Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Аз пък съм оптимист, че този телефон ще бъде сменен съвсем скоро. Нито един сервиз няма интерес да се ебава с клиента. Така и така Самсунг ще платят сметката.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари

И аз след разговора с онлайн магазина на Теленор останах с впечатлението, че телефона най-вероятно ще бъде заменен с нов.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

Експертите от iFixit споделят видео, в което паралелно разглобяват новите Galaxy S22 и S22 Ultra. Според тях устройствата са еднакво трудни за ремонт, което е очаквано. Компанията използва здраво лепило за задния панел и батерията, а това прави отварянето на корпуса по-трудно. iFixit даде на модела само 3 от 10 по скалата за поправимост.

 
Цитирай

Относно сервизите - те не правят хард ресет или софт. ъпдейт. Те изкъртват / изстъргват тотално РОМа и постилат / наливат нов. Нещо като да си смениш килима,но барабар с паркета / плочките отдолу.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

От снощи камерата почна брутално да дрънка при разклащане, знам че е заради стабилизацията, но един месец не се чуваше изобщо, а от снощи си трака стабилно при разклащане и е много досадно... При вас как е, чува ли се или не?
Цитирай

Моята се чува супер слабо, не бях обръщал внимание докато не пробвах да я разклатя по-сериозно умишлено.
Цитирай

Може би и при мен е било слабо или не съм обръщал внимание, но щом вчера го чух случайно като го подмятах... и сега ме дразни супер много.
Цитирай

И при мен се чува много слабо, но същият звук го имаше и при S20 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

Трака но по-слабо отколкото на s21 ultra. Няма как да не трака. Колкото по силно се разклати в перпендикулярна посока на равнината на телефона, толкова повече се чуват лещите вътре.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Налага се и аз да се включа тук - "човек каквото сам си направи" ... Като отварях слота за SIM карти съм вкарала иглата в отвора за основния микрофон. Кофти решение е двата отвора - за микрофона и за слота да са един до друг. Веднага проверих как ме чуват при разговор - добре е, няма оплаквания, но когато записвам глас, се чува по-глухо и леко шумно, в сравнение с S21 Ultra. 

Не зная колко дълбоко мога да вляза в иглата, мога ли да повредя микрофона. Сигурно може. Не разбирам от микрофони. Ще ходя в шоурум да сравня запис на глас с друг S22 Ultra, ако има разлика - вероятно ще дам да ми сменят микрофона, а никак не ми се иска да ми отварят телефона. От 2011 г. съм с флагмани на Samsung, никога не са ходили в сервиз. Яд ме е, но ... "човек каквото сам си направи" ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Няма как да се засегне микрофона при бъркане с игла в грешната дупка.

https://www.google.com/amp/s/www.android...video/amp/

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
[-] 5 потребители изказват благодарност на SpLiT за това мнение:
  • divna, Dowper, georgieff21, Monipeev, NaniG
Цитирай

Много ти благодаря Smile Надявах се да е помислено за отнесени блондинки Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SpLiT
Цитирай

Само на мен ли не ми се струва лош звука нито от S20 Ultra, нито от S22+/Ultra? Плюса го имам, много добре си звучи.

А вибрацията я усещам нормално (без мръсно подсъзнание, ей!) , какво се оплакват от новия мотор не знам...добре, леко по-слаб е, ама това да не ти е Sony Ericsson от 2004 г. дето падаше от масата от вибрация... Big Grin
Цитирай

Напротив, аз също съм доволен от звука на Ултрата. Достатъчно силен и плътен, точно по моя вкус.
Не знам какво се очаква от телефона, но за мен е учудващо добре в ниските честоти, където някои го критикуват. Не мога да искам повече от това, което предлага модела сега.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

S10ката ми отвявя отвсякъде S22 Ultra като звук на високоговорителя, което е доста жалко, но това е положението.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2022-08-01, 19:03:54)Monipeev написа:  Напротив,  аз също съм доволен от звука на Ултрата. Достатъчно силен и плътен, точно по моя вкус.
Не знам какво се очаква от телефона, но за мен е учудващо добре в ниските честоти, където някои го критикуват. Не мога да искам повече от това, което предлага модела сега.

Нямаше ли 11Ултра преди това, как изобщо ги сравняваш? S22U печели само по два параграфа - силата е предостатъчно и звука е линеен/верен. НО мащаб липсва, леко кухо и тънко звучи. За ниски честоти опделено е трудно да говорим, при телефоните това са 200-500хз и не знам, защо има казват бас...
Миналата година при S21 почти същата работа, някъде от S10+ напред стават по-зле нещата.
Цитирай

Не че ги оправдавам, но колко притежатели слушат музика или гледат филми ей така директно от телефона?? Има слушалки има колонки или свързване с телевизора....какво сте го захапали тоя звук не разбирам.

Galaxy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Не ми се е налагало и точно затова ми е все тая.

Но все пак предвид цените на тези у-ва мисля, че потребителя е прав да изисква premium звук от у-во в този ранг. Не може да искаш 2500-2700 лв. и едно Poco за 1/4 от цената да звучи в пъти по-добре от модел с "Ultra" в името си. Изобщо, с тоя ценови ранг потребителя е прав да изисква най-доброто откъм аудио, видео, батерия, зареждане, производителност.... откъм всичко. Затова си си купил флагман, затова си дал пари 4 пъти над минималната заплата за страната - за да получиш най-доброто. И разбира се си прав да критикуваш когато не го получиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • DEVILBOY
Цитирай

(2022-08-02, 10:03:49)vovalinder написа:  Не че ги оправдавам, но колко притежатели слушат музика или гледат филми ей така директно от телефона?? Има слушалки има колонки или свързване с телевизора....какво сте го захапали тоя звук не разбирам.
Звука е нещо, което ползваш постоянно, без значение дали играеш, гледаш youtube за 5мин, говориш на спикър или дори си случаш рингтона. Не мога да си представя и потребител, който скролва из мрежите със слушалки, че да прегледа някое видео или да види нещо. Аз лично ако чакам някъде в колата примерно гледам youtube и определено бих оценил по-стабилни спикъри. Но ако има нещо, което е дори още по-важно е разположението на долния спикър, който се затапва доста грозно като завъртиш телефона хоризонтално, ей това бих предпочел да се оправи вместо качеството на звука.


Някой да е имал пропуснати повиквания повиквания все едно не е бил в мрежата? А1 май имат проблеми и не мога да разбера дали има общо. 5g вече няма при мен от няколко дни забелязах, а не знам кога е спряло да има.
Цитирай

Вече 4 месеца имам телефона и съм убеден, че има ядове с антените и за мобилните и за уай-фая.

Постоянно ми изчезват: мине не мине и нямам нет за 20тина секунди  Особено вкъщи 4G-то изчезва като вляза навътре в апартамента. После се връща и се прави, че нищо не е било, обаче не му минава номерът. Вече е казвано много пъти, но не е сериозно всякакви евтиняци телефони да нямат никакви ядове с тия работи, а Ултрата да се прави на ударена с престижа и цената си...

Реших най-сетне да гугълна и работата е сериозна:

https://r1.community.samsung.com/t5/gala...p/15653443


Не съм правил фактори ресет и не смятам и да правя, щом е толкова глобален проблем и зашото не смятам, че това е софтуерно.

На 2м от рутера мине не мине и излезе триъгълник и се отвързва. Отивам в уай фай настройките и виждам смао на едни съседи мрежата, която по принцип е много по-силна от мойта и пт на другите съседи. Нищо друго, празно. Изобщо..

Въпросът ми към вас е следният: някой изпитвал ли го е и след сервиз имало ли е резултат, за да знам дали да го нося към Йетел?
Цитирай

Аз нямам такива проблеми за сега.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2022-09-18, 15:12:37)insartture написа:  Вече 4 месеца имам телефона и съм убеден, че има ядове с антените и за мобилните и за уай-фая.

Постоянно ми изчезват: мине не мине и нямам нет за 20тина секунди  Особено вкъщи 4G-то изчезва като вляза навътре в апартамента. После се връща и се прави, че нищо не е било, обаче не му минава номерът. Вече е казвано много пъти, но не е сериозно всякакви евтиняци телефони да нямат никакви ядове с тия работи, а Ултрата да се прави на ударена с престижа и цената си...

Реших най-сетне да гугълна и работата е сериозна:

https://r1.community.samsung.com/t5/gala...p/15653443


Не съм правил фактори ресет и не смятам и да правя, щом е толкова глобален проблем и зашото не смятам, че това е софтуерно.

На 2м от рутера мине не мине и излезе триъгълник и се отвързва. Отивам в уай фай настройките и виждам смао на едни съседи мрежата, която по принцип е много по-силна от мойта и пт на другите съседи. Нищо друго, празно. Изобщо..

Въпросът ми към вас е следният: някой изпитвал ли го е и след сервиз имало ли е резултат, за да знам дали да го нося към Йетел?

Да чукна на дърво, аз също нямам такива проблеми, даже напротив, хващам wi-fi в едно мазе, като ми показва обхват не една чертичка а нула чертичка, но свързана с интернет и си сърфирам без проблеми, също и в мазето си хваща 4G мобилна мрежа, като в същото време на двама мои колеги с Хуавей изобщо не хващат wi-fi и само 3Г мобилна мрежа в мазето, това от мен.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай

Значи се пчертава да им го нося и да се надявам после да открият нещо..
Цитирай

Това е масов проблем, при мен е слаб обхвата и на Вифи и мобилни, ползвах един служебен J6 Plus, той е със Снапдрагон и обхватите на същите места бяха много по силни и стабилни, даже в момента не хващам на места, където преди съм хващал Вифи. Понякога и на 4Г като няма обхват в мазе или някъде в голям магазин не прехвърля на 3Г и се мъчи да хване нет, а то няма изобщо. И после тръгва чак след вкарване в самолетен режим и изкарване. Ултрата е доста зле в това отношение и е коментирано не един път. Според мен и блутут обхвата даже е по-слаб, часовника ми се разкача на 30м открито, един приятел с Хуавеи П30 про хваща поне двойно и отгоре.
Цитирай

Абе и аз съм мяркал тука във форума нещо по темата, че даже и аз май се оплаках в някоя от темите, но вчера вече си направих равносметка и осъзнах, че е досат досадна цялата работа.

Но пък някои изобщо не се оплакват от проблема - дали не му обръщат внимание. Ама не знам как може да не го забележиш. Свикнал съм в кухнята на 6-7 метра от рутера да гледам Ютюб. Правя го от 6-7 години. Не съм имал ядове. Сега реших да взема флагшип и вече в кухнята си сваля Ютюб качеството, спира, за да зарежда.

Усещането е като да си си с прецакана машина, това е. Ще се прежаля да съм без телефона известно време да видим дали ще го сменят в Йетел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)