Анкета: Преминахте ли на прахосмукачка робот? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, преминах и съм доволен
46.34%
19
46.34%
Да, но не останах очарован
4.88%
2
4.88%
Не, пробвах, не ми хареса и я смених
0%
0
0%
Не, защото повърхността на пода не ми е подходяща
7.32%
3
7.32%
Не, защото качествените са много скъпи
9.76%
4
9.76%
Не, все още не ми вдъхват доверие
19.51%
8
19.51%
Друго
12.20%
5
12.20%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преминахте ли на прахосмукачка робот?
#26

Темата върви към затваряне.
Същата не е Онлайн магазин, а е място за споделяне на мнение около анкетата и ориентировъчна съвкупност от преминалите към устройството.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • jhoro, milss, sapiora
Цитирай
Аксесоари
#27

Я кажете и друго:
Робота ще почисти пода, но ... ако в помещението има цокъл - кво праим?

[Изображение: res_0e7133d9155a6b1d011aed6ac0141c94.jpg]

А там се събира доста прах.
А по ъглите - как е? Повечето роботи са кръгли и чистят отдолу.
Ако пък има и стълби ... какво - летят ли?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#28

Робота има въртящи се четки и обира мръсотията от ъгъла доста успешно. Ако имаш отворена врата естествено няма как да почисти ъгъла зад нея. Моя робот помни до 5 карти и може да имаш 5 етажна къща няма проблем. По стълбите не може да слезе сам. Трябва да го закараш сам на другия етаж. Има си минуси със сигурност, но да натиснеш само едно копче и да чакаш само да го почистиш след това. Чувството е безценно.

П.С. А под тоя цокъл ти как чистиш ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#29

@jhoro Аз същото се питах,первази,по ъглите и тавана се появяват паяжини, с обикновената прахосмукачка се чисти на всякъде, и по диваните,стълбища,ние сме в къща.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#30

(2022-03-03, 19:41:47)DoryanY написа:  @jhoro Аз същото се питах,первази,по ъглите и тавана се появяват паяжини, с обикновената прахосмукачка се чисти на всякъде, и по диваните,стълбища,ние сме в къща.

Абе демек пак ще си чистят с нормална прахосмукачка всичко по разлипно от пода,ама ще викат имам робот който чисти сам Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#31

(2022-03-03, 19:40:30)BlackBone написа:  П.С. А под тоя цокъл ти как чистиш ?

Много лесно - сменям накрайника!

(2022-03-03, 19:41:47)DoryanY написа:  @jhoro Аз същото се питах, первази, по ъглите и тавана се появяват паяжини, с обикновената прахосмукачка се чисти на всякъде, и по диваните, стълбища, ние сме в къща.

Това си го помислих, ама го спестих!

(2022-03-03, 20:09:23)Sokolchev написа:  Абе демек пак ще си чистят с нормална прахосмукачка всичко по разлипно от пода,ама ще викат имам робот който чисти сам Smile

Хората са казали - „Ръчичка трябва да пипне!“


(2022-03-03, 19:40:30)BlackBone написа:  П.С. А под тоя цокъл ти как чистиш ?

Много лесно - сменям накрайника!

(2022-03-03, 19:41:47)DoryanY написа:  @jhoro Аз същото се питах, первази, по ъглите и тавана се появяват паяжини, с обикновената прахосмукачка се чисти на всякъде, и по диваните, стълбища, ние сме в къща.

Това си го помислих, ама го спестих!

(2022-03-03, 20:09:23)Sokolchev написа:  Абе демек пак ще си чистят с нормална прахосмукачка всичко по разлипно от пода,ама ще викат имам робот който чисти сам Smile

Хората са казали - „Ръчичка трябва да пипне!“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#32

Коментирайте по темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
#33

(2022-03-03, 21:02:35)hazART написа:  Коментирайте по темата.

Нали точно по темата коментирам? За рентабилността на робота.

Защото - какъв е смисъла да минава робота, а аз да вървя след него с обикновената прахосмукачка и да чистя зад мебелите, по ъглите и тавана, да го свалям по стълбите ...
А прах се събира навсякъде. България основното замърсяване е с фини прахови частици.
Отделно съм решил да си взема една малка, акумулаторна. Евтините са дърво, ама за нещо малко (разсипана солница) не си заслужава да вадя голямата.

За пари говори и за разумното харчене!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#34

За коледа си подарихме една единствено щото беше iRobot и на полвин цена. По принцип не вярвам в бюджетните марки, а 500 евро няма да дам за прахосмукачка. Е ама за 300 става. И съм приятно изненадан. Много и се радваме като влезе под масата барабар със столовете наоколо. Ама влиза, чукне тук , чукне там, повърти се и си излиза. Явно е интелигентно добичето.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#35

От няколко дни вкъщи имаме Roborock S5 max. Бяхме доста скептични към прахосмукачките робот, но прочетохме мнения на хора, поразпитахме познати и приятели и в крайна сметка решихме да купим и ние. На 3 март изчистихме и измихме целия апартамент, а днес пуснахме робота за първоначално сканиране и почистване. Резултатът - доволно количество прах и косми от кучето. Ще пробваме чистене с робота 2-3 пъти седмично да видим как ще е, а после ще пробваме и опцията с мопа.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на skvelichkov за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#36

От половин година ползвам вкъщи Xiaomi Lydsto R1. Преминава си спокойно от стая в стая, в които се редуват ламинат с килим, гранитогрес с килими и мокет. Оправя се сама, пуска по-висока мощност на дебелия мокет и на единия килим, че е от рошавите. Прави си карти и то доста точни, поне така излиза в приложението. Заради строежа наблизо всичко е в прах, та върши добра работа за пода. Много тихо работи, а ако и се изключи и звука, не можеш да разбереш, че работи. Като си изхвърля боклука в контейнера е доста шумна, все едно излита самолет

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#37

Не мога да разбера някои хора. Разбира се, че не може да изчисти зад дивана, под него, камо ли таваните, но повечето се справят доста добре, а удобството, което ти дават просто компенсира всичко останало. Мие и чисти САМА. Натискаш един бутон на телефона и в която и точка на света да си, тя почва да чисти. А прах уверявам ви, има много, нищо че не го виждате.
Аз съм я комбинирал с ръчна прахосмукачка на батерия пак на Шайоми, която върши супер работа за местата, които не се чистят от робота.
Общо взето, ръчното чистене намаля с 90%, ако не и с повече.
След като робота си изпее песента, може би 2-3 години, ще го заменя с по-висок клас, който сам си изхвърля боклука и съвсем, ще си улесня живота.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpaceX за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#38

(2022-03-06, 12:05:55)SpaceX написа:  Не мога да разбера някои хора. Разбира се, че не може да изчисти зад дивана, под него, камо ли таваните, но повечето се справят доста добре, а удобството, което ти дават просто компенсира всичко останало. Мие и чисти САМА. Натискаш един бутон на телефона и в която и точка на света да си, тя почва да чисти. А прах уверявам ви, има много, нищо че не го виждате.

То и аз не мога да разбера, ама май са други хората!

Да - „прах“, фини прахови частици има много в България! Доказано е, че това е основното замърсяване.
За разлика от Западна Европа, където е замърсено с газове.

Мечо Пух е казал - „Колкото повече - толкова повече!“
Но има един термин в математиката - необходимото и достатъчно условие! Не е въпросът, че роботите са нещо лошо или излишно. До пари опират нещата!
Защо да заменям обикновената прахосмукачка - 150 лева с два циклон филтъра - за нещо струващо 5-10 пъти повече. Даже - не да заменя, а да добавя!

Много хора си наемат камериерки, които чистят всичко - под, стени, тавани, мебели, баня, WC, перат (с пералнята), прибират дрехите, подреждат ...

Пак питам - ще си мерим пиш... прахосмукачките и доходите ли, или ...?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#39

Едни си мерят пиш.....
Други прахосмукачките
Трети доходите
В бгмама сигурно си мерят циците, обаче ще съм в дъното на класацията и не влизам там Wink .
Хората тук обсъждат нещо което на тях им е интересно. На теб като не ти харесва прескачаш темата.

1916 
[-] 6 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Bavarche, DoryanY, eleena, emil11, jhoro, sapiora
Цитирай
#40

(2022-03-06, 13:51:07)milss написа:  Едни си мерят пиш.....
Други прахосмукачките
Трети доходите
В бгмама сигурно си мерят циците, обаче ще съм в дъното на класацията и не влизам там Wink .
Хората тук обсъждат нещо което на тях им е интересно. На теб като не ти харесва прескачаш темата.

Напротив - интересно ми е!
Както ми е интересна концепцията за „Smart home“ (истинската и криворазбраната) и разните „Алекси“ и прочие!
Едно време - понеже нямаше „Алекса“ и дистанционни - аз изпълнявах тази роля. Да увеличавам и намалявам звука на телевизора и прочие.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY, milss
Цитирай
#41

Всеки сам си преценява има ли нужда от робот или не. Аз имам куче. Голямо куче. С дълъг косъм. Вкъщи трябва да се чисти ежедневно.
Всяка сутрин като илизам на разходка, пускам робота да измие и изчисти. Прибирам се и какво да видя - чисто и мирише на мистър пропър Smile
Вече има напълно достъпни роботи (Шайоми например), които се справят не по-зле от доста по-скъпите. Моят го взех за 400лв с доставката.
Наполовина, ще вземеш Самсунг с 12 циклона и не знам си още какво, но все пак ще трябва да я пускаш и да чистиш на ръка, което в моят случай е ВСЕКИ ден.
Едно време си е за едно време. Който иска нека си живее в миналото. Аз съм си направил дома умен, което е не само много по-удобно, практично, но и икономически изгодно. Да, все още мога да пращам детето да гаси телевизора или да го намалява, но мога да си го правя и от телефона.
[-] 3 потребители изказват благодарност на SpaceX за това мнение:
  • eleena, jhoro, sapiora
Цитирай
#42

(2022-03-06, 17:03:54)SpaceX написа:  Всеки сам си преценява има ли нужда от робот или не.
За това съм съгласен, другото са подробности.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#43

(2022-03-06, 15:02:08)jhoro написа:  Напротив - интересно ми е!
Както ми е интересна концепцията за „Smart home“ (истинската и криворазбраната) и разните „Алекси“ и прочие!
Едно време - понеже нямаше „Алекса“ и дистанционни - аз изпълнявах тази роля. Да увеличавам и намалявам звука на телевизора и прочие.

Ами колега, като ти е интересно чети, питай събери опит и някой лев, после седни и разцепи събраните стотинки спрямо очакваната полезност и ако ти излезе тънката сметка, можеш да почнеш да инвестираш в по добър начин на живот. За някой свободното време е по ценно. За други - парите. Зависи какво не ти достига.

Аз също бях скептик че вършат работа. Но много познати ги хвалят, а никой не се е оплакал. За мен от излишен лукс стана една от най разумните покупки. Ако не бях доволен щях да я върна в рамките на 1 месец. Затова я поръчах от Амазон. С тях няма как да се набутам.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • eleena, jhoro, milss
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)