Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 11 Pro 5G Always on Display
#1

Здравейте,

Новият ми телефон е Redmi Note 11 Pro 5G, работи с MIUI 13 Android 11, активирах Always on Display, но ми прави впечатление, че нали трябваше, като е активиран Always on Display, картинката да се движи по екрана за да не изгарят след време пикселите, но за съжаление при мен не се мести картинката. Например докосвам екрана показва се стои 10 секунди и екрана пак се изключва, след което отново докосвам екрана и отново картинката се показва на същото място въобще не се е поместила и не зная дали това няма да е проблем за дисплея на телефона. Виждал съм на MI 11T Pro, но там се движеше, но той работеше отново на Android 11, но с MIUI 12.5, моля помогнете ми да разбера дали това е проблем или не.
Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е проблем, за 10 секунди нищо няма да му стане. При Motorola също е така. Специално за твоя телефон, няма опция да е постоянно включен. https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...2390p4.php Тук го пише, но не пише защо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Изглежда е направено така, за да се пести енергия. Ако желаеш да видиш часа - докосваш екрана и се показва за кратко, вместо постоянно да свети някъде по екрана. Дори има предупреждение, че ако телефонът дълго време е на тъмно - AoD няма да се включва. Вероятно се има предвид по време на сън през нощта. Леко ме озадачава, ако се събудиш и докоснеш екрана, за да видиш часа - няма да светне ли? 

Настройката за 10-те секунди е единствената опция. Възможно е да добавят още на по-късен етап, иначе какъв е смисълът - това да е опция. Можеше да е просто прояснение. Докато сега стои, като избор - без други опции.

[Изображение: 1647166154739.jpg]

П.П.


При мен часовникът се мести - включва се на различни места на екрана, вероятно е нужно да мине малко време, за да се включи на друго място. Ако се събужда веднага, след като се е скрил, може да е на същото място, но като мине малко време - вече е на друго място.

С часовник тествам - мести се нагоре и надолу по екрана, симетрично по вертикалата (няма местене наляво и надясно).

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#4

(2022-03-13, 12:18:13)divna написа:  Изглежда е направено така, за да се пести енергия. Ако желаеш да видиш часа - докосваш екрана и се показва за кратко, вместо постоянно да свети някъде по екрана. Дори има предупреждение, че ако телефонът дълго време е на тъмно - AoD няма да се включва. Вероятно се има предвид по време на сън през нощта. Леко ме озадачава, ако се събудиш и докоснеш екрана, за да видиш часа - няма да светне ли? 

Настройката за 10-те секунди е единствената опция. Възможно е да добавят още на по-късен етап, иначе какъв е смисълът - това да е опция. Можеше да е просто прояснение. Докато сега стои, като избор - без други опции.

[Изображение: 1647166154739.jpg]

П.П.


При мен часовникът се мести - включва се на различни места на екрана, вероятно е нужно да мине малко време, за да се включи на друго място. Ако се събужда веднага, след като се е скрил, може да е на същото място, но като мине малко време - вече е на друго място.

С часовник тествам - мести се нагоре и надолу по екрана, симетрично по вертикалата (няма местене наляво и надясно).

Здравейте,
Аз съм със MIUI 13.0.3.0, който се актуализира в четвъртък, но при мен не се движи AOD, но тъй като нямаше супет тапетите, аз си ги инсталирах ръчно от https://www.apkmirror.com/, но това са тапетите от Xiaomi / не са моднати или други подобни /. Избрал съм тапет Snow Mountain, но дали веднага след като се изключи екрана или след известно време стои на едно и също място не се движи, направих опит и пробвах няколко от стоковите, но резултата е един и същи отново стоят на едно и също място след изключване на дисплея / показват се на определено място например на средата и след око две минути, когато пак натисна резултата е същия стои на същото място /. Това ме притеснява дали не е проблем и дали няма да навреди на дисплея / нали амолед екраните трябва да се движи картинката за да не изгорят пиксели/ така съм чувал. Вашият телефон е същият или друг модел и коя версия на MIUI сте.
Моля да ми кажете дали има проблем или не. Не зная какво да правя.
Благодаря.

Антон Тодоров
Цитирай
#5

13.0.5 е версията. От това, кеото тествах - около 10 пъти часовникът се появява на едно място, после се мести на друго. Не свети постоянно, за да е опасно, а и доста бледо свети. Мисля, че няма от какво да се притеснявате. Какво сте избрал да се показва на AoD?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#6

(2022-03-13, 19:40:59)divna написа:  13.0.5 е версията. От това, кеото тествах - около 10 пъти часовникът се появява на едно място, после се мести на друго. Не свети постоянно, за да е опасно, а и доста бледо свети. Мисля, че няма от какво да се притеснявате. Какво сте избрал да се показва на AoD?

Телефона ми е Redmi Note 11 Pro 5G, като при мен версията е 13.0.3.0 и съм инсталирал супер тапетите, които ги нямаше инсталирани в MIUI 13, свалих тези които са от Xiaomi от тук - https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/, и си сложих AOD - Snow Mountain, пробвал съм и със стоковите AOD резултата е един и същ, когато екрана се изключи показва темата например на средата, ако натисна на екрана веднага след това се показва отново на средата, ако изчакам известно време и отново натисна на екрана, отново е на средата. Не зная дали това не е проблем, а дали това не зависи от опресняването на екрана, което на мен ми е зададено на 60 херца /нормално/, вместо на 120 херца, също и това не зная какво означава и дали няма да създам някакъв друг проблем за дисплея. Може ли да ми кажете как сте тествали показването на часовника, през колко време след изключване на екрана сте докосвали екрана за да видите къде се намира часовника, защото при мен както казах дори и със стоковите AOD, не се получава и часовника си стои на едно място след заспиване на екрана и повторното му събуждане.
Благодаря.

Антон Тодоров
Цитирай
#7

Ако само докосвам екрана, за да се покаже, но без да ползвам телефона - се мести след около 10 докосвания. Но ако натисна Power бутона, екранът светва и пак натиска Power бутона, за да го изгася - се мести веднага. От средата - нагоре:

[Изображение: photo-2022-03-14-00-30-47.jpg]

Честотата на орпесняване е 90Hz (чистата 11-ка е, не е Pro 5G). Всички настройки, които съм правила, можеш да видиш в това видео:


Не съм се заигравала с настройките, по-скоро ми беше любопитно да ги разгледам. Честотата на опресняване смених, свикнала съм на по-висока и визуално ме дразнеше.

Ако мислиш, че е от настройките - нулирай го и виж дали ще се мести - преди да си го настроиш - най-лесно, като докоснеш екрана, за да се покаже картинката, посл еот Power бутона включваш, изключваш и пак докосваш - веднага се мести. Ако и при теб се мести - после, като започнеш да си добавяш новите неща, ще стане ясно от какво има конфликт.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

Здравейте, преди бях с redmi note 9 pro и го смених с redmi note 11 pro на 11ката забелязвам,че лошо снимка резолюцията на снимане е само 1080p а на 9ката е 2160p освен това и музиката или ако някой говори при запис на клип се чува отвратително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)