Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ударих на камък с търсенето на флагшип телефон. Моля за съвет!
#1

Здравейте.
Андройдаджия съм, но мисля да сменя на Апъл. Искам да ми кажете какви са главните плюсове на iPhone и минуси, спрямо Андройд.

Засилил съм се към чиста 13-ка или 13 про, защото съм свикнал на 120 херца, но реално като гледах ревюта, май няма мн разлика, освен в цената. Отделно скоро ще излиза 14-ка, има ли смисъл да го чакам, едва ли разликата ще е огромна?

Какво би ми липсвало от Андройд в Айфона и такива ми ти работи?


Сега бях в Техномаркет и се изправих пред огромна дилема. Значи доводите ми са:

- iPhone за момента съм на пауза, защото се оказа, че не е като Андройд за качване, сваляне и инсталиране на апк-та. Един вид Андройд си е флашка. Ръгаш в лаптопа, кеф ти инсталираш апк-та пиратски дори, кеф ти сваляш качваш мп3, снимки, видео и т.н. iPhone не било така. Не може да качваш и сваляш кво ти е кеф, а апк-та май е невъзможно да инсталираш, освен ако не е от Appstore-a. Което ми е пречка, защото имам 3-4 аппа, кракнати, на стойност истинска 300лв, които ползвам и са ми важни. (Български класик стъф) Big Grin Отделно за да ползваш на 100 процента апълските услуги, трябва всичко да ти е на тях. Часовник, Мак, Айпад, дори шибаните кабели и зарядни, щото иначе не е ок. А при мен е обратното, нямам нищо апълско. Та да, малко е трики да се хвърля. Иначе като телефон, телефон си е як, изкефи ме.
Другото е, че след няколко месеца излиза 14-ка. Ще потърся инфо дали ще има нещо фрапантно различно и като екстри и т.н., за да не се прецакам един вид, ако сега взема 13-ка.

- Отидох към Huawei. Това е телефона, който ми дава всичко което искам. Камери, батерия, дисплей (120hz) и цялата гъвкавост, описана по-горе, която ми липсва в ябълката. НО, тук идва но-то. Няма гугъл сървиз, а аз лично ползвам поне 15, да не кажа всички гугъл сървиси, дори си плащам дет се вика и от тук идва пречката да взема и това лайно.

- Отиваме към Самсунг. Цените горе долу на S22 + и т.н., колкото на Апъл. Имаш камерите, имаш горе долу всичко което ми трябва. Но тук идва момента, че забелязах лаг, забиване и доколкото знам от приятели батерията е трагична, ако цъкаш малко повече едвам изкарва ден. Та то ако давам 2к и нагоре за тел, по добре да е гарга и да е рошава, взимаш iPhone 13 Pro Max и това е, но пък тук ме спират нещата от първото тире.

Та извода. Нито една от флагмън марките не ми предоставя това, което искам. Може би ако преглътна негъвкавоста на айфона, клоня към него. Но това че дет се вика, едно апк или една мп3ка не мога да му бодна от лаптопа с един прост кабел ми е малко, ебаси тъпото. Телефон за 3 бона, а си орязан от най-обикновени неща, които малко или много дразнят.

Та пичове, стъкнах. Продължавам за момента с Poco-то ми F3 докато не го измъдря, или краварите не махнат забраната към Huawei. Просто това което търся, батерия, камери и 120 херца + гугъл сървиз и възможността телефона да е гъвкав, за да си го глася както на мен ми харесва, реално не го намирам никъде. Може би в Samsung S22+ наистина, но там пък парите са като за iPhone 13 Pro, което идва дилемата, заслужава ли си?


Моля ви, помогнете със съвет, какво да взема, бюджета не е от значение. Всяка марка предлага някой от нещата които търся, но никоя не предлага всичко в едно...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tsureto за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма идеален телефон... Аз все още съм за андроида. Особено версиите 22 /21 фе на самсунг. На софтуер го докарват до айфона и с 4 години поддръжка.
Цената на айфона като поддръжка е по скъпа. Кабелите трябва да са само оригинални и са скъпи. Скапват се също толкова бързо и като другите само дето са 4 пъти по скъпи. Повечето приложения са платени и е много трудно да инсталираш нещо извън стора. Имам опит защото аз съм на андроид, пък жената на айфон.
В момента за мен най изгоден е 21 фе на самсунг. Цената е на половина с общо взето най доброто от андроид

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
[-] 3 потребители изказват благодарност на rnaydenov за това мнение:
  • free, TheWalking, Victormihov
Цитирай
#3

@Tsureto - ти не си за айфон изобщо с тези описания Wink. И не съди за качеството на телефоните от мострите в магазина - там са с много ранни фърмуери, които нямат общо с тези в продажба.
Съгласен съм с колегата отгоре - в момента S21 FE е бест бай цена/възможности. Особено от ОЛХ нов за 800-850 лв....

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#4

Аз в момента съм с Poco F3. Приятно телефонче, за пари-качество, но винаги съм бил с флагмани и бая неща си ми липсват. Но пък от Poco F3 да скоча на 21FE не мисля, че си заслужава много. Целя се един вид по върховете, но там е доста зле положението.

Реално се огледах в Pixel 6 Pro от Citytel. Но чувам, че има рестрикции за България. Примерно ако си на Yettel, няма да имаш 5g.
Чух че батерията уж я представят за много добра, а всъщност падала МЕГА бързо. Та се чудя, дали понеделник да не отида да взема един...

Просто на върховете при Андройд, нещата са доста зле.
Цитирай
#5

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA е добър избор.Цената му е по-ниска от на 22 ULTRA и не му отстъпва,или S21+

Huawei P30
Цитирай
#6

20 андроид телефони в последните 6 години смених, и преди месец скочих на един айфон 13 про. Засега съм супер доволен. Ако искаш телефон, който просто да работи перфектно с минимум човъркане и грижи - това е марката. Ако искаш нещо, което да е customizable, да му променяш постоянно теми, икони, да инсталираш апове от неизвестни източници и общо взето да правиш почти всичко без ограничения - андроид. Ако все пак решиш за айфона, съветът ми е за про версията. Екранът се усеща на съвсем друго ниво с тия 120 херца, жена ми е с чиста 13ка и един до друг бая се усеща разликата. 14 серия излиза чак септември - октомври, доста чакане си е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#7

А какво бихте казали за Xperia 5 III или 1 III?
Цитирай
#8

(2022-03-12, 18:08:46)Tsureto написа:  А какво бихте казали за Xperia 5 III или 1 III?
Някои колеги от форума, определят смартфоните на Sony като екзотика.
Лично аз донякъде съм съгласен с тях.


Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

За Xperia 5 III и 1 III знам че като цяло няма много голям избор на аксесоари по нашите магазини.Ако не държиш телефона да е с най-добрата камера Realme GT2 Pro също е добре.

Huawei P30
Цитирай
#10

(2022-03-12, 16:50:17)Tsureto написа:  ... бюджета не е от значение. Всяка марка предлага някой от нещата които търся, но никоя не предлага всичко в едно...

След като не те бъркат цените, а компромисът е повече или по-малко неизбежен като че ли (?) отрочето на Huawei, наречено Honor, преди дни представи един доста обнадеждаващ модел - Magic 4 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#11

Мнения на реални потребители за моделите на 4PDA.
Sony Xperia 1 III
Sony Xperia 5 III

 
Цитирай
#12

Според мен в момента е идеален момент за миграция към айфон. Iphone 13 Pro е е доказано добър телефон, с идеална камера, повече от добра батерия и отличен чип. Но всичко това се дължи на осакатения им софтуер.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Айфона е супер, ама няма функции, няма youtube vanced, нещо което на Андроид инсталираш с 2 кликвания, това беше и една от причините да изоставя Айфона напълно, иначе бързина и камера нямат аналог, но до там.
Айфона е нещо като комунизма, щом не е нещо от кораба майка не става.
Андроид е свободатаSmile Айфона и една мелодия не можеш да смениш като хората- ТРЯБВА да си я купиш от магазина имSmile
Аз бих взел S22 ultra - НИКАКЪВ лаг нямаSmile върви мазно и приятно като ТОП флагман, камерата и тя е на ниво, телефона е масивен и с най-добрият екран с в момента + Андроид, инсталирай си каквото ти душа искаSmile Ъпдейти 4 години, само си избери цвят, какво има да се чудиш и да влизаш в дилеми.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Kn0cK3r, TheWalking
Цитирай
#14

Аз ти предлагам, да видиш, и да пипнеш всичко. С тези “чух, разбрах и казаха ми” няма да стане. Намери колега, приятел или познат(приятел на твой приятел) и питай тях. Пипни телефона, виж настройки ….

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • galev_90, TheWalking
Цитирай
#15

Добър вечер щом ползваш Google приложения, не виждам никаква логика, да минаваш на iPhone.
Цитирай
#16

Няма ограничения и предимства за гугъл приложения и на двете ОС. Предимство имаше пиксел заради нелимитираното пространство на фотос

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#17

Аз лично ползвам безброй "излекувани" приложения, за това и избягвам айфон. Иначе виждам, че е добър телефон по принцип.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#18

Не че няма начин и за айфона, ама не се говори много. Попринцип трябва да се плаща за приложенията, това и в Русия го правят масово, не че няма и пирати, но тук са мнозинство. Затова сме бедни, много крадем и ни ни пука за този от когото го правим. Все си казваме, ми той и без моите 5 лв ще мине, има достатъчно.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • free
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)