Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#1

[Изображение: galaxy-s22-t-20220210m.jpg]

Коментирайте тук софтуерните проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой от получилите телефона, дали пробвахте Samsung Health Monitor (ЕКГ и кръвно) дали можете да инсталирате? Навигацията Google maps рутира ли коректно, че при мен е пълна скръб джипиеса...
Цитирай
#3

Всичко работи нормално при мен, със Galaxy Watch4 съм. Миналата неделя пробвах гугъл мапс в Стара Загора - нямаше проблеми, даже картата ми излезна автоматично и на часовникът. Оня ден калибрирах и меренето на кръвно, всичко о точно

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#4

Хм. А Хелт монитора работи на телефона? На мен не ми позволява. Не се поддържало. И аз съм с GW4
EDIT: До като писах, проверих пак, вече е налично. Явно гладят гънките Smile
Цитирай
#5

[Изображение: Screenshot-20220221-194253-Samsung-Health-Monitor.jpg][Изображение: Screenshot-20220221-194316-Samsung-Health.jpg]

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#6

Сега остава да открия защо не се синхронизира със Страва. По принцип ако няма добър ГПС сигнал не качва във страва, а при мен ГПС много куца.
Цитирай
#7

(2022-02-21, 19:16:51)vladdark написа:   Навигацията Google maps рутира ли коректно, че при мен е пълна скръб джипиеса...

Миналата година имаше такива проблеми също и точно това ме притеснява и мен... Как се държи, възможно ли е да е софтуерен проблем? Нещо с UI ставало уж и се дискънектвал сигнала, но тествайки до друг телефон миналогодишните с21 имаха много по-лош гсп като обхват и скорост..
Цитирай
#8

(2022-02-21, 20:03:35)vladdark написа:  Сега остава да открия защо не се синхронизира със Страва. По принцип ако няма добър ГПС сигнал не качва във страва, а при мен ГПС много куца.

Има малък шанс проблема да е от самото място където опитваш връзка.В София например съм засичал места където редовно ми се губи ГПС или силно намалява сигнала.Това са наблюдения с различни марки устройства.Донякъде се компенсира ако са включени помощните опции за засичане по клетки и т.н.Друго на ум ми идва ако не си разрешил на приложението да има пълен достъп до ГПС.
Цитирай
#9

(2022-02-22, 09:02:26)100 написа:  Миналата година имаше такива проблеми също и точно това ме притеснява и мен... Как се държи, възможно ли е да е софтуерен проблем? Нещо с UI ставало уж и се дискънектвал сигнала, но тествайки до друг телефон миналогодишните с21 имаха много по-лош гсп като обхват и скорост..

Да, все едно се дискънектва.
@bajchoni определено не е от мястото, защото точно там ползвам ползвам Samsung health от 3 години. Преди, в момента в който излезе GW4 абсолютно същия проблем. Все проверявам за ъпдейт  Lol
Цитирай
#10

Има ъпдейт...

Проблема с дисплея е оправен!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 4 потребители изказват благодарност на tneykov за това мнение:
  • Dowper, ivanov_km, milss, TNTKZ
Цитирай
#11

Всъщност кой проблем на дисплея? Пикселизирането на лента част от екрана или своеволното изгасване и заключване по време на работа с Chrome?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

Става въпрос за лентата аз хром не ползвам и не знам за този проблем...
Цитирай
#13

(2022-02-25, 12:28:17)Monipeev написа:  Всъщност кой проблем на дисплея? Пикселизирането на лента част от екрана или своеволното изгасване и заключване по време на работа с Chrome?

Пикселизираната лента вече я няма. За другия проблем не мога да потвърдя, защото при мен никога не се е появявал, а използвам само Chrome.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • ivanov_km, Monipeev
Цитирай
#14

а стабилизацията при видеото оправена ли е, че в тубата има няколко ревюта с оплакване в тази връзка
Цитирай
#15

(2022-02-25, 13:08:09)juventusarl написа:  а стабилизацията при видеото оправена ли е, че в тубата има няколко ревюта с оплакване в тази връзка

Сравнявам със стария Note10. Стабилизацията и на двата е еднаква. Може да е имало проблем преди ъпдейта, но не съм снимал видео в движение.

1916 
[-] 6 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • ivanov_km, juventusarl, martoo, NaniG, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#16

Някой от притежаващите телефона да има проблем с GPS_а? Невъзможност за свързване и намиране на сателити, което обикновено се случвало след вече използван GPS и изминало време преди повторната му употреба.
Коментарите са, че се оправя само с рестарт.
Ще прикача и темата по-късно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

Искам и аз се присъединя към това питане, миналата година имаше проблеми, а това е много важен аспект от телефона. Притесненията са подхранени и от това, че според някои тестове 5г и wifi връзката не са изобщо на ниво също, а и колега ъвв форума беше споменал слаб охват като цяло?

По бегли спомени проблема уж бил свързан с UI-то и гпс-а когато работи на заден фон, само рестарт и трикове от този тип спасявали положението. Към това ще прибавя аз, че всеки гпс тест показва, че гпс-а дори когато работи е много по-слаб от на други телефони (но и по-силен от на трети в интерес на истината), предишни модели на марката никога не са имали проблем с гпс.
Цитирай
#18

Темата, за която споменах, която има препратка към Самсунг:

https://forum.xda-developers.com/t/samsu...t-86504459
Препратката:
https://eu.community.samsung.com/t5/gala...797/page/3

За съжаление не е единичен случай, напротив. Надявам се тук някой да отхвърли или потвърди това, което от своя страна да може да се изчисти от страна на софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • 100, milss
Цитирай
#19

[attachment=35228 написа:Monipeev pid='1705502' dateline='1646136638']Някой от притежаващите телефона да има проблем с GPS_а? Невъзможност за свързване и намиране на сателити, което обикновено се случвало след вече използван GPS и изминало време преди повторната му употреба.
Коментарите са, че се оправя само с рестарт.
Ще прикача и темата по-късно.

Направих тест. Работи коректно, но пробвах през малък интервал от време. Първия скрийншот е на открито, другите два на закрито. Вижда се силата на сигнала, ако го показва коректно.

1 час и 40 минути след предния тест.
Изпробвах отново дали GPS-а работи. Всичко е коректно. Телефона не е рестартиран, GPS-а не е изключван. Теста е направен на закрито. Прилагам и скрийншот в който показва времето от последното рестартиране/изключване на апарата, за да не пораждам съмнения у някои хора.


Прикачени файлове Миниатюри
                   

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Monipeev, OliQueenBG, scorceni
Цитирай
#20

Аз имам доста драми с ГПС... Доста от приложенията, които го ползват, просто не работят коректно... Оказа се, че не е само при мапс.
Оптимист съм, защото подобно нещо ми се е случвало преди с преордер и след ъпдейт нещата се наместиха. Все пак , оставам на педал за старт към сръчко.
Цитирай
#21

При мен днес се появи проблем. Реших да пробвам S-pen и се оказа, че не я намира, а реално можеш да си полваш, но показва, че е дискънектед.
Рестарт не помага.
Цитирай
#22

Има ли начин тва чудо да работи на 4g. Тествах връзката 50 мегабита на 5 жи. А стария note9 - 200-300 мегабита минимим..на 4G

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#23

Ако си неограничените планове на Теленор които са около 30 лева то скоростта им в 5G мрежата е ограничена на 50 мегабита.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#24

На вива 4г-то

[Изображение: Screenshot-20220305-074958-Speedtest.jpg]

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#25

Сигурно ли е че това ограничение не е от телефона понеже в едно ревю бяха споменали, че е 5г-то е много по-бавно от на предишните модели? Вд руго се вижда че Ексиноса прави 400+ уж... На А1 с xiaomi телефон правя 620мбит.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)