Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2 сим карти активни едновременно
#1

Здравейте, как мога да наглася с 2 активни сим карти, когато говоря по едната и през това време ме търсят по другата да дава изчакващо повикване? В момента дава на втората карта, че е изключена.
S21 Ultra е телефона, в настройките съм активирал уж каквото трябва...
Цитирай
Аксесоари
#2

A dual SIM dual active smartphone can use two SIM cards and keep them both active at the same time, even when in use.

A dual SIM dual standby smartphone can only keep two SIM cards active at the same time only if they’re both on standby.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#3

Изобщо възможно ли е това? Когато ме търсят по втората карта, докато разговарям по първата да дава, някаква индикация? А не, че телефона е изключен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на lolrelax за това мнение:
  • hri100
Цитирай
#4

(2022-02-23, 22:32:31)lolrelax написа:  Изобщо възможно ли е това? Когато ме търсят по втората карта, докато разговарям по първата да дава, някаква индикация? А не, че телефона е изключен.


Възможно е:
Прави се пренсочване при изключен/извън обхват (divert when not reachable) на всяка карта към другата:

Може от менюто на телефона или с набиране:

От SIM1 се набира: *62*+359sim2number# 
От SIM2 се набира: *62*+359sim1number#

Трябва да активна фунцията чакащо повикване (call waiting) на двете карти.
Активита се от менюто на телефона или с набиране:
*43# от всяка от двете карти

По този начин, когато по еднака карта се говори, а позвънят на другата - повикването ще с пренасочи към активната и все едно звънят на нея (чакащо повикване).

Особености:
- Ако не се вдигне ще има "пропуснато повикване" на активнаа карта - т.е. няма как да се знае дали са те търсили/звъннали на 1 или на 2 карта (освен, ако търсещия не знае само номера само на една от картите).
- Ако се вдигне на второто повикване ще се таксува като разговор от другата към текущо активната карта (ако в плана на другата има безплатни минути за разговори към първата - те ще бъдат ползвани).
- Има възможност да се сменя между обажданията или дори може да се обединят разговорите (conference call).
- Възможността за (sms при) пропуснати повиквания вече не е налична, защото работи на този принцип. Т.е. ако и двете карти са изключени/ивън обхват няма да има после sms за пропуснатите повиквания.
- Имайте в предвид, че при роуминг - пренасочванята се плаща в двете посоки, изходящ роуминг на неативната и входящ роуминг на активната карта. За спиране на пренасочванията при това условие #62# от всяка карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • milss
Цитирай
#5

Благодаря, пробвах, но ми дава MMI активиран и после някаква грешка като пробвам с *62*
Цитирай
#6

Това не става ли от опцията "Двойна сим винаги включена" ?
Цитирай
#7

Не, дава грешка при опит да го активирам в настройките
Цитирай
#8

Най-вероятно проблемът е в оператора ти
Цитирай
#9

Аз съм с две сим на Теленор. Никакви пренасочвания не съм правил и си работят без проблем. Странното обаче е, че при изкл. сим 2 получавам повиквания на нея.
Цитирай
#10

(2022-02-24, 08:11:20)lolrelax написа:  Не, дава грешка при опит да го активирам в настройките

                по този начин ли ти е активирано всичко?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • hri100
Цитирай
#11

(2022-02-23, 23:55:30)lolrelax написа:  Благодаря, пробвах, но ми дава MMI активиран и после някаква грешка като пробвам с *62*


Да не би да пишете след *62* номера на същата карта, от която набитате?
Трябва да са разменени, от SIM1 след *62* да e номера на SIM2 и накая #
 
За проверка какво пренасочване има в момента, наберете (от всяка карта):
*#62#

Грешка може да даде и ако имате "забрани/barrings" за повиквания.
За проверка за забрани/barrings:
*#33#

* * *

Опцията "Двойна SIM винаги включена" прави точно тези две пренасочвания.
(това имах предвид по-горе "от менюто" , може да се провери с *#62# ).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#12

Като влезеш в "Диспечер на SIM карта" виждаш ли номерата на SIM 1 и SIM 2? Ако не ги виждаш трябва да ги въведеш ръчно.
Цитирай
#13

Виждам ги, просто дава грешка при активиране ма услугата
Цитирай
#14

(2022-02-24, 11:20:21)lolrelax написа:  Виждам ги, просто дава грешка при активиране ма услугата

Имате някакви ограничения.

И на двете ли дава грешка при пренасочване?
Какви са картите:
Опрератори на двете?
Фирмена (корпоративна), на физическо лице, предплатен.
VoLTE има ли включено? Ако да - има ли hos (xcap) APN?

Може да пробвате на не-smart телефон да направите пренасочването.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 5 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • lolrelax, milss, Monipeev, nanobanano, SmasHinG
Цитирай
#15

Имам активен волте и на двете, на А1, но нямам въпросния apn

Благодаря много на Чо, като вкарах APN за волте стана работата.

Нито на *88 нито в магазина бяха запознати за какво иде реч.

Заслужено най-полезен потребител Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на lolrelax за това мнение:
  • nanobanano, plevel12, Чо :)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)