Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#51

При първата бройка която замених GPS тотално не работеше. Малко преди да го върна в магазина ми се наложи да го ползвам, но телефона просто не ме намираше и навигацията стоеше все едно не съм разрешил позиционирането. Но проблема на старата ми бройка беше в дънната платка и може това де е засегнало и GPS-a. При втората бройка за сега нямам абсолютно никакви проблеми (не смея да се зарадвам, че предходната ми скъса нервите), навигацията я ползвам почти всеки ден и си работи коректно и с Google Maps и с HERE WeGo. S Pen-a не го ползвам толкова често, но колкото пъти съм го ползвал си работи безотказно (най-често го ползвам за отдалечен контрол на камерата при снимане).

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • 100, Monipeev
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-03-17, 15:58:34)OliQueenBG написа:  Пробва ли с връщане на заводските настройки? Защото при мен нямам подобни проблеми, редовно гледам HBO Max и YouTube.
Не съм, че не ми се сетъпва наново телефона, след някой друг ъпдейт...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#53

Два проблема: Android auto не желае да работи, опитах с три кабела. Или само зарежда, или тръгва, а след това прекъсва. Видях, че е масов проблем, надявам се на скорошен фикс. Swift keyboard с последния ъпдейт изчезва като приложение, наложи се да махна всички ъпдейт, да го настроя и пак да ги инстална. Сега, въпреки че липсва в списъка с приложения, си работи нормално.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Swift-а липсва като приложение и в други марки телефони.Може от самото приложение да е.Мисля,че можеше да се настройва при избора на клавиатура.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • rudizlz
Цитирай
#55

Не съм имал проблеми с Андроид ауто и с личния и служебния автомобил.Работи си нормално.
Цитирай
#56

С Note 10+ работи перфектно, След като включа S22U тръгва нормално и 5-10 минути по- късно прекъсва. Пробвах, както споменах по горе с различни кабели, изтрих кеша и данните на АА, занулих и HU на автомобила- все тая. Потърсих в google и се оказа, че явно е масов проблем.
Цитирай
#57

(2022-03-17, 15:51:29)ole написа:  Имам 2 проблема с телефона, единия от които сериозен.
При гледане на видео независимо в кое приложения,  тубата, нетфликс, Фейсбук имам разминаване между картина и звук, с рестарт не се оправя...
Другия проблем, е че жеста за хоум работи странно, трябва няколко пъти да плъзна и все едно лагва на моменти.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

И при мен след последния ъпдейт го има този проблем с разминаването на звук и картина. Освен това имам и друг проблем. Като пусна клип в фейса или през някое приложение като Уатсап или Телеграм ми замръзва за около 3-5секунди като в същото време има звук и после се оправя. Ако клипа се повтаря отново забива за същото време и пак се оправя. Тея проблеми се появиха след последния ъпдейт. Също имам проблем със сигнала. в гъсто населено място има по 2 бара сигнал от 4те. много рядко се пълни догоре. Като му задам 3гмрежа пълни всичко. Ако му задам 4г/5г и пада на 2 бара. Говорих с доставчика и според него няма проблем с мрежата.

Samsung Galaxy S22 Ultra Black 12/512
Iphone 14ProMax 256
Garmin Fenix 6x Pro
Цитирай
#58

Oтносно сигнала имам теорията, особено след предишни самсунги, че чертичките не са кой знае какъв критерии. Ако имаш нормален обхват и интернет не си струва да се мисли изобщо по въпроса, някой беше дал пример как телефон с 2 чертички всъщност има по-добър обхват от друг с 3. Където живея аз също нямам никога всичките със самсунг телефони въпреки, че е централно място. Обаче няма никакви проблеми реално
Цитирай
#59

Някой ползва ли Twitter? Само при мен ли скролването е лагаво?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#60

Нямам такива грижи при мен в Туитър.
Цитирай
#61

(2022-03-20, 14:14:44)ole написа:  Някой ползва ли Twitter? Само при мен ли скролването е лагаво?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Не, и това е масов проблем.
Цитирай
#62

Да не е от самото приложение?На по-стар Самсунг също доста насича при скролване.При друга марка го няма,а при трета е чуствително по-незабележимо.За уточнение две от ставняваните устройства са с по-стари версии на Андроид,а третото не е.Та мисълта ми е,че може да не е от тела.
Цитирай
#63

Лошото скролване го има дори в Galaxy Store, което е леко смешно. Тук там има и неперфектни преходи в UI-то, но всеки телефон ги има тези неща, просто на различно място и по различен начин.
Цитирай
#64

След Restart, телефона влиза в SIM CARD Manager. Как се оправя това?

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#65

Ако се ползват 2 карти в настройките зададено ли е коя е по подразбиране?Въобще ако може малко по-подробно инфо за случая?
Цитирай
#66

Да зададена е SIM1, втората е ESIM.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#67

На мен се опитваше първоначално да ми пробутва менюто за добавяне на esim, честно казано нежпомня как го разкарах, ако става дума за същото (добавяне на мобилен план).
По моя въпрос с Android auto — пак чистих кеш, деинсталирах ъпдейта, изтеглих нова версия от apk_нещо_си... И взе, че тръгна, но за съжаление само за 2 минути. До преди това в меню устройства на колата ми покзваше 2 отделни- едно BT и едно за АА, с различни имена. Сега е само едно, но пак се дискънектва. Опитах с 4-ти кабел- чисто нов оригинален на Самсунг. Все тая. Така че проблем при мен има. Това е служебна кола, нямаме друга, която да е с АА., а и N10+ си работи нормално. Личният ми автомобил си е с Андроид HU и няма нужда от АА, но утре ще пробвам все пак и на него.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

Има сигнали от някои потребители с Galaxy S22 Ultra за неприятен проблем, свързан с GPS функционалността. Изглежда тя не работи след първоначална настройка или продължителни периоди на липса на активност.

https://eu.community.samsung.com/t5/gala...797/page/3

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Mobile_fan
Цитирай
#69

От преди няколко минути буквално почна да се появява пикселизираната лента и при мен, само че в много конкретна ситуация. Докато е отворена клавиатурата и пише се появява докато натискам буквите около местата, на които цъкам по дисплея, докато телефона се зарежда. Другото място, на което се появи е в месинджъра, докато съм отворил екрана с емотиконките и слайдна открия на екрана за назад.
Пробвах и без да се зарежда пак излиза докато пиша.


Иииии спря да го прави, не съм правил нищо.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#70

Това не е нормално. Ако е софтуерен бъг трябва винаги да го прави при определените обстоятелства. С последната актуализация на софта ли сте? На каква резолюция на дисплея ползвате телефона?

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#71

С последния ъпдейт съм. FHD натурални цветове.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#72

Ползвам режим на екрана жив, и на WQHD+, сега ще променя на FHD+ и режим на екрана естествен да видя дали ще има проблеми.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#73

@Dowper
Някакво развитие с причина и последващо повторение по забелязаните проблеми при теб относно замръзване, изтриване на контакти и т.н.?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#74

Работи се по въпроса все пак,  значи не е за подценяване....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#75

Toзи сайт мисля, че не е много читав, праразказват малко странно инфорамация събрана от други източници. В случая проблема не както под дифолт всички хранят Ексиноса само при него, а го има при двата варианта. Както току що разбрах и доста от другите проблеми с тритълинга и т.н. но хората виждат проблема само при Ексинос варианта избирателно. По навик само там се търсят проблеми Smile
Един голям канал смело твърди, че лаговете в UI_то били заради Ексинос също....няма как да ги има и на двата варианта нали, едва ли не SD е винаги топ и застрахован от проблеми.

Според вас как е възможно ако това е софтуерен проблем само определени потребилите да го имат?
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)