Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra
#51

(2022-02-22, 08:58:03)100 написа:  Е аз съм пример за обратното, телефона ми стои във виваком 40 дни и нито ми го връщат, нито ми обясняват какво се случва. И аз знам, че мога да задвижа системата тъй като закона е на моя страна, но какво ще стане ако на следващия ден 41 просто решат да ми го върнат ремонтиран?
И моя случай е ставало въпрос за поръчка на части.

На 31-вия ден е трябвало да изискате възстановяване на сумата за направата поръчка. Ако не възстановят парите, веднага се пуска жалба в КЗП. Ако не се възползвате от правата Ви, никой няма да го направи вместо Вас.
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Bavarche, eksoldier, greenandroid, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-02-22, 09:58:27)ivanov_km написа:  На 31-вия ден е трябвало да изискате възстановяване на сумата за направата поръчка. Ако не възстановят парите, веднага се пуска жалба в КЗП. Ако не се възползвате от правата Ви, никой няма да го направи вместо Вас.
Точно така, но какво правим ако 1 ден след пускането на жалбата ми върнат телефона ремонтиран? Това, което ме интересува е дали мога да го откажа и да искам замяна или компенсация? Не съм убеден какво казва закона в такъв случай...

Относно проблема с дисплея, който беше споменат направох бърза проверка и нета още сега е залят със случаи. Много лошо...проблема леко намирисва на хардуерен.
За съжаление се докладват и много други проблеми - греене, слаба батерия, рестарти, лагове и крашове.
Цитирай
#53

Ако проблема с дисплея е хардуерен е голяма излагация и провал. Иначе за върнатия на 31вия ден телефон сте в правото да искате парите си, съответно не приемате телефона от търговеца.
Цитирай
#54

Днес сутринта телефона ми беше получен в сервиза на Теленор и след около 1 час получих СМС, че е готов и ще бъде изпратен към магазина. Но нямам никаква идея дали е ремонтиран или заменен и за сега никой не може да ми отговори. Ако някой може да ми разтълкува заключението на сервизния инжинер.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#55

Ами така както го чета, излиза, че не е открит проблем с телефона.
Цитирай
#56

Това, ако е сериозно ще се вдигат скандали в магазина. Телефона беше тотално неизползваем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#57

На мен ми се е случвало да ми върнат телефон (повреден дисплей) с преинсталиран софтуер. Ако го взема от офиса, беше ден 17ти или нещо такова, започва ново броене 30дни. В магазините се правят, че нищо не знаят и прехвърлят топката към сервиза, демек и те чакат като теб Smile
Цитирай
#58

Сега търся телефон на сервиза на Теленор, но не намирам. Да ги попитам какво точно се случва.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#59

почти съм сигурен, че са ри нулирали телефона и са ти го изпратили, т. е. нищо не са направили! Ако действително е така искай при следващото изпращане от теб кум сервиза да имаш отделно завеждане на претенция, а не да ползват старата, защото ако така не ти го оправят мисля, че беше 3 пъти, трябва да ти го заменят с нов
Цитирай
#60

Не вярвам да са толкова наивни, че да решават проблема по този начин. 5 пъти съм връщал заводските настройки и нямаше полза.

П.С. Теленор са пълни малоумници. Поисках да ми предоставят номер на сервиза им за да ес свържа с тях и ми заявиха, че не може да ми предоставят номер защото не е възможно клиент да се свързва със сервиза.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#61

За съжаление правят точно това - връща заводски гледа, че работи и толкова. Той няма намерение да го ползва като теб, а то проблема тогава излиза.
Запаси се с голямо търпение и повече настойчивост. Аз съм връщзл за тест 6 месеца телефон. Още от магазина и обратно в сервиза, те пишат че му няма нищоа, аз им пращам клип с проблема...форматират го без да гледат, щото нали е сервизен инженер, а не тъп юзер и така, докато не пратих клипа в ютуба и линк към него директно в съпорта на хтц....до час ми звънна някой и пак още 2 пъти пращах тела до сервиза им, който е чак в Румъния. И тогава го смениха с нов.
Майтапа беше, че вече аз отдавна имах друг тел и тоя още като дойде и го пратих на някой по еконт, ама докато стигне и пак беше умрял...чисто нов си беше и него го върнах още веднъж

Дано да минеш по-бързо по тоя път.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#62

@OliQueenBG , внимавай като го получиш не подписвай нищо преди да си го тествал и уверил ,че проблема е отстранен. Имам голямо съмнение ,че просто са преинсталирали софтуера и до там.
Преди два месеца на жена ми се счупи часовника Galaxy Watch Active 2 закупен от Теленор и тези в сервиза първия път го върнаха без да бяха правили нещо. А часовника беше тотален блокаж. Втория път вече излезе протокол замяна и понеже нямаха в Теленор същия модел с малко доплащане взехме новия модел Galaxy Watch 4. Дано и при теб го заменят ,но внимавай с тях.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • greenandroid, ivanov_km
Цитирай
#63

Не мисля да го взимам, ако само са го префлашнали или са върнали заводските настройки. Може да го пробвам 30-тина минути в магазина да видя как ще се държи, защото за толкова време трябва да се рестартира поне 10-тина пъти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#64

Понеже познавам процеса и от двете страни на барикадата - не твърдя, че конкретният случай е така, но...
В сервизите на А брандовете не работят малоумници, напротив. Нито връщането на фабрични настройки оправя софтуерни проблеми на ниво фърмуер. Всеки случай си е различен, но техниците имат достъп до сервизната информация на бранда, в която има бюлетини и фиксове за много неща, които НЕ са и НЕ ТРЯБВА да са известни на крайният клиент. Включително частично презаписване на клетки в паметта и др. Отделно има и тестови сценарии и ако телефонът ги минава се счита за нормално работещ.
Това е кръстено като сервизна процедура за крайният клиент "SW update", но изобщо не означава, че някой го връща до фабрични настройки и го пращат обратно.
Това е работа като всяка друга - ако някой за днес го чакат 30 случая - следва процедурите, ако са успешни минава на следващият случай. Нормално е да не се отделя време колкото собственика на у-вото за да се търси проблем.
Също така е нормално големите компании да НЕ предоставят директна връзка с повечето си отдели за вътрешно ползване. И крайните клиенти да не говорят директно със сервиза, на него задачите са му да диагностицира и евентуално ремонтира. Сръчко имат централа и там се говори с техник само ако централата прецени, че има причина за това, в Теленор очевидно е още по-рестриктивно.
Неприятно е на всеки от нас да си купи ново устройство и да дефектира, но за съжаление с всяко ново поколение, качеството бавно спада. Почти всички сме имали кофти случаи със сервизно обслужване, но вероятно сме имали и успешни - ама помним само кофтито Big Grin.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 9 потребители изказват благодарност на stenlius за това мнение:
  • Bavarche, divna, Dowper, eksoldier, emzo, Monipeev, NaniG, Nikito82, OliQueenBG
Цитирай
#65

(2022-02-22, 15:33:37)stenlius написа:  Неприятно е на всеки от нас да си купи ново устройство и да дефектира, но за съжаление с всяко ново поколение, качеството бавно спада. Почти всички сме имали кофти случаи със сервизно обслужване, но вероятно сме имали и успешни - ама помним само кофтито Big Grin.

Когато сумата дадена за устройство премине една психологическа граница остава по-сериозна горчивина у човек. Процента брак сигурно е 0.1%, но като се случи на теб е лош късмет. Може би при първите партиди е по-сериозен риска наистина.
[-] 3 потребители изказват благодарност на profile7 за това мнение:
  • Bavarche, greenandroid, OliQueenBG
Цитирай
#66

Изобщо не е изключено като вариант да е ъпдейтнат софтуер, който не е видим за крайния клиент.
Цитирай
#67

От S7 насам все съм си купувал телефон от първите партиди и за пръв път имам проблем. Разбирам, че е нормално да има дефектни бройки и просто съм попаднал на такава. Но очаквам и проблема ми да бъде разрешен бързо, а не да бъда разкарван по магазини и сервизи. Най-дразнещото в Теленор е, че никой не може да ти даде точен отговор на зададен въпрос, а на електронната поща не получавам дори отговор на запитванията. Комуникацията със Самсунг България върви по-бързо и безпроблемно от колкото с оператора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#68

(2022-02-20, 20:18:01)100 написа:  В 14 дневен срок и предупреди, че няма да приемеш ремонтиран телефон. Дори ако остават няколко дни в този срок ще можеш да изчакаш 1-2дена за да вземат решение и да се откажеш от покупката ако не е в твоя полза. Не е редно да имаш ремонтиран чисто нов телефон.

След ремонт, дори в оторизиран сервиз, може да забрави за IP68. Направо да го разкарва.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#69

До колкото разбрах телефона не е отварян, а само е ъпдейтна софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#70

Напълно е възможно с преинсталация да се отстрани проблема.Съвета ми е да го разцъкаш хубаво преди да подпишеш,че го приемаш.
Цитирай
#71

(2022-02-22, 16:15:33)airbus написа:  След ремонт, дори в оторизиран сервиз, може да забрави за IP68. Направо да го разкарва.

Tова го сънува или от личен опит ?
В hwbg има едно видео, точно от Сръчко, как се запазва водоустойчивостта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#72

Колко от притежателите на телефона имате описаният проблем с дисплея, който се проявява на резолюция на дисплея WQHD и цветове поставени на "натурални". При тези настройки на дисплея и при пускане на клипове от youtube, динамичен тапет и при отключване на телефона с пръстов отпечатък се наблюдава една дебела лента с разбъркани пиксели? Самсунг знаят за проблема и работят по отстраняването му но дано не се касае за хардуерен проблем с дисплея или процесора.
Цитирай
#73

Може би има вероятност да ни забавят поръчките тъй като в официалната тема Самсунг са обявили, че знаят за проблема и се разследва. Вероятно ще се търси бързо решение тъй като продажбите могат да пострадат значително.
Лошата новина логически погледнато, е че шанса е да е хардуерен проблем в предвид, че го имат само Ексиносите и може лесно да е във видеото.
Проблема изчезвал когато се мине от Natural на Vivid, ако някой си е получил телефона нека пробва.
Цитирай
#74

Да аз за това пуснах пост за да видим вече имащите го имат ли този проблем. Недопустимо е да се пуска флагман с подобни масови проблеми. Иначе е по-добре да забавят доставките отколкото да получим, калпав телефон. Ако проблема е софтуерен бързо ще го оправят, може да са драйвери на видеото, дисплея и т.н. Ако е хардуерен проблема ще е жесток удар.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#75

(2022-02-22, 19:57:48)ivanov_km написа:  Колко от притежателите на телефона имате описаният проблем с дисплея, който се проявява на резолюция на дисплея WQHD и цветове поставени на "натурални". При тези настройки на дисплея и при пускане на клипове от youtube, динамичен тапет и при отключване на телефона с пръстов отпечатък се наблюдава една дебела лента с разбъркани пиксели? Самсунг знаят за проблема и работят по отстраняването му но дано не се касае за хардуерен проблем с дисплея или процесора.

Сега си смених настройките и проблема си го има и то единствено когато си сложиш пръста на скенера за пръстов отпечатък. Ако го отключваш с пин, парола, шаблон или просто докосваш заключения екран на произволни места, всичко си е нормално.

(2022-02-22, 20:36:08)100 написа:  .....
Лошата новина логически погледнато, е че шанса е да е хардуерен проблем в предвид, че го имат само Ексиносите и може лесно да е във видеото.
......

Къде ти е логиката да е хардуерен проблем? Моля да отвориш очите и на мен, не логически мислещия. Какво като е само при апарати с Exynos? Може и от драйвъри да е, не са като при Snapdragon-a.

Хубаво е да не си сляп фен на някоя марка, обаче твоя негативизъм, мрънкане и отрицателна енергия ми идват в повече. Вярно е, че даваш не малко пари за телефон, но в твоя случай имаш възможност да се откажеш, да си вземеш Ябълка и да нямаш проблеми.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, ivanov_km, martoo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)