Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HBO max без звук
#1

Здравейте, след като ми спряха поддръжката на НВО за телевизора, реших да си взема те бокс и да гледам през него новия НВО max. Взех си х96max с 4/32ГБ, качих си Коди, плеъри, работят си. А от вчера инсталирах и новия Макс, имам си договор. Всичко върви, но няма никакъв звук. Пробвах всякакви разцъквания в настройките, не става и не става. Сменях през различни hdmi входове, пробвах и на друг телевизор, там в същото. Идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам друг бокс, но същия проблем, питах и по други форуми, оказва се, че не сме единствени и за сега май няма решение. Аз си инсталирах приставка hbo max за коди, там има звук. Дърво е, но засега това е решението за мен. Дано скоро оправят приложението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • ivo_at
Цитирай
#3

Принципно HBO не се поддържа на несертифицирани устройства,но явно има оплаквания на потребители с такива.
Принципно е вариант да се върне устройството до фабрични настройки и да се пробва наново.
Цитирай
#4

Споделиха ми от опит, че няма значение дали е сертифициран или не бокса, в случая. А пък и с hbo go нямах проблеми.
Цитирай
#5

Аз съм със сертифициран бокс и нямам проблеми.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#6

Да, просто има и несертифицирани, при които няма проблеми, както и сертифицирани, при които има Smile
Цитирай
#7

На несертифицираният бокс се гледа с омазано 720p и няма смисъл. Отделно апа се сайдлоудва и не е ясно как ще работи с фреймуърка отдолу. И отделно - апа на HBO max по принцип е проблемен със звука - бях разочарован, че по оптика не може да вади 5.1 звук. Това е проблем на 2-3 години и не го оправят... А реално най-голямата полза е точно това - да се гледа с поне Dolby Digital, качеството на картината не е особено добро и без друго.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

ХБО го винаги е бил със стерео звук. Пазя си мисля мейла с официалния им отговор, преди години, че 5.1 звука няма да получим.

Макса вече е с 5.1 и някои заглавия с атмос (lossy DD+ естествено) и вижън.
Цитирай
#9

За Max говоря... 5.1 на ATV е възможно само през ARC/eARC, което е малоумно, при положение, че и Kodi и Plex пускат 5.1 през оптиката...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#10

Драсни им един имейл, дали имат намерение да го добавят през оптика.
По принцип са любезни и отговарят и на технически запитвания.
Цитирай
#11

При мен HBOgo на телевизор свързан с рецийвър винаги е вървяло стерео. В момента HBOMax тръгва dolby digital 5.1
Изкарвам с оптичен кабел звук.

:: respect
Цитирай
#12

Както писах в друга тема на mecool km 6 classic няма звук. Интересното е, че като cast-на от телефона към бокса/има вграден chromecast/ звук има, но субтитрите се изместват по-нагере и вляво.
Цитирай
#13

Писах си с хората от hbo, след като им обясних за проблема със звука подробно, както и това, че не съм единствен, ми отвърнаха следното (прикачам скрийншот). Да се надяваме, че наистина скоро ще си оправят бакиите.     
Цитирай
#14

(2022-03-10, 11:23:25)userworx написа:  При мен HBOgo на телевизор свързан с рецийвър винаги е вървяло стерео. В момента HBOMax тръгва dolby digital 5.1
Изкарвам с оптичен кабел звук.
Go си беше само стерео. В Max има и стерео и 5.1 DD или DD+. С какъв телевизор и OS успяваш да изкараш 5.1 по оптика от Max?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#15

Здравейте, оказа се, че проблема със звука не е в моя mecool, а в аудио настройките на самия телевизор самсунг 2015 г. В комбинация с тези на бокса звукът се появи. На Филипс тв със Saphi също няма проблем. За информация на колегата по-горе на X96 max също няма проблеми.
Цитирай
#16

@placidus можеш ли да споделиш какво бутна в настройките на тв? И аз съм със самсунг, горе-долу подобно поколение.
Цитирай
#17

(2022-03-12, 22:42:48)Sv3TL10 написа:  @placidus можеш ли да споделиш какво бутна в настройките на тв? И аз съм със самсунг, горе-долу подобно поколение.
Утре вечер ще имам възможност да ти споделя точните настройки.

@Sv3TL10 настройките са както следват:
На тв
HDMI аудио формат PCM
аудио формат PCM
Dolby Digital ком. RF
HD аудио Вкл.

На бокса
Обемни звуци - всички изключени
Audio Output
Dolby DRC mode RF
Associate Audio Off

Надявам се, че ще сработи и при теб.
[-] 1 потребител изказва благодарност на placidus за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#18

(2022-03-11, 18:51:10)stenlius написа:  Go си беше само стерео. В Max има и стерео и 5.1 DD или DD+. С какъв телевизор и OS успяваш да изкараш 5.1 по оптика от Max?

TV - TCL65C728 - Google Android ver. 11 - Reciever SONY STR475

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • stenlius
Цитирай
#19

(2022-03-13, 00:12:57)placidus написа:  Утре вечер ще имам възможност да ти споделя точните настройки.

@Sv3TL10  настройките са както следват:
На тв
HDMI аудио формат PCM
аудио формат PCM
Dolby Digital ком. RF
HD аудио Вкл.

На бокса
Обемни звуци - всички изключени
Audio Output
Dolby DRC mode RF
Associate Audio Off

Надявам се, че ще сработи и при теб.

Пробвах какви ли не варианти, не ще и не ще!
Едната снимка е от телевизора, другата - от бокса.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#20

(2022-03-14, 16:56:05)ivo_at написа:  Пробвах какви ли не варианти, не ще и не ще!
Едната снимка е от телевизора, другата - от бокса.
Не знам какъв ти е бокса, пробвай, ако имаш възможност и на друг телевизор. Според мен трябва настройките да са такива, че двете устройства да си "говорят". Ето при мен как е.

(2022-03-14, 20:07:04)placidus написа:  Не знам какъв ти е бокса, пробвай, ако имаш възможност и на друг телевизор. Според мен трябва настройките да са такива, че двете устройства да си "говорят". Ето при мен как е.
Оказаха са големи файловете на снимките.
Цитирай
#21

(2022-03-13, 00:12:57)placidus написа:  Утре вечер ще имам възможност да ти споделя точните настройки.

@Sv3TL10  настройките са както следват:
На тв
HDMI аудио формат PCM
аудио формат PCM
Dolby Digital ком. RF
HD аудио Вкл.

На бокса
Обемни звуци - всички изключени
Audio Output
Dolby DRC mode RF
Associate Audio Off

Надявам се, че ще сработи и при теб.

За съжаление не сработва, но и настройките при мен на бокса са по-различни. Благодаря ти пак за занимавките Smile
Цитирай
#22

(2022-03-15, 13:04:13)Sv3TL10 написа:  За съжаление не сработва, но и настройките при мен на бокса са по-различни. Благодаря ти пак за занимавките Smile
Свали този видео файл и провери как е с него
https://thedigitaltheater.wetransfer.com...XPMuBLaW9M


Виж какво са ми отговорили от съпорта, бях им писал преди да си реша проблема.

Разбираме липсата на звук  през android tv mecool km6 classic с android 10.
Бихте ли ни написали марката и модела на аудио приемника Ви? Как са настроени вътрешните телевизионни високоговорители- единична стая, звукова лента или аудио система за няколко стаи? Dolby Digital 5.1 или съраунд звук използвате? Връзка към приемника, освен с HDMI кабел пробвали ли сте- оптична, Bluetooth или чрез WIFI?

Съветваме Ви да проверите Вашите настройки за андройд бокса от Профил/ Настройки/ Дисплей и звук. Също така излезте от приложението на HBO MAX- Изберете своя профил, след това превъртете, докато видите „Излизане“ и го изберете. После изтрийте приложението, свалете го на ново и се впишете в профила си. Проверете за звук.

Ако няма промяна заповядайте линкoве с полезна за Вас информация: HBO Max | Разберете какво да правите, ако имате проблеми със звука или аудиото в HBO Max.
HBO Max | Разберете как да промените субтитрите, надписите и аудио записа в HBO Max.

За последвали въпроси и допълнителна нужда от съдействие се свържете с нас. Като ни изпратите пойсканата информация; тест на скоростта и ping- може да ги направите тук:
https://www.whatismyip.com/internet-speed-test/

Поздрави!
Александра
HBO Max България
Екип за обслужване на клиенти
Телефон за контакт: (0) 800 460 48
E- mail: bgsupport@hbomax.com
[-] 1 потребител изказва благодарност на placidus за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай
#23

Ако си мъж, напиши и, че е неграмотна и нищо не става Big Grin
Цитирай
#24

(2022-03-15, 19:30:32)tolostoi написа:  Ако си мъж, напиши и, че е неграмотна и нищо не става Big Grin

Аз с удоволствие ще и пиша, ама това е БОТ и с него не мога да се разбера Smile. Аз имам същия проблем на Mecool KM9 и се принудих да го ползвам през КОДИ, ама не ме кефи. Мисля че проблема идва от апа а не от настройките

POCO F1
Цитирай
#25

Има ли начин да изтегля апа на хбо макс за Lg tv...? Че не го намира сторето на телевизора...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)