Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 11 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 20220307163703.jpg]

[Изображение: Air-Brush-20220307163853.jpg]

@fuckinggood - относно дискусията ни как се вижда добавената виртуална памет - давам екранна снимка - изписано е 4GB + 1 GB. Добавена е по подразбиране. И на Motorolata беше така. 

[Изображение: IMG-20220307-223833.jpg]

[Изображение: 1646685455637.jpg] 

Ето и две снимки с него - на закрито - при оскъдна светлина:

[Изображение: 1646681132106.jpg]

[Изображение: 1646684692010.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
Аксесоари
#2

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ДИВНА Smile

Хм.... интересно при редми 10 има същото меню с увеличаването , дадена е чавката , но няма увелиечение . Трябва да прегледам там са пък 2 хахахах . Той е с 12.5 МУИ . А снимките биват г/д . Леко са поувехнали лалетата , но с малко натройки ще цъфнат . Само ми е чудно тия 6 гб дали ще ги пуснат в телекомите дано . Провери ли за сензора ? Иначе чврния цвят оставя доста отпечатъци . Ако си с по мазни ръки направо не знам , но с калъфче ще оправи работата .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#3

Лалетата не са били в настроение снощи  Big Grin Днес се чувстват по-добре Smile Снощи беше на закрито и без добро осветление. Днес на дневна светлина - е друга работа.

Демо телефоните преди бяха с по-орязан софтуер, а и има разлика в интерфейса - при мен е с MIUI 13 Smile Вероятно затова се вижда така. 6GB версии трябва да се предлагат тук, но вероятно ще е на по-късен етап. Поне е планирано да се внесат. 

За сензора - не си спомням какво коментирахме - за сензора за близост ли? Как се справя?

[Изображение: IMG-20220308-093010.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-092950.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-092957.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-093610.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-094220.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-094226.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-094308.jpg]
[Изображение: IMG-20220308-094351.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#4

Хммм хубави снимки наистина . Телефончето ЗА 450 лв си го бивва отвсякъде . Сега са цъфнали и вързали хахаха супер са .

Ами не знам да ти кажа дали има 6гб версия във Вивата . Ако е има има още някъде до края и ще преподписвам и ще го взема . Защото там консултаните са доста неграмотни и не знаят доста неща .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • divna
Цитирай
#5

За няколко дни ползване - обстойно разгледах менюто с настройките. Първите ми впечатления са доста приятни - доста различен интерфейс, спрямо това, което съм свикнала да виждам при други телефони. Чела бях за хаос, безредие и липса на консистентност, но не видях такова нещо. Може би изненадата ми беше още по-голяма именно по тази причина. Вероятно различната организация на менютата - различна спрямо чистия Андроид и това, кеото предлагат други марки, като интерфейс - създава такова първо впечатление, но то е само привидно.

Доста, доста големи възможности за персонализация са дадени, както и свободи, предполагам, че не малко хора се заиграват, което води и до проблеми после с едно и друго.

Два негатива отчитам до момента. Доста голям лаг при отваряне на камерата, когато я зареждам през иконата на началния екран. И яркостта на екрана често слиза на минималната - върпеки, че е включена автоматичната яркост. Трябва с плъзгача ръчно да я регулирам, а така не мога да уцеля оптималното.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • iwan33, suffer
Цитирай
#6

Препоръчах този модел на роднина и в неделя бях у тях, за да му дам едно рамо с първоначалните настройки.

Камерата, вероятно, ще тръгва по-бързо, ако я държиш в autostart, но това има смисъл само ако снимаш често и те вбесява това лагване при стартиране.

Иначе (както на всеки телефон, който ми попада в ръцете) първо ограничих анимациите до 0.5 през developer options
Спрях препоръките на местата, които знам (downloads, file manager, music, security center, apps, в папките)
Ограничих стартиращите приложения до тези, които се ползват
Изтрих тези, които могат да се трият и забраних тези, които могат да се забраняват. Телефонът литна (Доколкото е възможно с тези параметри, разбира се).
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • divna, milenvn
Цитирай
#7

Заради преместване на мненията в правилната тема пост #1 потъна малко, но няма как да се надлъгваме с часовника. Нещата остават по този начин. Важното е да няма спам и мнения, които не са на мястото си
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай
#8

(2022-03-11, 09:28:08)suffer написа:  Препоръчах този модел на роднина и в неделя бях у тях, за да му дам едно рамо с първоначалните настройки.

Камерата, вероятно, ще тръгва по-бързо, ако я държиш в autostart, но това има смисъл само ако снимаш често и те вбесява това лагване при стартиране.

Иначе (както на всеки телефон, който ми попада в ръцете) първо ограничих анимациите до 0.5 през developer options
Спрях препоръките на местата, които знам (downloads, file manager, music, security center, apps, в папките)
Ограничих стартиращите приложения до тези, които се ползват
Изтрих тези, които могат да се трият и забраних тези, които могат да се забраняват. Телефонът литна (Доколкото е възможно с тези параметри, разбира се).

Мерси! Ще тествам за камерата Smile Не ме дразни особено, по-скоро се учудих, тъй като, когато я отвас жест и то на заключен телефон - лаг не виждам или поне не такъв Smile

Какво имаш предвид за препоръки (подчертаново в твоето мнение)?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Рекламите, които излизат в някои от вградените приложения
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

Относно рекламите, как да ги спрем

https://m.youtube.com/watch?v=qKJkvP3l5yc
[-] 1 потребител изказва благодарност на izibizi за това мнение:
  • divna
Цитирай
#11

Ето го и моето видео за телефона. Започва със сравнение на четирите модела, след това има unboxing, коментар за интерфейса и ъпдейтите, настройки - тук можете да го прескочите, но на мен това ми беше най-интересно. Повече е за хора, които не са ползвани телефона на Xiaomi, но им е интересно да разгледат. Има снимки и видео, плюсове (заслужава ли си да се купи) и това е Smile


Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Emobul, iwan33, milstan, Riger, vassetz
Цитирай
#12

Купих преди няколко дни Redmi Note 11. Засега впечатленията ми са добри. Екранът е хубав, по подразбиране е настроен на 60 hz. Аз го оставих така. За камерата засега не мога да дам мнение, трябва време. Цената на Redmi Note 11 в началото на седмицата беше 419 лв. за 4/128 версията. Сега обаче е намалена на 379 лв. (технополис, зора, ситител и пр.).

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Камерата е отврат поне за мен онзи ден снимах с на баща ми редми 10 -ката , където камерите са почти идентични и снимах с таблета ЛЕНОВО М8 ХД ЛТЕ . Ами да ви кажа ,че снимките бяха на кантар като при таблета ,който е с една камера и е 5 мпкс снимката е леко размазана заради фокусирането . Снимките бяха на авто без никакви настройки .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
[-] 1 потребител изказва благодарност на fuckinggood за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#14

Това устройство е доста добро за бюджетен телефон, но това е мое лично мнение. Качеството на звука при разговор и при медия са доста добри, има стерео. Камерата е в рамките на очакваното - около средата, даже надолу. Стоковото приложение за камера/ видео е средна хубост. Но може да се използват други приложения за камерата.

P.S. Не можах да хвана смисъл в това да се дават мнения за камерата на Redmi Note 10 в тази тема, която е за Redmi Note 11. Нито камерите, нито хардуерът са еднакви. Както и да е...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

(2022-03-16, 21:27:53)Riger написа:  Това устройство е доста добро за бюджетен телефон, но това е мое лично мнение. Качеството на звука при разговор и при медия са доста добри, има стерео. Камерата е в рамките на очакваното - около средата, даже надолу. Стоковото приложение за камера/ видео е средна хубост. Но може да се използват други приложения за камерата.

P.S. Не можах да хвана смисъл в това да се дават мнения за камерата на Redmi Note 10 в тази тема, която е за Redmi Note 11. Нито камерите, нито хардуерът са еднакви. Както и да е...
Ти къде видя някаква осезаема разлика в двата модела като сравнявах камерите. Просто камерите на редми 10 и редми ноут 11 са идентични  . Също така да отбележа както по горе е писано Амолед дисплей , по добър процесор . Не виждам да кажеш уоу за  този модел . Вярно  е бюджетен ,но не са вложили нищо , а и визията е все едно детска играчка . Това е моето мнение. Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#16

Е нали бюджетен означава, че се съобразяваш с определен бюджет. Не е логично са искаш без да даваш . Има по-скъпи и по-евтини модели. Ако не ти харесва има и други марки телефони, но надали ще намериш нещо осезаемо по-доро по съотнощение качество цена. В заключение - предлагат се устройства с прилична поддръжка и с подобрен ( не основно обновен) хардуер на съответната цени, достъпни за определени маси с определен бюджет за тези у-ва.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, Riger
Цитирай
#17

От месец наблюдавам това устройство. За бюджета от около 400 лв. се стравя и то сериозно. Даже камерата, която наплюх по-горе е доста добра. Но за съжаление трябва време за оценка на новите смарт джаджи. Аз се набутах с няколко такива...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

Здравейте,от няколко дни съм с телефона note 11 6/128.най хубавото му е батерията.с много заиграване кара по два дни.дневни снимки сносни(клоня към лоши),нощни отврат.няма лампичка при известия и при зареждане.понякога при разговор заглушава микрофона.бе с две думи трябваше да дам още 200 лв за про версията
[-] 1 потребител изказва благодарност на zastava за това мнение:
  • divna
Цитирай
#19

(2022-04-04, 20:25:16)zastava написа:  Здравейте,от няколко дни съм с телефона note 11 6/128.най хубавото му е батерията.с много заиграване кара по два дни.дневни снимки сносни(клоня към лоши),нощни отврат.няма лампичка при известия и при зареждане.понякога при разговор заглушава микрофона.бе с две думи трябваше да дам още 200 лв за про версията
това заглушаване се забелязва не само при redmi серията, а и в Lite такива. Явно сензорът за близост и тоя смотан гугъл диалър не бачкат като хората и като си доближиш физиономията до дисплея се случват тези фантастики с натискане на копчетата. Не знам дали е от ром, дали от сензори, но масово оплакването е от европейски версии на софтуера. А и сензорът за близост е горе до слушалката, телефонът е голям и когато излезе извън лицето ...
Цитирай
#20

Няма хардуерен сензор , виртуален е .
Цитирай
#21

Здравейте. От вчера съм собственик на Redmi Note 11 Pro 5G 8/128. Настройки, прехвърляне на файлове докато направя и батерията падна на 10% та го заредих. Питането ми е - през ноща 2 пъти се беше изключил, като първият е някъде около 12, а вторият към 04:30 (преди това се бях събудил и го включих). Възможно ли е да е дефект или някаква настройка?

Sony Xperia Z1 -> Lenovo Phab2 Pro -> Honor 8x -> Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Цитирай
#22

Единствените настройки на изключване са свързани с автоматично изключване и включване, но са забранени по подразбиране.
Едното беше Shutdown alarm И се намира при алармите, а другото е автоматично включване и изключване, което пък стои в Security center-a.
Доста трябва да си ровил, за да го постигнеш.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, GanchewZ1, vassetz
Цитирай
#23

(2022-04-07, 07:50:31)suffer написа:  Единствените настройки на изключване са свързани с автоматично изключване и включване, но са забранени по подразбиране.
Едното беше Shutdown alarm И се намира при алармите, а другото е автоматично включване и изключване, което пък стои в Security center-a.
Доста трябва да си ровил, за да го постигнеш.

Благодаря за бързият отговор. Не намирам посочените настройки и менюта. Ще го видя тази вечер как ще се държи. За сега работи нормално, няма признаци за някакви дефекти. Гледах всяка настройка, която може да е за някакъв вид такова пестене на енергия, но не намерих да има касателство.

Sony Xperia Z1 -> Lenovo Phab2 Pro -> Honor 8x -> Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Цитирай
#24

Eдното е в допълнителните настройки на батерията и се казва Превключвател, а другото не знам как е на български, но при мен се казва Shut Down alarm.
Съмнява ме да е което и да е от двете.
Цитирай
#25

Вече е наличен Андроид 12 ъпдейт. Справка: Redmi Note 11/NFC Android 12 Update: Released for Global

Какво е новото:
System
- Stable MIUI Based on Android 12
- Updated Android Security Patch to June 2022. Increased system security.

More features and improvements
- Optimization: Enhanced accessibility support for Phone, Clock, and Weather
- Optimization: Mind map nodes are more convenient and intuitive now

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • divna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)