Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 30 Pro - Лични впечатления и коментари
#26

(2022-03-05, 14:26:10)divna написа:  Показателна за мен беше молбата - докато е в мен този телефон да му дам да играе на него  Big Grin

Извинявам се, но поне от официалните снимки, бутоните за звука и включване изглеждат прекалено високо позиционирани. Как е в действителност?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари
#27

Точно така е. Отбелязвам го и във видеото - обърнах специално внимание на това. Не обърнах внимание на другите методи за отключване с биометрия - има ли лицево, но ще погледна и ще допълня в статията.

Ето го и видеото, дългичко стана, но тематично е разделено на сектори и може да се превключва между тях, за да пропуснете това, което не Ви интересува. На декстоп, ако се кликне под лентата за прогреса - сегментите се зареждат в дясно, като мини клипчета с тайминг. 


Днес видях, че вече се предлага в Emag - с цена 1549.99 лв. Добавих и цената в статията

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • ivoli77, L1892, Plamen11
Цитирай
#28

В озон има преордър с подарък- Х30 Про + безжични слушалки Моторола, пак на същите пари.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#29

Интересна ми е съпоставката между Motorola Edge 30 Pro и Motorola Edge X30 , при която първият е над 2 пъти по-скъп (989 USD са 911 EUR към днешна дата срещу 420 EUR).

Дотолкова ли различията наистина оправдават това?
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#30

Освен x30 да е само за китайския пазар :-)
Цените на китайските телефони са по-високи извън Китай,
защото потребителите там са склонни да плащат повече :-)

(2022-03-08, 09:38:40)L1892 написа:  Интересна ми е съпоставката между Motorola Edge 30 Pro и Motorola Edge X30 ,
при която първият е над 2 пъти по-скъп

Имам спомен, че се говореше за Edge 30 Pro,
който щял да се казва Edge X30... или беше обратното Va
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna, L1892
Цитирай
#31

Да, такова разпределение на пазарите би обяснило драстичната разлика в цената, защото параметрите не дават кой знае какъв повод за това.

Нямам нищо против 8К видео, но ако ще е на 24 кадъра, по-добре ще е да снимам с 4К на 30-60, че дори и на 1080 с повече, колкото и това да е основно в софтуерно отношение. Не ползвам и повече от 1 карта, та опцията за втора ми е съвсем излишна.

Всичко това на теория, разбира се Smile.
Цитирай
#32

Е да, 8к в телефон за момента е повече за маркетинг отколкото за ползване
4к на 60 е повече от достатъчно

Предполагам, че Edge X30 няма да го пуснат при нас,
защото на цена от 420 евро би изяждал от продажбите на G200
На всичко отгоре X30 би трябвало да е и с по-дълга поддръжка от G200,
с по-добър екран, с по-добър процесор, по-добри камери (това го предполагам),
с по-дълга поддръжка, а на всичко отгоре е и с Андроид 12, т.е. би трябвало да получи поне Андроид 14
G200 излезе с Андроид 11 и има шанс да получи само един ъпдейт на Андроид, т.е. до Андроид 12
Цитирай
#33

Motorola Edge X30, освен, че не снима видео в 8К, също се предлага и в два варианта за селфи камера - класическия и под дисплея. Той е и с малко по-голяма батерия - с капацитет 5000 mAh, спрямо 4800 mAh на Edge 30 Pro. Не поддържа безжично и обратно зареждане, вероятно затова и има място за по-голяма батерия. А и не е Pro версия.

И още малко снимки с основната и макро камерата Smile

[Изображение: IMG-20220308-092812651.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-092916423.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-092932252.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-093632546.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#34

EMAG до утре (остават 3 бр в момента):

[Изображение: 2022-03-10-17-26-22.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • divna
Цитирай
#35

Аз доста резервиран оставан къмтоя "флагман".Няма да го бързам да го купувам.Като му се понарадват и почне по олх-а да го има може да го тествам.Че така сума телефони флагмани купувам и след 2 дена заминават в олх

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#36

До лятото ще се намира за по 1000лв, както за тази сума се намира в момента Edge 20 Pro
Това им е хубавото на Моторола при покупка на нов телефон
Бързо падат цените и човек може да се снабди сравнително евтино с добър модел
Съответно когато продавате не е добре, но пък пълно щастие няма :-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#37

(2022-03-10, 21:15:54)solo5 написа:  До лятото ще се намира за по 1000лв, както за тази сума се намира в момента Edge 20 Pro
Това им е хубавото на Моторола при покупка на нов телефон
Бързо падат цените и човек може да се снабди сравнително евтино с добър модел
Съответно когато продавате не е добре, но пък пълно щастие няма :-)

Абсолютно прав.
Не знам защо, но моторолата страшно бързо и се срива цената.
А продажбата е супер трудна.
Колкото и мотороли да съм продавал, ебаси драмата ебаси чудото..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#38

(2022-03-04, 09:44:57)galev_90 написа:  Само да се яви някъде на свестна цена и мисля най-накрая да пенсионирам п40 прото с този модел..

И аз се замислям за същата промяна  Visslar

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#39

Здравейте, има ли собственици на този телефон, да споделят мнение, определено ме грабна въпреки, че никога не съм бил фен на марката.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#40

Съмнява ме след p40 pro да ти хареса моторолата , аз обмислях същия ход ( от mate 40 pro) но се отказах.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • borkost
Цитирай
#41

В момента съм с Huawei Mate 20, но стана на 3 години и започна да издиша, а и този проблем с Google play service ме отказа от нов със същата марка.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#42

На мен доста ми допадна за времето, в което беше в мен. Сега излиза и Motorola Edge 30 - който е почти два пъти по-евтин, а не отстъпва много. Камерите са същите, методът на фокусиране и софтуер. Липсват опцията за ползване нa стилус и чипсетът е по-слаб. В статията за Motorola Edge 30 - съм го сравнявала - както с Pro модела, така и с миналогодишния Motorola Edge 20. Зависи какво търсите и какво е приоритет за Вас, като опции.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#43

(2022-05-07, 10:17:22)pnnlv написа:  Съмнява ме след p40 pro да ти хареса моторолата , аз обмислях същия ход ( от mate 40 pro) но се отказах.

С тези драми с гугъл услугите и някой други дребни неща .. от типа на куцата поддръжка на софтуер и актуализации не съм сигурен, че няма да ми хареса Wink
Вярно, ще ми липсва х5 оптиката, но другите неща мисля, че ще компенсират Wink
А и не мисля да си вземам повече китайски боклуци повече.
Преди бях с Мейт20 ... доста по-доволен бях от П40 про-то ...

Ще видим ... имам още месец да се чудя Big Grin

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rijiq за това мнение:
  • divna
Цитирай
#44

Щом не искаш китайски минаваш на корейски телефони , на съответната цена и със съпътстващите проблеми. Мерак с пари се лекува. Конкретната моторола на тази цена , с неясни планове за поддръжка ....! Мерси!
Цитирай
#45

В какъв смисъл - "неясни планове за поддръжка" ?!?! Motorola Edge 30 и Motorola Edge 30 Pro ще получат 2 големи актуализации на операционната система (Android 13 и Android 14) и 3 години софтуерна поддръжка.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#46

(2022-05-09, 13:47:32)pnnlv написа:  Щом не искаш китайски минаваш на корейски телефони , на съответната цена и със съпътстващите проблеми. Мерак с пари се лекува. Конкретната моторола на тази цена , с неясни планове за поддръжка ....! Мерси!

Всеки сам си преценява Wink .. никой не те кара да си го купуваш Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#47

(2022-05-11, 13:05:36)rijiq написа:  Всеки сам си преценява Wink .. никой не те кара да си го купуваш Wink

Който сам си преценя не търси мнения по форумите . Тук пишат хора които са готови да прочетат чуждо мнение , да го обсъдят и да си направят конкретните изводи. Самопреценяващите отиват в магазина и се самолишават от някаква сума за нещо за което не са самоуверени че си самозаслужава. Ще ме самоизвиняваш за самомнението!
[-] 2 потребители изказват благодарност на pnnlv за това мнение:
  • makak42, scorceni
Цитирай
#48

(2022-05-11, 18:04:49)pnnlv написа:  Който сам си преценя не търси мнения по форумите . Тук пишат хора които са готови да прочетат чуждо мнение , да го обсъдят и да си направят конкретните изводи. Самопреценяващите отиват в магазина и се самолишават от някаква сума за нещо за което не са самоуверени че си самозаслужава. Ще ме самоизвиняваш за самомнението!

Май ти е скучничко и търсиш с кого да се зажядаш, а не да изразиш адекватно мнение???

Ако нямаш какво да кажеш по темата .. мълчи си, че започваш да изглеждаш доста ТЪП .. или си си???

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#49

Има ли някой, който да използва Garmin Connect??
И дали има проблеми с често разкачане с часовник?

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#50

@divna , би ли споделила личните си впечатления относно автономността на Edge 30 Pro, защото Endurance rating 80h не звучи като препоръка?
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)