Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон за възрастен с бюджет до 300-320лв.
#1

Здравейте,

Трябва да избера нов (не втора употреба) телефон за баща ми и бюджетът е ограничен - 300-320лв. Не му се дават повече пари.
Той няма претенции и, след досегашния му Huawei Y6 от 2016 с 1GB рам и 8GB вътрешна памет, всеки по-нов ще му се стори супер.
Моето единствено изискване е да има Google услуги и Huawei отпада.
Четох всички теми тук за бюджетни телефони, но все още не съм убеден в избора.

Май нещата отиват към Redmi 10 4/64 за 309лв.
Чудя се и за Xiaomi Redmi Note 8 PRO 2021

Моля за идеи за някое друго усторйдтво в този ценови диапазон.
Не се бърза с покупката, така че ако има нещо много по-добро за малко повче пари, може да се изчака някоя промоция.

Аз бих му взел Poco X3 PRO 6/128, но едва ли ще падне цената до неговия бюджет, дори и на промоция.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
Аксесоари
#2

Redmi-тата не ги препоръчвам заради чипсета. Иначе Samsung Galaxy A02S или Motorola E40. И двата модела предлагат издръжливи батерии. Успех в избора!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#3

Преди няколко месеца купих TCL 20 SE 4/64GB като го ползвам само като навигация, но за параметрите си се справя доста добре - издържлива батерия, голям екран (подходящ най-вече за по-възрастни потребители) и съвсем не лош софтуер под Андроид 11 засега. Има и сравнително бързо зареждане. Да, камерите му са непретенциозни, но и доста по-скъпи модели не се справят.

Съвсем в бюджета е, идва с найлонов кейс и зарядно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#4

Redmi-тата, които си харесал, са доста близки до най-доброто, което можеш да купиш за тази сума в България. Добре си се насочил към тях.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#5

В събота мой познат си е купил Motorola Moto E40 64GB 4GB RAM Dual. Доста прилично работи.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#6

(2022-03-07, 15:09:31)L1892 написа:  Преди няколко месеца купих TCL 20 SE 4/64GB като го ползвам само като навигация, но за параметрите си се справя доста добре - издържлива батерия, голям екран (подходящ най-вече за по-възрастни потребители) и съвсем не лош софтуер под Андроид 11 засега. Има и сравнително бързо зареждане. Да, камерите му са непретенциозни, но и доста по-скъпи модели не се справят.

Съвсем в бюджета е, идва с найлонов кейс и зарядно.

Моя го взех от олх за 250 неразпечатен.Голям дисплей,иконките отгоре са сравнително големи.Доста силно се чува звука.За възрастен става,но за друг не бих го препоръчал.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#7

(2022-03-07, 22:58:27)fu4ko написа:  ....За възрастен става,но за друг не бих го препоръчал.
И аз, но питащият търси телефон тъкмо за възрастен. А моделът е повече от супер за навигация с големия си екран.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • fu4ko, jhoro
Цитирай
#8

(2022-03-08, 08:09:12)L1892 написа:  И аз, но питащият търси телефон тъкмо за възрастен. А моделът е повече от супер за навигация с големия си екран.

Един сериозен проблем при комуникациите - не се вниква в съдържанието на въпроса.
Питащия си е сложил „филтрите“ - „вид потребител“ и „цена“. А fu4ko реагира, все едно го карат - той да ползва апарата.

(2022-03-07, 22:58:27)fu4ko написа:  За възрастен става, но за друг не бих го препоръчал.

Забрави да кажеш години - възрастовата граница!
Моят син беше ученик (15-16 годишен) и каза - „... разни ДЪРТАЦИ на 30 години ...“!!!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#9

(2022-03-08, 11:14:31)jhoro написа:  Един сериозен проблем при комуникациите - не се вниква в съдържанието на въпроса.
Питащия си е сложил „филтрите“ - „вид потребител“ и „цена“. А fu4ko реагира, все едно го карат - той да ползва апарата.


Забрави да кажеш години - възрастовата граница!
Моят син беше ученик (15-16 годишен) и каза - „... разни ДЪРТАЦИ на 30 години ...“!!!

Явно не си прочел,че имам апарата и го ползвам.Достатъчно е да погледнеш подписа.Да речем 55+ години-възрастен.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#10

(2022-03-08, 11:14:31)jhoro написа:  Един сериозен проблем при комуникациите - не се вниква в съдържанието на въпроса...
Понякога е трудно да се определи кой проблем е по-сериозен - че не се вниква в:
а) съдържанието на въпроса
б) съдържанието на отговора
в) и двете

Съдейки по изброените в подписа на питащия модели на (очевидно) притежавани и ползвани телефони, е по-вероятно той да не е на тийнеджърска възраст, което се чете и между редовете в изложението, а от това следва, че нуждаещият се от нов телефон е възрастен човек, колкото и разтегливо понятие с размити граници да е.

Ако започнем да разлагаме понятието "възрастен" и да му придаваме някакви стойности, току виж сме стигнали до друг подпис Smile.
Цитирай
#11

(2022-03-08, 12:06:09)fu4ko написа:  Явно не си прочел, че имам апарата и го ползвам. Достатъчно е да погледнеш подписа.
Да речем 55+ години - възрастен.

Понеже не се познаваме лично - няма да се обидя!!!

(2022-03-08, 13:29:43)L1892 написа:  Ако започнем да разлагаме понятието "възрастен" и да му придаваме някакви стойности, току виж сме стигнали до друг подпис Smile.

Точно използването на думите „телефон за възрастен“ трябва да говори за определен вид ползване.
Без игри - особено ресурсоемки и онлайн, без изисквания за видео с висока резолюция, с добра свързаност и приятелски интерфейс.

Пп. Ако аз търся „Нов телефон за възрастен“ - ще се насоча към нещо такова
[Изображение: 11470852915230.jpg]
Защото моята майка е на 82.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Не искам да обидя никой.Явно разбиранията ни за възрастен са различни.Баща ми си отиде на 63 и до последно използваше Нокия с фенерче.Преди това дълго носеше първия си телефон Ериксон т65.Зависи.Аз съм на 37 и много обичам да играя на Dead by daylight.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на fu4ko за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

(2022-03-08, 19:15:17)fu4ko написа:  Не искам да обидя никой.Явно разбиранията ни за възрастен са различни.Баща ми си отиде на 63 и до последно използваше Нокия с фенерче.Преди това дълго носеше първия си телефон Ериксон т65.Зависи.Аз съм на 37 и много обичам да играя на Dead by daylight.

Съгласен!
Затова не трябва да се говори за възраст, а за тип ползване.
В момента аз (55+) ползвам два смартфона + телефон с бутони, само за разговори. Лаптопите и десктопа са отделно.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#14

(2022-03-08, 19:06:37)jhoro написа:  Точно използването на думите „телефон за възрастен“ трябва да говори за определен вид ползване.
Без игри - особено ресурсоемки и онлайн, без изисквания за видео с висока резолюция, с добра свързаност и приятелски интерфейс.

Пп. Ако аз търся „Нов телефон за възрастен“ - ще се насоча към нещо такова
И ти май не четеш,човека е писал
Цитат:След досегашния му Huawei Y6 от 2016 с 1GB рам и 8GB
Ти какъв телефон си показал-с копчета Smile ,то е ясно че се търси смартфон,нисък клас,до 320лв.А възрастта на човека за който ще се купува няма значение,нали ще му пращат снимки,клипчета,на какво ще ги гледа,а пък и други опции ще ползва,като вайбър.

Huawei P30
Цитирай
#15

(2022-03-08, 19:52:05)DoryanY написа:  И ти май не четеш,човека е писал
Ти какъв телефон си показал-с копчета Smile ,то е ясно че се търси смартфон,нисък клас,до 320лв.А възрастта на човека за който ще се купува няма значение,нали ще му пращат снимки,клипчета,на какво ще ги гледа,а пък и други опции ще ползва,като вайбър.

Нали затова по-рано казах за Мото Е40!!!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#16

(2022-03-08, 20:08:15)jhoro написа:  Нали затова по-рано казах за Мото Е40!!!
Сега видях че си писал на горе,видях последните коментари,извинявай.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

(2022-03-07, 14:51:02)romborak написа:  Здравейте,

Чудя се и за Xiaomi Redmi Note 8 PRO 2021

Купих по Коледа Redmi Note 8 2021 за баща ми (70г)
Цената му в Технополис беше 299лв
Не знам дали се продава някъде още.
Мисля че няма redmi note 8 Pro 2021, но може и да бъркам
Има си модел redmi note 8 pro, но разликата е че версията 2021 излезе с Андроид 11 и ще го поддържат
Телефонът е доста красив като за бюджетен. Добра сглобка, отзивчив. С MediaTek Helio G85 е, но си е добро телефонче
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, romborak
Цитирай
#18

(2022-03-10, 11:27:43)solo5 написа:  Купих по Коледа Redmi Note 8 2021 за баща ми (70г)
Цената му в Технополис беше 299лв
Не знам дали се продава някъде още.
Мисля че няма redmi note 8 Pro 2021, но може и да бъркам
Има си модел модел redmi note 8 pro, но разликата е че версията 2021 е с Андроид 11 и го поддържат
Телефонът е доста красив като за бюджетен. Добра сглобка, отзивчив. С MediaTek Helio G85 е, но си е добро телефонче

Оферти се намират - и за двата варианта, но цената е по-висока.

Redmi Note 8 2021 64GB 4GB RAM - 319 лева

Redmi Note 8 PRO 64 GB, RAM 6 GB - 359 лева

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • romborak
Цитирай
#19

Така, за да няма чуденки - баща ми е на 72. Мисля, че попада в категорията "Възрастен човек", колкото и условна да е тя.
Оправя се прилично с техниката.
До сега е имал смартфон и иска такъв. Не иска с копчета.
Най му е важно да снима внучка си и да получава от нас клипчета и снимки на вайбър.
Иска да се научи да ползва и навигация когато/ако му се наложи, а също така и мобилно банкиране за да си плаща сметките без да се реди на опашки.
За последното може би ще трябва апаратът да е с пръстов отпечатък, но не съм сигурен, а и това е по-назад в списъка, така че и да няма не е проблем.

Иска ми се да му взема нещо, с което да изкара поне 3-4 години без да му забива и лагва, въпреки, че бюджетът е скромен.

Подредени по важност критериите биха били - производителност > батерия > дълга поддръжка > камера > всичко останало.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 2 потребители изказват благодарност на romborak за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#20

Помисли за варианти, но не изключвай Redmi Note 8 2021
Екранът е добър, снимките са прилични, батерията държи доволно - ще покрие нуждите му
Не на последно място е и красив и има бързо 18W зарядно
В ценовият клас до 300-320 няма кой знае какъв избор
Вече около 400-450 изборът става по-голям и телефоните са по-добри
но и баща ми не искаше по-скъп телефон, макар че може да си позволи
Цитирай
#21

(2022-03-10, 16:39:01)romborak написа:  ...а също така и мобилно банкиране за да си плаща сметките без да се реди на опашки.
За последното може би ще трябва апаратът да е с пръстов отпечатък...

Само за уточнение -мобилното банкиране е чрез приложение, в което се влиза с регистрирана в съответната банка парола, така че опциите за отключване/заключване на телефона нямат отношение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#22

Ако не бъркам, май вече всички смартфони са с пръстов отпечатък
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#23

С пръстов отпечатък вместо парола за влизане в приложението за банкиране ще е по-лесно,но за по-възрастен човек може и да има проблем с отпечатъка,заради кожата на пръстите.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro, romborak
Цитирай
#24

(2022-03-10, 16:54:59)L1892 написа:  Само за уточнение -мобилното банкиране е чрез приложение, в което се влиза с регистрирана в съответната банка парола, така че опциите за отключване/заключване на телефона нямат отношение.

Да, прав си. Аз влизам в моето банкиране с пръстов отпечатък, но можеше да се избира и с пин код. Така че това отпада.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


[-] 1 потребител изказва благодарност на romborak за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

(2022-03-10, 16:57:04)solo5 написа:  Ако не бъркам, май вече всички смартфони са с пръстов отпечатък

Въпросното Мото Е40 (за 250 лева) също има сензор.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)