Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#26

С взимането на телефона преподписах договора на Йетел (Теленор) и ми дадоха три месеца неограничени мегабайти на ограничена скорост 50Mb/s. Съответно на мобилни данни не мога да вдигна повече от 50Mb/s на 5G. След като минат тези бонус три месеца вече скоростта става максимална и чак тогава ще мога да измеря колко ще е на 5G. Според мен дали ще е 500 или 700 все тая, пак е ненужно висока. Сега като съм временно на 50 почти не усещам разлика с предишния телефон, като беше неограничена на 4G (вдигах над 100).
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksata91_09 за това мнение:
  • jiometala, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари
#27

Каква е логиката да има ограничение, а не да е в зависимост от съответния хардуер?
Би било изключително неприятно, ако 4G и 5G скоростите са скопени по някакъв начин, какво, с цел отново превенция към загрявания или?
За мен е абсурдно спецификация за наличие на хардуер, а реално невъзможност за използване.
Не че в сегашния план на А1 имам 5G, но поне до сега съм достатъчно доволен от 4G-то.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#28

Може ги същата логика или между двете логики да скопяват телефона с GOS и/или уж хардуерно изправен гпс да работи когато си иска.
В предвид, че го опасението дали ще нацелим светни чипове, с тези скорости ще е на късмет работата, каквото дойде...

пс сега намерих видеото за което се сетих, български Ексинос прави 700мбит на виваком. Може и да сме ок в това отношение.
За гпс-а все още няма добри новини обаче.
Цитирай
#29

Вярно,че преподписах с Теленор. И май виждам в някакви неограничени на 50 мбт . Много странна промоция. По-скоро си пазят мрежата от претоварване. Да си махам тогава мобилните мрежи да не са 5g. Казаха в магазина,че хабяло батерия много.

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#30

(2022-03-05, 09:56:17)Monipeev написа:  Не че в сегашния план на А1 имам 5G, но поне до сега съм достатъчно доволен от 4G-то.
Можеш да си активираш.
Цитат:А1 обяви, че от 1 март мрежата 5G ULTRA е достъпна за всички абонати на мобилни планове, които притежават съвместим смартфон. Потребителите могат да вземат и 500 000 мегабайта бонус на максимална скорост, който може да се активира през приложението Моят А1 или портала Моят А1 на A1.bg до 31 март. Така 5G ULTRA става достъпна за настоящите абонати, независимо от мобилния тарифен план, който използват.

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Dowper, Monipeev, OliQueenBG
Цитирай
#31

(2022-03-05, 09:56:17)Monipeev написа:  Каква е логиката да има ограничение,  а не да е в зависимост от съответния хардуер?
Би било изключително неприятно, ако 4G и 5G скоростите са скопени по някакъв начин, какво, с цел отново превенция към загрявания или?
За мен е абсурдно спецификация за наличие на хардуер,  а реално невъзможност за използване.
Не че в сегашния план на А1 имам 5G, но поне до сега съм достатъчно доволен от 4G-то.

Няма логика. Всичко зависи от абонаментния план, оператора, натоварването на съответната клетка.

(2022-03-05, 10:06:33)100 написа:  Може ги същата логика или между двете логики да скопяват телефона с GOS и/или уж хардуерно изправен гпс да работи когато си иска.
В предвид, че го опасението дали ще нацелим светни чипове, с тези скорости ще е на късмет работата, каквото дойде...

пс сега намерих видеото за което се сетих, български Ексинос прави 700мбит на виваком. Може и да сме ок в това отношение.
За гпс-а все още няма добри новини обаче.

Отново "конспирации" и предположения. Питайте тук, няколко човека имаме апаратите и не вярвам някой с неограничен трафик и скорост като мен да ви откаже да направи един тест. Днес и утре съм извън града, но от преди няколко дни имам един тест. С един приятел сравнявахме скоростите на Теленор и А1 (аз съм техен абонат). Най-ниската скорост на 5G на А1 беше около 300 Mbps, но средно е около 550 Mbps. Запазил съм скрийншота само на най-добрия резултат.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 100, Monipeev, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#32

Ще е супер ако може да се вмъкне и един тест на гпс-а с google maps за 1час. Ако не изчезне и не се мести произволно позицията би трбявало да е пълен успех.
Цитирай
#33

(2022-03-05, 11:50:51)100 написа:  Ще е супер ако може да се вмъкне и един тест на гпс-а с google maps за 1час. Ако не изчезне и не се мести произволно позицията би трбявало да е пълен успех.

В тази тема пост #19. Не е с Google maps, но при първа възможност ще тествам и с нея.

1916 
Цитирай
#34

Ето на А1 Smile[Изображение: b59ae55f4ac3356076cc6b39f7f310a5.jpg]

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kokolaicho за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#35

На 4G над 1000 мегабита/секунда, това е просто перфектно, чак ми е странно.
Или пробата е направена на 5G?
Обаждахте ли се на А1 за активация на Volte както беше преди, че моето нещо не иска да се активира само.
Цитирай
#36

(2022-03-05, 23:20:31)StacK написа:  На 4G над 1000 мегабита/секунда, това е просто перфектно, чак ми е странно.
Или пробата е направена на 5G?
Обаждахте ли се на А1 за активация на Volte както беше преди, че моето нещо не иска да се активира само.
Не знам защо пише LTE. На 5G я направих. VoLTE миналата година звънях на оператор и ми го активираха на S20 Ultra.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kokolaicho за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#37

При мен беше активно Volte преди на S10+, но сега не е.
Явно трябва пак да се обаждам.
Цитирай
#38

(2022-03-06, 11:17:19)StacK написа:  При мен беше активно Volte преди на S10+, но сега не е.
Явно трябва пак да се обаждам.

Ако е било активно VoLTE, за дадена карта/номер (и не искано спирането му от оператора), има опцията в мобилните настройки (включена), най-логичната причина да не работи е липсата на ims и xcap apn 


Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

A1:

Име: A1 IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

——————————————————
Йетел:

Име: Yettel IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

до колкото знам нямат xcap

——————————————————
Виваком:

Име: Vivacom IMS
APN: ims
APN тип: ims
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

Име: hos
APN: hos
APN тип: xcap
APN протокол: IPv4/IPv6
APN роуминг протокол: IPv4

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 7 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • bajchoni, milss, Monipeev, NaniG, Ozzyz, StacK, stenlius
Цитирай
#39

Уж си ги има.
Явно трябва някакъв рестарт някъде.

   
   
Цитирай
#40

(2022-03-06, 14:50:01)StacK написа:  Уж си ги има.
Явно трябва някакъв рестарт някъде.

Нямате extraSIM издадена?
(Друга причина, поради която може да е спрянo VoLTЕ.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • StacK
Цитирай
#41

Имам extraSIM да, хм.
Точно, заради това да имам интернет и на часовника, се придържам към план с ограничени МБ, защото при неограничен основен план, А1 забраниха нета на вторите карти.
Не знаех, че забраняват VoLTE на основната.
Цитирай
#42

Снощи се случи следния бъг - направих няколко снимки, след това при опит за отключване екрана замръзна в това положение. Нито гасне, нито успях да го рестартирам. Задържах бутона за пускане, но никакъв ефект. Накрая след 1-2 минути изписа, че Месинджъра е забил, дадох ОК и чак тогава телефона се рестартира. Интересното е, че месинджъра не беше отворен, та не знам проблема от него ли дойде или от системата.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#43

Изтриха ми се почти всички контакти, някой знае ли как мога да ги възстановя? Наскоро ми се случи, но само с един контакт, добавих го ръчно. Сега масово са изчезнали и са синхронизирани с гугъл и самсунг, не знам как да ги възстановя, в момента ми е неизползваем телефона без контактите...
Цитирай
#44

Можете да възстановите контактите си в Google, ако случайно сте ги изтрили или редактирали. За целта отворете своя акаунт в Google, отворете списъка си с контакти и изберете периода на възстановяване. Google може да възстанови данните за контакт само през последните 30 дни.

1916 
Цитирай
#45

Да, успях да ги възстановя. Пише, че са изтрити в 7:03ч днес от моя телефон, не знам какво става, явно някое приложение синхронизирва и решава да ги изтрие? Някакви идеи?
Цитирай
#46

Имам 2 проблема с телефона, единия от които сериозен.
При гледане на видео независимо в кое приложения, тубата, нетфликс, Фейсбук имам разминаване между картина и звук, с рестарт не се оправя...
Другия проблем, е че жеста за хоум работи странно, трябва няколко пъти да плъзна и все едно лагва на моменти.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#47

Пробва ли с връщане на заводските настройки? Защото при мен нямам подобни проблеми, редовно гледам HBO Max и YouTube.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#48

Има ли последващи появи на споменатото от теб или актуализация оправи проблема.
Ако все още се появява, би ли проверил в този момент дали работи или не и GPS_а в моментите, които показва, че не се свързва и с писалката?
Попаднах на това от снимката по-долу и веднага ми изплува твоя казус.


(2022-03-04, 21:42:55)SpaceX написа:  При мен днес се появи проблем. Реших да пробвам S-pen и се оказа, че не я намира, а реално можеш да си полваш, но показва, че е дискънектед.
Рестарт не помага.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#49

В големите теми зза гпс-а пишат, че все още не е оправен проблема и за съжаление има мнения, че не всички телефони го имат, както и съмнения за слаба антена. Миналата година аз също смятам, че на S21 серия беше слаба спрямо друг телефон.

Тук пак никой не казва да го има проблема, но в предвид четози проблем може да се проявява само в движение, а не когато тестваш стационарно за 1-2часа... ГПС-а е нещо супер важно, ако не работи до 14 дневния срок би било доста лош сценарии. Също притеснително, е че май и за двата варианта на телефона е същото.
Цитирай
#50

На мен, при чукване два пъти екрана за събуждане, телефонът светва и екранът замръзва за около 30 секунди-ни приема, ни предава.

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)