Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 30 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: f331ea950f78969174d228c382bc6c66-L.jpg]

Motorola Edge 30 Pro е оборудван с 6.7" POLED дисплей с Full HD+ резолюция от 2400 x 1080 пиксела, пропорции 20 към 9, честота на опресняване от 144 Hz и честотата на дискретизация при докосване от 360 Hz.
Смартфонът поддържа работа с активен стилус, но той няма да се прибира в корпуса му, а в отделно калъфче.

[Изображение: moto-edge-30-white.png]

Основната камера е тройна с 50 МР главен сензор с размер 1/1,5", OIS и Quad Pixel технология, която комбинира четири пиксела в един за по-добро представяне при слаба осветеност. Камерата има бленда f/1.8 и идва и с новата технология на компанията All-Pixel focus.
Вторият сензор също е 50 МР и отново използва Quad Pixel, но вече има обектив с ултраширок обхват от 114 градуса. Тази камера служи и за макро снимки.
Третият сензор е 2 МР за дълбочина и ще се използва основно при портретни снимки.

[Изображение: motorola-edge2022-lifestyle-images-04.jpg]

Основната камера записва 4K видео при 30 или 60 к/с, а също и 8K видео при 24 к/с.
Селфи камерата е 60 МР и идва с множество AI алгоритми и функции за подобряване на цветовете и композицията. Тя е заложена в изрязан в централната горна част на дисплея кръг.

[Изображение: moto-edge-processor.png]

Конфигурацията на Motorola Edge 30 Pro се базира на най-новия чипсет на Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, допълнен от 8/12 GB LPDDR5 RAM и 128/256/512 GB UFS 3.1 вградена памет.
Телефонът идва и със сертификат IP52, така че потапяне във вода не е препоръчително. Батерията е с капацитет 4800 mAh и се поддържа 68 W бързо зареждане, 15 W безжично и 5 W обърнато безжично зареждане, като 68 W жично зарядно влиза в кутията.

[Изображение: moto-edge-30-infographic.png]

Motorola e интегрирала скенера за пръстови отпечатъци в страничния бутон за включване, което най-вероятно се дължи на желанието да се запази по-ниска цена. Дебелината на апарата е 8.79 мм, а теглото - 196 грама. Корпусът е с пластмасова рамка, а гърбът е стъклен и има защита Gorilla Glass 5, докато дисплеят е покрит от 2.5D Gorilla Glass 3.

[Изображение: gsmarena-002.jpg]

Поддържа се 5G и Wi-Fi 6E, два nanoSIM слота за две 5G карти, има стерео говорители с Dolby Atmos, a microSD слот и 3.5 мм жак са отпаднали от екстрите.

[Изображение: moto-edge-30-design.png]

Motorola пуска Edge 30 Pro в България в цветовете Cosmos Blue и Stardust White на цена от 1549 лв. на свободна продажба и в телекомите, чиито цени ще станат ясни при излизането на модела.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • solo5
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако трябва да избирам между Edge 30 Pro и Edge 20 Pro,
без колебание бих избрал втория. Даже ще ми артисат 500лв
Между другото с каква версия на Андроид излиза Edge 30 Pro?
Дано е с 12-ка, а не с 11-ка, че ще голяма издънка!
Цитирай
#3

https://mobilebulgaria.com/news/motorola...i-ambitsii Тук пише с Android 12.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#4

(2022-02-24, 21:55:00)solo5 написа:  Ако трябва да избирам между Edge 30 Pro и Edge 20 Pro,
без колебание бих избрал втория. Даже ще ми артисат 500лв
Между другото с каква версия на Андроид излиза Edge 30 Pro?
Дано е с 12-ка, а не с 11-ка, че ще голяма издънка!

Android 12 с 3 години ъпдейти по сигурността. Имах покана и за двете ексклузивни събития, но подготвям още публикацията. До днес имаше ембарго да се говори.

Телефоните от средния клас също ще имат 3 годишна поддръжка с ъпдейти по сигурността.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#5

3 години секюрити ъпдейти е ок, но с колко версии на Андроид са флагманите им?
Две ли? G100 и G200 трябва да са висок среден клас и май ще са само с един андроид ъпдейт
Цитирай
#6

Не казаха, въпреки, че няколко пъти попитахме, но да се надяваме, че поне две. Обичайно броят на големите актуализации на ОС е с 1 по малко броя години поддръжка със секюрити ъпдейти.  Относно ъпдейтите, обаче -  казаха - от тук нататък - т.е. не можем да сма сигурни, че обявената политика ще се прилага назад.

Относно тези ъпдейти - доскоро основното оправдание беше, че производителят на чипсетите - в този случай - Qualcomm, обновява драйверите само за 2 години. Да, обаче в края на 2020 г. Google и Qualcomm подписаха меморандум за сътрудничество  според който, смартфоните с чипсети Qualcomm ще получат поне три основни актуализации на Android и ще получават актуализации на защитата през четвъртата година. Вече няма нясто за оправдания - та - ще видим Smile

Аз още преглеждам видеото от презентацията, може нещо да съм изпуснала, малко ми остава до края - в момента съм на софтуера точно. Ще пиша пак, ако нещо съм пропуснала. Правя публикацията максимално близо до начина, по който телефонът беше представен с максимум детайли. Не ползвам готовите материали, които бяха дадени предварително, затова и се бавя повече Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Motorola доста амбициозно се позиционираха във високия клас телефони след дълги години с фокус върху бюджетните линии. Първите крачки бяха през 2020 г. с Morotola Edge и Motorola Edge+. През лятото на 2021 г. представиха линията Motorola Edge 20 - с акцент над телефото камерите с оптична стабилизация и поддръжка на платформата за стрийминг към голям екран Ready For - за онлайн обучение, работа от дома (home office) и геймплей от телефона на голям екран с контролер.

С Motorola Edge 30 Pro - компанията прави още крачки напред и нагоре. Новият флагман работи с много функционален стилус Moto Smart Stylus, задвижва се от мощната платформа Snapdragon 8 Gen 1 и е първият, който поддържа Snapdragon Spaces XR Developer Platform за разработане на AR приложения за AR smart glasses, каквито Lenovo представиха още на CES 2021.

Относно камерите няма компромис - и основната и ултраширокоъгълната и макро камери са със сензори с голям оптичен формат и висока 50 МР резолюция. Обичайно ултраширокоъгълните камери са по-слаби и се игнориран, но ето, че може и да не е така. Дори селфи камерата не е пренебрегната с 60 МР резолюция. А за високата резолюция се поддържа Quad Pixel технологията.

За бързо и прецизно фокусиране вече не се ползва остарялата Dual Pixel технология, а instant All-Pixel Focus популярна още, като omni-directional phase-detection autofocus (PDAF). Традиционно използвания метод за откриване на фазата (Phase Detection) разчита на по-малко от 5% от пикселите за фокусиране. Докато instant All-Pixel Focus използва 100% от пикселите или 32 пъти повче пиксели за фокусиране.

Голям прогрес има и по отношение на ъпдейтите - ще има 3 години ъпдейти по сигурността. Зареждането е турбо - 68W, с поддръжка и не безжично и обратно зареждане.

Всичко за новия флагман - можете да видите в линка по-горе. ОТчитам за слабо място - липсата на водоустойчивст.

[Изображение: MOTOROLA-EDGE-30-PRO_EUROPE-GALLERY-SHOO...TOS-19.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • dimo4ko
Цитирай
#8

(2022-02-25, 10:03:57)divna написа:  Отчитам за слабо място - липсата на водоустойчивст.
Някой компании се отказват от IP рейтинг,защото е много скъп и за да може да се намали цената на апарата,но на практика го предлагат,без да са сертифицирани.Но и да има водоустойчивост е добре да не се потапя в басейна,а да пази при инцидентно падане.Ето извадка от една статия
Цитат:Доста време IP рейтинга за водо- и прахоустойчивост беше сред най-рекламираните характеристики на смартфоните, които го имат. Процесът по сертификация е скъп, като някои компании като OnePlus например решиха да се откажат от него. Тя твърди, че One Plus 7 например има същите възможности и е водоустойчив, но е без официален рейтинг, за да спести пари. При следващите модели някои имаха официален рейтинг, други – не.
https://www.digital.bg/kak-proizvoditeli...38171.html

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna
Цитирай
#9

(2022-02-25, 10:03:57)divna написа:  Голям прогрес има и по отношение на ъпдейтите - ще има 3 години ъпдейти по сигурността.

Ъпдейти по сигурността или на Android? Тенденцията е да се предоставят поне 3 големи версии на андроид + поне 1 година on top ъпдейти по сигурността. 

За мен китайците зад Motorola трябва да докажат две основни неща: 1) Качествен софтуер 2) Продължителност и качество на ъпдейтите. Хардуерът е задължително първоначално условие, но калпавия фирмен софтуер + забавени и/или некачествени ъпдейти на Android могат да превърнат ползването на който и да е телефон в доста неприятно преживяване.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Обявени са 3 години ъпдейти по сигурността. Актуализациите на ОС ще са вероятно 2, но не е потвърдено офицално. На ниво чипсет - Qualcomm осигуряват поддръжка на драйверите за 3 големи актуализации на ОС и 4 години по сигурността.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • кром
Цитирай
#11

Благодаря! По трудния начин ще научат, че с подобни китайски номера могат да влязат в премиума, ама за бедни. Може пък и това да им е целта.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#12

Има голям прогрес в последните години и посоката е правилната Smile Аз се радвам, че се завърнаха в по-високяи сегмент и конкуренцията там се увеличава Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#13

Софтуерно телефоните им са много стабилни дори и в ниския клас
Аз в последните 4 години съм на Моторола и макар да не съм доволен, че бавят ъпдейтите
и че в ниския и средния клас пускат само по една актуализация на Андроид
не мога да се оплача от стабилността на софта
Цитирай
#14

Има ip52 сертификат.
Този телефон е много добра алтернатива на още по-скъпите флагмани. А и хубавото е, че са с чист Android и са с добри характеристики спрямо цената. Nokia и те вървяха по този път, но почнаха да правят още по0слаби телефони, но цените не падат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Motorola Edge 30 Pro в цвят Cosmic Blue - кратко hands on video - очаквайте детайлно ревю. Ръцете ми се разтрепериха. Мислех, че белият е по-красив, но определено съм грешала:


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#16

(2022-02-25, 16:02:16)divna написа:  Обявени са 3 години ъпдейти по сигурността. Актуализациите на ОС ще са вероятно 2, но не е потвърдено офицално. На ниво чипсет - Qualcomm осигуряват поддръжка на драйверите за 3 големи актуализации на ОС и 4 години по сигурността.
В това видео се казва че ще получи Андроид 13 и 14 

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna, L1892
Цитирай
#17

В премиум сегмента трябва да увеличат поддръжката
Samsung s21 Ultra излезе с Андроид 11 и се очаква да получи Андроид 16
Цитирай
#18

Малко снимки с Motorola Edge 30 Pro

[Изображение: 38310579.jpg]

[Изображение: 38310580.jpg]

[Изображение: 38310581.jpg]

[Изображение: 38310582.jpg]

[Изображение: 38310583.jpg]

[Изображение: 38310588.jpg]

[Изображение: 38310589.jpg]

[Изображение: 38310591.jpg]

[Изображение: 38310592.jpg]

[Изображение: 38310593.jpg]

[Изображение: 38310594.jpg]

[Изображение: 38310595.jpg]

[Изображение: 38310597.jpg]

[Изображение: 38310598.jpg]

[Изображение: 38310599.jpg]

[Изображение: 38310600.jpg]

[Изображение: 38310601.jpg]

[Изображение: 38310602.jpg]

[Изображение: 38310603.jpg]

[Изображение: 38310605.jpg]

[Изображение: 38310606.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • DoryanY, fenato, L1892, niksanvn, Victormihov
Цитирай
#19

divna, мога ли да помоля да приложиш снимка на текст - някакъв безобиден документ, вестник или каквото там ти е подръка? Благодаря Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#20

Само да се яви някъде на свестна цена и мисля най-накрая да пенсионирам п40 прото с този модел..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#21

На макро:

[Изображение: 38315209.jpg]

С основната камера:

[Изображение: 38315211.jpg]

Мога да го щракна и без бининг - на високата резолюция - но ще стане много голяма.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#22

Не, на макро е достатъчно - чете се безпроблемно, а и не изкривява редовете, както прекалено често се случва дори и на достатъчно скъпи модели.
Благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#23

И аз ти благодаря за идеята - да включа и такива снимки в ревюто  Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#24

За работа с текст идеално се справя CamScanner
За дистанционното обучение на детето ми спести доста време.
Снима, оправя текст и геометрия, намаля, избелва листа, дава контраст на буквите - безценна
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna, galev_90
Цитирай
#25

Преди около час го дадох на гемъра да сложи формула и да играя. След 30 мин беше на 34 градуса, сега 30 мин. по-късно - все още е на тази температура. Сложих кейса, за да не го изпусне и потроши, което пречи н атоплоотдаването, но за момента няма прегряване.

Показателна за мен беше молбата - докато е в мен този телефон да му дам да играе на него  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)