Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mototola moto g22 - с Android 12 и цена 340 лв
#1

Motorola представиха първия си бюджетен смартфон с Android 12 - moto g22 на 4 март 2022 г. Сред акцентите на moto g22 са голямата батерия с капацитет 5000 mAh и високата опреснителна честота на дисплея - 90Hz. Явно изчакаха да обявят Motorola Edge 30 Pro с Android 12 и новите смартфони ще са с тази версия на ОС. Но няма информация за броя ъпдейти, които ще получи. Направи ми впечатление, че няма и вторичен микрофон за потискане на околните шумове. Като за цената си (340 лв.) - изглежда добро предложение.

[Изображение: 2022_MOTO-G22_GALLERY-SHOOT_PROFESSIONAL...00x500.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-краткото описание би звучало така: Moto g30 с Андроид 12 и чипсет на MediaTek
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

За бюджетен телефон има добра визия
Ама те и G10 и G30 си изглеждаха добре
100% че ще получи само един Андроид ъпдейт
Успокоение е че ще дойде с Андроид 12
и догодина по това време ще получи Андроид 13
Грехота е е че G100 и G200 ще останат на Андроид 12
който ще се забави доволно дълго за тях
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#4

Изглежда политиката е телефоните да се ползват една година и да продават повече телефони.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Тази политика може да им донесе повече продажби в ниския клас,
където и без това потребителите не са претенциозни и биха ползвали
пак няколко години телефона, дори и без дълга поддръжка
Във средният клас ще ударят греда, защото там имат добри телефони с малка поддръжка на цени от по 800-900лв
Не са малка сума за да ги даваш всяка година и при препродажба да не можеш да си върнеш дори и половината
Във високият клас макар и с по-малка поддръжка пак ще имат пазар, защото там имат добро съотношение цена/качество
и предлагат доста дори и на цена от 1200-1500лв
Телефони като G100 и G200 могат да изкарат поне 3 години, но нямат добра поддръжка
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#6

(2022-03-09, 09:51:10)solo5 написа:  Телефони като G100 и G200 могат да изкарат поне 3 години, но нямат добра поддръжка

Ако приложенията работят, какво значение има каква е ОС. Работиш с приложенията, не директно с ОС.
Едва ли за 3 г. ще се пуснат масово приложения, изискващи А 13 и нагоре.
По-скоро след 1,5-2 г. батерията дотолкова ще се сдуха, че ще стане досадно постоянното презареждане. И си купуваш нов телефон, с актуална ОС Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на stern за това мнение:
  • fu4ko, _nib_
Цитирай
#7

Ако си дал над 700-800лв си заслужава смяна на батерия за 100лв
Цитирай
#8

Пробвал съм с едно старо Мото.
Уж съвсем същата, със същия ID, за същия модел, но ефектът е съвсем слабо подобрение.
Впрочем същото е и с Никона - със стоковата батерия минимум 400 снимки, с резервната, същата като стоковата, 250 и почва да мига в червено.
Нямам идея защо така се получава.
Цитирай
#9

Ако е сменена в оторизиран сервиз, не би трябвало да има разлика
Иначе пазара е п6лен с некачествени ментаци
Между другото има и батерии на алтернативни фирми, които държат повече от оригиналните
На безогледалка Олимпус имам такава
Цитирай
#10

Беше със сменяема батерия, един от старите на жена ми, Е4 май. От ибей и със същите спецификации, обявена за оригинал.
Предният ми фотоапарат беше безогледален Олимпус, с оптично 30х. Правеше чудесни снимки, но все така огледално-рефлекторен със сменяеми обективи просто е друга лига.
Цитирай
#11

(2022-03-09, 18:00:39)stern написа:  безогледален Олимпус, с оптично 30х.

Безогледалка с 30х ?
Да не се бъркаш със сапунерка с голямо варио?
Цитирай
#12

Olympus SP -800UZ
По същество е сапунерка (CCD матрица, без RAW, 72 ppi, безогледален, несменяем обектив), но обективът е истински, с 15 елемента и реално оптично 30х.
Цитирай
#13

Явно само аз не виждам ,,трагедията" във връзка с ъпдейтите.....На принципа съм - едно нещо бачка ли ,,на пушка"....не го човъркай и ще го ползваш дълго...Леновото P2 показва съобщение за ъпдейт от две години поне....Нека си показва,мен ми не пречи...ползвам го като втори телефон за събуждане с две аларми.Първата аларма е нокиа x2-00....ключва се радиото...Апропо и на галаксито а71 от няколко месеца показва ъпдейт...Няма пък....да ъпдейтвам.
Цитирай
#14

Привет! Някой има ли отзиви за това телефонче?Предлага NFC,цената му е добра,интересува ме камерата как се справя?Или някой сходен техен модел докъм 300 лв.
Тенкс!
Цитирай
#15

За тези пари Motorola moto g31 е малко по-добре и като дисплей и като чипсет. Имам негово ревю и снимки също. Можеш да прегледаш тук в публикацията - тя е за няколко телефона, но ти давам линк конкретно за moto g31, както и видео ревю:


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • balkankars
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)