Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#76

(2022-03-23, 20:20:38)Monipeev написа:  @Dowper
Някакво развитие с причина и последващо повторение по забелязаните проблеми при теб  относно замръзване, изтриване на контакти и т.н.?

Не съм имал ново забиване, засега нямам и изтриване на контактите след като ги възстанових, но най-вероятно там някое приложение го прави и очаквам пак да се случи в даден момент.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • milss, Monipeev
Цитирай
Аксесоари
#77

При мен GPS сигнала се губи при ползване на Waze. С Google Maps нямам този проблем.
Пробвах с наново инсталиране и т.н.-пак същото 
На s10+, никакви проблеми.
Цитирай
#78

https://youtu.be/gz5MC2WXMWs

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#79

Само заглавието ми е достатъчно да не го отварям въобще тоя клип. Като абсолютно всеки друг телефон има тук там някои проблеми, които ще се изгладят, но някои хора обичат да изпадат в ебаси крайностите.
Не ми се е налагало много да ползвам gps-a и не мога да кажа там нищо, пускал съм няколко пъти Maps и не съм имал проблем.
С дисплея само веднъж за няколко минути ми правеше проблема с пикселозираната лента и повече не.
Тук там камерата ми лагва, но това съм го приел за "нормално" колкото и жалко да е, но прави уникални снимки.
Други проблеми не съм имал.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на ole за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#80

(2022-03-25, 22:09:21)ganchev написа:  https://youtu.be/gz5MC2WXMWs

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Тоз отдавна недолюблва Самсунг, за разлика от китайчетата

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#81

Вчера ми се случи и си мислех, че е единичен случай, но явно си е проблем, защото тази сутрин пак е същото.

Какъв е проблема: Wi-Fi е пуснат, блутут слушалките са свързани, обаждат ми се и докато говоря wi-fi връзката прекъсва и ми показва, че нямам интернет. Свързвам се отново чак след като приключа разговора. Това е голям проблем за мен, защото говоря през 3G (плана ми няма volte) и всичко зарежда доста бавно, ако не съм свързан с wi-fi.

Някой има ли подобен проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#82

Разговора е през блутут слушалките?
Интересно ми е, ако просто се води разговор през телефона без слушалки с включен и свързан WIFI, същия ли ще е резултатът с прекъсването на безжичната мрежа по време на телефонния разговор?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#83

(2022-03-27, 13:20:36)krasimiretov написа:  .....

Какъв е проблема: Wi-Fi е пуснат, блутут слушалките са свързани, обаждат ми се и докато говоря wi-fi връзката прекъсва .....

Нямам този проблем, но като гледам скрийншота, сигнала на Wi-Fi e много слаб и може това да е причината. Пробвай друга Wi-Fi мрежа или по близо до рутера

1916 
Цитирай
#84

Ако разговора не е през блутут слушалките проблема го няма.

Довечера ще мога да опитам с друг рутер, но ще се учудя, ако това е причината.

offtopic - нещо не успях да маркирам двоен цитат при отговор през телефона, не знам дали го поддържа форума.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#85

Аз на скрийншота въобще не се ориентирам къде е иконата на безжичната мрежа, независимо, че пише свързан.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

Провери WIFI рутера на каква честота работи. Ако е на 2.4GHz е нормално при блутут слушалки в стаята да интерферират (блутут слушалките работят на 2.4GHz също)
Цитирай
#87

Сега опитах с друг рутер, където сигнала е пълен и нямах проблем. Може би на другото място наистина е било заради сигнала.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#88

(2022-03-27, 22:30:27)simeonivanov22 написа:  Провери WIFI рутера на каква честота работи. Ако е на 2.4GHz е нормално при блутут слушалки в стаята да интерферират (блутут слушалките работят на 2.4GHz също)
Ко речи, ко ? Не !
Цитирай
#89

Аз ли знам по-добре или ти? Smile

https://gizbuyerguide.com/can-a-wireless...ith-wi-fi/

Можеше да гугълнеш преди да кажеш "Ко речи, ко ? Не !"


Лично съм имал проблеми с Интернета на стария лаптоп който работеше само на 2.4GHz. Съответно при слушане на музика през блутут слушалки скоростта ми се намаляваше от 50Mbp на 1-2Mbps поради интерференцията. При рутер работещ на 5Ghz този проблем го няма.
Цитирай
#90

A също и за модела има много инфо, че има някакъв проблем с wifi-то, който в голямата си част бил слаб приемник.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#91

(2022-03-28, 07:29:02)simeonivanov22 написа:  Аз ли знам по-добре или ти? Smile

https://gizbuyerguide.com/can-a-wireless...ith-wi-fi/

Можеше да гугълнеш преди да кажеш "Ко речи, ко ? Не !"


Лично съм имал проблеми с Интернета на стария лаптоп който работеше само на 2.4GHz. Съответно при слушане на музика през блутут слушалки скоростта ми се намаляваше от 50Mbp на 1-2Mbps поради интерференцията. При рутер работещ на 5Ghz този проблем го няма.

Bullshit ама пълен.
Цитирай
#92

При интерференция с 2,4 GHz пробвайте със смяна на канала на рутера или го сложете на автоматичен режим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на StacK за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#93

(2022-03-25, 08:13:52)Dowper написа:  Не съм имал ново забиване, засега нямам и изтриване на контактите след като ги възстанових, но най-вероятно там някое приложение го прави и очаквам пак да се случи в даден момент.

Вчера се случи забиването отново, цъках си на телефона от време на време, в един момент го хванах но без да го отключвам, отпечатака се опита да отключи, явно съм хванал около скенера и заби, както предния път на светнат екран. Този път изчаках да видя какво ще се случи, след около минута отблокира и ми каза да се логна с пин след рестарт, но не се беше рестартирал. Втората карта беше изгубила мрежа и се появи. Чудя се дали при нея не е нещо проблема, трябва да пробвам да я извадя и пъхна наново. Интересното е, че пак можех да направя скрийншот, на него обаче не се вижда отпечатъка, а на замръзналия екран се виждаше част от него.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#94

Нещо странно и от мен - изчезнаха ми 120hz. Само че бяха пуснати и без пестене на батерия. Направи ми впечатления че по-зле се движи интерфейса.
Пуснах моментно 60Hz, после пак 120hz и всичко работи отново както се очаква.
Но такова нещо за първи път ми се случва.
Цитирай
#95

Днес ми дойде ултрата от Yettel. Камерата не работи, стартирам я и замръзва направо бъгва телефона. Връщах фабрични и нищо. Крайно разочарован съм.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#96

Това си е дефектна бройка, не е софтуерен проблема.
Цитирай
#97

Странно изключих оптимизиране на сцена от настройките на камерата и работи. Като я влюча пак бъгва.

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#98

Ами щом си връщал заводски остава да опиташ преинсталация с Один (ако си наясно) или в оператора за сервиз.Където със сигурност ще започнат с това.Ако не се оправи най-вероятно ще подменят апарата.За съжаление човек не очаква такива неща при покупка,но се случват.
Цитирай
#99

Доста си загрява телефона, лошо първо впечатление ми прави 2200.....Правя 10 снимки една след друга ,4к видео 60 fps за 40 секунди и телефона си става доста топъл от дясно на камерите . След час пускам YouTube, на 3-тата минута как си гледам видео появяват се черти по средата на дисплея и телефона се рестартира..... От най-елементарните неща телефона се усеща топъл ,проблемни бройки ли има , ама това е пълна излагация от Самсунг .
Цитирай

Хм, аз нямам проблеми, но втори или трети човек се оплаква от различни проблеми и това изобщо не е добре. Бързата изработка, за да покрият търсенето накрая да не им изяде главата....

Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)