Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни проблеми на Samsung Galaxy S22 Ultra

Това с по-слабия сигнал при Самсунг си е извесно от много години и си е традиционно.Даже имаше и обяснение от тяхна страна,че видите ли така е по-здравословно.Нещо в смисъл,че по-малко си облъчван при употреба на телефона.Това беше официалната версия.Това не пречи устройството да си работи коректно като превключва на различните типове мрежи.За съжаление понякога това рефлектира върху батерията защото животното си си търси 5г или 4г и сканира постоянно докато не се върже.
Цитирай
Аксесоари

Сравнявайки блутут обхвата с други телефони при мен е по-добре даже, през 2 стаи говоря спокойно с jabra, което не се случва иначе.
С wifi-то имаше един единствен проблем не с връзкара, а с лаг, който вече е оправен. Проблема беше че всеки клик изискваше 1-2 секунди докато тръгне връзката.
За всичките вече май 6 месеца станаха ми се е разпадала връзката по време на разговор около 7-8 пъти, разбира се причината никога не и била явна и не мога да каража, че има нещо нередно.

Относно обхвата на wifi-то ще тествам точно днес или утре понеже точно се занимавам по темата, но мисля че ще е ок положението.

Пробвах на една вила как са обхватите спрямо друг телефон, който носих и смених и картите за да проверя със cell info какво се случва. Резултатите бяха такива, че вариращото ниво на сигнала прави така, че сравнението е невъзможно, двата телефона се сменят, кой има по-силен сигнал във вскеи даден момент. При реална екслоатация е същото, скоростта е винаги различна също. Чертичките на Самсунг са винаги с 1 по-малко от на другите телефони, но мисля, че това нищо не значи на принцип на индикатора за ниво на батерията, просто правят алгоритмите различно от повечето други производители.
Извода обаче е че макар да не е зле, ултрата не превъзхожда и с нещо кой знае какво конкуренцията без голямо значение класа.
Цитирай

(2022-09-18, 15:12:37)insartture написа:  На 2м от рутера мине не мине и излезе триъгълник и се отвързва. Отивам в уай фай настройките и виждам смао на едни съседи мрежата, която по принцип е много по-силна от мойта и пт на другите съседи. Нищо друго, празно. Изобщо..
Ако не си рестартирал рутера,можеш да пробваш,по някой път и там има проблем,който след рестарт се оправя.Нулиране на мрежовите настройки на телефона също.

Huawei P30
Цитирай

Здравейте приятели,някои с такъв проблем?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

За жалост изглеждат като изгоряли пиксели .
Цитирай

(2022-10-01, 13:35:10)martoo написа:  За жалост изглеждат като изгоряли пиксели .

Тоест да го карам на ремонт.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

(2022-10-01, 12:45:10)brutal написа:  Здравейте приятели,някои с такъв проблем?

На мен ми изглежда като все едно си го ударил дисплея точно там Smile
Цитирай

(2022-10-01, 20:51:42)simeonivanov22 написа:  На мен ми изглежда като все едно си го ударил дисплея точно там Smile

Не е удрян изобщо,пазя си нещата  Smile под стъклото е.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

Ако има гаранция директно го носи въобще не се чуди. На 100% ще ти подменят дисплея, често срещан проблем е това. Но и според мен се получава от удар, може нещо неволно да си го чукнал и да не си разбрал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • brutal
Цитирай

(2022-10-02, 11:11:13)martoo написа:  Ако има гаранция директно го носи въобще не се чуди. На 100% ще ти подменят дисплея, често срещан проблем е това. Но и според мен се получава от удар, може нещо неволно да си го чукнал и да не си разбрал.
След,гаранционен ремонт водоустоичивоста запазва ли се?Коя програма ползвате за пълен бекъп,никога не ми се е налагало да правя такъв.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

Smart switch е програмката на Самсунг за бекъпи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • milss
Цитирай

(2022-10-03, 08:05:32)Dowper написа:  Smart switch е програмката на Самсунг за бекъпи.

Благодаря!

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

(2022-10-03, 05:33:39)brutal написа:  След,гаранционен ремонт водоустоичивоста запазва ли се?Коя програма ползвате за пълен бекъп,никога не ми се е налагало да правя такъв.

В оторизираните сервизи, където ремонтират Самсунг се запазва разбира се . Ползвай Smart Switch. Ако е в гаранция не се чуди, носи им го ще ти подменят дисплея веднага.
Цитирай

(2022-10-03, 12:13:31)martoo написа:  В оторизираните сервизи, където ремонтират Самсунг се запазва разбира се . Ползвай Smart Switch. Ако е в гаранция не се чуди, носи им го ще ти подменят дисплея веднага.
Да в гаранция е,купен е през Йетел.

Преди-samsung galaxy s3 titanium gray, SAMSUNG GALAXY NOTE 3 N9005 BLACK, HUAWEI MATE 10 PRO сега NOTE 10+ & Samsung Galaxy Watch 3 45mm black
Цитирай

(2022-03-30, 08:26:44)Dowper написа:  От снощи камерата почна брутално да дрънка при разклащане, знам че е заради стабилизацията, но един месец не се чуваше изобщо, а от снощи си трака стабилно при разклащане и е много досадно... При вас как е, чува ли се или не?

От днеска и моята камера запопна здраво да трака. Стабилизацията на основната камера сега ми се вижда да не бачка хич добре, насича при движение. Не знам дали не си въобразявам, но тракането определено е доста гадно. Дали ще му обърнат внимание в сервиза на Йеттел?
Цитирай

Не знам дали е софтуерен или хардуен проблем, но откакто имам телефона (от първия преордър) се случва често да се рестартира при входящо обаждане или по време на разговор. Случвало се е и от нищото да се рестартира. Чудя се какво да го правя. Призлява ми от идеята да си свалям данните и да ги чакам 1 месец в сервиза. Правил съм хард ресет и те това е. Някой да е чувал за лечение на тоя кахър или поне за причината?

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2022-12-27, 21:39:44)kivanov написа:  Не знам дали е софтуерен или хардуен проблем, но откакто имам телефона (от първия преордър) се случва често да се рестартира при входящо обаждане или по време на разговор. Случвало се е и от нищото да се рестартира. Чудя се какво да го правя. Призлява ми от идеята да си свалям данните и да ги чакам 1 месец в сервиза. Правил съм хард ресет и те това е. Някой да е чувал за лечение на тоя кахър или поне за причината?

Тук и други пишат за подобен проблем. Като за начало, увери се че имаш най-последния ъпдейт на Android, а именно този от м. Декември / S908BXXU2BVL1 /. След това можеш превантивно да си свалиш Good Guardians приложението от Galaxy Store и по-специално модула му Galaxy App Booster и последното да оптимизира приложенията ти. Има голяма вероятност само от тези 2 действия да си решиш проблема без ходене по сервизи... Опитай Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • dragodraganov
Цитирай

(2022-12-27, 21:55:38)Sky_Walker написа:  Тук и други пишат за подобен проблем. Като за начало, увери се че имаш най-последния ъпдейт на Android, а именно този от м. Декември / S908BXXU2BVL1 /. След това можеш превантивно да си свалиш Good Guardians приложението от Galaxy Store и по-специално модула му Galaxy App Booster и последното да оптимизира приложенията ти. Има голяма вероятност само от тези 2 действия да си решиш проблема без ходене по сервизи... Опитай Wink

Няма да се получи, аз съм направил всичко описано и пак се рестартира от нищото телефона, Рядко, но го прави.
[-] 1 потребител изказва благодарност на egmo за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)