Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A53 - Лични впечатления и коментари
#26

Бавното зареждане и непълен заряд по принцип удължават живота на батерията.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте и честита нова година!

Имам телефона от 3 месеца и определено бих казал,че съм доволен от него,но намирам един недостатък в телефона е при нощно видео,че е отвратително странното е,че дори има професионален режим за видео,обаче не виждам никаква разлика и двата режима качеството е пълна скръб,дали някой е забелязал този проблем за мен е странно това,защото нощните снимки са перфектни,а видеото не е все пак една камера използват,каква е причината светнетеме нещо по настройките ли не правя като хората.Въобще от къде идва този проблем?
Цитирай
#28

Вдигам темата от дъното на казана, съжалявам за което.

Имам телефона от около година и го ползвам за служебен - разговори, поща, тиймс, съобщения. Досега никакви кой знае какви забележки.

По технически причини от вчера ми е основен телефон за кратко.

Плюсове:
+ 120 hz SAMOLED дисплей, който е много красив за ценовия си клас, няма спор
+ 5000 Mah батерия, която се държи доста добре
+ добра камера за класа си
+ ежемесечни security updates

Минуси:
- Вибрацията е разочароваща и дървена
Отвратителен мултитаскинг:
1. Голям зор е да слушаш музика и да браузваш. Или пък да инсталираш нещо от гугъл магазина. Често отнема 1 секунда от натискането на бутон до реакция, някой път и повече. Понякога е толкова бавен, че дори игнорира немалък брой натискания. Докато слушам спотифай например, звукът насича, ако браузвам в chrome по-тежки страници.
2. Превключването между приложенията много го мъчи явно. Освен това не може да ги държи в паметта, защото постоянно рестартира приложение, ако опитам да го възобновя през recents. (с 6 ГБ версията съм и съм активирал опцията за още 6 ГБ виртуална РАМ)
3. Най-странно ми е как анимацията при жеста за отиване към началния екран насича. Нещо толкова елементарно да не са могли да оптимизират. Или пък да премахнат щом работи толкова зле.


Идвам от SD 780G Xiaomi Mi 11 Lite, който е модел на над 2 години, така че не го сравнявам с флагман в никакъв случай.

Извод: Бих препоръчал този телефон само на непретенциозен човек и то ако е на супер добра цена. Иначе абсурд.
Цитирай
#29

@nzim Аз съм с A34, който е по-нисък клас. Да, с 8 RAM е, държах. Нямам нито един от описаните от теб проблеми. Може би да се дължи на по-малкото памет или пък самата синхронизация на процесора с RAM паметта. Аз бих заложил на второто. Не е нормално да слушаш музика от Spotify и да праиш нещо друго, ежедневно, и да имаш насичане на звука. Генерално, насичанията нямат общо с RAM паметта. А и Linux системата е различна от Windows, където ако нямаш свободна RAM, наистина става трудно. Тук, колкото по-малко свободна RAM имаш, толкова по-добре, като разбира се, всичко си има граници. Допълнителната "RAM", която можеш да добавиш е изключително бавна и евентуално би свършила работа, ако отвориш някое огромно приложение, като тук не визирам игра, защото там много бързо се създават и трият обекти, част от които може би живят в RAM паметта (не съм запознат с игрите, как точно си ги разпределят GPU-то и RAM-та). Моят пример е с  Moon+ Reader , отворих голям PDF файл - 200 страниици и приложението глътна 2гб. В никакъв случай не давам съвети, но може би най-крайният вариант, за който се сещам е root + custom kernel, който евентуално би ползвал процесора по-правилно, знам ли.

В случай, че си пуснал Developer options, можеш да пробваш да включиш Disable HW overlays и ако имаш Force GPU rendering. Това като безболезнен опит.
Цитирай
#30

Аз го плзвам от около година и нямам оплакване.
Цитирай
#31

Galaxy A53 започва да получава Camera Assistant, което предоставя някои промени спрямо стандартното решение за камерата. Сред тях са по-бързо заснемане и 2-кратен зуум чрез кроп. Приложението може да бъде изтеглено от Galaxy Store.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • icho
Цитирай
#32

И аз да разбутам темата получих андроид 14.
Цитирай
#33

Здравейте , ползвам А53 5G и забелязах "дефект" при снимане с основната камера. 
При раз. способност 64мп. снимката се "деформира" ( разпъва ) ако мога така да се изразя.
Това се случва във всички съотношения ( 3:4 , 9:16 , 1:1 и FULL ).
При снимане в режим 16мп. проблема го няма , снимките стават точно както ги виждаме предварително на екрата.
Не намирам подобна тема и се чудя дали не е само при мен така
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)