Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

(2023-01-29, 09:51:33)Sky_Walker написа:  Като крайна мярка преди да го носиш където и да е, дай му едни фабрични настройки и виж как ще се държи. Ако не се рестартира тогава, имаш проблем с някое приложение Wink

След фабрични настройки пак се рестартира.


[-] 1 потребител изказва благодарност на Stoqnov за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай
Аксесоари

Сервиз му е майката вероятно.
Иначе някаква зависимост дали си хванал, например само в една и съща ситуация или дадено приложение, или по време на набиране, същ и без да се използва телефона т.н.?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2023-01-29, 13:43:37)Monipeev написа:  Сервиз му е майката вероятно.
Иначе някаква зависимост дали си хванал, например само в една и съща ситуация или дадено приложение, или по време на набиране, същ и без да се използва телефона т.н.?

Без да се използва. Пробвах и фактори рисет,без сим карта,без/със пръстов отпечатък.Разговори се проверждат нормално.Не рестартира в конкретно приложение. Стой на заключен екран и на случайни интервали се рестартира. Дали има оправяне на сервиз ? Не е гаранционен.


Цитирай

https://us.community.samsung.com/t5/Gala...456/page/2
https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00062983/
Включи телефона в безопасен режим, виж дали е включено автоматично рестартиране, ако не, го включи и виж, какво ще стане, пак изчисти кеша.
В сайта на Samsung също се оплакват и от Samsung са дали варианти за разрешаване, като последното е сервиз.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, nati71, Nikito82, Stoqnov
Цитирай

(2023-01-29, 01:38:08)Stoqnov написа:  При мен се рестартира когато си пойска по 3 4 пъти на ден. Ексинос 512/12.Дали ще го оправят с някой ъпдейт или е за смяна?

Ако си достатъчно нахален искай смяна на основната платка.

Евентуално, но само евентуално ако самсуняг са пуснали нова ревизия и проблема не е на ниво ексинос Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Stoqnov
Цитирай

Днес го изпратих обратно на собственика.След фактори ресет се рестартира поне 10 15 пъти за 24 часа. Повече от олх телефон -Не.


Цитирай

Доколкото знам повечето ползвани телефони от този сайт са с нещо ( каквото и да е то ).
Чак се изненадвам, че продавача се е съгласил да си го вземе обратно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mendeleev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Аз пък само от там купувам, и до сега не съм имал ядове.

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай

Той като цяло Samsung Galaxy S22 Ultra си имаше проблем с рестартирането, при някой още продължава, случвало се е и на хора, които са си купили телефона чисто нов. А в случая предхолагам, че човека от OLX е ползвал телефона, правил му е проблеми и на него с рестартирането и го е продал, и сега той пак продължава да се рестартира.
Затова винаги когато купувам телефон от OLX гледам да е чисто нов, неразпечатван с гаранция към оператор или Техно верига, защото ако стане нещо, да знам, че аз съм виновен или просто в телефона е проблемът.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • ickopicko, Stoqnov
Цитирай

Здравейте, имам S22 ultra от 4 месеца, не бях забелязала да има проблем с камерата, но спира когато се увеличи зуума, видеото също. Има ли начин да се оправи или е за сервиз? Рестартирах, трих разни приложения, които ползват камерата и нищо.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S22 ultra
Цитирай

Имах абсолютно същия проблем
Единственият начин е сервиз.
Моята камера сработваше понякога по 2 3 пъти след ъпдейт, но след това отново размазваше.

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • jenifer
Цитирай

https://www.guidingtech.com/top-ways-to-...xy-phones/ Пробвай някои от тези начини и просто следвай стъпките.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jenifer
Цитирай

Пробвах всичко, благодаря. Но няма ефект за съжаление.

Samsung Galaxy S22 ultra
Цитирай

(2023-02-19, 12:26:38)jenifer написа:  Пробвах всичко, благодаря. Но няма ефект за съжаление.

А опита ли все пак Factory reset, за да елиминираш евентуална софтуерна причина за проблема? Това е последната инстанция преди носене на сервиз. Ако не се оправи с ресет, означава, че действително проблемът е хардуерен и подлежи на сервиз  Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Dowper, jenifer
Цитирай

Не съм опитвала да връщам фабричните настройки, защото ми се вижда сложно да запазеам всичко и тн. Но май ще се наложи, благодаря.

Samsung Galaxy S22 ultra
Цитирай

(2023-02-19, 14:33:01)jenifer написа:  Не съм опитвала да връщам фабричните настройки, защото ми се вижда сложно да запазеам всичко и тн. Но май ще се наложи, благодаря.

Няма нищо сложно в запазването. На телефона си имаш поне Google акаунт, ако не и Samsung акаунт. И двата предлагат бекъп на всичко в телефона ти на облак, вкл. файлове, настройки, съобщения, контакти и дори логовете в телефонна книга. Бекъпа от менюто става за 1-2 минути и е съвсем просто. След това правиш ресет и при настройката на ресетнатия телефон и настройка на съответния акаунт, всичко се възвръща автоматично.

Задължително опитай с ресет, защото ако това ти реши проблема, е много, много по-безболезнения метод отколкото носенето в сервиз Wink

И за твое успокоение ще кажа - аз правя ресет след ВСЕКИ по-голям ъпдейт на моя S22U. И така никога не съм имал какъвто и да е проблем с работата на телефона.

Успех!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • dragodraganov, jenifer
Цитирай

Направи си бекъп със Смарт Суич.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • jenifer
Цитирай

Колеги, съвет как да го оправя..... който ми звънне и телефона замръзва и после се рестартира. Днес две повиквания и два рестарта. Направих му хард ресет, преместих сим картата в другия слот, но уви нищо.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай

@vader11 за съжаление, от това което съм чел във форума, си за сервиз.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • vader11
Цитирай

На три месеца е. Започна преди месец да прави тези мизерии. Дали ще ми го подменят или ще го отворят?

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай

Объркан раздел... отново... моля да изтриете поста и обещавам да внимавам вече Smile
Но и аз потвърждавам от всичко прочетено в нета за S22 и този проблем, си за сервиз. Някои телефони се пооправиха след ъпдейт, но тези които продължиха да се рестартират само сервиза ги оправя.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Много неприятно е, моят е на 2 месеца, надявам се да не прави така че много си го харесвам.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ако до сега не го направило можеш да спиш спокойно. Тоя проблем идва "Out of the box", сиреч веднага. Миналата година бая хора изпищяха още на първия ден, ама всички се надяваха на фикс... и като дойде фикса, на някои се оправи на други - не.

Старият ми S22U нито веднъж не се рестартира, освен веднъж заради Viber и го продадох, като "безпроблемен" на приятел.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай

Да разбирам, но идеята ми беше не само че ми харесва, но като се изръсиш 2+к за някакъв си телефон, очакваш да е меко казано съваршен!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Съвършени телефони все още няма, независимо от цената им.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)