Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Софтуерни проблеми и коментари
#26

Според мене направи хард ресет, особено ако не си направил след преминаването на Андроид 13.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте ! След последния ъпдейт системата ми вече заема 27гб - значително повече от преди това. Четох за подобен проблем при с23 серията , но явно не е само там. Някой друг с подобен проблем?
Цитирай
#28

@Dvalchev
Прикачи моля скрийншот при възможност, само информативно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Dvalchev
Цитирай
#29

@Monipeev


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#30

(2023-03-21, 23:44:13)Dvalchev написа:  Здравейте ! След последния ъпдейт системата ми вече заема 27гб - значително повече от преди това. Четох за подобен проблем при с23 серията , но явно не е само там. Някой друг с подобен проблем?

При мен е 36GB .
Цитирай
#31

Всъщност това не е проблем според мен. Нормална заетост следва да е, поне според инсталираните приложения.
Иначе при S23 серията сумира обема на СИСТЕМА и ПРИЛОЖЕНИЯ и го дава общо само срещу СИСТЕМА, докато не се дадат разрешения за четене на информацията за приложенията и тогава вече калкулира отделно заетост на система и приложения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#32

До сега не бях поглеждал, колко заема системата .. ама се изненадах.
При мен е 69.06Gb
На какво може да се дължи това?

S22+ е телефона.

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#33

Системата отчита всичко ОС + приложенията, както и май се оказа включва несъществуващи гигабайти от конвесията 256гб>реални байтове.
Цитирай
#34

Явно е нормално в диапазона 30-50гб да е само системата (отделно от приложения). Виждат ми се много , но това е положението 😀 Мерси!
Цитирай
#35

Моята система заема 57gb. Как се оправя, какво е решението?

(2023-04-04, 16:13:51)Renx_02 написа:  Моята система заема 57gb. Как се оправя, какво е решението?  Като дадох разрешението на мои файлове и стана 28 gb. Разрешено.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#36

@Renx_02
Прикачи моля и скрийншот.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#37

Да видим...какво ще направят в сервиза. Дали ще оправят проблема с рестартовете. Според тях било от оператора. Мрежата не била подходяща за телефона.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#38

Какво означава, че мрежата не била подходяща за телефона, що за абсурд?! Телефонът или поддържа дадената мрежа или не, няма такова нещо като подходящи и неподходящи мрежи.
Цитирай
#39

(2023-04-21, 15:46:46)NiOOH написа:  Какво означава, че мрежата не била подходяща за телефона, що за абсурд?! Телефонът или поддържа дадената мрежа или не, няма такова нещо като подходящи и неподходящи мрежи.

А, де. Какво да ти кажа. Майтап.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#40

Здравейте,
Искам да се оплача Big Grin
Вече ползвам телефона няколко месеца - като цяло съм доволен, НО от самото начало от време на време ми се случва като ми звънне телефона да замръзне екрана и след около 10-15сек. да се рестартира. Интересното е, че има периоди в които не го прави, но има и моменти когато е през ден, два ...
Друг неприятен момент е когато реша да контролирам силата на звука на блутуут медия с Андроид и телефона предава звука с еднаква сила независимо дали е на на 10 или 100% сила на звука.

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#41

(2023-05-06, 11:24:17)Phenomenon написа:  Здравейте,
Искам да се оплача Big Grin
Вече ползвам телефона няколко месеца - като цяло съм доволен, НО от самото начало от време на време ми се случва като ми звънне телефона да замръзне екрана и след около 10-15сек. да се рестартира. Интересното е, че има периоди в които не го прави, но има и моменти когато е през ден, два ...
Друг неприятен момент е когато реша да контролирам силата на звука на блутуут медия с Андроид и телефона предава звука с еднаква сила независимо дали е на на 10 или 100% сила на звука.
Първото е на 99% хардуерен проблем. Второто - мисля, че съм виждал настройка, коята да дава достъп до управлението на нивото, но не помня по подразбиране как е. На моя до последно се манупулираше нивото без да съм пипал нищо. Sound Assistant примерно има "control media volume".
Цитирай
#42

(2023-05-06, 13:09:22)100 написа:  Първото е на 99% хардуерен проблем. Второто - мисля, че съм виждал настройка, коята да дава достъп до управлението на нивото, но не помня по подразбиране как е. На моя до последно се манупулираше нивото без да съм пипал нищо. Sound Assistant примерно има "control media volume".

Интересното на първия проблем е, че има големи периоди в които няма никакви проблеми и на моменти се появява... Чудя се дали не го бърка смартчасовника на Хуауей, което не би трябвало да е фактор, но просто го отчитам

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай
#43

Първият проблем тази серия си го има още когато излезна, особено Ultra модела, можеш да видиш в темата за лични колко много е изписано, а и по другите теми. Та не е проблема в часовника.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#44

След месец чакане най-после си взех телефона. Сменили са му СЕДЕМ компонента. Дано има полза. Като цяло виждам, че батерията пада бързо. Обаче през това време си закупих една моторола е20 и да ви кажа, че това те;ефонче има невероятнафункция: когато търся някой номер от нета и го копирам в приложението телефон, автоматично ми изписва фирмата. супер полезно е. Дано и с22 има такава опция. Ако някой знае как да я активирам ще съм ви безкрайно благодарен!

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#45

(2023-05-19, 08:35:36)vader11 написа:  След месец чакане най-после си взех телефона. Сменили са му СЕДЕМ компонента. Дано има полза. Като цяло виждам, че батерията пада бързо. Обаче през това време си закупих една моторола е20 и да ви кажа, че това те;ефонче има невероятнафункция: когато търся някой номер от нета и го копирам в приложението телефон, автоматично ми изписва фирмата. супер полезно е. Дано и с22 има такава опция. Ако някой знае как да я активирам ще съм ви безкрайно благодарен!
Моторолата е с Гугъл дайлър, може да си го инсталираш .

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#46

Пак го направи. Не е истина. От сервиза ми казаха да си сменя сим картата. Не знам какво да правя.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#47

При мен се явява следния проблем телефона е на 5g + volLte1 постоянно и често се случва да губи връзка/сигнал и мрежата пада буквално нито Facebook/viber/Google Chrome фрийзват сеедно няма интернет а сигнал/обхват има 3 от 4 черти! Докато не премине рестарт не се оправя след което пак друго което наблюдавам батерията си заминава.. телефона загрява (правен му ресет и фабрични) Докато гледам видеа в тубата същата работа.. какво мислите и как да се процедира телефона е гаранционно/лизинг към теленор на 7/8 месеца всички ъпдейти навреме са правени май е време за сервиз как мислите?

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#48

(2023-06-07, 08:40:38)hondarullezz написа:  При мен се явява следния проблем телефона е на 5g + volLte1 постоянно и често се случва да губи връзка/сигнал и мрежата пада буквално нито Facebook/viber/Google Chrome фрийзват сеедно няма интернет а сигнал/обхват има 3 от 4 черти! Докато не премине рестарт не се оправя след което пак друго което наблюдавам батерията си заминава.. телефона загрява (правен му ресет и фабрични) ........

Това с обхвата е често срещано при S22 серията. При мен често се случваше и то основно докато пътувах. Явно модема не става. Не е нужно да рестартираш телефона, а просто включи "Самолетен режим" за 10 - 15 секунди. 
Това със загряването на телефона и бързото падане на батерията може да се дължи на някое приложение или 5G обхвата. Пробвай на 4G. В статистиката на батерията кое приложение е на първо място и с колко процента консумация е?

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • android_97, Dowper, Zi77
Цитирай
#49

Facebook Viber Messenger

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#50

(2023-06-07, 08:58:01)milss написа:  Това с обхвата е често срещано при S22 серията. При мен често се случваше и то основно докато пътувах. Явно модема не става. Не е нужно да рестартираш телефона, а просто включи "Самолетен режим" за 10 - 15 секунди. 
Това със загряването на телефона и бързото падане на батерията може да се дължи на някое приложение или 5G обхвата. Пробвай на 4G. В статистиката на батерията кое приложение е на първо място и с колко процента консумация е?

Така е да, изключително проблемен модем, няма фикс.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • android_97, milss
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)