Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 30 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

Беше в мен няколко седмици за ревюто и не съм имала неприятности с батерията. Не ми беше и основния телефон. Но аз при възможност изключвам всякакви фонови процеси, които не са ми нужни, напр. социалки, месинджъри и прочие. Проверявам за нови известия, когато имам време и желание и вляза в приложението специално за това. Съотвено не ми е нужно през 5 мин нещо да ми църка за ново известие. Също съм изключила синхронизирането на снимките в Гугъл снимки на мобилни, което черпи много енергия.

Т.е. прецизирала съм си енеркоемкостта - позвоялвам да се разходва енергия за процеси, които са ми необходими, другите съм ги отрязала. В такъв план - не съм типичния потребител.

И още една вметка - харесвам GSM Arena, пунктуални и обосновани са. Трябваше ми спешно втори телефон за няколко дни. Понякога в мен има по 4 и повече телефона, друг път съм само с един. И така - в този момент нямах алтернатива - освен да взема телефона на детето (Motorola G9 Power) или да взема някакъв. Реших да взема някакъв много евтин Samsung, поради други съображения. Поразгледах, избрах, не ми се даваха повече от 300 лв - за телефон, който ще ползвам само 1 ден или може би два.

Та, след като го избрах и дойде - прегледах ревюто им - някакъв апокалипсис - тотал щета. Взех да се чудя дали да не го върна преди да съм го отворила. Все пак го оставих и съм меко казано очарована. Може би защото бях със свръх занижени очаквания предвид ревюто, или те са попаднали на дефектна бройка или аз съм с някакъв минималистичен подход, не знам, но ми доада и то много. Естествено няма да остана с него, но определено превъзхожда по-скъпи телефони на конкурентни марки. Лаг няма, пъргав е, снима прилично ....

Така, че имай си едно наум Smile Батерията не е голяма - действително, екранът не е малък, а той е консуматор на енергия, но поддържа и динамично опресняване. Зависи и как се ползва и за какво, както и как се настройва.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • georgieff21, L1892
Цитирай
Аксесоари
#52

Благодаря ти за изчерпателния отговор!

Аз не ползвам никакви социални мрежи и съответните им приложения, а ако нещо може да се отвори през браузър, ползвам него, а не добавям излишни консуматори. Синхронизирам единствено контактите си в гугълския акаунт и нищо повече не ми е нужно, защото не си падам по облачните услуги. Както и да е.

Зададох въпроса си за батерията на Edge 30 Pro, за да услужа на приятел, колебаещ се между него и Realme GT 2 Pro основно на база на това сравнение , в което разликата в автономността е огромна в полза на Realme, ако наистина е така и практически. Така и не намерихме достатъчно информация за GT 2 Pro обаче, а "лабораторните" сравнения между камерите обикновено нямат много общо с "полевите".

Любезно предоставените от теб по-горе снимки от Edge 30 Pro изглеждат много убедителни, но пък автономността на GT 2 Pro поне на хартия е определено за предпочитане. Затова и попитах за реални впечатления от издръжливостта на първия.

Не знам кой ще бъде избран от двата, това няма да решавам аз, а в конкретния казус бих заложил на съвсем друг модел - Honor 50 8/256, ако и да е модел от 2021 г..
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#53

Имах едно Realme преди време (6 Pro) - снимането беше катастрофа. Що се отнася до снимки - определено бих се доверила на Motorola Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#54

От къде може да се закупи гръб със стилус ?🤔

Smile
Цитирай
#55

В Емаг се предлага комплект от телефона с кейса и стилуса - само кейс не виждам. От сайта на Леново за UK може да се закупи само кейс + стилус (120 паунда) - евентуално с превозвач. В сайта на Моророла за САЩ също - 79 долара, пак с превозвач, но отнема 2 месеца и се дължи ДДС. Други опции май не виждам за сега. Евентуално може да се попита в Моторола за България дали планират внос само на кейса и стилуса.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#56

При 2 телефона вече забелязвам следния проблем, при видеоразговор през вайбър или месинджър човекът който не с edge 30 pro си чува гласа като ехо, което е доста дразнещо. Явно проблема е масов, но не намирам решение.
Цитирай
#57

Здравейте бързо въпросче.Как прехвърляте файлове на компютър от Motorolo Edge 30 pro?Взех такъв на жената ще ми избоде очите че само безжично може да си сваля и качва снимки и музика Smile .Подвам кабел Usb на Type C и само зареждане нищо друго.Смених опцията при свързване с кабел на Прехвърляне на файлове и пак греда.Почвам да се замислям за друг кабел понеже като го бодна Уйндолса не засича нищо .Забравих да кажа че е със Уйндолс 7 Smile ,а съм пробвал и на 10-ка .Поздрави от Северозападналия Видин Smile
Цитирай
#58

Опитай с AirDroid тогава. Дано стане. Успех!

 
Цитирай
#59

Това ти трябва
Цитирай
#60

(2022-08-01, 21:28:32)tcyri написа:  Здравейте бързо въпросче.Как прехвърляте файлове на компютър от Motorolo Edge 30 pro?Взех такъв на жената ще ми избоде очите че само безжично може да си сваля и качва снимки и музика Smile .Подвам кабел Usb на Type C и само зареждане нищо друго.Смених опцията при свързване с кабел на Прехвърляне на файлове и пак греда.Почвам да се замислям за друг кабел понеже като го бодна Уйндолса не засича нищо .Забравих да кажа че е със Уйндолс 7 Smile ,а съм пробвал и на 10-ка .Поздрави от Северозападналия Видин Smile
С оригиналният кабел ли сте пробвал? Някои кабели имат възможност само зареждане, други само за данни.
Ако не е опитвано с оригиналният, опитайте с него.

Поздрави!

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

Не е с оригиналният кабел понеже е тайп ц на тайп ц но другият ми телефон няма този проблем.Ще взема да пробвам с Тая Флашка Smile то се е видяло
Цитирай
#62

Възможно е другият телефон да е решен по различен начин хардуерно.
Но щом нямаш type c на компютъра, дори да пробваш и причината да е в кабела, проблема си остава. Та взимай флашката....

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

Така и ще направя Smile Ей да взема нов телефон на жената и почна да ме боли главата Smile
Цитирай
#64

(2022-08-01, 21:28:32)tcyri написа:  Здравейте бързо въпросче.Как прехвърляте файлове на компютър от Motorolo Edge 30 pro?Взех такъв на жената ще ми избоде очите  че само безжично може да си сваля и качва снимки и музика Smile .Подвам кабел Usb на Type C и само зареждане нищо друго.Смених опцията при свързване с кабел на Прехвърляне на файлове и пак греда.Почвам да се замислям за друг кабел понеже като го бодна Уйндолса не засича нищо .Забравих да кажа че е със Уйндолс 7 Smile ,а съм пробвал и на 10-ка .Поздрави от Северозападналия Видин Smile

Аз използвах оригиналния кабел и нямах проблеми, както и кабел от Samsung телефон Stolt

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#65

секюрите ъпдейтите им са доста начесто


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на innumerus за това мнение:
  • divna
Цитирай
#66

С месец закъснение?! На G100 даже с по 2, 2 и малко Big Grin
Цитирай
#67

Здравейте,
От около месец съм edge 30 pro, останах много приятно изненадан от този телефон, обаче имам един много дразнещо проблем с него, хендсфрито в колата е блутут и със стария телефон ми работеше без проблем (huawei p30 pro), с моторолата също се връзва регистрира повикване позволява и отговор през мултволана, но отказва да прехвърли разговора през радиото, единствената опция която е налична по време на разговор е от телефона. Така е и при мен и жена ми, които сме с мото, сина ми с Хуавей няма грижа. Иначе нямам никакви проблеми с разговори през други блутут устройства като слушалки или TW. Пробвах със зануляване на всички безжични устройства, но това не помогна, както на телефона така и на самото хендсфри в колата което е от 2005г.

S22 ULTRA кофти зелен. 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexdevil за това мнение:
  • divna
Цитирай
#68

(2022-08-28, 12:13:34)alexdevil написа:  От около месец съм edge 30 pro, останах много приятно изненадан от този телефон... със стария телефон ми работеше без проблем (huawei p30 pro)...

Надявам се, че няма да те затрудня с молбата си за съпоставката ти между двата модела извън описания проблем. Не е по темата, разбира се, но едно сравнение от ползвател на двата телефона би представлявало интерес за мнозина.
Цитирай
#69

Хмммм, трудна задача честно казано, от Хуавей бях много доволен, от всички смарт джаджи които съм имал, а аз смених доста хуавей се задържа при мен най-много, три години и половина ползвах Р30 pro и нямах намерение да го сменям, но времето си върви, а този тип техника си старее. Това което ме грабна в моторолата и конкретно в Edge 30 pro обаче беше бързината, както на 5G така и самата скорост на телефона, не че хуавея беше много бавен ама сравнение с мотото е направо костенурка. (нормално е, близо 4 години разлика имат) По отношение на камерата p30 pro все още бие, мотото прави хубави снимки, но не са чак толкова добре, отделно оптичното увеличение при хуавея е доста сериозно + дигиталното и става супер, снощи се опитахме да снимаме Юпитер и хуавей със неговите 50Х верно, че беше едно светло петно ама се виждаше и една от луните му. Като минус обаче е извития екран, това го ненавиждам и повече никога няма да си купя телефон с извит екран, не виждам никакъв смисъл от това,а с намирането и поставянето на скрийн протектори си е направо мъка на мъките, сигурно съм дам над 200 лева за протектори, сега за телефона на сина ми почнах да поръчвам на едро от алиекспрес. Иначе сила на огъване и водо и прахо устойчивост, без грижа, аз имам малко екстремни хобита и с моторолата май ще трябва да внимавам много да не цопне в някоя локва или да го на вали пороен дъжд, което ми е малко в минус.
Кофти черта на Хуавей беше и поддръжката на процесите с цел пестене на енергия, това е най-дразнещо то нещо на техния Emui, нещо страшно е това хора, хем има инструкция как някои процеси да се извадят от това тъпо пестене на енергия и да се извади от пестене на данни ама йок, важни съобщения може да ги получиш и след два-три часа или да ги видиш чак след като отвориш приложението. При мото този проблем го няма и това ми доставя неимоверна радост . При Хуавей в самия Emui има ужасно много полезни неща, като втори профил на ОС клониране на приложения и много много други интересни неща, които при мото не са и чували, но пък с чист Андроид можеш да си надграждаш колкото си искаш. Няма лошо, но понякога при Хуавей нещо което трябва да работи просто престава да работи и след следващия ъпдейт е сбогом, просто бай Китай е решил да го махне без много обяснения или ако дадена функция започне да създава грижа от съпорта ти отговарят колкото да не е без хич и адиос мучачо. Типичен пример е режима на дисплея който имаше ландскейп и портрет режим който Хуавей махнаха без много обяснения, това като си в кола и ползваш телефона като навигатор, гледай каква веселба настава ако искаш да набереш някой а телефона е на стойка хоризонтално. За мотото в момента освен този проблем с хендфри на колата ми и това че ОС е чист Андроид и чисто графично не ме кефи много (но пък има къде повече възможности) други забележки нямам. Всъщност бутоните за звука и отпечатъка можеха и малко по-нагоре да ги сложат, че такива като мен с малки ръце съвсем да не ги достигат, както и режима за работа с една ръка също е супер допотопен, да не кажем, че е направо тъпо направен. Не ми е болка това, но при P30 PRO, беше адски удобен. Липсата на аксесоари, като калъфи предпазни стъкла за моторолата е голям проблем, пак опираме до алиекспрес, но пък дисплея е плосък и няма да се налага да ги сменям всеки месец. Тия дни забелязах, че и обхвата на на блутут не е много голям, на 3-4 метра почва да прекъсва и то при пряка видимост, не че е кой знае каква грижа, но го отбелязвам. Това е общо взето, като телефон и компютър моторолата кърти, като фотоапарат и разни глезотии + дуракоустойчивост P30 pro е много добре. Разбира се това все още са първите впечатления, с времето ще видим дали ще остана на мото, но тук определящ фактор е и цената, последните модели на Хуавей с хакнати Гугъл услуги са над два бона, което е безобразно нагла цена, алтернатива са им HONOR, но като цени и те не падат ПО-ДОЛУ.  Самсунг и Лайнофон изобщо няма да ги коментирам, там батака си остава и това е от години.

S22 ULTRA кофти зелен. 
[-] 4 потребители изказват благодарност на alexdevil за това мнение:
  • Be6i4, divna, kristian9101, L1892
Цитирай
#70

Доста изчерпателно, благодаря!

Нямам намерение да сменям P30 Pro засега, с още над половин година гаранция, но трябва да имам алтернатива, та по тази причина търся коментари от собственици на определени модели. С помощта на коментара ти, както и на някои от по-горе, особено тези на @divna , се трупат повечко впечатления, като смущаващ момент е автономността на Edge 30 Pro, посочена в gsmarena , а и не само.

Търся обаче заместник на P30 за жена ми, като екранът задължително трябва да е минимум 6,5 инча и съм доникъде, защото качеството на камерата също е много важно, наред с автономността. Очаква се Edge 30 Ultra, но слуховете не вършат кой знае каква работа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#71

Колкото до това колко изкарва и тук нещата са на кантар, сега съм в отпуск и бърникането по телефона, като игри, туба и соц.мрежи е но стоп, отделно съчетано със кофти обхвата в Гърция и тегавия Интернет та нещата отново са на кантар, директно сравнение и на двата телефона общо взето еднакви показатели като режима за пестене на енергия на мото не е толкова брутален и не изрязва всички процеси а едновременно с това батерията издържа значително повече. Още един плюс на мото че има бързо зарядно и то е много бързо, но и това че може да се зарежда бързо и от не оригинални такива, дори и лилавите хуавейски, което не важи обаче за P30.

S22 ULTRA кофти зелен. 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexdevil за това мнение:
  • divna, L1892
Цитирай
#72

(2022-08-29, 12:30:25)L1892 написа:  Доста изчерпателно, благодаря!

Нямам намерение да сменям P30 Pro засега, с още над половин година гаранция, но трябва да имам алтернатива, та по тази причина търся коментари от собственици на определени модели. С помощта на коментара ти, както и на някои от по-горе, особено тези на @divna , се трупат повечко впечатления, като смущаващ момент е автономността на Edge 30 Pro, посочена в gsmarena , а и не само.

Търся обаче заместник на P30 за жена ми, като екранът задължително трябва да е минимум 6,5 инча и съм доникъде, защото качеството на камерата също е много важно, наред с автономността. Очаква се Edge 30 Ultra, но слуховете не вършат кой знае каква работа.

Аз смених моят P30 със Самсунга S20 FE Snapdragon. Хуавея беше на много добро ниво, адски ме кефеше, но Самсунгът е по-добър от него в почти всичко - батерия, дисплей, камера, софтуерни екстри и ъпдейти. Единствените неща, които ми липсват от хуавея са готиният външен вид (Aurora blue) и незначителният разход на AOD, при Samsung AOD изпарява батерията много по-бързо.
Edge 30 Ultra ще е китайският X30 Pro, който сега заглеждам дали няма да е бъдещият ми телефон. Но е софтуерно недоклатен все още в камерите, има доста бъгове. Отделно китайският апарат е 700+ евро, ако го обявят глобално ще е по-скъпичък и ще отиде в ценовата категория на далеч по-установените марки...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • divna
Цитирай
#73

(2022-08-29, 15:11:35)stenlius написа:  ...Edge 30 Ultra ще е китайският X30 Pro...

Едва ли, съдейки по сравнението, макар и само на база слухове, а за мен другата посочена марка не е алтернатива.
Цитирай
#74

Код:
Motorola is gearing up to introduce its latest flagship model, the Edge 30 Ultra in India on September 8. It will debut alongside the Edge 30 Lite and Edge 30 Fusion handsets.
According to the reports, the device will have a Snapdragon 8+ Gen 1 SoC, a 200MP rear camera, and a 144Hz OLED screen. It will offer support for 125W fast charging.
Motorola is actively teasing the launch of its latest Edge series models in India.
The Edge 30 Ultra will arrive as a rebranded version of the Moto X30 Pro, launched in China a few days ago.
Така пише из интернет. Но може и да направят нещо различно, ще разберем скоро.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#75

Някъде попаднах и на други предварителни данни за 30 Ultra, които бяха доста по-различни, но очевидно няма смисъл да се посочват при толкова съществени разминавания - ще чакаме да го видим като официално обявен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)