Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм Лазер
#26

Не само в очите, без проблем прогаря и плът.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2022-04-02, 14:42:13)Andon0v написа:  Не само в очите, без проблем прогаря и плът.

Да, точно така. Обаче в окото последствията вероятно ще са необратими до живот! Аз съм си изгарял пръста за секунда с 3.5w, като се опитвах да фокусирам и не беше никак приятно. Замириса на опърлено  Smile

Готова е и втората самоделка. Изглежда малко грозно, но няма как. Трябва добро охлаждане за мощност над 7.5W при 6А.



Прикачени файлове Миниатюри
                       

Цитирай
#28

Това трябва да се пази от деца на 100км.
Каква всъщност е целта на този лазер който си сглобил освен ослепяване и палене на предмети?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#29

(2022-04-05, 11:17:39)Victormihov написа:  Това трябва да се пази от деца на 100км.
Каква всъщност е целта на този лазер който си сглобил освен ослепяване и палене на предмети?
Трябва да се пази не само към деца ами към всичко живо. Тези 100км не знам обаче от кеде изтъпанчи ей така. Тези неща реално са опасни главно от близко разтояние. И да ти светнат от 100-200 метра няма да ти стане абсолютно нищо на очите за част от секунда. Лъчът тогава е много разсеян и губи своята мощност значително. Като цяло не трябва да се свети към хора и животни, а и не виждам смисъл да светя в хората. Тези лазери работа няма как да ти свършат. Не казвай че в живата не си си купувал неща, които не ти вършат работа и стоят в някой шкаф Smile Просто са ми интересни такива неща, като мощни фенери, лазери и много други неща. А и има някакви добри странични доходи и мога да си чеша крастата.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#30

Малък тест направих. Закупих същия лазарен диод, но с оригиналната версия, която е от сноп с диод. Диодът е гол без предоазител. По евтин е с 20лв даже. Поставих го в тялото на по малкия лазер. Още с пускането разбрах, че силата му е значително по голяма. Брутална мощност! Почти два пъти по мощен от другия. Не знам защо е така, но и юоят уред за измерване показва същотото.
При замерване с уреда ми без леща показа почти 12W. А диода с предпазител 8.2 и то след поставяне в хладилник. Иначе 7W
С лeща G8 10.5W, като в сравнение с другия 6.5W
С леща 3 Elements 9w, а другия показва 5W
Светлината е видимо по ярка. Пали картон за няколко секунди от 4м, докато другия не може. Буквално брутална мощност! Не мога да кажа точно колкото вата е, но определено е много. Склонен съм да вярвам по моя измервателен уред че показва сравнително точно. Явно този диод при 6А буквално става звяр.

На клипа не се вижда но възпламенява картона за 2-3 секунди. Чува се едно пукане даже.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#31

На който му е интересно да види видеата каква мощност има лазера от разтояние. На второто видео от метър директно огън прави на дървото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)