само на приложенията на Samsung,но на ниво OS или пък 3rd apps - кръгла нула...
Преди имах Note 9 Exynos,сега пак съм същия,сомо,че със Snapdragon версията и затова имам право да говоря за проблема от първо лице.
Ползвам телефона си по идентичен начин и със същите настройки и мога да Ви уверя,че при Snapdragon (за разликаот Exynos) няма никакъв Standby drain.

::Google Pixel 3a White::
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivo777 за това мнение:
  • any9, DoryanY, Marto.g
Цитирай

Какво значи няма никакъв Standby drain ? При моя с Exynos за 8 часа през нощта ( с един два кратки разговора ) пада с 3-4% . При твоя с 0% ли е ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • milss
Цитирай

Даже при него може да се зарежда батерията +2 или 3% Smile .
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • cavaliere, ickopicko, milss
Цитирай

@martoo това мислех да изръся и аз, ама викам хайде няма да се обаждам Big Grin
Всичко е до настройки и начин на ползване - има разлика, но не е чак толкова голяма, колкото се твърди. Има нужния капацитет да изкара деня, и това е най важното. Тези дето висят над телефона по 6-7 часа на ден не са критерии. В крайна сметка, всички си зареждате телефона всяка вечер, защото ако ще и с ядрен процесор да е, няма да изкара и следващия ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • martoo
Цитирай

Да,но съгласете се,че меко казано не е приятно при всяко вадене на телефона от джоба просто да видите колко е часа всеки път батерията да е с няколко процента надолу,ей така,от нищото...сега този проблем го нямам.
Ако прекарвахте малко повече време на места като 4pda,XDA и форумите на Samsung,то тук щеше да е супер приятно местенце,а такова,в което масово само се задават въпроси,които остават или без или с неверни отговори.

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай

(2020-06-10, 08:10:12)Friz написа:  И аз съм разочарован от батерията на с20+. Държи по-малко от с10+ дори на 60хз, не го очаквах.
S10+ за миналата година беше най-доброто от S серията, тази година е S20Ultra, най-добрите показатели винаги са при оптималния модел.
Цитирай

С дракона ако вечерта имам 50-60 процента остатъчни при нормалното ми ползване си изкарвам и следващия ден освен ако не го ползвам цял ден без спир почти. .

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-11, 17:18:54)Marto.g написа:  С дракона ако вечерта имам 50-60 процента остатъчни при нормалното ми ползване си изкарвам и следващия ден освен ако не го ползвам цял ден без спир почти. .

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Дракона си е дракон!
Цитирай

Аз днеска съм доста доволна. Прибрах се с 50% батерия и 2ч екран. Да, някои ще кажат малко е, но преди с този екран съм се прибирала с 30% батерия. Това е от 6.30ч до 23ч. Тоест, след всичките манипулации сме успели с @Vi70 да докараме телефона ми да се държи доста по-добре в стенбай режим. А има още да се пипа, все още Гугъл Сървиса ми е висок, днес е на 7%. Явно може да се докара спящия телефона да харчи по-малко батерия, въпроса е да знае човек къде да пипне.
@Vi70 благодаря много Smile Ще следя с интерес какво друго ще дадеш като съвет за батерията.
Цитирай

@any9 това е супер, че има някакъв ефект Smile
Сега може да спреш една друга настройка: настройки>защита>там или някъде в разширените настройки търсиш "Приложения за администриране на устройства">вътре трябва да е само "Намиране на устройството ми" и го спираш. Отделно в самото меню защита трябва да има има друго "Намиране на устройството ми" - при мен е под Google Play protect, и него го спираш.
Първата опция за която споменах е малко упорита гад и след рестарт, или когато и е кеф се пуска сама, макар и това приложение да не ти е инсталирано. По някое време трябва да я надзираваш.
Тествай и това утре ако искаш, пък ще мислиме и за други шашми Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • any9
Цитирай

Намерих го, но само едно "Намери моя телефон" намирам. Приложението е инсталирано, мога да го деактивирам. Но тази опция не е ли полезна? Ако си загубя телефона или ми го откраднат? Или това, ако се случи все тая какво има включено, да забравя за телефона?
Цитирай

Ако мислиш, че ще ти е полезно не го пипай. То борави с ГПС, а и има достъп до всичко. Аз обичам такива гадове да ги унищожавам Smile
Пробвай и в търсачката в настройки какво ще ти намери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • any9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)