Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCO X4 Pro 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: FMJt-WCSXo-AM-3ku.jpg]

Poco X4 Pro 5G ще зарадва потребителите с 6.67" AMOLED дисплей с опресняване до 120Hz и отчитане на докосването при 360Hz за още по-бърза реакция.

[Изображение: gsmarena-005.jpg]

Панелът е с резолюция 2400 х 1080 пиксела и поддържа широката цветова гама DCI-P3. Сред характеристиките му е и сертификация на SGS, че е по-щадящ за очите.

[Изображение: gsmarena-005-1.jpg]

Смартфонът разчита на чипсет Snapdragon 695 в комбинация с 6/8GB RAM и 128/256GB памет за приложения. Батерията е с капацитет 5000 mAh и поддържа бързо зареждане при 67 вата, което може да зареди телефона от 0% до 70% за 22 минути.

[Изображение: gsmarena-006.jpg]

Добавени са още стерео говорители и линеен вибрационен мотор, а в софтуерно отношение откриваме MIUI 13.

[Изображение: gsmarena-003.jpg]

При камерата откриваме 108МР 1/1.52" главен сензор с опция за комбиниране на 9 пиксела в един, 8МР с ултраширокоъгълна оптика и 2МР сензор за макроснимки.

[Изображение: gsmarena-003-1.jpg]

Продажбите на Poco X4 Pro 5G започват в началото на март на цена 269 и 319 евро за версиите с 6/128GB и 8/256GB памет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10802

Тоя телефон е много зле спрямо Xiaomi Poco X3 Pro, направо два метра под земята. Само един по различен дизайн и един АМОЛЕД. Пробутват залежалите си чипсети.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#3

(2022-03-01, 14:10:44)skysoft написа:  https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...one2=10802

Тоя телефон е много зле спрямо Xiaomi Poco X3 Pro, направо два метра под земята. Само един по различен дизайн и един АМОЛЕД. Пробутват залежалите си чипсети.
Снапдрагън 695 5г залежал? Всъщност 860 е "претоплената манджа" и на всичкото отгоре непълноценно използвана в телефон като Х3 про.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#4

Ето едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

(2022-03-01, 14:27:20)batala написа:  Снапдрагън 695 5г залежал? Всъщност 860 е "претоплената манджа" и на всичкото отгоре непълноценно използвана в телефон като Х3 про.
695 по нищо не може да бие 860. Дори е смехотворно да се сравняват.
Цитирай
#6

(2022-03-01, 16:22:10)Irriducibili написа:  695 по нищо не може да бие 860. Дори е смехотворно да се сравняват.

Къде е казано, че телефона трябва да е с по-добър процесор от предшественика си? В някои отношения все пак е по-добре.  Пак да напомня, че 860 в х3 про не се използва пълноценно.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#7

(2022-03-01, 16:29:24)batala написа:  Къде е казано, че телефона трябва да е с по-добър процесор от предшественика си? В някои отношения все пак е по-добре.  Пак да напомня, че 860 в х3 про не се използва пълноценно.

За един Амолед жертваха всичко.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#8

(2022-03-01, 21:24:18)airbus написа:  За един Амолед жертваха всичко.

Единственият вариант да сложат нещо по-добро беше SD870, но пък тогава цената щеше да е съвсем друга.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#9

Абсолютна греда. Мислех си, че ще надградят X3 pro, а то само дисплея. Камерата не я смятам за ъпгрейд. Зарядното също дали за 25 или 50 минути. Не разбирам за какво сложиха този процесор. По добре сд860 пак да бяха сложили и телефона щеше да гръмне пазара.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#10

Тъкмо разглеждам характеристиките, тъй като до вчера се занимавах със серията Redmi Note 11, направи ми впечатление, че като спесификации - POCO X4 Pro е 1:1 с Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G - всичко - размери, дисплей - и като размер, тип, яркост, чипсет, камери, батерия, политика на актуализации и т.н. ... Никаква разлика не виждам, освен в дизайна на задния панел.

Изпускам ли нещо?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

(2022-03-13, 14:26:12)divna написа:  Изпускам ли нещо?

Задния панел и Поко лаунчера, това им е разликата. Евентуално и минимално в цената.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#12

Както и NFC за тези които го ползват, при Редмито липсва
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • divna
Цитирай
#13

Да, сега видях, че е за определени региони. Този в мен няма, вероятно и Pro моделът ще няма.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#14

От няколко дни е в мен телефона. Като дизайн ми допада доста - премиум усещане и лазерният ефект на гърба наистина е голям гъдел. Допада ми, че върху дизайна се мисли и не се бълва едно и също на килограм. Плосък преден панел, плосък заден панел, плоски рамки. Благодарение на AMOLED екрана, телефонът е доста по-тънък (8,1 мм) от миналогодишната серия POCO X3 (9,4 мм). По-тънкото тяло позвоялв аи задният панел да е плосък. При по-дебело тяло е по-удобно да има леко заобляне на задния панел, както при миналогодишните модели.

Впечатленията ми са, че са се опитали да предложат един различен телефон. Не просто ъпгрейд на минаогодишния, който все още е актуален и може да се закупи. Така няма и канибализация на двете поколения телефони. Новият може би таргетира и дами, по-млади хора, не само heavu users или геймъри. За тях съвсем резонно влиза POCO F4 GT.

Мисля, че наблюдаваме по-прецизно сегментиране на линиите на бранда и таргетиране на различни потребителски групи. Като Pro модел - POCO X4 Pro е по-луксозен, със стъклен заден панел - такъв е бил първия (X2), с AMOLED екран и то добър, с бързо зареждане. Не на всвки му е нужна хипер, ултра производителност. Брандът се развива и разгръща в различни посоки.

Другият ъпгрейд - камерите - с по-големи сензори са. Размерът си има значение. Да, не снима видео в 4К,  поради ограниченията на процесора, но за нормална употреба е чудесен. И е първият, който предлага 5G.

Та за новите неща - стъклен заден панел, AMOLED екран, по-бързо зареждане, по-големи камера сензори ... за не полети цената е небесата е жерствана производителността. Защото ако и там е надоре ... цената няма да е народна. За мнозина това няма да е проблем. Който е взел G3 Pro едва ли му е зор да ъпдейтва с нов телефон сега. А за догодина ще видим какъв път ще поемат. Вероятно ще тестват потебителските нагласи и как се приема промяната.

Ето няколко снимки с телефона. Първите са с основната камера на открито и закрито, на. Портретнтие са със селфи камерата - от ръка и от статив. Светлината не беше най-подходящата, въпреки това надмина многократно очакванията ми и бих казала издухва доста други прехвалени марки. Селфи снимките са на режим Портрет. Чернобялата е с вграден филтър.

[Изображение: IMG-20220515-145735.jpg]

[Изображение: IMG-20220515-150938.jpg]

[Изображение: IMG-20220515-151648.jpg]

[Изображение: IMG-20220516-174429.jpg]

[Изображение: IMG-20220516-174524.jpg]

[Изображение: IMG-20220516-181231.jpg]

Лазерният ефект на гърба - задният панел е обработен с прецизно гравиране, за да бъде пресъздадена визията на лазерен лъч, проникващ в нощното небе. При ярка светлина линиите на ефекта са доста резки и остри, както се вижда на клипа. При по-слаба светлина са по-меки.


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4, bobi700402, krasimiretov, Monipeev
Цитирай
#15

Добавям още малко снимки с телефона и видеа с калейдоскоп ефекта - най-вече за тези, които не са плзвали телефони Xiaomi.

[Изображение: IMG-20220520-155430.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-211803.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-211932.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-212430.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-214328.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-214439.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-214508.jpg]
[Изображение: IMG-20220521-214607.jpg]



Над силата е само умението да я владеем!
[-] 7 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Be6i4, bobi700402, hsgrgs, Riger, SE Neo V, Sponsora33, suffer
Цитирай
#16

(2022-03-01, 14:27:20)batala написа:  непълноценно използвана в телефон като Х3 про.
Не разбрах защо е "непълноценно използвана"?

Нишата, която Poco смартафоните заемат, е на апарати с висока производителност, на ниска цена. Именно в тази връзка 4 pro не би трябвало да съществува такъв, какъвто е. Има си Xiaomi версия, може би по-добре щеше да си остане само там, защото не е лош телефон, но е само толкова и има голяма конкуренция, сред която не блести с абсолютно нищо.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 2 потребители изказват благодарност на Moro за това мнение:
  • bobi700402, izibizi
Цитирай
#17

(2022-05-25, 09:02:22)Moro написа:  Не разбрах защо е "непълноценно използвана"?

Нисшата, която Poco смартафоните заемат, е на апарати с висока производителност, на ниска цена. Именно в тази връзка 4 pro не би трябвало да съществува такъв, какъвто е. Има си Xiaomi версия, може би по-добре щеше да си остане само там, защото не е лош телефон, но е само толкова и има голяма конкуренция, сред която не блести с абсолютно нищо.

Снапдрагон 860 си има производителността, но под непълноценно използване визирам сравнително лимитираните възможности на модема (на X3 pro) спрямо близките до 860 процесори 855 и 865.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#18

Ок. Ясно.

П. П. :

Сега видях, че съм написал нисшата... Едно, че ниша се пише без "З", 2-ро низша се пише с "З", а не с "С".

Чувствам се засрамен... Sad

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#19

Брандът се развива, като всеки друг. Тръгва oт някъде и се разгръща. GT моделите ще са явно с по-висока производителност.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

Реално "брандът" предлагат модели на Xiaomi, под друго име.

Това, което ме привлече към тях, беше точно високата производителност и ниската цена. Още когато излезе F1, бях впечатлен какво предлага. Колега си го беше купил и бях решил, че следващия ми телефон ще е Poco(по това време бях с Nokia 8, който се оказа очудващо добър и на много приятна цена).
X3 Pro е точно това, което очаквах от бранда. Но настоящият модел от серията не ми хваща окото по никакъв начин, освен визуално, което е без значение за мен, защото винаги ползвам непрозрачен калъф.

GT серията е доста по-интересна, но и идва поне двойно по-скъпо.

Вече ми мина мерака да давам големи суми за телефони, които така или иначе сменям на 2 години. Затова и съм леко разочарован. Дано X5 Pro да има това, което търся. В противен случай, ще се преориентирам към друга марка.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 2 потребители изказват благодарност на Moro за това мнение:
  • airbus, divna
Цитирай
#21

Така е, да си припомним как стартираха и OnePlus. Пробиващите тръгват така.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#22

Да, но ако не продължат така, както стартираха, смятам, че ще се слеят в масовката и ще загубят своята идентичност. Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#23

За пръв път съм с POCO и след 2 месеца ползване мога да споделя, че не съм сгрешил в избора си. Отлично представяне във всички аспекти, съобразно моя начин на ползване.
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivco за това мнение:
  • Be6i4, divna, milenvn, suffer
Цитирай
#24

Преди време си бях настроил алармата, като звънеше с различни мелодии всеки път, обаче ровичках нещо и развалих настройките. И сега не мога да намеря откъде се настройваше звъненето с различни мелодии. Моля ако някой знае да пише.
Цитирай
#25

Здравейте,  един приятел ми каза за poco до сега не ги бях чувал или по скоро не им обърнах внимание. Но след като им разгледах моделите се спрях на poco X4 pro 5g, видях, че имат и gt версия и двата са с mmiui 13. Но защо са с различни версии на андроида про версията е с андроид 11, а другия с 12. Не били следвало щом и двата са с miui  13 да са с еднаква версия на андроид, тъй като излизането на пазара и на двата  е през 3 месеца.Къде е логиката  или при китайците не търсим логика.  Колко им е поддръжката на тези телефони като обновление на андроид и защита по сигурноста.
Благодаря!

poco X4 pro 5G
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)