Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм Лазер
#1

Здравейте.Искам да споделя какво сътворих, защото се зарибих случайно от един румънец в YouTube.
На кратко, направих си къстъм лазер над 6.5W.

1.Лазарен диод NICHIA NUBM0E 5.5W - 6.5W+

2.Драйвър 5V и 4.5A, като може да се модне и да стан 5А

3.Тяло за лазарен диод + леща

4. Тяло за фенер Manta ray 8.2

5. Алуминиев радиатор (изработка на струг)

Работи с 2 батерии 18650 или 2 х 26650.

Лазерът е много мощен и от 2 метра пали дърво и други неща. Като се фокусира от близко разстояние направо изгаря мигновенно, чак съска. Имам три лещи, като ползвам главно три компонентна, която си идва с лазерното тяло. Имам и G2, но тя е за близки разтояния за рязане и графиране, не прави тесен лъч в далечината. Има три режима на работа слаб, мигащ (силен) и силен. Имам компонентиза още един лазер. Чакам да дойде същия диод, но ще модефицирам драйвъра до 5А, тогава мощността отива до 7.2W с G2 леща. Всичко е намазано обилно с термо паста МХ4 и охлаждането в момента е много добро.След минута работа на макс, загрява едва едва. Чакам и леща G8. 

Ето видео със същия диод и мощност как свети

Още снимки


Прикачени файлове Миниатюри
                       
               
Цитирай
Аксесоари
#2

За какво може да го ползваме?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Най вероятно за неволно ослепяване.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#4

Няма какво да работя с него. . Просто за удоволствие. Имам и предпазни очила. Просто трябва да се внимава много и проблеми няма. Това не е играчка все пак.
Цитирай
#5

Направи си поне едно цнц за рязане, така само да си светиш няма голяма полза
Цитирай
#6

С тая мощност не става. За там трябва Co лазер

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Е поне за гравиране, ама щом реже дърво, поне за дървена обработка А и ако го ползва в импулсен режим или Q switch мощността става доста повече за кратко време
Цитирай
#8

Няма да издържи нито диода нито лещите.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#9

(2022-03-05, 16:40:55)Andon0v написа:  Направи си поне едно цнц за рязане, така само да си светиш няма голяма полза

Не ми трябва. Аз не се занимавам с такива неща. Просто си го направих за кеф. Реално освен да светиш, може да направиш някоя поразия с него. Дори и огън може да си запалиш. Вечер свети много яко иначе. Без да има мъгла лъча се вижда все едно е в мъгла. Един такъв лазер от 7W струва над 800лв по чужди сайтове. Сглобих го просто от интерес.
Цитирай
#10

Ако имаш котка да го гони.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

А да бе. Да ослепи животното. Това са опасни играчки.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#12

(2022-03-09, 21:04:07)Victormihov написа:  Ако имаш котка да го гони.

Нямам котка, но и не бих посмял, ще я опърли моментално. Ози ден сложих леща G2, която главно се ползва за графиране. Разликата е, че фокусното разтояние е много малко и загубата на мощност е само 5%. Реално лъча може да стане тънак като косъм на 2-3 сантиметра пред лазера. За отрицателно време реже пружинка от химикал и ножче за бръснене. При дърво и други неща излиза директно огън. Сега чакам леща G8, която има дълго фокусно разтояние, тоест лъча стои тесен на дълги разтояния и има само 12% загуба от мощността за разлика от стоковата леща, която също има много стегнат лъч, но загубата на мощност е цели 30%. Тоест ако диода е 7W с нея ще стане 4.9W изходна мощност.
Опасна работа си е и не трябва да се насочва към когото и да е на разтояние поне 10 метра че и повече.
Цитирай
#13

Простигна приставката за втора батерия и вече е готов на 100%. Може и за бухалка да се ползва Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg Screenshot_20220312_141708_com.android.gallery3d_edit_396092709840079.jpg Размер: 90.84 KB  Сваляния: 225
Цитирай
#14

Ако не дай боже войната се разрасне и до тук, ще ти е полезен като оръжие Big Grin

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#15

(2022-03-12, 14:31:26)vikic написа:  Ако не дай боже войната се разрасне и до тук, ще ти е полезен като оръжие Big Grin

Не дай боже, но имам пистолет ТТ с калибър 7,62×25 mm  Smile
Цитирай
#16

Здравейте. Записах кратко видео на мощността на лазера, как изгаря някои предмети.
Цитирай
#17

Яко е, като светлинен меч от Star Wars

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Може да си отвориш студио за татуировки.
Пенка + Иван = ВНЛSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Тези дни ще направя втория лазер, който мислех да е по малък като размери, но май ще стане пак голям, защото ще трябва голям радиатор . Причината е, че драйъра се оказа, че работи на 4А, а не на 5А, както мислех. Следователно това даваше мощност около 5.6W.
Онзи ден буквално тунинговах драйвъра, като подмених един резистор с друг. На Мястото на R50, сложих R082 и върху него R500, както си беше.
Образно казано беше така:
R082 / R50 + R500 = 4A
Сега е така
R082 / R082 + R500 = 6A
Това е с високоразрядни батерии 18650/15~20А
В момента вече мощността е над 7.5W и разликата е забележимо голяма в силата. Светлината също стана още по ярка.  Негативите са, че вече диода загрява много бързо на максимална степен и трябва да се избягва продължителна работа дори над 30 секунди. Радиаторът е голям и пак се загрява много при малко повече работа. Това автоматично скъсява и живота на диода, който е с много дълъг живот, но няма пълно щастие.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#20

Човек, я дай цена на това нещо ако искаш да се разделиш с него
Цитирай
#21

Ами има вероятност единия да го продам, но още не съм решил. Лазер с такава мощност струва около 800лв, само да кажа Smile Аз естествено няма да му търся такава цена. Тези дни ще правим за втория алуминиев радиатор и ще видя как ще изглежда. Вероятно малко грозно ще е, защото няма как да се сложи малък радиатор при тази голяма мощност. Това все пак не е синьо лазарче да си светкам вечер и да се кефя. Преди 10 дни пробвахме за тест едно нещо. През прозореца за 10 секунди подпалихме облегалката на бракувания ми голф 2. Smile Буквално щеше да изгори хахахах. Много поразии могат да се направят с това нещо ако попадне в ръцете на някой лош хулиганин хахаха
Цитирай
#22

А добре. Загубих интерес.
Просто нямах идея от ценовия диапазон.
Цитирай
#23

(2022-04-02, 13:22:53)hgeorgiev написа:  А добре. Загубих интерес.
Просто нямах идея от ценовия диапазон.

Да, скъпи са тея неща. Може сам да провериш по сайтовете. Има и евтини варианти по 80лв от Алиекспрес достатъчно мощни по 1.6W-2W. Пак могат да палят предмети. Ако имаш интерес ми пиши на лично, ще ти препоръчам.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#24

Това не е "светеща показалка" , малко по-нагоре в темата е спомената цена, също така и какво е необходимо за направата му. Това не е евтино. А иначе идея към автора
https://youtu.be/XKnEcPSUlLQ

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#25

(2022-04-02, 14:18:13)pepy1 написа:  Това не е "светеща показалка" , малко по-нагоре в темата е спомената цена, също така и какво е необходимо за направата му. Това не е евтино.
Да, точно така. Това не е лазарче да се свети вечер. Също така не го препоръчвам не безотговорни хора, които не са наясно за пораженията, които може да направи ако попадне в окото от няколко метра. Специално този сравнително нов диод е направен за графиране и рязане на определени неща, а не за светене в небето. Много много опасно и много лесно може да попадне в очите. Има очила за тази цел, но пак трябва сериозна отговорност за този лазер.

Да, знам че ги правят на подобни неща. Но предимно със сини диоди, защото са най мощни. Червените и зелените са много по слаби. Също така за графиране си има направо сглобени лазери. Също така са много мощни, защото са с няколко диода вътре, които се обединяват в един лъч.

BGN 274.65 37%OFF | LEHO CNC Laser Head Blue Laser Module 15W Laser Engraving Module Engraving Head For Laser Engraving Machine With PWM TTL
https://a.aliexpress.com/_mrKxynM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)