Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво мислите за войната между Русия и Украйна?
#1

[Изображение: Flag-of-Russia-and-Ukraine-painted-on-a-...Russia.jpg]

Какво мислите за войната между Русия и Украйна?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Аксесоари
#2

Мисля, че каквото има да става, ще стане.
Щатите жертваха Украйна. Очаквах го след
избора на Алцхаймера.
Следващите са Тайван......

Huawei P 40 Pro    Angel
#3

Мисля, че войната е най-лошото което може да се случи на хората.
Но в случая много държави се упражняваха да бъдат арогантни и да се правят на силни.
Пропиляха шанса за дипломатическо решение. Самият Зеленски усети накъде отива работата
и дори изказа позиция, че Украйна не иска да влиза в НАТО. След това се поправи, че Украйна
още не е готова, но истината беше че се надяваше да не дразни Путин точно в момента.
Щатите не разбраха, че Путин е различен от Горбачов или политици от държави, които им се мазнят
Според мен вината за започване на военни действия е в голяма степен на САЩ, които за пореден път
подлъгаха Украйна, че са зад тях. А всъщност сега ще гледат какво се случва, като след това ще се
надяват да участват във възстановяването на инфраструктура и т.н.
#4

Мисля, че след години името на Путин ще се нареди до това на Хитлер.

Pixel 7 Pro Hazel 
#5

Според зависи. Така или иначе той следва определени цели, които са в полза на родината му.
Всяка една от съвременните демократични държави е извършвала безчинства, а някои продължават и в момента. По твоята логика всеки президент на САЩ трябва да е в същата група.
Какво се случи в Ирак, Либия, Сирия и още много държави? И то в днешното демократично време...
#6

Направиха грешка Украинците която ще им струва скъпо , такава държава няма да съществува или поне не в такива граници.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#7

(2022-02-24, 14:23:25)solo5 написа:  Според зависи. Така или иначе той следва определени цели, които са в полза на родината му.
Всяка една от съвременните демократични държави е извършвала безчинства, а някои продължават и в момента. По твоята логика всеки президент на САЩ трябва да е в същата група.
Какво се случи в Ирак, Либия, Сирия и още много държави? И то в днешното демократично време...

Имам впредвид последващи действия. Да, до момента вади някакви аргументи от негова гледна точка, но оставям с впечатлението след заплахите, които казва, че не е читав.
Пп ако другите лидери до сега са създавали локални конфликти с икономическа цел, то Путин ми изглежда психопат и може да се стигне до нещо по-сериозно.
Не ме разбирайте погрешно. Към момента не го сравнявам с Хитлер, просто според мен има потенциал за това.

Pixel 7 Pro Hazel 
#8

Не можеш да се ерчиш и пениш и да очакваш че няма да има ответни мерки. Руснаците са търпеливи но не и глупави. Удрят само и единствено военни цели. Ще оставят Украйна беззащитна. Лошото е че от всичко това ще страда цяла Европа. Най вероятно като ответна мярка на "мерките" Путин ще резне газта за Европа и ще стане....трудничко

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#9

Няма хубава война! Знам, че от тази война ще спечели САЩ, а ще загуби Европа. Какво прави USA с Русия през последните години? Санкции, санкции, ембарго и какво ли още не. Но Европа защо допусна това?! САЩ сложи едно тяхно правителство в Украйна с намерение да вкара Украйна в Нато и на границата да разположи ядрено оръжие. Е няма как Русия да допусне ядрени ракети на 500км от Москва. Войната беше напълно предотвратима стига Украйна да беше подписала споразумение за невлизане в Нато, а Русия меморандум за ненападение на Украйна. Да не говоря за действията на САЩ в Ирак, Афганистан, Либия, Сирия, Егибет и Сърбия. Ирак беше нападнат заради химичните оръжия но такива не бяха открити. Разруши Афганистан, свали талибаните от власт и след 10 години смърт и разрушения същите талибани пак са на власт. Самите талибани са деца на САЩ да незаброяваме това! Защо беше разрушена Сирия? Какво се постигна в Сирия, абсолютно нищо! Европа го отнесе с бежанци, а самата Сирия тъне в руйни. Според мен Русия тръгна в атака защото беше притисната до ъгъла и всяка една граница на отстъпление има своя край.
#10

Всъщност няма много за мислене - в ход е продължително обмислян, а вероятно и съгласуван сценарий с предвидими последици, от които малцина ще спечелят и ще си разпределят всичко, а за мнозинството както винаги ще остане да плати сметката от жертви и пострадали, ужаси, трагедии, разрушения и всичко това в дългосрочен план. Нищо ново под слънцето - когато се ритат атовете, магаретата носят товара.
#11

Съгласен на 100% с горното мнение.
#12

Аз вече не знам какво да мисля, от малък гледам все такива конфликти наоколо. Казали сте го по-горе, никой обикновен не печели от тия работи

Обаче се впечатлих, че тука тонът е нормален и нормални хора говорят, че в коментарите под новините като чета какви психопати пишат...нямам думи.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk
#13

Е те там в тези форуми са хора, които като някой не им се съгласи
с мнението и се псуват и си уговарят срещи за бой хахахахаха
Тук сме уж по-цивилизовани хора. Всеки има право на мнение!

(2022-02-24, 14:32:39)nanobanano написа:  до момента вади някакви аргументи от негова гледна точка, но оставям с впечатлението след заплахите, които казва, че не е читав.
Пп ако другите лидери до сега са създавали локални конфликти с икономическа цел, то Путин ми изглежда психопат и може да се стигне до нещо по-сериозно.

Според мен няма читав лидер на велика сила според чисто човешкото ни разбиране.
Там са машини, макар че нищо човешко не им е чуждо, т.е правят грешки
Докато при всички останали всичко опира почти само до пари и влияние,
при Путин забелязвам, че говори повече за страната си.
Вярно е че всеки може да изкара такива аргументи, но май при него не опира до пари
Факт е обаче, че знае каква сила са и така сложи картите на масата, че останалите се чудят как да подходят
Твърдо не може, защото ще разкостят планетата. Видяха го, че може да изреди цялата азбука, а не само да стои на буквата А
Има и нещо друго - струва ми се, че планира с поне десетилетие напред. Всеки ход му е премерен и гони определена цел
Не е само показване на мускули. Дано не се развие по-сериозен конфликт, но до момента Путин печели по точки срещу САЩ и НАТО. Със сигурност се цели сядане на масата за преговори, но от развитието на конфликта зависи кой с каква тежест ще седне там.
#14

Той си го каза в изявлението - вратата за преговори е винаги отворена, ама явно някой няма сметка да преговаря. Британците и американците нагнетяваха през последния месец напрежението с разни изявления. Даже четох в новинарските сайтове някъде, че Путин пита кога е нападението, че да знам и аз. Smile Smile Smile Уж евро лидерите са умни, а се подведоха по акъла на този дето се спъва в стълбите. Сега ще купуваме още по-скъп  газ от американците, отколкото от руснаците. И както винаги войната е на нашия или близо до нашия континент, какво ги интересува тях, гонят си печалбите и те така. Имаше 2 мински споразумения през 2014 и 2015, ама явно украинците въобще не са мислили да ги спазват. Никога не е виновна само едната страна за един конфликт. Тук обаче в този, има замесени и други държави и стана дебело. Ако Зеленски не се беше подвел по САЩ, щяха да се договорят с Путин, и нямаше да се стигне до ракетите от днес.

времето е като парите - никога не стига
#15

Пepy1, напълно споделям. Путин не иска Украйна в Нато защото знае как стана мейдана в Украйна и как Зеленски взе властта. Влезе ли Украйна в Нато, веднага САЩ ще разположат ядрено оръжие в Украйна. Е няма как да стане, а и толкова подигравки към Русия едва ли вещаеха нещо различно от случващото се днес. Ще отбележа факта, че Русия за 4 часа напълно неутрализира ВВС на Украйна и ПВО системите им, а Украйна имаше доста самолети и ракетни ПВО установки. А ние гольовците, къде се дървим с 8-те чертежа на Ф16 струващи един пълен кораб с пари?
#16

(2022-02-24, 20:49:51)ivanov_km написа:  Ще отбележа факта, че Русия за 4 часа напълно неутрализира ВВС на Украйна и ПВО системите им, а Украйна имаше доста самолети и ракетни ПВО установки.

Днес споменаха по ТВ, че Украйна имат 80 изстребители...
Къде са те, къде сме ний?
И въпреки това им взеха небето за няколко часа
#17

Факт, ама се чудя на нашите политици къде и на кой се зъбят. Украйна сама падна в капана на пропагандата, а сега уж всички са с тях. С тях са ама др. път, само на думи. Лошото е, че Европа за пореден път ще обере пешкира на САЩ! Аз давам 10 дни срок на украинската армия и ще бъде напълно неутрализирана. Дано има акъла и смелостта и да свалят оръжието.
#18

(2022-02-24, 21:45:51)solo5 написа:  Днес споменаха по ТВ, че Украйна имат 80 изстребители...
Къде са те, къде сме ний?
И въпреки това им взеха небето за няколко часа

Ние си купихме 8 бройки които никога няма свършат никаква работа Big Grin   , поне да бяха купили някакво пво за същите милиарди.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#19

(2022-02-24, 22:25:28)foxhd написа:  Ние си купихме 8 бройки които никога няма свършат никаква работа Big Grin   , поне да бяха купили някакво пво за същите милиарди.

Турчолята излязоха хитри. Уж в нато а купиха най модерното руско ПВО. Янките се пенявиха ама Ердоганя му е през....късия ръкав. И като цяло не трябва да се черпи информация от масовите емисии. 90% е фейк или преекспониране.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#20

(2022-02-24, 19:16:15)solo5 написа:  Факт е обаче, че знае каква сила са и така сложи картите на масата, че останалите се чудят как да подходят
Твърдо не може, защото ще разкостят планетата. Видяха го, че може да изреди цялата азбука, а не само да стои на буквата А
Има и нещо друго - струва ми се, че планира с поне десетилетие напред. Всеки ход му е премерен и гони определена цел
Не е само показване на мускули. Дано не се развие по-сериозен конфликт, но до момента Путин печели по точки срещу САЩ и НАТО. Със сигурност се цели сядане на масата за преговори, но от развитието на конфликта зависи кой с каква тежест ще седне там.
То е ясно, че принципно на никой не му дреме за Украйна до толкова, че да влезе във военен конфликт с Русия. Виж, ако беше държава от НАТО тогава щеше да е друго яче и нямаше да са само санкции, но и Путин не би си позволил такова нещо. Но ще видим като приключи с Украйна.

Pixel 7 Pro Hazel 
#21

По данни на Генералния щаб руските военни сили са поразили 74 военни обекта в Украйна, от които 11 военни летища, три командни пункта, пункт за базиране на Военноморските сили на Украйна, както 18 радиолокационни станции на зенитно-ракетните комплекси на противовъздушната отбрана С-300 и Бук-М1,
#22

Сърбите имат една поговорка:
По време на война-държавата дава топове,богатите дават волове,а бедните синове.
След войната-държавата си търси топовете,богатите воловете,а бедните гробовете на синовете си.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
#23

Много въздействаща поговорка. Записвам си я
#24

И двете страни искат преговори, а защо не се случват нещата? МАлко се дразня на нашите политици, Китай мълчи, Франция мълчи, други големи мълчат - ние не се наприказвахме. Добре, че не гледам сутрешни и вечерни блокове, сигурно оправиха ситуацията Smile Smile Smile . Същото като с ковида в държавата, то вместо да говорят инфекционисти, говореха математици и политици и всички които не разбираха Smile Smile Smile и то целодневно, а интернет сайтовете само преписваха един от друг и лошо превеждаха, като четяха между редовете. Според мен до седмица ще се договорят.

времето е като парите - никога не стига
#25

трябва да поздравим американците... накараха братя един друг да се избиват и мразят... буквално каквото си наумят тези "хора" го правят...

Дали ще е със санкции, дали ще е с бомби, дали ще е с цветни революции, майдани и т.н.

Но никаква жал и за укрите.. съжалявам, но когато предадеш братята си, заради няколко куфарчета с долари.. какво точно са очаквали да се случи? Никаква милост за предателите...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)