Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A53 - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: x791029-jpg-pagespeed-ic-n-VPv-Fdt3gs.webp]

Galaxy A53 разполага с 6.5" Super AMOLED дисплей с Full HD+ резолюция и 120 Hz опреснителна честота, който има по-тънки рамки от своя предшественик. В него има изрязан кръг за 32 МР селфи камера, а по-надолу е интегриран скенерът за пръстови отпечатъци. Екранът е защитен от Gorilla Glass 5 стъкло.
Дисплеят е с намалена синя светлина и използва технология, която го прави ясно видим и при ярка светлина.

[Изображение: 016-lifestyle-image-Galaxy-A53-5-G.jpg]

Основната камера е тройна и залага на 64 МР главен сензор с обектив с бленда f/1.8 и OIS + 12 МР ултраширока камера с бленда f/2.2 + 5 MP дълбочинен сензор + 5 МР макро камера.

[Изображение: 010-Galaxy-A53-5-G-blue-back.jpg]

В камерата, а и не само, Samsung използва силата на изкуствения интелект, като обещава подобрен портретен и нощен режим, синтезиращ до 12 изображения в едно с цел по-ясен кадър. При редакцията на снимките е добавена функцията Object Eraser.

[Изображение: 003-product-image-Galaxy-A53-5-G.jpg]

Чипсетът е произведеният по 5нм процес Exynos 1280 с 8-ядрен процесор на до 2.4 GHz, допълнен от 6 или 8 GB RAM + 128 или 256 GB вградена памет и microSD слот. Поддържа се 5G.

[Изображение: x791028-jpg-pagespeed-ic-8d-D9-Rm-Sxg-X.webp]

Батерията е с капацитет 5000 mAh, което е сериозен ъпгрейд от 4500 mAh при миналогодишния A52/A52s, а зареждането е 25 W.
Корпусът е
с дебелина 8.1 мм и тегло 189 грама, а добрата новина е, че е запазена защитата от прах и вода IP67. Налице са стерео високоговорители, които са по-мощни от тези при предишния модел.

[Изображение: Galaxy-A53-Product-Specification.jpg]

Galaxy A53 5G ще бъде наличен от 01.04.2022 г. на пазара в България в цветовете бяло, прасковено, черно и синьо във версия 128/6GB на препоръчителна цена от 879 лв. За този модел вече тече кампания за предварителни поръчки с подарък Galaxy Buds Live.

[Изображение: 0783818bbceb22a863a79e1fae1241ff-L.jpg]

Доставките за тези клиенти ще започнат преди 1 април, казват от компанията, а самите продажби на модела стартират на 1 април.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Миналогодишният модел A52 S изглежда по-добрата и все още актуална оферта спрямо този. Освен с цена 549 лв. срещу 879 лв, Снапдрагъна срещу този Ескимос изглежда по-добре.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#3

Ти мани за процесора, освен че Снап 778g е по-добър от ексиноса на А53, новия идва без жак и адаптер за капак на по-високата цена. Обирайте А52s докато е наличен и на достъпна цена.

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай
#4

A73 ще е с oneui core - орязана версия на one ui.
Нищо чудно и а53 да е така.
Цитирай
#5

https://www.youtube.com/watch?v=a-dr1cAnnNs
https://www.youtube.com/watch?v=1D1BrqsPSEE

Samsung A53 засега ми харесва. Но предстоят интересните обзори.
Цитирай
#6
Information 

Samsung Galaxy A53 5G review

Излагат се нещо с Exynos`a ... Изобщо нещо не я разбирам тая тенденция новите модели да са по-зле от старите ... Няма WiFi6 , няма зарядно... Като цяло А52s е доста по-добър телефон според мен - особено като се вземе пред вид цената  - около 200лв разлика .
[-] 1 потребител изказва благодарност на boboweb за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#7

Имайте предвид, че A53 5G е подобрена версия на A52 5G, който беше със Snapdragon 750G, нищо чудно по-късно през годината да пуснат A53s 5G, който да е подобрен спрямо A52s

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на panew за това мнение:
  • Riger
Цитирай
#8

(2022-04-14, 15:23:00)panew написа:  Имайте предвид, че A53 5G е подобрена версия на A52 5G, който беше със Snapdragon 750G, нищо чудно по-късно през годината да пуснат A53s 5G, който да е подобрен спрямо A52s

Същото си мислех и аз. SG А53 може би е една идея по-добър от SG А52 5G. На 17 Август ще разберем каква е  турбо (S) версията на SG A53. Бих заложил на малко по-производителен Exynos, но нека да видим. Според мен не си струва замяната на SG A52 или SG A52 5G с SG A53.

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на Riger за това мнение:
  • mevdokimova
Цитирай
#9

Взех един А53 за подарък на родител. Още го пълня с приложения но като общи впечатления ... Екранът е добър, особено като яркост. Вибрацията е отвратителна. Не е много бърз при работа. Да не кажа муден. Събеседникът се чува отлично при разговор. Възпроизвеждане на музика е с добра сила но с посредствено качество. Най е интересна батерията но трябва малко време.
Много ми хареса калъфчето Nillkin CamShield Pro. Препоръчвам го като покупка.
[-] 3 потребители изказват благодарност на magic1 за това мнение:
  • divna, milenvn, Riger
Цитирай
#10

Първите впечатления за A53 и A73 са за даунгрейд - при A53 заради чипсета, при A73 заради свалената телефото камера, общо, заради липсващото зарядно в кутията и отвора за 3,5 мм жак.

Но може би Samsung имат за цел да диференцират по-ясно средния и високия клас телефони, тъй като твърде много започнаха да се размиват границите.

Все пак телефонтеи идват и с редица предимства - на първо място 5 годишната поддръжка - това си е wow в средния сегмент и сериозна заявка. Каквото и да си говорим - ние сменяме телефони, но повечето хора го правят, когато нещо в телефона спре да работи.

При A53 чипсетът (Exynos 1280) наистина показва по-ниска производителност спрямо Snapdragon 778G, който задвижва A52s, но пък е с по-мощен AI енгине, което дава софтуерни предимства на камерите. A53 не е проектиран за геймърски телефон и това мога да го приема, особено сега в кризата за чипове. Но пък A73 е именно със Snapdragon 778G, така, че ако идеята е телефонът да се ползва и за гейминг - той ще е по-подходящ.

Впечатленията си събрах в тази статия за Samsung Galaxy A53 5G, в която правя сравнения най-вече с A52s, в някои отношения и с S20 FE - ако на някой му е интересно - може да я прегледа Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 12 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexander_sirakov, icho, iliano9885, magic1, makak42, mevdokimova, panew, Plamen11, Riger, sapiora, scenic, userworx
Цитирай
#11

A53 трупа минуси и откъм gcam заради ексито.
Цитирай
#12

(2022-04-19, 10:41:12)emzo написа:  A53 трупа минуси и откъм gcam заради ексито.

A52 като е с SD лично аз не намерих подходяща gcam която да снима добре особено нощем въпреки, че пробвах няколко версии.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Здравейте, искам да попитам собствениците на теле6имат ли проблем с обхвата? При разговор на открито място често се случва отсрещната страна да не се чува и прекъсва. При последващо набиране директно прекъсва и няма възможност за набиране около 15-20 секунди. Дали е проблем при всички, или става въпрос за единичен проблем и да го върна за ремонт докато е в гаранция?
Цитирай
#14

Някой има ли информация дали ще има A53s ?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#15

От днес и аз съм А53 5g. Много сън доволен, звук, снимки, работи бързо и мазно. Батерията е супер.
Цитирай
#16

(2022-09-11, 19:10:20)KrissKrastev написа:  Някой има ли информация дали ще има A53s ?

До колкото прочетох ще има, но май ще излезе януари месец
Цитирай
#17

Някой инсталира ли One UI 5.0 на A53?
Цитирай
#18

Аз в момента го тегля, ще видим какво, що [Изображение: 248c6b5110ccaa6de1fe9977b10e0578.jpg]

Изпратено от моят SM-A536B с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#19

(2022-11-09, 16:12:45)stiebel написа:  Аз в момента го тегля, ще видим какво, що [Изображение: 248c6b5110ccaa6de1fe9977b10e0578.jpg]

Изпратено от моят SM-A536B с помощта на Tapatalk
Как е батерията при тебе? При мене си е същата. 5-6 ч. SOT
Цитирай
#20

Не виждам разлика при батерията, същата си е. Работи си по същият начин, както и преди ъпдейта-плавно. Няма ядове засега при мен.

Изпратено от моят SM-A536B с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на stiebel за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#21

И моя телефон го ъпдейтнах ония ден. Честно казано, не виждам никакава разлика преди и след. Върви си мазно, батерията държи, много съм доволен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на whydoicare за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#22

Страшна батерия има! Ползвам го, като втори телефон.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#23

(2022-12-05, 01:33:42)emilkolev85 написа:  Страшна батерия има! Ползвам го, като втори телефон.

Моят SOT за в момента

Ползвате ли тази функция?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#24

Някои ползват, други - не. Въпрос е на лични предпочитания.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Angel
Цитирай
#25

(2022-12-06, 16:23:05)NoMaD написа:  Някои ползват, други - не. Въпрос е на лични предпочитания.
А реална ползва има ли?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)